Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
3. pro 2009

hermi, oboji mame doma, do leta to oba urcite prelouskame😉 (kazdej jsme zatim precetl asi dve kapitoly... 😀 )

andelka
3. pro 2009

estrel: Já mám taky tubu Pharmatexu z 99% plnou - vlastně jsem jen vyzkoušela, jestli na to nemám špatnou reakci, ale jinak leží od té doby ladem 😅
Já mám ke kondomu psychický blok, prostě bych s tím nemohla a muž to taky nemá rád. Já chcu jeho, ne gumu (i když někdo tvrdí, že to není cítit, mě stačí o tom vědět). Pharmatex mi psychicky nevadí, je to jak lubrikační krém (si řeknu a hotovo).
Jinak HA ke mně přišla, když jsem začala chodit s prvním klukem, 18 mi bylo. Mamka se bála, co když na dědině něco okoukám 😅 On tam bydlel, venku ani noha, chalupa, nám oběma 18, první láska navážno jakože... 😀 a tehdy to v médiích vypadalo, že nic jiného a lepšího než HA neexistuje. A taky jsem měla bolesti, takže se zabily dvě mouchy najednou.

herminka
3. pro 2009

Andělko, mám to s kondomem podobně. Prý "co když na dědině něco okoukám" 😀

Mil, chození na WC má asi u každého jiný vliv - u někoho žádný, u jiného může mít velký. Já s tím kzušenost bohužel (bohudík?) nemám. Ale píše se, že před měřením by měl člověk být cca 4 hodiny v absolutním klidu na lůžku, ideálně spát.

milmic
3. pro 2009

Aha....
no to já prakticky nemám noc, kdy nejdu na záchod. Jako na potvrou mám největší žizeň večer. 🙄
A to můžu celý den pít jako duha, večer mám prostě žízeň.

andelka
3. pro 2009

aer: No borec je to - budoucí taťka na 1* 😵

mil: Mělo by se měřit po minimálně 5hodinách spánku, bez fyzické aktivity a v co nejpodobnějších podmínkách (já jsem se třeba snažila být do 23h v posteli). Měřila jsem v 6.30 a běžně jsem kolem 2h chodila na wc. Ale to vyrušení vliv na teplotu nemělo. jiné to bylo, když jsem sice spala 5 hodin, ale šla jsem spát až po půlnoci a ještě k tomu po nějaké akci, tak to vylítla nahoru. Ale s tím se dá pracovat, jen se musí ozkoušet, co u konkrétní ženy na teplotu vliv má a co ne.

andelka
3. pro 2009

hermi: no jo, my splu začali chodit v květnu, léto před náma, já u nich pečená vařená, venku teplo, chata jen pro nás 😀 Se nedivím, že měla mamka obavy a mně to tehdy taky přišlo normální a potřebné - zvlášť, když skoro všechny holky ve třídě to braly taky 😅

mil: dopředu to člověk vědět nemůže, jak na to bude jeho tělo reagovat. Já jsem šla někdy i 2x a v pohodě. šla jsem pomalu, je to kousek, ani jsem nerozsvěcovala a pak si hned lehla a nic se nedělo. Není to velká fyzická námaha, která by tu teplotu moc změnila. Ale třeba když člověk přijde po půlnoci z plesu, lehne a za 4 hodiny měří, tak to poznat jde. Tělo se nestihne dát do bazálu.

herminka
3. pro 2009

Mně připadá, že u mě nemá na teplotu vliv snad nic 😀 Schválně jsem se podívala na teplotu po večeru, kdy jsem měla medovinu se slivovicí a ještě malou štamprli slivky, opilá jsem snad byla jak nikdy, a teplota před MS vzorně klesla 🙂

Ještě chci říct, že jsem vysazení nekonzultovala s manželem tak důkladně jako Mil, protože jsme nezačínali na HA, ale na čípkách Patentex Oval (Pharmatex tehdy u nás ještě snad ani nebyl), tak jsem mu to snad jen oznámila a vraceli jsme se ke starému známému.

V 16 jsem taky tahala kačera 😀

milmic
3. pro 2009

Aha. 🙂
Tak když jste měli odzkoušené předtím něco jiného....
My jsme začínali s HA teda, takže to budeme muset důkladně prokonzultovat, co s tím jako budeme dělat. 😎

herminka
3. pro 2009

Ještě k tomu tahání kačera, u nás je to celkem častá hláška 😀 Nejvýstižnější byla teď, když jsem šli s mužem ke zpovědi a farář tam byl nějak dřív, tak manžel na mě, ať jdu první, že není připravený a já jsem mu řekla totéž. Tak šel první 🙂 Doma jsem se mu za to pak omluvila a řekla mu, že on je starý matador, že už chodil ke zpovědi, zatímco já jsem ještě tahala kačera (a je to tak doopravdy, protože je starší o 6 let).

