Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
7. led 2010

To já se taky samozřejmě snažím zjistit, kde je co nejlevnější (pokud je to v mých možnostech). Ale když si to píšu, jde to do extrémů a fakt nechci kupovat ani potřebné věci 😅 Na stavbě se snažíme vychytat příznivý poměr kvalita/cena, nechceme brát nejlevnější šunty na úkor kvality.

V Polsku se dá pořád nakoupit levně? Jako v Těšíně (vím, že tam nakupovala Andělka) nebo ještě někde jinde?

madlisek
7. led 2010

jee, do siti plinek rozhodne pujdu! Elit, vezmi me s sebooooou!

herminka
7. led 2010

Madli, fakt? To jsi dobrá! Já se bohužel se strojem moc nekamarádím, navíc ten, který máme doma (po manželově mamince), by asi potřeboval opravit 😒

tiburcia
7. led 2010

hermi všude....my jezdíme do Těšína a pak do jednoho nákupního centra (něco jako shoping park v Ostravě) a furt levno...to samé i na jejich internetových obchodech 😉

elitera
autor
7. led 2010

Obávám se, že jsem na šití levá, takže v mém případě zůstane nejspíš jen u té nabídky 🙂 Ale Madli, pokud přijedeš do Brna, tak v tom myslím nebude problém 🙂)

madlisek
7. led 2010

Elit, to ja klidne prijedu, pokud s sebou nebudu muset tahat stroj, mam takovej ten historickej, co k sobe m pridelanej stul 😀

Hermi, ty zas pletes, tak pak udelame smenny obchod - ja tobe pliny, ty me vlnacky 🙂

Tak jsme se s muzem dohodli, ze pokud dneska ms neprijde, budu testit zitra, shodou okolnosti budeme mit 5 let vyroci, tak se s jakymkoliv vysledkem budeme urcite lepe vyrovnavat 🙂

estrellita
7. led 2010

madli: jezis, ja jsem zvedava, jak to zitra dopadne 🙂

andelka
7. led 2010

madli: Tak to budu nedočkavá na zítřek 😉

eirin: Holčička - no to je paráda 😵 Páreček 😵 😵
Epi- No už ke mně cestuje 🙂 Takže jestli do něj půjdeš taky, tak budeme začínat zhruba spolu 🙂

no a výbavička - ještě skoro nic nemáme, ale podle předběžného soupisu a průzkumu cen mi vychází, že nás mrně bude stát o trochu méně než svatba. Bodejť, na svatbu se toho nedalo moc podědit. Jen šaty stály víc než vybraný kočárek. 😅

madlisek
7. led 2010

Estrel, diky za podporu 🙂 Ja jsem strasne nervozni, uz tri dny me z toho boli zaludek 😒 Pokud se nam opravdu zadarilo, tak nevim, kdy a jak k tomu doslo. A pokud ne, tak nevim, cim to je, ze se ta ms tak louda. V kazdem pripade budu rada, az budu vedet, na cem jsme.

aerin
7. led 2010

Ahoj holky🙂

Eirin, gratuluju k parecku 😵 😵

S tim souctem kolik za dite je to rekla bych hodne subjektivni, ja jsem to co chci jeste kupovat spocitala cca do 20tis se vsim vsudy a nektery lidi si jen za 25tis treba koupi kocarek, ze 😀
(ale nutno teda podotknout, ze v tom nemam zahrnutej satek, nositko, plinky a obleceni co uz mame, takze tol je dalsich nevim kolik tis, ani pocitat to radsi nebudu 😅 )

andelka
7. led 2010

aer: Já jsem taky nepočítala s ledascčíms, ale ono se to naskládá. Též nemusím mít všechno a něco mám o hodně levnější než jiné těhulky, třeba kočárek, matraci a pod. A ty toho už dost máš, to většina právě nemá, takže to do toho klidně započítej. 😉
Mně se švagrová hned zkraje ptala, jestli vím, že první dítě stojí 60 tisíc. (myslela výbavu, celkem dítě do 18 let stojí asi jako zánovní ferari 😀 ) Manžel jí na to řekl, že jsou věci, které se na peníze přepočítávat nedají. A já vím, že přes 30 tis, se asi nedostaneme, takže ušetřit se rozhodně dá.

aerin
7. led 2010

no ja v tom mam kocarek za 9, kozesinku za 1,4, odsavacku skoro za 3, elastik za 1,5, merino deku za 900 a pak uz jsou to spis takovy mini castky🙂

herminka
7. led 2010

Madli, tak jo, výměnný obchod beru 😀 Zítra na Tebe budu myslet a užijte si výročí 😉

Andělko, to máš vybraný tak levný kočár nebo byly tak drahé šaty? 😨

eirin
7. led 2010

Tibu, s tím Poslkem to máš naprostou pravdu.

