Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
5. pro 2009

mil, ja teda mliko piju porad, jogurty a syry jim taky 😅

milmic
5. pro 2009

A teď když miminko?

milmic
5. pro 2009

když čekáš miminko....

milmic
5. pro 2009

Sestra mi pořád říká, že v těhotenství ani při kojení se pít mlíko moc nesmí, kvůli alergiím. :(

Fakt nevím no. Snídám misku mlíka s cereáliema, odpoledne svačím jogurt nebo acido nebo obyč mlíko s musli a večeř vypiju aspon jeden hrnek hořkýho kakaa. 😒 Závislost proště....

aerin
5. pro 2009

jo, i ted😉 a budu dal, nevypiju ho zas tak moc a pokud vim, tak treba kefiry a podobne potom slusne podporujou laktaci

aerin
5. pro 2009

jina vec je fakt, ze kravsky mliko proste neni pro lidi nejvhodnejsi, zpusobuje prekyseleni organismu atd...a tim padem by se melo omezovat celkove, a je jedno jestli jsi nebo nejsi tehotna

herminka
5. pro 2009

Aer, nojó, chutě, na ty jsem zapomněla 😅 Smažený hermouš by měl být teoreticky v pořádku - tedy pokud se prohřeje až dovnitř (tj. lepší by pro Tebe bylo udělat si ho doma než ho jíst někde v hospodě).

Mil, abych ti pravdu řekla, nevím, jak je to s mlékem v těhotenství a kojení, zkusím se zeptat jinde na diskusi jedné opravdu kované odbornice. Dřív se mléko pro těhotné a kojící určitě propagovalo, teď těžko říct. Vím, že některé děti mají trávicí problémy, když jejich matka konzumuje mléko, ale nevím o tom, že by se pro kojící paušálně zavrhovalo. V6dy jsem slyšela jen o těch nepasterovaných sýrech v těhotenství.

herminka
5. pro 2009

Mléko taky zahleňuje.
Ale jak je to s těmi alergiemi, to se fakt zeptám.

aerin
5. pro 2009

hele, ja se rozhodne nez doktorama a neci sestrou (bez urazky😀) budu ridit radsi pipkama a ty proti mliku v tehu nejsou (samozrejme pak jsou tam ty, co mliko z vyse uvedenych duvodu nekonzumuji vubec😉 ), obecne vzato bych rekla, ze zalezi na tvych pozorovacich schopnostech, kdyz se mimco oprudi, osype, zhorsi se mu traveni, musis zauvazovat co z toho co jsi snedla to mohlo zpusobit

aerin
5. pro 2009

nemyslim si, ze alergie na bilkoviny kravskyho mlika je z tech nejbeznejsich, osobne znam jednu svoji vrstevnici co ji ma a jsem temer presvedcena, ze nase matky v 80. letech mlika jedly v ruznych podobach dost....

tak a uz koncim se svoji obhajobou, ze budu mlicko pit a jist dal 😀

milmic
5. pro 2009

No já bych právě taky ráda mlíčko pila dál. 😀
Jím poměrně dost zdravě a neplánuju měnit stravovací návyky a můj jedinej prohřešek je vopravdu litr mlíka denně plus jogurt, sýry atd..... Ani sladkosti nejím, tak co. 😀

Někdy teda beru sestru s rezervou, protože ona má "načteno". Někdy je přímo šílená, čte kniihy o výchově a podobně.... No já bych se radši řídila vlastním citem a rozumem v některých věcech...

aerin
5. pro 2009

no...ono teda taky nikdy nerikej nikdy, protoze se ti taky muze treba v tehu obcas stat, ze budes rada, kdyz pozres aspon neco a co na tom, ze to budou treba slaninovy chipsy😀

a pri koju je to asi to samy, hlavne ze zacatku, zenska kdyz je doma sama s novorozenetem si tezko zvladne vyvarovat nejaky zdravy krme 😒

milmic
5. pro 2009

No, co se týče vaření...
Až budu doma s miminkem, tak budu mít krom něj a sebe ještě dva mužský (muž a můj tatínek), takže
vařit se musí. 🙂
Hladem je nechat nemůžu, když přijdou voba večír z práce hladoví...

