Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
22. únor 2010

Estrel, neboj, ted jsem to zkoukla a musela jsem se smat - prevzali to cele z Fox News a to je mistni republikansky bulvar, ktery ma zpravy podobne urovne jako u nas treba Blesk a snazi se hlavne za kazdou cenu uskodit Obamovi 😉 A je to stare, stejne tu pak vsechno bylo jinak.

chaarleene
22. únor 2010

ale musím říct, že mě to aspoň nakoplo zase po pár dnech vytáhnout epi-no 😀 jak mi nebylo minulý týden dobře, tak jsem teď pár dní necvičila 😔

andelka
22. únor 2010

ahoj holky, všechny zdravím 🙂
estrel: moc moc gratuluju k srdíčku 😵

char: s kontrakcema ještě nestraš, třeba to byly jen přípravné, těch pravých by sis všimla 😉 Mrně chce určitě počkat na svou PA.

skaf: Já jsem teda bolesti při ovulce měla jen málokdy, během toho roku a půl asi 5x. Mrzí mě špatné zprávy, ale není to zas tak zlé a výsledek se dostaví, určitě.

Dneska bylo fakt krásně, my jsme byli zas okukovat nábytek a máme objednanou kuchyň. 🙂 Zítra budu trávit dopoledne v bytíku, mají tam přijít cosi měnit, tak na 8h tam klušu. Ještě že je tam aspoň záchod a židle, budu čekat a číst. doufám, že chlapíci nepadnou do mdlob, až to uvidí, ten bordel 😅
Jinak - v tom nábytku jsme byli i s našima, neviděli jsme se pořádně od vánoc - a myslíte, že mi někdo mrknul na bříško? že se někdo zajímal jak se máme? Pendrek. Ale zas pomohli s výběrem kuchyně. Jen mě mrzí ten kontrast - dopo volala kamarádka, kvůli něčemu do práce, ale pak se ptala jak se máme, jaký byl UTZ, jestli mám další foto, kolik jsem přibrala apod. Tak je to takový divný, no.

chaarleene
22. únor 2010

andělko, já si taky myslím, že to byly jen přípravné kontrakce, protože za cestu do nemocnice mi ztvrdlo břicho jednou, pak jsem 20 minut seděla na monitoru a nedělo se vůbec nic, pak PA přišla a říkala, že se teda mimčo zatím moc neukázalo, takže se prcek rozhodl to odčinit a začal nacvičovat spartakiádu 😀 mlel se tam fakt fest a jak jsem nemohla změnit polohu a třeba si stoupnout nebo tak, tak si myslím, že prostě vyvolal pár kontrakcí, no 😅 a po odchodu z nemocnice zase nic 🙂

sijen
23. únor 2010

Estrelko !!!! gratuluju, mám ohromnou radost. 😵 Konečně viď? 😵 🙂

Madlísku, týjo, tak to je zpráva! To je super, že to tak dobře dopadlo! Je to takové povzbudivé..

sijen
23. únor 2010

Jinak Chaar, Len se mi do IP ozvala. Děkuju Ti za tip, dostala jsem vyčerpávající zprávu na téma Utrogestan 😉 😵
Jo a od včerejška ho neberu, měla jsem závratě jako dosud ne.. a dneska od rána dobrý. takže zatím to točení hlavy přičítám na vrub toho Utroše. Jak trvrdila Elit a Anděl, a pak i na netu ta diskuze (viz. předešlý odkaz), tak v mém případě žádný význam asi neměl. Jen jsem zvědavá jak s tímto novým gyn. budu jednat dál, když mi bude PRO JISTOTU dávát léky, o kterých mi pak sám řekne (včera jsem mu volala ) - no to víte, někdo tvrdí , že to nepomáhá někdo že to pomáhá. Ale stejně jestli nebudete mít 5P ..ehm? 😕 ...a budete mít jen např. 3P..tak to stejně nemusí dopadnout. (5P znám jen u charakteristiky u mužů - že byli jako jedineční exempláři ku sňatku 😀 😉 )

Ještě -na prasklé koutky je Béčko?

estrellita
23. únor 2010

sijen, andelko: dekuju 🙂 no konecneeee 😀 ja jsem mela strasnou radost 🙂

sijen a co je teda to 5P a 3P 😅

jinak holky, co si myslite o tom, ze Apolinar bude mit zavrene porodni saly az do 11.10. a ja mam zatim dle vcerejska potvrzeny termin 12.10. Asi bych teda mela zvolit radeji to Podoli, co myslite? tam zaviraji saly az 31.10. Porad s manzelem rozmlouvame o tehle dvou porodnicich a porad tam jsou nejaka pro a proti a ja se nemuzu rozhodnout a vcera jsem zjistila ty uzavriky, tak to hraje spis pro Podoli. Ale desim se 14+0, kdy si tam budu muset jit stoupnout v 6 rano do fronty 😝 🤐 😅

sijen: ja myslim, ze ano, ze je to becko!

