Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lenkka81
5. lis 2009

Ahoj andelka...no pred dwoma týždnami, som sa sem este hodila...wlastne bola by som teraz w rownakom týždni ako ty, ale bohuzial...

estrellita
5. lis 2009

lenkka: urcite u nas zustam,. jestli ti zde bude prijemne 😉

pardon, jen co to je za zvyk psat misto V - W? 😀 prijde mi to srandovni, videla jsem to na fb 😅

andelka
5. lis 2009

lenka: No jo, to mě nenapadlo. Moc mě to mrzí, bohužel se to stává, co naděláme. 😔

estrel: Mě to spíš než srandovní přijde infantilní (asi jako x místo ch a pod.) a blbě se to čte. Nevím kdo to vymyslel teda 😅

madlisek
5. lis 2009

Ahoj holky 🙂

Estrel, mrzi me ze na testiku bylo bilo, ale tak jak tak je moc brzo, treba se tam za par dni neco objevi 🙂 A kdyz ne, tak urcite co nevidet se zadari, vzdyt jste oba zdravi jak ripy a v plnem kvetu 😵 A to me taky na moji gyn stve, ze je obcas problem se tam dovolat. Nastesti reaguje na maily, ale stejne, kolikrat clovek radsi zavola, vid?

Andel, taky mi to prijde infantilni 😅

estrellita
5. lis 2009

madli, andelko: ja jsem to nechtela napsat takhle uplne na tvrdo 😀 😀

madli: no uvidime, sem tam me pichne v brise, takze spis cekam MS do dvou dnu, ale prekvapeni se muze dit.

no kdyz ten muj gyn ani nema mail :-/

lenkka81
5. lis 2009

Pre estrellita: to dwojité w nie je nic wynimočné... 🙂 🙂 🙂 moze za to moja pokazená klawesnica 🙂 inak wiem ze tak písu wsetci puberťaci "to som dopadla" 🙂

estrellita
5. lis 2009

len, tak to pak jo 😉

andelka
5. lis 2009

lenka: No představa puberťáka s 6 letou holčičkou nejde moc dokupy, to je fakt. 😅 Klávesnice zlobí, jo? Potvora. A nedá se spravit? Mně nedávno šlo blbě b, tak jsme ten čtvereček vyndali, vyčistili a zas to šlo. Jinak jsem do toho musela buď mlátit anebo mi to psalo nesmysly.

estrellita
5. lis 2009

andelko: ja jsem mela stejny problem s B 🙂 obcas prettrvava 🙂

jezis, ja bych tak uz jela na hory 🙂 strasne se tesim, uz bych chtela zacin nasavat vanocni atmosferu a ono nic, a nezasnezi a nezasnezi.

chaarleene
5. lis 2009

estrel, sníh ještě ne, jedeme zítra do Hradce na hematologii 😅

andelka
5. lis 2009

estrel: Neblbni - sníh, vánoce, vždyť sotva začal podzim 😅 I když Interspar už má venkovní vánoční výzdobu a vždycky když jedu kolem, tak mi to připomene, že netuším co budu kupovat za dárky 😠

estrellita
5. lis 2009

jeee, mam 10 001. prispevek 🙂

chaar: dobra, dobra, tak za tyden, jo? 😉 ja uz bych potrebovala nejak zpom,alit, zacit koukat po darcich 🙂 ale za chvilku mam dovolenou, tak pak to pujde lip 🙂

estrellita
5. lis 2009

Tesco uz ma i blikaci stromecky 😝

andelka
5. lis 2009

estrel: Tak Tesco jsem ještě nestudovala, ale na našem asi ještě nic není, to bych si všimla.
Já beru Vánoce až od první adventní neděle, to se mi pak nálada, výzdoba, koledy apod. líbí. A ta je ještě za dlooouho 🙂

madlisek
5. lis 2009

Tady hned po Halloweenu odstranili dynovity oranzovo-cerny sortiment a vylozili vanocni zbozi 😝 Ja mam Vanoce nejradsi z celyho roku, ale mam pocit, ze tady jich budu mit plny zuby, jeste nez vubec prijdou 😔

madlisek
5. lis 2009

Estre, u ty moji gyndr me to s tim telefonem taky stve 😒 Sestricka ho nezveda, kdyz u sebe ma zrovna pacientku ,coz mi prijde dobry, kdyz jsem ja ta pacientka, protoze mam pocit, ze se nerozptyluje a soustredi se 😀, ale pokud jsem ta volajici, tak mi to tak dobry neprijde 😅

madlisek
5. lis 2009

Ad to psani w misto v a x misto ch.... ja k tomu mam averzi od te doby, co kdysi na Beremku nejaka ta holka psala, ze cestou z letiste, kdyz se vracela s manzelem ze svatby nekde na Seychelach nebo kde se ji zabil manzel a pak vyslo najevo, ze si to vymyslela protoze tou dobou na jinych diskusich rozebirala vselijake jina veci 🙄 Ta holka psala taky w a x.

chaarleene
5. lis 2009

estrel, za týden jedeme na schůzku do Prahy, to taky ne 😀

andelka
5. lis 2009

char: Takže kdy už může napadnout? Podívek se do diáře, jo? 😀

madli: Jo, to si pamatuju taky. to bylo hnusný.
A s tím voláním je to prostě tak no, přesně jak píšeš, záleží jestli jsi zrovna v ordinaci nebo na drátě 🙂 U nás se dovolat dá, jen to třeba dýl zvoní. Jinak si taky nestěžuju. Když jsem objednaná tak skoro nečekám. Akorát když jdu na poradnu, tak to je v normální ordinační hodiny, ne mimo, takže jsem mezi ostatníma pacientkama, ne mezi těhotnýma.

herminka
5. lis 2009

Estrel, všímám si, že máme dost podobného, a snad máme i stejného gynekologa 😀 Taky u něj vždycky hrozně dlouho čekám (teď má novou sestru a trochu lepší organizaci, ale i tak čekám, i když jsem objednaná, když nejsem, je to napůl dne 😖) a mail taky nemá 😀 Negativní test mě mrzí ☹

Jejda, blikací stromečky a vánoční výzdoba už teď? 🤐 Zrovna nedávno jsme se bavili s farářem z města, kam se budeme stěhovat, že "světsky" se všechno slaví dopředu a u nás to pak dobíhá ještě zpětně (viz třeba vánoční a velikonoční doba).

herminka
5. lis 2009

Píšu blbě, ne "napůl dne", ale "na půl dne".