aerin
5. pro 2009

No tak ja si teda iluze, ze bude na stole tepla vecere, az prijde V. z prace rozhodne nedelam, urcite ne v sestinedeli 😀 ale ja nejsem zadna poctivka, to tady holky uz vi😉 Spis to bude tak, ze V. prijde z prace a uvari 😀

aerin
5. pro 2009

jdem delat zemlovku😉

des
5. pro 2009

Ahoj devcata....tak nejenze jim za dva, ale uz i pracuju za dva ☹ Vcera jsem dorazila domu ve ctvrt na jednu v noci mrtva hlady a Serikovi jsem slibila, ze takovy veci mu uz delat nebudu!! Ve ctvrtek totiz nastupuju materskou a nektery veci se proste musi dodelat, jinak se to tam asi zbori 😖 A ve stredu mame nejakou akci a ja tam budu mit prednasku pro asi 60 lidi, z cehoz jsem desne nadsena, ale to uz snad bude pred porodem posledni adrenalin 😒

des
5. pro 2009

Jinak aerin, velke gratulace k srdicku, zmene statusu a vubec...budete mit super s miminkem v brisku Vanoce a snad ani ty nevolnosti ti nezabrani si je pekne uzit!! A oznameni bylo hezky vyvedeno...ja jsem zvladla akorat v peti minutach naskrabat na car papiru neco jako "myslim, ze jsem tam", strcit to do obalky a rozespalemu manzelovi pod nos 😀

milmic
5. pro 2009

Inu, Aer, já se zase postarat musím no. Prostě musím. 🙂
Ale dělám to ráda, ostatně táta se o mě staral celej život a stará do ted, ale prácu udělat musím, včetně vaření.
Neříkám ale, že mi nepomůžou.... 🙂

Mizím dokončit jídlo, dělám hovězí roštěnku na žampionech. 😉 Luxusní...
A žemlovku závidím, u nás se tohle neujalo. 🙄

lucitee
5. pro 2009

hermi: mam bezlepkovou dietu...

herminka
5. pro 2009

Ad mléko (a stravování obecně) v těhotenství - myslím, že je rozumné mít něco načtené a pak se řídit pocitově a taky tím, co je člověk schopen do sebe vůbec dostat.

Des, to je děs 🙄 Buď na sebe opatrná!

Luci, aha, promiň, nevěděla jsem. Ale jistě už máš vychytané, co a jak, že?

milmic
5. pro 2009

S tím souhlasím, Hermi. 🙂

lucitee
5. pro 2009

hermi: v poho 🙂 no jo vychytany uz to mam, ale jak se pece neco z polohruby mouky jsem nahrana. Mam jednu uzasnou moukovou smes, ktera je ale hladka, takze vsechno varim a pecu z hladky. Ale jsem za ni vdecna, nepozna se rozdil. Diky ni si muzu doprat palacinky, udelat poradnou jisku, i ovocny knedliky jsem uz zvladla. Navic jsem migrenik a alergik, takze nemuzu orechy cokoladu hermelin, vyhybam se citrusum protoze zpusobujou migreny...no nekdy me to pekne stve a taky prachy. Je to dost draha sranda. Kilo mouky 60 a to je levny, chleba 50-100, testoviny 50-100...Ale uz jsem si zvykla.

madlisek
5. pro 2009

Ahoj holky 🙂

Luci, ja taky vsechno delam jen z hladky mouky, jinou tu nemaji. A to se rika Amerika, zeme neomezenych moznosti 😀

Kamaradce mela problemy s kojenim a rozproudila ji ho plechovka kondenzovanyho mlika denne 🙂 Mnam, dala bych si salko....