To mi napadá "anketní otázka", jaký je vlastně věkový rozdíl mezi vámi?

milmic
3. pro 2009

Hermi.. mě je 23 a mému budoucímu manželovo je 27.
Jsem asi malý kuře tu mezi váma což?

eirin
3. pro 2009

Hm, tak to já už v 16-ti kačera netahala 😀

Mně je 29 a Komárovi 30.

herminka
3. pro 2009

Mil, jsme tu všelijaké, starší i mladší 🙂

Jináč psala jsem, že jsme o 6 let, muži 33, mně 27.

aerin
3. pro 2009

mne je v podstate cerstve 22, V. je 23 a pul 😀

herminka
3. pro 2009

Aer, to budete úžasně mladí rodiče 😵

eirin
3. pro 2009

Až ti aer bude jako mně, tak už bude dítko chodit do školy 😀

elitera
autor
3. pro 2009

Hlásím 26 a 29 🙂

madlisek
3. pro 2009

Dobre ranko 🙂

Ze vseho nejdriv: Aeeeeer, uzasna fotecka a ohromna gratulace k uspesne kontrole a vyroci 😵

Ad vekovy rozdil - jsme jen pul roku od sebe 🙂

V 16ti jsem taky tahala kacera 😀

Ad mereni - mam pocit, ze je neco s teplomerem, dnes mam uz paty den po sobe stejnou teplotu... dneska jsem teda zkusila merit jeste o ctvrt hodiny pozdeji a byla o kousek vyssi, tak je asi teplomer v poradku, ale ten muj graf tenhle mesic vypada jak zprava morseovkou 😀

aerin
3. pro 2009

madliiii, dekuji! 😵

estrellita
3. pro 2009

ja si jdu Rabr vyzvednout zitra na postu, tak se tesim, jak si poctu 🙂

aer: je suprovni, ja uz jsem ti ho tu jednou vychvalila 🙂 manzel mi zase nedavno cetl z knizky o vychove, kde bylo i tehotenstvi moc zajimavy veci a hlavne hezky, tu knizku maji taky na brane. koupil si ji uplne sam, ani jsem o tom netusila 😵 😵

my jsme od sebe pul roku 🙂

jinak v 16 jsem taky tahala kacera, ale dnesni mladez by si asi tukala na celo 🙄

milmic
3. pro 2009

Estrel.... dnešní mládež.... 😀 😀
Aneb jak mi řekl chlapeček ve flétně..... paní učitelka je starodávná. 😀 😀

madlisek
3. pro 2009

Mil 😀

aerin
3. pro 2009

estrel, tak to je dobrej 😵

herminka
3. pro 2009

Estrel , Tvůj muž je šikovný 😵
To můj, když jsem mu řekla, že chci na Vánoce Zdravé těhotenství, přirozený porod, se moc netvářil 😒

madlisek
3. pro 2009

Ja tady pokazde v knihkupectvi obdivuju tehotenske knizky, ale muz dela, ze me nevidi 😀

Holky, vcera jsem delala vanilkovy rohlicky a jsou taaaak dobryyyy...obavam se, ze to chuderky do Vanoc nevydrzi 🤐

aerin
3. pro 2009

madli, my mame rohlicky od nedele a zobla jsem si jeden🙂 nejak mi to nedela problem...az se bojim, jestli to cukrovi nebudu o Velikonocich vyhazovat😅

madlisek
3. pro 2009

Ja jsem jich snedla aspon pet, kdyz jsem je sundavala z plechu - jak jsou krehky, tak se mi vzdycky rozpadly v ruce, tak jsem je snist proste "musela", vis? 😅

aerin
3. pro 2009

no tak to jo, asi tri nebo ctyri se mi zlomily, tak ty jsme snedli, ale pak uz ne🙂

estrellita
3. pro 2009

aer, hermi, dekuju 😵
hermi, ale vy se jeste nesnazite, ne? treba se to pak zmeni.
madli, jsi me pobavila 😀 😀

aer: ale musim rict, ze mas doma velkou vyjimku, myslim si, ze vestina chlapu ve V. veku neni tak (psychicky) pripravena na to, mit dite a dokonce i na to, mit pevny vztah. jste dobra dvojka 🙂

estrellita
3. pro 2009

madli: ja chci takyyyy 😵

milmic
3. pro 2009

Souhlasím s Estrel.......
Myslím si, že je velká vyjimka. 😎