Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
26. led 2010

Tak já spočítám svoje BMI...
ehmmmmmmmmmmmmm. Tak já mám 17,5. 😀

chaarleene
26. led 2010

madli, já mám pocit, že jak se říká, že Američani jsou hloupí a nevzdělaní, že to není tak úplně pravda - že spíš je jejich kultura a prostředí vůbec nenutí přemýšlet, všechno dostanou hezky po lopatě, takže vůbec nemají potřebu ten mozek zapojovat 😅 já teda mám s Američanama zkušenost jenom s těma, co přijeli studovat do Evropy, takže nemůžu soudit...

des
26. led 2010

Ahoj děvčata, hlásím se zpět!! Děkujeme mockrát i se Štěpánkem za všechny gratulace!!

sijen
26. led 2010

Des! zdravím tě 😵 .. to jsem ráda, že jsem tě tu zastihla
přeju Tobě i Štěpánkovi hodně zdraví a Štěpánek dobře prospívá a je mu tu na světě krásně 🙂
koukla jsem se na Picasa a úúúžasná fotka s tím obědem na pupku 😀

des
26. led 2010

Slavnostně si měním profil a jak jsem slíbila, přidávám román z toho opravdového porodu 🙂 Jen varování pro zarputilé zastánkyně přirozených porodů, jestli se tu nějaké vyskytnou, raději dále nečtěte 😀

des
26. led 2010

Ahoj Sijen...díky!! No je fakt, že už nemám tak dobrý odkládací stoleček, i když teda pupek zůstal (tak ve čtvrtým-pátým měsíci 😀 )