chaar: jsi jeste cela? 🙂

estrellita
23. únor 2010

madli: aha, tak to jo 😀 😀 je fajn, ze nam muzes presne rict, jak to je 🙂

eirin
23. únor 2010

Estrel, toho 12.10. je termín dle utz nebo dle poslední ms?
Jinak doporučuju jít do Podolí klidně i před šestou... kolem šesté už tam bylo asi šest lidí. Ale třeba ti to vyjde na víkend, to se otevírá kartotéka později.

chaarleene
23. únor 2010

jsem celá, miminko je, kde má být a žádné kontrakce nepozoruju 😀

estrellita
23. únor 2010

eirin: zatim je to termin dle obojiho. vcera mi DR rekla, ze velikost odpovida posledni MS, ze jsem 6+6, takze dneska 7+0. No ja budu 14+0 v utery 😅 no tak tam nabehnu hodno driv.

eirin
23. únor 2010

Estrelko, nejdůležitější bude datum, které budeš mít v průkazce, tím se v kartotéce řídí.

estrellita
23. únor 2010

eirin: jasne, takze to uvidim pristi tyden, nebo pak po tom screeningu. podarilo se mi tam dneska dovolat a objednat se, necekam uz na toho doktora, protoze mi vcera DR u Apolinare rekla, ze jestli se neobjednam behem tohodle tydne, ze maji fakt plno a treba by me ani nemuseli vzit. tak jdu 2. dubna.

chaar: tak to je fajn 😀

estrellita
23. únor 2010

a vysledky stitky po nevyseni jsou v poradku 😵 😵 dneska je krasny den 😵 😵

chaarleene
23. únor 2010

estrel, tak to je fajn, že máš krásný den 😵

lucitee
23. únor 2010

ahoj holky,

stihla jsem jen zaregistrovat srdicko Estrel supeeeeeeeeeeeeer !!!! 🙂 ses konecne dockala co

moji bejvaly sefovy se v sobotu narodila dcera

andelka
23. únor 2010

estrel: super, že výsledky jsou OK 🙂 Máš jeden krásný den za druhým 😵
Teda jsem ráda, že nejsem v Praze - s registrací neporadím. 😅

estrellita
23. únor 2010

holky, diky 🙂 doufam, ze bude vic takovych krasnych dnu 🙂

Luci ahoj, zrovna jsem si rikala, ze jsi se dlouho neukazala 🙂 jak se vede? co zuby? uz dobry?

herminka
23. únor 2010

Madli, mám velikánskou radost z Tvé kamarádky 😵 Jináč taky mám občas trochu zvláštní pocity z toho, že některé kamarádky plánují už třetí dítě a já ani pořádně první 😒

Estrel, bratranec má Šimona a Kryštofa a oni sami to nezdrobňují, oslovují je Šimone, Kryštofe. Jejich rodina říká Šimonek a Kryštofek (ne Kryštůfek). Taky máme příjmení na S, tak nechceme mít křestní jména na S (přitom se mi tak líbí Světlana nebo Sára). Ohledně registrace bohužel neporadím.

Chaar, když už se tak pěkně chystáš k porodu, máš tady na někoho číslo? Nebo to vzkážeš po holkách z JTSP?

Eirin, to je fajn s tím kočárkem.

Sijen, z toho Tvého doktora jsem tedy rozpačitá 😅 Můj je taky hodně opatrný, ale nevím o nikom, komu by cpal utroš preventivně. Ano, pokud vím, na koutky je béčko.

Mám pro sebe celkem dobrou zprávu - náhodou se zjistilo, že jsem chudokrevná, což asi bude příčinou cca rok trvajícího silného padání vlasů, únavy atd. Měla jsem strach, že je to ze štítky, ale tu jsem si nechala zkontrolovat v prosinci a byla OK. Krevní obraz mi přijde jako celkem banální problém, který je snadno řešitelný.

