Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
3. led 2010

Dobré ráno holky,
všechny zdravím a přeji krásnou nedělli. 🙂

Ad můk kolotoč.... váhu mám teda stejnou už asi od 16, takže tam je to v pohodě, jakej jsem měla dřív tlak to nevím, páč mi ho nikdy nikdo neměřil. Ale včera odpoledne jsem se kupodivu nemotala, dokonce jsme večír dali s ženichovo maminkou vínko a ustála jsem to kupodivu v pohodě. Ale víc jak dvě deci jsem nevypila, já tomu nikdy moc nedám.

Tak doufám, že se už úspěšně dotočila. 😎

Eirin má super bříško, jsem zvědavá, co bude zač to druhé miminko. A pokud se to už ví, jak mi to nějak uniklo. 😉

PS: začíná na mě působit vysazení HA. 😀 😀 A možná i na mého milého, bo nevím, čo to s ním je. 😀 😀

lucitee
3. led 2010

a ted mi bylo receno ze v ramci darku je cela dovolena, ne jen ten poukaz. Neverim 🙂

aerin
3. led 2010

Ahoj holky🙂

Tak ja se vesele ucim a v prestavkach bleju...haha 🙄

Luci, vse nej k narozeninam🙂

Kamaradka rodila prvni ve Vsetine a s druhym radsi jela mnohem dal do Zlina, treti ktery ted ceka bude rodit asi taky tam, ale spis je to jako vybrat si to mensi zlo, pry ani Zlin nic moc.
Ja bych rada do Ivancic, pokud tam nebudou mit nic proti ambu porodu a jestli jo, vytahnu veskery info od Animy z pipek, ktera rodila ambu v Brne (nejak ale nevim kde😀) 🙂

lucitee
3. led 2010

aer: diky za prani! doufam ze ti bude brzo lip

ja jsem cela paf z tech darku a z ty kytky a vubec 🙂

estrellita
3. led 2010

aer: vydrz, urcite ty nevolnosti brzy prejdou 🙂 na co se ucis?

tak to jsme nevedela, ze je az tak, jako ze mensi zlo ..

luc: dovolena jakodarek, hmm 😵 😵

lucitee
3. led 2010

dovolena kvuli plavani s delfiny 🙂 bohuzel nejblizsi je Turecko

lucitee
3. led 2010

nikdy jsem nic tak drahyho nedostala, navic muz je setrilek a o to vic jsem v soku ze jen za kytku dal dva litry. Je proste zlatej

estrellita
3. led 2010

luc: dnesni den je proste jen tvuj 😉

andelka
3. led 2010

Holky, já vás nestíhám dočítat 😅
Ale hlásím, že na epi-no jsem už odepsala jako vážný zájemce, tak doufám, že mě od včera někdo nepředběhl a budu brzo vlastnit druhý exemplář. Já ho chci od doby, co jsem na něj prvně narazila 🙂

herminka
3. led 2010

Ahoj!

Luci, taky se připojuji, přeji vše nej a co nejdřív ty // 😉 Manžel je úžasný!

Aer, myslím na Tebe, ať je líp! To je zajímavé, bratranec bydlí v Ivančicích a jeho manželka rodila, mám dojem všechny 4 děti, v Brně u Miloušů.

Já mám na výběr stejné porodnice jako Tibu, ale zatím jsem nad tím nepřemýšlela 😀 Ale chtěla bych rodit tam, kde budou ochotni k ambuporodu, nicméně kodrcat třeba cca 60 km do Zlína v bolestech, to si úplně nedovedu představit.

des
3. led 2010

eirin: tak jsem to poměřovala a jsi teda přece jen o chloupek větší 🙂 Ale aspoň tě nemusí vytáčet poznámky typu: "jéžiš, ty snad čekáš dvojčata!" 😠 Tak pěkně všichni tři rosťte!!

luci: juj, to je parádní překvápko!! 😲 😲 😵

aerin: nezávidím, vůbec teda... 😒 Ale já se chystám teď taky ještě něco pracovat, v pondělí se jdu podívat do kanceláře, jestli to tam ještě stojí 😀

des
3. led 2010

...s těmi ambuporody...není lepší se těch pár dní v porodnici trochu vzpamatovat? Nebo co přesně vás vede k tomuhle řešení?

lucitee
3. led 2010

holky diky za prani vsem!

ted jsme tahali drevo a udelalo se mi pekne blbe z namahy, fuj.

elitera
autor
3. led 2010

Des, hlavně ten klid, kterej má člověk doma. Žádnej kolotoč měření-vážení-vizita-kontrola-měření-vizita-vážení-kontrola. Pokud by bylo všechno v pořádku a nevyšel domporod, chystám se na to taky 🙂

lucitee
3. led 2010

co se tyce testu tak nevim nic, rano jsem ho zblbla a jinej nemam.
U nas je ted nahderne bilo, obaleno, namrzlo a zasnezeno a jsem fakt nastavana ze tak nebylo na vanoce a kdyz je to tu nejkrasnejsi, tak musime rano do Prahy.