des
26. led 2010

Takže porod "naostro" vypadal zhruba následovně: V neděli jsme si sice říkali, že nemáme co dělat a že by bylo fajn jít rodit, ale fakt to vůbec nevypadalo...asi do tří odpoledne, kdy definitivně odešla zátka, která zřejmě odšpuntovala vodu a ta začala téct...teda spíš tak kapat, takže jsme půl hodiny stáli nerozhodně v předsíni a já že teda nikam nejedu, že to je zas planý poplach. Nicméně po té půlhodině už to nešlo moc okecat, takže jsme vyjeli. Cestou z parkoviště do porodnice jsem dostala záchvat smíchu, protože jsem měla pocit, že snad ta voda téct přestala, tak jsem si představila, že Šeřík poznal, jak jsme překročili bránu nemocnice a raději hlavou tu vodu zase ucpal a já budu opět za trubku!!🙂
V porodnici mi potvrdili, že to plodová voda skutečně je a připojili mě na monitor, kde ovšem ani kontrakcička, tak do mě aspoň vykapali infuzi penicilinu kvůli streptokokovi. Tento zlotřilý organizmezek způsobil i to, že doktorka rozhodla o aktivnějším přístupu k porodu. To znamenalo infuzi oxytocinu, po kterém teda jakés takés stahy přišly, ale musela jsem si "stěžovat", že z tohodle teda asi neporodím😀 Byla jsem stále připojená na monitor a intenzitu kapání trochu zvýšili, takže pak už jsem si nestěžovala, ale svědomitě prodýchávala, chodila bolesti jakože napřed, snažila se co nejvíc uvolnit, no prostě celkově jsem byla děsně pozitivní. Doktorka tam co chvíli chodila a pozorovala malého křivku, která bohužel v kontrakcích klesala někam ke 100 tepů za minutu (myslím, že to je správná jednotka, normálně má plod tak kolem 140). Jak jsem se na tom křesle kroutila, tak jim ty sondy padaly, takže zavedly sondičku malému přímo na hlavičku, to znamená, že byl pak přesnější přehled o tom, jak se mu daří. Furt to nebylo nic extra, ale doktorka mě pak asi na hodinku odpojila a pustila do sprchy. Tam jsem si tuším vezla už jen infuzi penicilinu, kontrakce teda asi byly moje, ale nikam to nevedlo. Za cca 5 hodin od zahájení toho aktivního přístupu, jak to nazvala, jsem se otevřela z jednoho na dva prsty. Ještě chvíli pozorovaly, co dělá mrňouskovo srdíčko a pak mi doktorka oznámila, že vzhledem k tomu, že má malý špatné ozvy, já v podstatě neotevřená, voda teče, takže navíc hrozí infekce streptokokem, ukončí těhotenství (myslím, že snad ani neřekla porod🙂) císařským řezem. Je fakt, že v té chvíli mi to vůbec nevadilo...kontrakce poslední hodinu(?) chodily jedna za druhou bez pořádné přestávky a na tom křesle to bylo dost na pytel. Dali mi na výběr, jestli epidurál nebo celkovou - epidurál je prý lepší pro miminko, že ty uspávací látky nekolují v celém těle a já chtěla být statečná do poslední chvíle, tak jsem kývla.
Na sále mi píchli do žíly vlastní infuze, injekci proti zvracení a proti srážení krve. Kontrakce přestaly, takže jsem se mohla pěkně soustředit na "kočičí hřbet" pro anesteziologa. Ten se mi v páteři doslova ryl, dal mi asi 4 injekce, po jedné mi najednou zdřevěněla levá noha...fakt výborný! Nejdřív jsem myslela, že to je celý proces zavedení toho epidurálu, ale po chvíli se přiznal, že se nemůže trefit a až mě to přestane bavit, tak mám říct a dáme celkovou! ERGH! Pravila jsem, že teda už mě to přestává bavit a on, že poslední pokus. No a pak jehla, tlak a šup, byl tam...takže tím nechci nikoho od epidurálu odrazovat, když se to povede na poprvé není to nic horšího než jehla u zubaře. Pak už se mě někdo chytrý zeptal, co cítím...to už jsem se musela usmát, protože vypovědět, co cítím, by vydalo na menší novelu - nejintenzivnější byl pocit, že na mě někdo hodil těžkou gumovou rohožku🙂 Takže pro zpřesnění, jestli mě něco bolí...nebolelo, ale cítit je opravdu všechno, rozříznutí kůže a pak jak miminko vytáhnou. Čekala jsem, že to bude jak ve filmu, zvednou ho nad plentu ještě celého krvavého, ale nic. Jen někdo zahlásil, že je 23:23. Chtěla jsem se zeptat, jestli už ho mají, ale nevím proč jsem se nezeptala, jenom jsem tiše čekala. Za chvíli odněkud zdáli řev a pak mi přinesli Štěpánka. Dala jsem mu pusu a on mi ručičkou sáhl na tvář. Tak jsme se seznámili.
Ještě chvíli na mně vyšívali a pak už vezli na šestinedělí, viděla jsem se na minutu s mužem...mám to přece jen trochu v mlze. Vím, že pak za mnou chodily sestry měřit tlak, kapaly do mně další infuze. Pak mi jedna sestra píchla se slovy "ještě nic necítíte, žejo?" injekci vedle pupku a když se mě pak za další hodinu přišla zeptat, co mě bolí, tak jsem jí tvrdila, že to místo, jak mi tam píchla injekci😀 Ale jinak jsem byla při smyslech a s uspokoením jsem zjistila, že pěkně hýbu pravým palcem a že to teda ten anesteziolog nezvoral😀
No nic...končím, nebudu z toho dělat kovbojku, pak už bylo jen lépe a lépe. Štěpánka mi nosily na kojení, nejdřív v leže, pak už jsem mohla i sedět a držet si ho sama a třetí den už jsem se o něj starala celý den a čtvrtou noc už taky. No a pátý den, čili v sobotu nás pustili domů. Malý měl akorát zvýšené nějaké zánětlivé hodnoty, tak to sledovali kvůli tomu streptokokovi, ale všechno to kleslo. A teď se podržte - jak mě sledovali na ty protilátky u Apolináře, tak mrňous měl všechno negativní a byl nejméně žlutý snad ze všech přítomných dětí!! Takže to bylo naprosto v pohodě a nějaký blbý streptokok byl nakonec větší problém.
Pokud jde o můj pocit z porodu - samozřejmě to nebylo tak, jak jsem si vysnila, je mi líto té chvíle, kdy by ho položili na moje břicho a taky, že jsme nebyli potom všichni tři dohromady, ale žádné trauma nemám. Vím, že jsem v dané chvíli dělala všechno, co bylo v mých silách a že to nedopadlo, nepovažuju za svoje osobní selhání. A tím, že se toho nakumulovalo víc, to v podstatě ukončili v relativně krátkém čase cca 6 hod., což se dalo relativně dobře snést.

