Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
23. lis 2009

mil, já jsem brýle dostala od našich k narozkám... naštěstí... 😅 a to jsem si vybrala nejlevnější obroučky, měli tam i za pětku 😅

milmic
23. lis 2009

Hůůůůůůů. Jako za 5 tisíc zlatáků?
Hustý brýlky.
No já jsem dneska taky koukala v jednej optice a ty ceny.... to bych si mohla koupit jen obroučky a už bez skel. 😀 Zvolila jsem nakonec osvědčenou optiku.... Jinak bych se do limitu z výplaty asi nevešla. 😀

andelka
23. lis 2009

No mě tehdy brýlky platili mamka a teoreticky otec (na čočky šlo celé měsíční výživné), bylo to v 1.roč. na VŠ a mám je doteď, takže to byl dobrý kup. Tohle se nedá tak brát, jsou věci, které jsou drahé, ale potřebné a vydrží dlouho.
Mně taky v podstatě živí manžel, sama bych si z toho co jsem si sem tam vydělala na brigádě nemohla nic dražšího koupit. Ale od toho jsme dva, ne? Zas přináším jiné "požitky", každý přinášíme do manželství něco jiného.
Už se tím netrap.

elitera
autor
23. lis 2009

Vidím to jako Andělka, Lišák vždycky říkal, že se hlavně těší domů, protože dělám to "doma". Myslím, Mil, že tvůj přítel to vidí dost podobně, ne? 😉

madlisek
23. lis 2009

U nas doma to vidime taky tak 🙂

milmic
23. lis 2009

El, můj milý to takto teda nevidí.
Když to mám říct upřímně.... tak nějaký teplo domova je mu jako fakt jedno.... nějaký kytky... záclony... a to fakt potřebujem? Povlečení? A k čemu? 😀
Když nejsem na bytě, žije tu jako prase. Skutečně. Jednou jsem nějak nečekaně přijela bez oznámení, to co jsem viděla...... 😀
Těžko popsatelný bordel. Vzala jsem psa a nasupeně jsem odešla pryč, než to tu uklidil a téměř vydezinfikoval. Neuvěřitelné, co dokáže jeden člověk vytvořit. 😀 Takže teplo domova.... hehehehehehe. To ocení možná můj táta..... můj miýl nikoliv.

deenakee
23. lis 2009

Milmic... mě úplně stačí výdaje za zoubky... vždycky tam nechám majlant...u zubaře... 😠

Aer... Užívej si těhu a nenech si to nikým kazit... Já jsem se na začátku cítila asi nejtěhotnější... a pak až teraz.. mezi 12 a 30 týdnem jsem (až na ojediněle kopající mimčo a rostoucí bříško) vůbec nepřipadala těhotně.

Vždycky jsem si totiž myslela že těhule je žena, která má X zdravotních problémů, heká, funí a brečí.... Což se mě doteď vyhlo... Teprve teraz se přidaly tyto atributy.... a už se moooc těším na porod až bude tenhle konec za mnou.... Nejhorší je spánek.. Mimčo mi v noci asi přiskřípává nějaké tepny... a já z toho mám strašné napětí v nohách a křeče... Dnes jsem spala asi 5 hodin....
Začátek těhu mi bylo sice zle.. bolelo mě břicho,prsa a taak... Ale aj tak jsem byla total šťastná... Kdežto teraz mě už těhotenské problémy moc šťastnou nečiní 😀 Už se těším na mimčo.... 🙂

deenakee
23. lis 2009

Jinak holky, mě poslední půlrok taky živí manžel (doteraz i přispívali i rodiče.. ale přišla krize a mám ještě 3 sourozence). A musím říct -že pokud se na tom oba dohodli tak je to o.k.... Neutrácím žádné mega částky... většinu věcí si spolu prodiskutujem a já to tak beru že jsou to jeho penízky, tak si moc nevymýšlím. Na druhou stranu mi všechno zaplatí (zubaře, dovolenou...)a nikdy mi to nepředhazuje ( př. Já na tebe vydělávám a ty ani neuvaříš večeři.. nebo tak něco...) Je prostě úžasný. 😵 😵 😵

andelka
23. lis 2009

Mil: můj muž je taky bordelář, ale ono nejde o to, že by teplo domova znamenalo mít perfektně uklizeno. Pro něj je důležité, že jsem večer doma, když přijde z práce, že má většinou i něco uvařeno (když není, svět se nezboří), že se o něj starám (typu - když vařím čaj, zeptám se ho, jestli chce taky a donesu mu ho - nic závratného, ale jeho to potěší), že máme občas i nějakou výzdobu - věnec na dveřích, velikonoční a vánoční dekorace atp. No a teď ještě nosím naše miminko, takže toho pro naše manželství dělám fakt dost. Taky se starám o účty a pod.
Jinak to máme přesně jako Deny - peníze společné, ale oba víme, že utrácet je nesmysl a držíme se při zemi. Větší věci spolu konzultujeme. Ale v životě u nás nepadlo nic o tom, že já vydělávám, ty ne, tak mám větší právo rozhodovat o tom, co koupíme, nebo snad, abych mu skládala účty, nebo abych musela prosit o peníze na něco (někde to tak bohužel bývá). to je jako by mi on zaplatil za to, že jsem udělala oběd nebo vyžehlila prádlo.