andelka
7. led 2010

hermi: Šaty stály 5 500 pokud si pamatuju a kočárek bude za 3 900 + 800 fusak 😅

aer: Mně se to dost nasčítalo právě na těch mini částkách 😖 Odsávačku myslíš čeho? Mlíka? tu budu mít asi půjčenou. Elastik myslíš šátek? A kožešinka a Merino deka je na co?
Já jsem nějaká neinformovaná těhulka 😅

tiburcia
7. led 2010

holky vy se máte, že si můžete tolik věcí půjčit...o tom se mi může zdát...takže my to budeme kupovat.... 😒 ....no a i já patřím do skupiny co má kočárek vybraný za 20 000 😀 😀 😀

herminka
7. led 2010

Taky doufám, že nějaké věci půjčí sestra po synovcovi. Uvidíme, jestli ovšem nebude mít dítko zároveň se mnou 😀

andelka
7. led 2010

Tibu: No, ty kočárky, postýlky, matrace a nábytek dělají v těch součtech hodně. Já mám kočárek za ty 3 900, postýlku půjčenou, matraci za 650 a z nábytku koupím možná tak novou komodu na mimi oblečení. Ale za tyhle věci se dají utratit i velké peníze, tak pak jsou ty rozdíly.

Hermi: Tak to u nás nehrozí. Jedné švagrové na dlouho stačí dvojčata a druhá to asi vzdala.

milmic
7. led 2010

Holky, já bych si taky mohla půjčit od sestry,
ale myslím si, že taky bude chtít být zase těhu, tak se na to nechci moc spolíhat. Chlapečka má ročního a neřekla bych, že se nějak chrání. 😀 😀

herminka
7. led 2010

Andělko, to je hodně dobrá cena za kočárek!

Mil, však uvidíš, třeba se zrovna nějak se sestrou prostřídáte 🙂

andelka
7. led 2010

hermi: no, ale to je takový obyčejný, žádná moderna a z Těšína - ale splňuje to, co jsem po kočárku chtěla, i vzhledem k tomu, že malý bude jarní mimčo. Je to za hlubokou korbu s vložnou taškou a ta se dá přestavit na sporťák. Je k tomu i autosedačka, ale tu nechci, nemáme auto, budu mít půjčenou. Ještě se k tomu dá koupit právě ten fusak na zimu, rostoucí a ten chci.
Je to toťten, ale není tam barva co se mi líbila přímo na místě:
http://www.icshop.cz/index.php?sub=192

Mil: Uvidíš aktuálně 😉

estrellita
7. led 2010

andelko: a jaky kocarek mas vybrany? nemela jsi jako erinka? ona s nim ted neni moc poskojena. ale to jsi urcite cetla.

ale jinak souhlas s aer, je to hodne subjektivni a podle narocnosti rodicu, jako ja rozhodne nehodlam nakupovat obleceni v Nextu (nakupovat asi budu hodne z mmb 🙂 )ale jinak mi asi nikdo nic nekoupi, i kdyz mam kolem sebe hodne kamaradek s ditetem, ale vetsina z nich chce druhe, takze se veci zbavovat nebudou

estrellita
7. led 2010

andelko: tak jsi odpovedela driv, nez jsem to dopsala a odepsala 🙂

estrellita
7. led 2010

madli: mozna je to zpozdeni i diky tomu, ze jsi nervozni. ale by vy se na konci unora vratite, ne? nebo kdy presne?

andelka
7. led 2010

estrel: Původně měla. Ona s ním není moc spokojená myslím hlavně proto, že je dost dlouhý a nemá pořádné krytí i boudičky proti foukání větru a zimě. Ten můj bebech je kratší a chránítko má.
Já mám pocit, že Madli tuhle psala, že se vrátí, až bude andělátko na světě, tak v únoru to asi nebude. Ale možná se pletu.

estrellita
7. led 2010

andelko a taky ze je hodne tezky.
ja v tech navratech mam strasny binec 😅 ja jsem nejdriv myslela, ze az cerven a pak myslim, ze rikala unor, ale asi se pletu 🙂

tiburcia
7. led 2010

andel asi největší položkou u nás je kočárek a nábytek...jinak se bude šetřit...ale při příští návštěvě polska se zeptám na tu cenu kočárku....vždycky je to tam o pár tisíc levnější 😉

herminka
7. led 2010

Andělko, kočárům zatím nerozumím, ale doufám, že budeš spokojená!

Estrel, souhlasím, že záleží na náročnosti rodičů. Nemusím mít pro dítě 150 oblečků Next, které na sebe vezme jednou.

Taky se mi zdá, že Madli má být pryč do jara/léta.

andelka
7. led 2010

estrel: Ten můj je ještě těžší. Ale já mám pocit, že pro mě by byl každý kočárek těžký, ať by vážil 10 kilo nebo 16. Lehké jsou leda golfky.

tibu: to je. 🙂

madlisek
7. led 2010

Estrel, ja jsem prave nervozni vubec nebyla, to az tech poslednich par dni, od 29DC, coz uz vlastne bylo zpozdeni. Minuly cyklus jsem byla nervozni od ovulace az do konce a ms sice prisla pozdeji nez obvykle, ale porad to bylo v limitu (Btw, budte rady, ze jsem vam tu nepsala o vsech svych priznacich a autosugescich, fakt to byla dost krize 😀) No uvidime zitra, jak to dopadne. Vracet se budeme v lete, to uz budou na svete vsechna nase mimca, krome aerinatka 🙂