sijen
26. led 2010

😉 to budeš mít za chvíli pryč, to je jen dočasný polštářek pro Štěpánka 😉 😀
Jsem napnutá na průběh porodu... a taky na zkušenosti asi z ?kladenský nemocnice..

sijen
26. led 2010

wau! jdu číst 😉

des
26. led 2010

A ještě jsem chtěla dodat, že když jsem potom viděla, jaké mají některé ženy, co rodily normálně, potíže s kojením, uvědomila jsem si, že zážitek z porodu asi důležitý je, ale pro dítě i matku mi přijde z dlouhodobého hlediska to kojení přece jen důležitější. A to se naštěstí daří, takže jsem moc ráda!!

des
26. led 2010

sijen: jj, rodila jsem nakonec na Kladně a jsem ráda, veškěrý personál fakt super!! Od sanitářek po doktory (teda spíš doktorky)

chaarleene
26. led 2010

des, tak to je fajn, že jste to nakonec všechno hezky zvládli 🙂 😵

sijen
26. led 2010

týýjo Des! uplně se mi zamžilo oko, jak jsi popsala seznámení se Štěpánkem 🙂
a taky mě rozesmála velmi vtipná předestava jak š. ucpává hlavou otvor 🙂)

Des jsem ti moc vděčná, že jsi to tak detailně popsala a jsem moc ráda, za to jak k tomu přistupuješ - že to sice nebylo podle tvých představ, ale že jsi dělala co jsi v danou chvíli mohla. Část s anesteziologem byl teda pro mě pěkný thriller... no mazec! a hýbající palec ke konci popisu byl pro mě fakt malým vtipným happy endem🙂 - upřímně nevím pro co bych se rozhodla, tedˇ bych řekla že stejně jako ty, leč nevím jestli bych na sále nebyla spíš za poseru. Tak musím říct, že jsi teda statečná maminka! 🙂

Des moc gratuluju a taky věřím že už bude jen lépe a lépe! 😵 😵 😵

Ten streptokok mi nebyl jasný + ten penicilín na začátku do kapačky- jak to od začátku věděli že máte streptokoka?

murynka
26. led 2010

des moc gratuluji ke Štěpánkovi 🙂 😵 😵 😵

porod jsem přečetla jedním dechem 😵 😵 nakonec CS ale hlavně že ho už máš u sebe a jste v pořádku 😉
čtením tvého popisu jsem si vybavila můj porod děkuju 🙂 😵

Kladenačka Murynka Markét 😎

sijen výtěry na streptokoka dělají ve 36tt takže to ví 😉 a infůzi dají hned po příjezdu do porodky 😉
mimochodem my se také známe že 😀 😀 gratuluji ti ke // 😵 😵

aerin
26. led 2010

des, rada te tu zas vidim 😵
moc se mi libi tvuj pristup, ze se z toho nehroutis, ze to nebylo dle tvych predstav🙂

at vam to se Stepankem klape 😵 a je fajn ze vam jde kojeni!

tesime se na fotoooo 😀

aerin
26. led 2010

hihi, a foto uz je😀 malej je naaaadhernej, ta posledni fotka je bozi 😵

andelka
26. led 2010

Des: Zapnu PC a co nevidím - Šeříkova cesta 😵 Taky děkuju za perfektní popis porodu. Jasně že si ho každá představujem jinak, já taky, ale co někdy naděláme, že jo. Máš k tomu správný přístup 🙂 Je super, že vám kojení jde 🙂 A též se těším na foto 😵

des
26. led 2010

děkujeeem!! ještě máte na picase dvě takové osobnější fotky 😉

sijen: přesně jak říká Murynka, dělají to plošně a případný pozitivní výsledek se zapíše červeně do průkazky, takže se to o tobě ví a infůzi dají preventivně, aby se dítě nenakazilo...proto je důležitý po odtoku vody moc neotálet a vyjet.

des
26. led 2010

Tak já zas běžím, ale doufám, že si nějak ten čas zorganizuju a občas se objevím.

