Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
27. únor 2010

chaar tak drž 😀 😀

milmic
27. únor 2010

Tib,
co je s tebou? 🙂 Ty semka chodíš jenom na kuknutí..... Nebo se mi to zdá? No jak se máš?
co zdraví?

estrellita
27. únor 2010

mil: ja jsem cetla stejne jako ty, ze to neni nutne vysadit, ze se to nema prehanet, ale kdyz mlecne vyrobky uplne v tehotenstvi vysadis, tak pak muze yt dite alergicke, protoze se s tim nesetkalo. co je na tom pravdy, nevim.
ja mlecne vyrobky jim,hlavne syry, kefiry, ale treba mliko a jogirty uplne minimalne - max jednou za tyden, nejak mi to moc nejede 🙂

tiburcia
27. únor 2010

mil né že bych na vás neměla čas 😉 ale jak jsem psala, manžel si z domu odstěhoval počítač do pracovny...já se v práci na internet nedostanu, tak sem na netu jen v pracovně....což není zas tak často 😠

jinak se mám dobře, těším se konečně na jaro 😵

estrellita
27. únor 2010

ja se taky tesim na jaro. dnesk ajsme s manzelem byli na porchazce a to slunicko uplne nabiji energii 😵 😵

herminka
27. únor 2010

Mil, jedna holka, co má vystudovanou výživu, napsala na jiné diskusi toto: "V tehu nema smysl omezovat to, na co sama nejsi alergicka, v dobe kojeni bych mliko nepila, ale syr, zvlast kozi nebo ovci obcas neva. Kozi a ovci syry maji trosku jine slozeni bilkoviny (alergenu) a tak na ne ta alergie nebyva tak casta jako na kravske vyrobky. Lide, kteri jsou alergicti na kravskou bilkovinu nemusu byt alergicti na kozi ci ovci."

Andělko, zkusím načrtnout jídelníček 🙂
Snídaně: strouhané jablko se semínky (slunečnice, dýně, len, sezam/konopí), cca 2x do měsíce prostřídám se sójovým nebo ovesným jogurtem

Oběd: jáhly/quinoa/špalda se zeleninou (někdy tam sypnu trochu nějaké luštěniny), pohanka se žampiony, dušená mrkev s bramborem a vejcem, těstoviny s "něčím" (špenátem, rajčatovou omáčkou, zeleninou), luštěniny na všeliký možný způsob, červená čočka se zeleninou, brambory zapečené se zelím nebo špenátem, římský květák, zapečená cuketa, brokolice se žampiony - uf, teď už mi nic nenapadá 🙂 Ke všemu čerstvá zelenina

Večeře: pečivo s něčím (luštěninové pomazánky - buď od Sivo Vsetín nebo domácí, tofu, tempeh, nějaká rybka - uzená, sardinky, tuňák), opět k tomu nějaká zelenina, občas něco rychlého teplého - těstoviny, červená čočka apod.

tiburcia
27. únor 2010

hermi chtěla bych tvůj jídelníček 😀 😀 😀 😀 ten můj se od toho dost odkloňuje 😎

estrellita
27. únor 2010

hermi: taky klobouk dolu 🙂 nektera ta jidla delam taky, ale ne kazdy den. maso mame tak 3-4 krat do tydne. a lusteninove pomazanky do Sova mam taky rada 🙂

jeste ocas delam zapecene palacinky se spenatem a posypane syrem, grilovanou cuketu, lilek a papriku s bramborem, leco atd. 🙂 Ted jsem pred par dny udelala cocku na kyselo s vajickem po dlouhe dobe a opravdu mi to sedlo 🙂

estrellita
27. únor 2010

Siva jsem chtela napsat 😀

madlisek
27. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Taky mam z Hermincinyho jidelnicku trochu depku 😒 Jedine, v cem se muj a tvuj podoba je lnene seminko k snidani, hodne cerstve zeleniny a sem tam k veceri tunak 🙂

andelka
27. únor 2010

mil: Já jsem to zkoušela vysadit na 14 dní, možná 3 týdny, v 1.trimestru to bylo - však si asi pamatujete, že jsem chodila furt na kožní. Ale nedělo se nic, tak alergií na mlíko to nebylo. Takže teď v těhu jím všechno (kromě těch vyloženě zakázaných věcí, které jsem ale nejedla ani dřív) a mléčné výrobky samozřejmě taky. Prý preventivně se nemusí vypouštět nic, pokud na to těhotná už alergická není. V tom souhlas s Herminkou.