milmic
23. lis 2009

Nene, Anděl, tak jsem to nemyslela.
Já ani nechci mít doma sterilně uklizeno. Jednak teda nejsem blázen a potom doma máme pejska, který chodí domů a co ten dotahá za svinčík... ale je to můj chlupáč, tak po něm ráda uklidím.
O to nejde, spíš jen, že můj milý prostě na teplo domova není. Je takový tvrdák... 😀

Ale zase mi pomáhá a je na mě hodnej.
Dneska mám děsnou depku, kvůli těm penězům, ale jsem taky dost vyčerpaná - finančně, psychicky i fyzicky... Tak kecám nesmysly. 😀
Občas mi docvakne, že to tento rok nestíhám, tak se snaží... (dvě domácnosti, flétny, škola......)

andelka
23. lis 2009

milmic: No tak vidíš, že to takový problém zase není. Teplo domova můžeš dělat pro sebe a muž v tom bude jen existovat (ale taky se mu to bude podvědomě líbit).
Máš toho na starosti opravdu hodně - nové brýlky si určitě zasloužíš a milý taky určitě ví, že je potřebuješ a připěje ti z lásky. A tak to má být. Na výdaje budete vždycky dva a jednou bude mít víc ten a jindy onen.
Když jsme ještě oba studovali, tak já jsem mívala více peněz (větší kapesné), a nepřišlo mi divné, že jsem často platila i za něj. Teď se to zas obrátilo - prostě každý chvilku tahá pilku, ale jsme tým 😀 takže to neřešíme.
Běž se pěkně vyspinkat, zítra bude zas líp. Odpočiň si a dobrou noc a krásné sny 😵

tiburcia
23. lis 2009

Mil kdybych ti měla říct kolik sem dala za brýle já, tak slavíš jak je máš levné 😀 😀 😀 😀 😀

jinak ty výdaje...budete dva, na všechno...takže i když ti to připadá blbé, že si od něj bereš peníze, strávíte spolu celý život a co si budem povídat, je to pak o tom jak se hospodaří, co se koupí co ne,...takže se o tom budete muset pobavit...co kdo jak... my to nějak nerozlišujeme...když jsem studovala, tak mě podporoval manžel...jo taky mi to někdy bylo blbé, ale jak říká andelka, každý chvilku tahá pilku...v současné době, m opravdu živím já...a blbé mi to nepřijde...a za čas to bude kdoví jak.... důležité je, nerozlišovat moje a tvoje peníze...ale naše peníze 😉

estrellita
23. lis 2009

des, andel: vy opkusitelky, manzel je jeste trochu nastydly a pry unaveny 😀 😀 😀 takze kalhoty nahoru, triko dolu 😝 🙄 😀

estrellita
23. lis 2009

pokusitelky jsem chtela naspat 😉

madlisek
23. lis 2009

Estrel 😀 Ale ten posledni smajlik, co mas v grafu, by mohl docela stacit 😉

estrellita
23. lis 2009

madli: ale to bylo rano, tak nevim, nevim, jestli vydrzeli 😀 😀 😀 se zas nechame prekvapit 😉

madlisek
23. lis 2009

To budem zase napnute 🙂 Ja jsem napnuta i u sebe, s tou lutealni fazi, jestli se umoudri. Ma na to pomahat vitamin b6, tak do sebe laduju obili a podobne veci a doufam, ze ji vytahnu aspon na 14 dni 🙂

elitera
autor
24. lis 2009

Milmic, pozor, dělat "doma" rozhodně neznamená mít doma sterilně naklizeno 😀 To bych doma nikdy "doma" neměla 😀 Já jsem zrovna na uklízení děsnej lempl. Ale právě to, co píše Andělka - vařím si čaj a zeptám se, jeslti chce taky, nebo mu ráno automaticky udělám kafe, nebo upeču buchtu, kterou miluje ze všeho nejvíc, nebo ze začátku jsem instalovala různý ubrusy, záclony, kytky... Oni ti chlapi dokážou žít v bordelu a neútulnu, ale to útulno je jim milejší 😉 A velká část z nich si toho dokáže vážit a ocenit to.
A ad to dělení financí - přesně, jak se tu píše - jste tým. Až budeš na mateřský, tak bude muset větší výdaje taky táhnout z větší části on... 🙂

milmic
24. lis 2009

Tib, Anděl.... já vím, že budeme dva.
Aj tak nějak plánujeme, že až začnu vydělávat i já, založíme společný účet, kde budeme šetřit na domácnost a každý tam bude dávat nějakou částku...
Ale nějak na to nejsem zvyklá přijímat peníze takto jakoby za nic.
Inu, jak říkáte, chvilku tahá za pilku jeden, chvilku druhý...