Jinak aerin...dočetla jsem se něco o svatbě...takže přeju moc pěkné přípravy, i když to někdy bude na nervy 😉 A koukám, jak ti týdny pěkně poskočily, co jsem tu nebyla 😀 No vlastně všem!! Tady se to bude za pár měsíců rodit jak na běžíícím páse!!

andelka
26. led 2010

des: Ten je ale kráááásnej 😵 😵 😵 A na picase poslední obrázek je perfektní, mně to úplně dojalo 😵

madlisek
26. led 2010

Des, vy máte tak krásnýho kloučka, nemůžu se na něj vynadívat! 😵 A moc se mi líbí, jak jsi popsala porod a že se nehroutíš z toho císaře, holt v životě nějde všechno podle našich představ, ale nejdůležitější je jak se k tomu postavíme. Je skvělý, že vám jde kojení, máš pravdu, že to je dost zásádní! Těším se na další fotky a na popisy vašeho sžívání 🙂

Holky, slavím dílčí úspěch! Jak jsme tu nedávno řešily problémy s tím, že neumíme něco odmítnout, tak já jsem dneska řekla NE! Holka ze školy se mě snažila natlačit do něčeho, co nechci, nemohla jsem včera usnout, jak mi to pořád v hlavě šrotovalo a teď jsem řekla, že NE a cítím se táááá dobře!

elitera
autor
27. led 2010

Des, přirozený porod je krásná věc, ale jak jde do tuhýho, tj. například špatný ozvy, je třeba ten medicínskej zásah, proto tu ty mudry přece máme 🙂
Ještě jednou moc gratuluju!!!! 😵

Jinak já teda netestim, teplota se umoudřila 😀 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

moni1412
27. led 2010

aer ta bola naozaj krasna.... preco ides zhanat ty trubicky? v cukrarni by ti podla obrazku mali vediet urobit, neskusas tak? 😉

des sila porod..... ale hlavne ze ste obaja v poriadku 😉 ako ste si zvykli doma?

estrel tu tvoju torticku by som aj ja rada videla, vcera som zabudla na to reagovat 😅

moni1412
27. led 2010

sijen ty kedy zmenis profil? 😉

moni1412
27. led 2010

no nic, idem, snad sa este dnes zastavim.... zatial pa 🙂

aerin
27. led 2010

moni, nebudu platit cukrarne 4 tacy za dort, kterej zvladnem sami🙂 Pokud teda sezenem ty trubicky😀

estrellita
27. led 2010

des: holky uz vsechno rekly, proste se to tak muselo ukoncit a je fajn, ze jsi s tim uplne srovnana 🙂
gratuluju a odpoledne pak kouknu na Serika, uz se tesim 🙂

moni, vse poslu, ted uz bezim do prace, jen jsem zadala teploty do WK a musim bezet 🙂

herminko: no tak ja tam jeste u gyn nejsem tak casto, to bude az ten dalsi cyklus. ale pracujeme od 9hod, takze kdyz jdu k lekari, smeruju to na 7. - 8. rano, prave abych se vyhnula tomu, co pises 🙂

chaarleene
27. led 2010

aer a jaké trubičky sháníš? manžel jednou takový "trubičkový" dort měla a tam byly ty trubičky z bílé čokolády 😵 😵 😵

jinak dneska jdeme s holkama ze cvičení na exkurzi do porodnice 🙂

a manžel včera ode mě dostal rychlokurz na téma "průběh porodu", to vám byla sranda 😀

aerin
27. led 2010
chaarleene
27. led 2010

aer, takže taky čokoládové? vypadá to velmi chutně 😵 😵 😵