Porod doma musi bejt uzasnej, kdyz si na nej ta zenska veri. Me ta vira chybi a zavidim kazdy, ktera ji ma a tohle zazije a uzije si to.

chaarleene
3. led 2010

tak u nás v nemocnici ambulantní porody nejdou - resp. na porodnici s tím nedělají sebemenší problémy, tam by mamku klidně domů pustili, ale prý je problém s dětským oddělením - ti nechtějí pustit to dítě 😅

nicméně mě se to netýká, vzhledem k tomu, že mám naředěnou krev a to všechno okolo, tak radši budu pár dní v nemocnici - pro všechny případy 😅 no a na domácí porod bych si nikdy netroufla - holt jsem zdravotnický dítě, mamka dělala na gyndě spoustu let, vím, co se všechno může stát 😔 neměla bych na to odvahu...

aerin
3. led 2010

des, jak rika terka
navic to vzpamatovani se, odpocinuti v porodnici....mne to teda moc neprijde, vzhledem k faktu, ze je stejne 100% rooming-in (a ja bych na nem teda trvala) a krome tvyho te tam budi jeste dalsi deti...nejaka sestra na tebe rve, ze mas kojit co tri hodiny a tak....no neee, dekuji, pokud to pujde, rada se tomu vyhnu 😔

estrel, ucim se na rimsky umeni a mam hroznej skluz☹ a krom toho budu mit stejny den jeste filozofii, hihi....😀

tiburcia
3. led 2010

holky jste odvážné 😉 já na to odvahu nemám....taky máme doma záchranáře a když vím, co všechno se může stát při porodu i pár dní po něm, nešla bych do toho....

hermi já jsem o tom taky nepřemýšlela, kde nakonec pojedem, holt je na to ještě dost času 😀

des
3. led 2010

A kdy tak odchazi zena s ditetem domu po ambulantnim porodu?

tiburcia
3. led 2010

u nás v nemocnici to znamená že odejdeš 2-24 hodin po porodu....někde si tě nechají min. 12 hodin...asi jak kde..

tiburcia
3. led 2010

jinak podle mě to v té nemocnici není zas tak hrozné..aspoň né u nás.... kromě každodenní vizity je tam rooming in a je jim jedno co tam děláš a jak to děláš...dítě si koupeš kdy chceš, máš k dispozici váhu na vážení před a po kojení, atd...dokonce dodržují porodní plány a není problém odložit očkování...atd

estrellita
3. led 2010

ja bych ambu nechtela, protoze doma by hned byli oboji rodice a ted mam pocit, ze par dni po porodu bych chtela mit u sebe jen dite a manzela. takze ja bych byla spis pro nadstandard 😅
jinak jsem taky zdravotnicky dite, takze jako chaar, domaci porod bych se neodvazila. ale verim, ze to musi byt uzasny, kdyz j evse v poradku a probehne tak jak ma 🙂

herminka
3. led 2010

Ad ambuporod - to, co říkají holky, plus mi připadá, že v nemocnici bych snad zažila větší stres než doma. Tam mi navíc může pomoct manžel a třeba maminka. Ale je dost možné, že nakonec nebudu dost drsná a pokorně zůstanu v porodnici (a samozřejmé je, že bych tam zůstala, pokud by něco bylo v nepořádku). Zdravotnické dítě nejsem, ale na domporod bych si taky netroufla.

Tibu, to mluvíš o Valmezu?

herminka
3. led 2010

Teď mluvili ve zprávách o tom, že očkování proti pneumokokovi začne být zdarma. Tak doufám, že časem nebude povinné 😖

tiburcia
3. led 2010

jo jo o Valmezu...dokonce vyhrála v nějaké soutěži pacientů, prý to bylo hodnocení personálu a služeb....je fakt, že tam rodila všechny děti kamarádka, nikdo je tam nechodil ze sester kontrolovat, samy si chodily pro oblečení pro miminka když je zašpinily, kosmetiku a plenky si mohly donést svoje, když něco chtěly, sestra zařídila.....jinak je nechávaly být....na kojení jim přišla laktační poradkyně a jinak si ji volaly samy na přání....takže byla vždycky spokojená...koupala si je kdy chtěla, na pokoji máš jak velké umyvadlo tak i přebalovací pult...

herminka
3. led 2010

Tibu, to je fajn. Sestra tam rodila před 5 lety, to snad bylo oddělení nějak čerstvě po rekonstrukci a taky byla spokojená.

tiburcia
3. led 2010

hermi dokonce si napsala porodní plán a ten dodržovali jak jen mohli...tam je zvykem, že ti po porodu mimi odnesou na 2 hodiny, mezitím si na sále a pak tě dají na pokoj a tam ti ho přivezou...no ona to tak nechtěla, tak ho měla pořád u sebe, nechali je samotné na sále že kdyby chtěli ať zazvoní...a když ji přivezli na pokoj tak ji sestra řekla, že kdykoliv kdyby si chtěla odpočinout, ať zazvoní, že si mimi na chvíli odveze...takže myslím že dobré 😉

madlisek
4. led 2010

AHoj holky!

Luci, opozdene vsechno nejlepsi! Manzel ti pripravil opravdu krasne prekvapeni 😵

Zitra se vydavame na cestu domu a mela bych nekdy behem cesty dostat ms 😖 Ale vylet se mooooc vydaril, bude se mi styskat po kamaradech i po meste...

estrellita
4. led 2010

ahoj holky, teda treti strana? jsem nas nemohla najit 🙂

ten prvni pracovni den po dovolene je teda narocny, vsechno mi trva 100krat dyl a nic se mi nechce 😝

tibi: valmez zni skvele

eirin
4. led 2010

Estrelko, taky mi ten den přijde vcelku náročný, ale mám radost, jelikož jsem dodělala něco, co mě strašilo tři měsíce 😀 Teď jsem na sebe naštvaná, kdybych to udělala před svátky, mohla jsem mít klid a nemusela jsem na to celé Vánoce myslet.

Teda Luci, to je nádhera, co pro tebe manžel udělal. Přeju ti opožděně taky vše nejlepší a krásně si dárečky užij!

Madli, tak hlavně dobře dojeďte a třeba ms dorazí až po příjezdu..