elitera
autor
24. lis 2009

Holky z Prahy, Luu má trochu problémy s Bránou, zajděte tam a kupte si aspoň něco... Ať to tam nemusí zavřít ☹

des
24. lis 2009

milmic: fakt s brýlema si nedělej starosti, jak píšou holky, zasloužíš si je, vydrží určitě dýl než nějaký laciný šmejd a vůbec! A nech si přispět, vždyť za pár měsíců budete manželé, ne? Je potřeba, když už člověk vydá takovou částku za něco užitečného a navíc pěkného, aby z toho měl radost 😉

herminka: ad Dablice - ty brdo, ty mas ale pamatovaka!!

eli: tak to mam dobrou zpravu, do Vanoc se tam rozhodne chystam jit nakoupit velkou cast svoji plenkove vybavy😉 Akorat jeste cekam, az budu na matersky, ted nejak nestiham...

estrellita
24. lis 2009

elit: kdybych byla tehotna, jdu tam hned ☹

asi bude potreba, aby tomu v Praze udelala vetsi reklamu, inzerovala, spojila s redakcema, aby s ni spolupracovali v clancich atd.

a graf je divnej, dneska stejna teplota, jako vcera 🙄 ja vim, vydrzim, ale kdyz si zkousim davat teplotu na dalsi den, tak uz ani FF nespolupracuje 😅 a pritom jsem mela pozitivni ty testy. No nic, nebudu zoufat a budu cekat.

chaarleene
24. lis 2009

eli, kdybych se dostala do Prahy, tak bych tam určitě pro něco zaskočila, ale bohužel to vypadá, že to budu muset řešit přes net 😒

estrellita
24. lis 2009

a stejne si myslim, ze nejvic lidi nakupuji po netu, je to jednodussi, nemusis se s nicim tahat.
je na tom Brana v Praze hodne spatne?

estrellita
24. lis 2009

holky, ja se taaak tesim na dovolenou 🙂

a jinak je presne mesic do Vanoc 🙂 kdy kdo budete pect? jestli vubec? ja jeste nevim, jestlibudeme mit hotovy byt, tak asi neco upecu, at to tam provonime, ale jeste me vubec nechytla vanocni nalada!! s darkama je to na pytel... musim se nejak probrat 🙂

estrellita
24. lis 2009

dee: ty jsi psala, ze se ti spatne spi? ze ti mimco uskrine zilu?

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

deenakee
24. lis 2009

Já mák blbou troubu.. Ale teď jsem se domluvila se známou... že to upeču u ní..... Tak se těším na společné pečení... 😀 Samotnou by mě to asi ani nebavilo... 🙂 A domů k rodičům už nepojedem....

deenakee
24. lis 2009

Jinak mě pérávě mimčo přiskřípává ty žíly i na boku... vždycky tu spodní nohu... a navíc mám asi málo hořčíku.... a už ho nemůžu brát. Tak mám křeče v nohách...
No ale dnes jsem konečně našla správnou polohu , spím jakoby na břiše.. ale rameno a vrchní nohu si opírám o polštářky, aby ta váha nebyla na tom břuchu.... a celkem ta spodní noha fungovala...
Jinak jsem musela zaspávat v sedě.... Je to fakt těžké najít dobrou polohu....

moni1412
24. lis 2009

mil tak a s tym platenim som na tom bola podobne.... po porode som si davala robit nove okuliare (v noci vstavat k malemu a tak - sosovky davat zakazdym je blbost a bez okuliarov som slepucka teda dost, stare uz boli slabe, no ale esteze rodina pomohla..... ocino sa podujal prvy ze mi ich zacvaka.... inak by to slo na Milosove triko, lebo z rodicaku sa velmi vyskakovat neda..... a aj ked nemam uplne tie najdrahsie, odlahcene musia byt lebo by mi asi nos zlomili 😀 .... su to palky tie ceny okuliarov dnes, no 😖 )

deena ty to uz mas za par 😉 super 😵 no a poloha - som len v 6. mesiaci, ale najst polohu je uz teraz tazke na spanie.... a najhorsie ze malej sa ziadna nepaci... kym som vcera zaspala, ubehli hadam aj dve hodky....esteze maly sa uz menej v noci budi 😅 inak nasa mala si nasla zalubu - kopanie do mojho mechura berie asi ako najväcsiu zabavu na svete 😕

andelka
24. lis 2009

Holky, naši pošťačku ze mně asi brzo klepne 😀 Celá léta skoro nic a teď je u nás pečená vařená 😀 Už mi došly vlňáčky od Herminky - děkujííí. 🙂 A ještě čekám 30 látkovek, tak s tím se snad tahat nebude a dá mi rovnou lístek do schránky 😅

Ad spaní - já se snažím nespat na zádech, ale učím se spát na levém boku (ponejvíce) anebo spím na "supermana", jako Deny, horní skrčené koleno podložené polštářem. Už si pomalu brousím zuby na kojící polštář,že budu spát s ním. 🙂

Estrel: Vánoce? Nějak to utíká, no. My půjdem na 1. adventní neděli na adventní koncert, tak tipuju, že mě předvánoční nálada chytne. Péct budem s mamkou průběžně. 5. 12. mám dvě zkoušky a poslední školu, tak potom budu mít volno, na výzdobu i na kupování dárků.