hermi: No, tak jsem to uhodla, že bych umřela hlady. Ty vlastně nejíš ani maso, že. Některé kombinace co jsi psala bych si i ráda dala 🙂 Ale jako ozdravění klasického jídelníčku. Já se snažím sem tam koupit něco, co ještě moc neznám - třeba místo klasických těstovin celozrnné nebo kukuřičné, místo normální čočky červenou, objevila jsem kuskus, mléčné výrobky sem tam prostřídám s kozíma nebo sojovýma - jako, abych to měla pestřejší. Ale spoustu věcí jsem nikdy nejedla - třeba jáhly, špaldu, tempeh, quinoa je co?

Já jsem dneska třeba snídala kornspitz namazaný Almette, obědvala jsem česnekovou polívku a kuřecí řízek s bramborovou kaší a ledovým salátem s ředkvičkama (manžel měl brynzové halušky se slaninou), teď mě čeká odpolední dobrotka a kávička a večer budu mít asi zas nějaké pečivo a buď se sýrem nebo šunkou nebo jestli zbude makrela.
Na zítra zrovna vaříme fazolovou polévku se zelím a na druhé budou zapečené těstoviny s uzeným masem, žampiony a brokolicí.
Já myslím, že to je celkem normální jídelníček, co?
Ty jíš vlastně hlavně obiloviny, luštěniny a zeleninu, jak tak koukám, že?

estrellita
27. únor 2010

holky, smim si dat rybicky z konzervy???

madli: ja jsem se taky zastydle,akdyz jsem videla jidelnicek herminky 🙂 sice jime cerstvou zeleninu a ovoce kazdy den, ty zeleninova jidla taky, ale dalsi polovina jidelnicku je jina 😅

tiburcia
27. únor 2010

andel tvůj jídelníček se tomu mému dost podobá 😉 já moc nejím maso, tak dost často zařazuju zeleninu, ovoce, těstoviny všeho druhu, ryby, mořské plody, luštěniny 🙂

tiburcia
27. únor 2010

třeba dneska jsem měla na snídani mléko, k tomu jablečný závin 😀 😀 😀 na oběd kuřecí nudličky na kari a jasmínovou rýži...teď mě čeká svačina, to bude probiotický jogurt, na večeři si dám mrkev s jabkem 😉

estrellita
27. únor 2010

jo a jinak mi mamka vcera rekla, ze vyslo jako kazdy rok hodnoceni nemocnic (hodnoti to pacienti na zaklade rozsahleho dostazniku a jedna se o lekarskou peci) a nejhure, na poslednich dvou mistech,vyslaporodnice Brno a Podoli 😕 🤐

tiburcia
27. únor 2010

estrel a jaké jsou to rybičky?

tiburcia
27. únor 2010

no já bych tomu moc nevěřila....naše nemocnice je asi čtvrtá a nic moc teda 😀

estrellita
27. únor 2010

mame tam jedny sardinky a jednoho tunaka a jinak prazdnou lednici a ja bych si neco dala 😀 😀

andelka
27. únor 2010

tibu: Tak podobnou snídani jako ty dneska mívám občas taky - když mi manžel koupí nějakou dobrotku v pekárně (croisant, koblížek, pletenec s ořechy...), tak si to dávám na snídani a k tomu většinou jogurt, ať to jako trochu zachráním 😅

Z herminky mám taky depku - ale spíš v tom smyslu, jak jsem ohledně surovin omezená a co ještě neznám. Určitě by to chtělo zařadit něco víc z jejího jídelníčku.

estrel: Já jím normálně tuňáka z konzervy 😉

estrellita
27. únor 2010

tibi: no ale kdyz je to nemocnice, tak moc neni poznat z jakeho oddeleni ta nepsokojenost je, ale v Podoli je to jasne, kdyz je to jen porodnice, ze jo 😅 na druhou stranu lekar je u porodu vetsinou minimanlne, ze?