Jinak mám zkušenost, že dovolat se k jakémukoli doktorovi je celkem kumšt, ale zrovna u gynekologa (a pak ještě alergologa) tento problém nemám.

andelka
5. lis 2009

hermi: Já jsem právě ten typ. Slavit svátky a období kdy jsou a nechat je doznít. Člověk by měl žít tak nějak v souladu s ročním obdobím, slavení svátků je krásné zastavení. A ne myslet na Vánoce od září a na velikonoce od nového roku. Na oboje je přípravné období dané, které má smysl (advent, svatý týden) 🙂

herminka
5. lis 2009

Andělko, přesně tak. Je docela paradoxní, že advent je období ztišení a rozjímání a člověk je masírován komercí a konzumem 😒

estrellita
5. lis 2009

herminko: udivuje me, ze je jich takovych vic 😀 ma taky novou sestru, teda asi uz dyl, ale nic se nezmenilo, protoze problem cekani je v nem.ta predchazejici sestricka se z nej psychicky zhroutila - teda z tech jeho casovych prodlev, odjezdum k porodu - ony totiz pak na ni vecne pacienty rvaly, takze to nevydrzela, chudera.

ted tam ma takovu pani od rany, na kterou si snad uz nikdo nedovoli 🙂

ale mam na nej mobil (pro nejhorsi pripady, protoze se zname tri

andelka
5. lis 2009

hermi: No já se snažím tomu konzumu moc nepodléhat. Jako jo, do vánočního obchoďáku zajdu, ale jednou dvakrát. Jinak se snažím courat po vánočních trzích, něco koupit tam. I dneska nám naděluje Mikuláš, ještě předtím sháníme Barborky, vyrábím adventní věnec, máme adventní kalendář, pečeme mikulášské perníčky, pak cukroví, štolu...mám ráda tu atmosféru adventu. Dokonce přežiju i generální úklid. Nějak to k tomu patří. 🙂

herminka
5. lis 2009

Andělko, u nás na malém městě naštěstí ten tlak konzumu není takový, ale když jsem byla v Praze, iritovaly mě stromečky už od října ve výlohách a všudypřítomné koledy 😖 A generální úklid nedělám, před Vánoci uklízím podobně, jako jindy. Nemám ráda takové to "musí se umýt okna (či cokoli jiného) proto, že jsou Vánoce".

tiburcia
5. lis 2009

Ahojky....moc sem to nedočetla 😅 není čas 😀 jen k vánocům...ani u nás není takový tlak...jsou tu vánoční trhy, tak chodíme spíš poslouchat hudbu, dát si svařák 😉 ale jelikož jsem dost vytížená,tak něco jak vánoční úklid je tabu 😉 na co? si krásně vyzdobím byt a udělám si vánoce...to by jako nešlo, kdybych měla v bytě bordel? 😀 😝

madlisek
5. lis 2009

Ach jo holky, tady je tlak uplne hrozny 😔 Vanoce miluju, poustim si koledy v cervnu 😀 ale tady je to i na me moc 😖

Estrel, ta sestricka u nas na gynde je taky pekne od rany 😀 Vzdycky si rikam, kdyz se tam po desate marne snazm dovolat, ze az tam pujdu pekne od plic ji reknu, jak me to stve. A pak ji vidim a radsi ani nic nereknu 😀 Na znamylekar.cz o te sestricce psalo dost lidi 😀

milmic
5. lis 2009

Holky, já na gyn problémy nemám vůbec žádný, spíš naopak, sestřička i paní doktorka jsou úžasné a nesmírně citlivé, vzhledem k typu vyšetření.
Ale ted mě děsně nakrkla sestřička na očním. Moje lékařka mi doporučila, ať vyzkouším čočky, že se mám objednat. No tak jsem v sprnu volala, že bych teda chtěla. Sestřička mě odbyla, že na čočky neobjednává. Pám: já ale nejsem nový pacient. Ona: No to nevadí, zavolejte si v září.
Volám v září..... My ale na čočky neobjednáváme nové pacienty. Pám: NEJSEM nový pacient. To nevadí. Pám: Ale to stejný jste mi řekla minule a já potřebuju čočky. No tak si jděte do optiky, oni vás naučí je používat. Já vám napíšu na konci září smsku.
Konec září: neobjednáváme, jděte do optiky nebo na jinou kliniku. (??????)

Na znamylekar.cz jsem okamžitě vyhledala dobrého lékaře ve Znojmě (dosavadní lékařka byla v Brně), zavolala a šlo to okamžitě. Za dva týdny si tam jdu.
Nepochopila jsem, jak mohla odmítnout 3x svoji pacientku na čočky, notabene, ne zrovna příjemným hlasem. 🙄

tiburcia
5. lis 2009

Mil těžko se k tomu vyjadřovat 😉 já chodím s očima na soukromou kliniku, protože oči jsou pro mě opravdu důležité a tam mám péči o jakou stojím 😉