Mne se hrozne libi tady, ze kdyz holka prijde z porodnice domu, tak jim kazdej den nekdo donese teply jidlo - kamaradky a pribuzny se domluvi kdo co donese a kdy a holka ma aspon dva, tri tydny klid. Tenhle americkej zvyk by mi u nas ani nevadil 🙂

chaarleene
5. pro 2009

ahoj, holky, tak jsem konečně pustila počítač 😅 včera večer jsem měla brutální krizi, během chvilky mi teplota vyskočila víc jak o stupeň na 38,2, byla jsem schopná jen ležet a ani jsem se nehnula 😔 a pořád jsme jen řešili, jestli na tu pohotovost pojedeme hned nebo až za chvíli

nakonec se to trošičku zlepšilo - no a dneska ráno jsem měla 36,6 a už ani tolik nesmrkám, tak netuším, co to mělo znamenat 😒

milmic
5. pro 2009

Nějaká miniverze chřipky?
Hlavně se pořádně vylež, Chaar....
Ted je to samá chřipková zombie, tak bud na sebe opatrná.

andelka
5. pro 2009

char: to je super, že už je ti líp 🙂

Tak dneska jsem to ve škole přežila, zkouška se nakonec nekonala, neb jsem asi z 5 lidí tam byla sama, mělo to být až po přednášce a to už jsem byla stejně hrozně unavená, moc mi to nemyslelo, tak jsme se domluvili, že až bude v ledu zkouška z další části, tak dostanem otázku i z této, bude to při jednom.

Holky, s tím mlíkem - jak mám na rukou ten ekzém (nebo co to je), tak cthán a švagrová říkali, že by to mohla být právě alergie na mléko. Tak jsem zkusila fakt hodně omezit mléčné výrobky a mléko nepít vůbec. Jako dalo se, ale nevěděla jsem pořádně co jíst. No, ale nějakou změnu jsem nespozorovala, naopak, když jsem si teď už dala normálně jogurt nebo tak, tak jsem nezpozorovala zhoršení, že by se mi to rozdráždilo. Takže tím to asi nebude. Ale i tak jsem mléko omezila, a mléčné výrobky taky, kombinuju to se sojovými výrobky a z ovčího a kozího mléka, ať mám změnu a nejím toho hodně - dřív jsem byla schopná 5x denně.

Madli: Ten zvyk u nás byl, ale moderní doba ho vytěsnila. Hlavně teda porody v nemocnicích, to se pak všichni domívají, že po 5 dnech v porodnici je mamina schopná se postarat o všechno. A vůbec - solidarita už není co bývala, jeden o druhého už se tolik lidi nezajímají. Ale dřív se nosilo "do kouta", příbuzné, sousedky nosily rodině polívky, drůbež, buchty, chleba - hlavně aby muž a děti měly jídlo, když žena ležela po porodu a nemohla se starat. Akorát 6 neděl to bohužel netrvalo, to tak týden 14 dní. Ale aspoň něco. Dneska si člověk musí před porodem udělat zásoby a zamrazit.

madlisek
5. pro 2009

Andelko, mas pravdu, noseni do kouta 🙂 Libilo by se mi, kdyby se to vratilo. Z tou zkouskou je to mrzuty, ze jsi se nervovala a trmacela se tam a nic z toho, ale zase jsi u profesora dobre zapsana a v lednu to urcite das paradne! 😉

Char, jsem rada, ze je ti lip, snad uz se to bude jen zlepsovat!

chaarleene
5. pro 2009

madli, taky doufám 🙂 už proto, že manželovi dneska nebylo moc dobře, byl hodně unavený, takže se bojím, že to chytil ode mě 😔 takže se musím dát rychle dohromady, abych se o něj mohla postarat 🙂

včera brácha přinesl tašku jídla od mamky - navařila nám na celý víkend 😵 manžel sice brblal, že by uvařil, ale myslím, že dneska byl nakonec rád, když to mohl jen ohřát a uvařit k tomu brambory 🙂

herminka
5. pro 2009

Madli, leda bys to zavedla u sebe a svých známých (to nošení jídla "do kouta"), až se vrátíte 🙂

Chaar, jsem ráda, že Ti teplota klesla. Ale tělo asi nastartovalo obranné mechanismy horečkou a už bude dobře 🙂

Andělko, je fajn, že mléko zřejmě není tím, co Ti působilo ekzém (ale myslím si, že omezení mléka neuškodí nikomu 🙂). A teď už máš ruce v pořádku?

elitera
autor
5. pro 2009

Luci, tak si chleba peč, to vyjde i z tý drahý mouky levnějc, ne? 🙂
Jinak jsem, holky, byla dneska na výstavišti s tupprem, šíííleně mě bolí nohy, ale bylo to celkem úspěšný 😵