Jo, a ještě perlička, dnes mi přišla pozvánka k lékaři že se mám dostavit dnes v 8.30, to už asi nestihnu 😀

lucitee
23. únor 2010

estrel: no jo zuby uz skoro dobry, ale byl to teda narez

estrellita
23. únor 2010

hermi 😀 😀 a k jakemu Dr jsi se mela dostavit?

a abyste se pobavili, zase mi volala sestricka od meho Dr., ani uz jsme to nechtela zvednout 😅 tak mi rekla, ze se moc omlouva, ze uz jednou mi to presunula, tak jsem ji opravila, ze uz dvakrat .... a one ze by potrebovala, abych prisla o hodinu driv. tak to je OK 😀 ale uz abych byla po kontorle. jestli takhle bude probihat kazda kontrola, tak budu mit do porodu mozna jen jednu 😅

hermi: i bez zdrobnovani je to dobry, ale ty S a Š mi tam proste nějak vadí, aby náhodou dítko nebylo chudák 🤐

moni1412
23. únor 2010

andelka neviem preco si stale myslim ze prerabate vas, prepac 😉 😅

estrel gratulujem, drzkajte sa s drobcekom 😵 😵 😵 😵

mad tiez sa kamaratke narodil z piatka na sobotu Jakubko 😵 ked som citala tu vahu - ze 4300g, mala som dost, dufam ze mala nebude vahat az do terminu, lebo bude taka ista 😅
ale vcera som bola na monitore a mala akurat navstevu, tak som aj maleho videla, nevyzeral az taky baculko, na tu vahu 🙂
no a na monitore - boli tam veru paradne kopceky, ale to som aj cakala. ja mam uz asi tyzden pocit casto ze ideme na to. tak sa mala poriadne pripravuje. no sestricka to zhodnotila ze je to cakanim, lebo som tam cakala hodinu a pol 😅 a to uz 3 predo mnou poslala domov, vcera to tam bolo hrozne, pred vikendom a cez sa baby nevybavili, v piatok ze mali 4 porody za 2 hodinky, tak nestihali aj natacat zvonku ctg. vo stvrtok, zas, som zvedava, mame aj poradnu 😵

vcera som konika absolutne nestihala, doobeda som bola s malym(po vikende u starkych ako vzdy vymyslal) a potom prisli nasi, bola som overovat tie podpisy na zmluvu,vysvedcenia na prihlasku, predtym este vytlacit a zviazat zmluvu v praci, potom to ctg, prisla som domov o pol 6., taka vystavena...

estrellita
23. únor 2010

moni: gratuluju k poradne a koukam, ze se co nevidet budeme tesit z dalsiho miminka 😵 😵
a dekuju 😵
a jak vy? uz jste zdravi?

madlisek
23. únor 2010

U nas sneziiiiiiiiiii!!! Jsem v soku! V sobotu 23 a racham se v potoce a v utery normalne klasicky velky mekkoucky snehovy vlocky!!!!

moni1412
23. únor 2010

estrel 😵 myslim ze uz je to fajn, este ma caka kontrola na plucnom, ale uz je to ok, dakujem za opytanie 🙂

mad to su ine extremy 😖

madlisek
23. únor 2010

Estrel, asi bych volila Podoli, vzhledem k terminu 😒 Treba si misti tebe muze jit do fronty stoupnout manzel?

Moni, snad se Lenicka vyklube driv 🙂 Jakoubek me kamaradky se narodil skoro o mesic driv a mel uz 3400g, kdyby cekal do terminu, tak by to asi taky byl pekny metracek 🙂

Hermi, jak te budou lecit? Praskama nebo zmenou stravy? Mamincina znama byla vegetarianka, a pak ji zjistili vaznou anemii a od te doby musi jist kazdy den silny hovezi vyvar.

estrellita
23. únor 2010

madli: to bych mu musela asi upect super dobrou buchtu 😀 😀 nevim, jestli ho premluvim, ale to bude po Velikonocich, kdy uz urcit ebude krasne, tak mi to treba ani nebude vadit 😀

teda, to musi byt fakt poradny sok, ja doufam, ze uz se zima tak moc nevrati 😅

moni: to je fajn, ze uz je ti dobre, budes potrebovat sily na porod 🙂

estrellita
23. únor 2010

madlli: ja se i dost vnitrne klonim k Podoli, i kdyz kamaardka, co rodila v Motole, kde jsou jen plenty, mi trvdi, ze ti je to v tu chvili uplne jedno, jestli nekdo vedle rodi, nebo ne. ale kazda jsem asi jina natura, ja mam rada soukromi, hrozne by me to znervoznovalo a co kdybych byla mezi kontrakcema a nekdo vedle me rval, tak se fakt zblaznim 🤐
Takze asi pro klid sve duse to to Podoli bude, i kdyz moje mamka by byla pro Apolinare (ja jsem se tam narodila) a ona tam ma dlouhou ruku, viz pondelni kontrola 😉 ale tohle neni vse, to soukromi je mi prednejsi 🙂

madlisek
23. únor 2010

Videla bych to podobne, Estrel, soukromi je zasadni 🙂 Jestli jednou taky budu tehotna, tak tam taky budu chtit rodit 🙂

estrellita
23. únor 2010

jsem rada, ze to tak nevnimam sama, jsem si pak pripadala jako ze jsem citlivka a treba to prehanim 😅 ale opravdu to mas asi kazdy jinak.

a jak jde psani? 🙂