madlisek
27. únor 2010

Presne, Estrel 🙂 Z Hermincineho jidelnicku jime testoviny se spenatem (a masem), zapecenou brokolici (s masem), brambory zapecene (s masem nebo rybou), quinou (s masem) a dusenou zeleninu (s masem nebo rybou). Ja bych se bez toho masa na denni bazi obesla, ale muz kdyz ho nema kazdy den, tak ma pocit, ze nejedl a ja sice jim mensi kousek, nez on, ale uplne ho nevynecham 😒 Zaplat PB aspon za ty postni patky ted 🙂

Ke snidani ma muz cornflaky s rozinkami a mlikem, ja ovesne vlocky s rozinkami, lnenym seminkem a bez mlika, obcas s bilym jogurtem, nekdy mame oba ovesnou kasi. K obedu mame viz vyse, skoro kazdy den k tomu salat, polevku nemame pokazde. A k veceri nekdy fazole s pecivem, nekdy salat, dost casto si udelame takovou jakoze italskou dobrotku, ze na talirek nasypeme ruzne koreni, zalijeme olivovym olejem, rozmichame a pak to vytirame chlebickem, to milujeme oba, k tomu cerstvou zeleninu. Nebo, kdyz mame doma tortilly, tak udelam v troube jakoze quesadillu se zeleninou a syrem.

tiburcia
27. únor 2010

jako nevím co vám řeknou odbornice na výživu a lá rybičky z konzervy....ale co jsem četla, tak by člověk z ryb nemohl jíst asi nic 😀 v tuňáku že je rtuť, v mořských rybách jako je žralok a ostatní co plavou u povrchu je bordel, protože jsou tam odpadky, atd atd atd 😀 takže já jím všechny....to bych nemohla jíst ani ty kuřata 😀 protože kdoví čím je krmili že? 😅 😀 😀

andelka
27. únor 2010

Já miluju čerstvý chleba s tuňákem a kostičkama cibulky a k tomu čaj 😵

A teď si jdu udělat kafe (ještě nevím jestli normální, bezkofeinové nebo Caro - já to střídám), dám si kousek nějaké dobrotky a asi jogurt. 🙂

Zítra mám sraz s kamarádkou, půjdeme pokecat do creperie, tak se těším po delší době na palačinky 😵 Akorát jsou jak kolo od vozu, tak nevím, jestli je protentokrát nevyměním za lívanečky s ovocem. Já toho teď moc nesním - jakože velké porce. Ale když oni mají tak výborné se zakysanou smetanou a broskvema 😅

madlisek
27. únor 2010

Estrel, ono mozna je treba rozdelit porodni oddeleni a oddeleni sestinedeli. Treba kamaradka, co v Podoli rodila, si moc chvalila lekare u porodu, ale sestinedeli pry byla hrozna buzerace.

tiburcia
27. únor 2010

jinak ještě budu komentovat fotky na picase 😀 😀

mil moc krásné botky 😵 😵

andel konečně vypadáš těhotně 😀 užíváš si to?

luci krásná kytice k narozeninám 😵

tiburcia
27. únor 2010

záleží jak se to hodnocení taky vyhodnocuje 😉

madlisek
27. únor 2010

To je fakt, jak pravil Winston Churchill "verim jen tem statistikam, ktere si sam zfalsuju" 😀

tiburcia
27. únor 2010

jako andel já si myslím, že když člověk přehodnotí aspoň něco ze svého jídelníčku tak je to dobře.....já sladím medem nebo třtinovým cukrem (s tím i peču), piju čaje ne kávu, snažím se pít ovocné a zeleninové šťávy místo kyselek, sem tam si dám Pí vodu, těstoviny kupuju celozrné, čočku červenou, vařím ráda soju, boby, kuskus, každý den si dám nějaké oříšky nebo semínky....sýry kupuju především kozí nebo ovčí 😉 atd.... 😉

estrellita
27. únor 2010

madli: to jetky pravda, ale to tam asi rozdelene neni. no ale je to voda na mamin mlyn, ktera y nejradeji, abych rodila u Apol, kdyz tam ma dosah.ale ta uzaverka a boxy jsou proste proti 🙂

taky jsem chtela rict, ze andelka konecne vypada tehotne 🙂 nemohla bys dat i nejakou celou fotku? ty pupiky strasne zkresluji 🙂

tiburcia
27. únor 2010

no tak jsem si našla nějaké recepty a asi si v pondělí koupím tempeh 😀