Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
5. bře 2010

Jeee, Lenicka je na svete 😵 😵 Velika gratulace Moni!! Tak ji asi inspirovaly fotky od Maji, Tobik s malou sestrickou 🙂

Estrel, to je moc fajn, s tim doktorem 🙂 A mimco roste jako z vody, je to hotovy otesanek 🙂

Včera jsem nemohla spát, tak jsem dodělala tu sekci disertacky a poslala ji skolitelce k pripominkam 🙂 Takze tahle cast je z domu (psychicky to pro me ma velky vyznam 🙂) a muzu zacit delat na dalsi 🙂

Mil, asi si od te tve pani Borkovcove neco prectu, az se vratim domi 🙂

herminka
5. bře 2010

Madli, raději Estrelce nepředpovídej otesánka, ať pak jednou nesní sedláka s povozem a děvečku s trakařem 😀

Odmalička jsem velká čtenářka, ale mám dojem, že od Bořkovcové jsem nečetla nic. Jak tu o ní Mil píše, taky jsem začala uvažovat, že něco zkusím. Ale mám tu teď knížek ažaž a času na čtení tolik není 😒

estrellita
5. bře 2010

hermi 😀 😀 jezis, ja chci radeji na porod mensi miminko, ale manzel mel 4 kg, tak buh vi, co me ceka 😀 ja mela 2,9 😅

Ja ted ctu moc hezkou knihu - Desirre, je to historicky roman z Francie z 18. stolezi. skvele se to cte 🙂

madlisek
5. bře 2010

Je, Estrel, to je o Napoleonove manzelce, vid? Tu jsem mela doma, od babicky 🙂

des
5. bře 2010

Ahoj holky!!! Tak jsem si na vas zase jednou vzpomněla 😀 😀 Říkala jsem si, jestli už náhodou chaar a moni neporodily, ale koukám, že mají ještě dost času - každopádně ten konec března nesmím prošvihnout 😉

Beátka je krásná - má moc hezké jméno, že? A ty vlásky, no lepší jak Štěpánek (a to je co říct🙂).

Koukám, co je tu nového - Estrellita super super!! Moc gratuluju k tomu navyšujícímu se číslíčku, ať to statečně dotáhnete spolu až do konce a vyhnou se ti všechny nepřijemnosti, co se tak můžou přihodit (i když ty nevolnosti, no...ale to přežiješ 😉 🙂 !!

herminka
5. bře 2010

Estrel, průměr vás dvou - 3,5 kg by bylo celkem fajn, ne?

O Desirée uvažuji už taky pěkně dlouho a ne a ne se k ní dostat. Teď jsem dočetla Zlodějku knih, je výborná, ale ke konci hodně smutná (to jsem vlastně psala, že? 😀). Teď poslední dobou vůbec čtu knížky se špatným koncem (předtím to byla S elegancí ježka), tak chci dnes začít číst Šiklovou - Matky po e-mailu, tam se snad umírat nebude 🙂

des
5. bře 2010

estrel: to je náhodička - já se do té knížk kdysi dávno tak zamilovala, že hádej odkud mám zdejší nick? 😉

des
5. bře 2010

Jinak vás teda ještě musím informovat, že máme doma patrně Otesánka, co sní kaši, kočku, psa, posléze i mámu tátu, ánšto přibral za měsíc 1,5 kg, takže měl v 6 týdnech 5,79 kg!! Sestřička si na to vzala kalkulačku a pak na mě neveřícně zírala a podezřívala mě z příkrmů... 😀

majatob
5. bře 2010

jeee, gratuluju Moni k Lenicce 😵 😵 😵 tak at se ji na svete libi a maminku nezlobi 😵 😵 😵

des
5. bře 2010

Ve středu se Štěpánkovi narodila nevěsta - holčička od spolužačky z gymplu, ve stejné porodnici, taky císařem, takže se mi to celé vrací, jak na ni myslím...nevím, čím to je, že jsme měly obě takový problém se otevřít - ona se tam navíc chudinka trápila asi 14 hodin, než ji řízli ☹

herminka
5. bře 2010

Des, ahój! A já jsem si furt říkala, co znamená Des 😀 No, je vidět, že Štěpánkovi chutná 🙂 A jak to jinak jde? Nošení, látkování atd.?

des
5. bře 2010

Jejda, já už to tady ani neumím obsluhovat!! Jsem nějak vůbec nenalistovala, že má Moni Leničku!! 😀 Tak to jsem si to pěkně načasovala....moc gratuluju!!!!

estrellita
5. bře 2010

hermi: jj, ZLodejka knih je na konci smutna, tu knihu jsem zavrela uplne se smutkem, ale taky zajimave psana 🙂
koukam, ze jsem to napsala spatne, ale presne tak, je to Desirée, jak pises madli 🙂

des: nazdarek 🙂 teda ty se neukazes co je mesic dlouhy 🙂 pozor, aby vas nesnedl 😀 a jak vam spolecne je? vsechno v pohode? 🙂

dekuju moc 🙂 a jak rikas, ty nevolnosti se daji prezit, i jsem si po tech 3 dnech klidu rikala, jestli to neni divny, tak jsem pak byla vytrestana 😀 😀

maj: Moni vecer vyridim, ze vsechny gratulujete 🙂 a jak se szivate vy? co Tobik na sestricku? a jak jdou dve deti najednou? 🙂

estrellita
5. bře 2010

des: presne, jak vam jde satkovani? 🙂

des
5. bře 2010

hermi: nošení nic extra, zatím si netroufám ven, snažím se trénovat doma - Štěpánovi se to totiž ne vždycky líbí a hlavně mě vždycky tak za hodinu děsně rozbolí záda...jsem zvědavá, jestli si zvyknu ☹ Zato látkování jde myslím dobře, všechny plínky se celkem osvědčují, jen jsem zjistila, že je důležité mít svrchňáky správné velikosti, jakmile plínka někde vyčuhuje, tak to dost často prosákne 😅

Jo a taky chodíme na cvičení a baby masáže - včera to bylo dokonce obojí v jeden den, takže mrňous pak vytuhnul na celé odpoledne 😀 Cvičení vede fyzioterapeutka a vždycky řekne, jestli třebas to mimino neděla něco špatně a pak poradí jak to korigovat. Třeba mi ukázala, jak přimět Štěpána, aby koukal i na pravou stranu (zvykl si točit hlavu jen doleva a už má sleželou i hlavu na té straně) a fakt to pěkně funguje. Ráda bych udělala maximum, aby měl zdravá záda - třeba tohle nějak přispěje. Taky študuju to různý klubíčkování, jak ho správně nosit atd. masáže jsou taky fajn, vypráví nám i základy aromaterapie a čudlíkovi se to docela líbí, tak proč ne...no prostě jsem se do toho matkování úplně ponořila 😀

estrellita
5. bře 2010

des: to je super 🙂!!!

majatob
5. bře 2010

estrell, zatim v pohode, Tobik Bibinu miluje, hrozne ju opecovava 🙂 a Bea furt spinka, vzdycky jen zaknoura na kojeni, chvilu podudle a je zase tuha...tak mam cas aj na Tobika, tak aspon nema treba pocit, ze jsem vic s ni 🙂

des
5. bře 2010

estrel: ještě to natrénujeme, rozhodně to nechci vzdávat - pokaždý když jsem u kámošky, co šátek používá, naučím se od ni její oblíbený úvaz, takže už leccos umím, ale jak říkám, ty moje chabý záda to trochu brzdí 😒

des
5. bře 2010

maja: to je super, že ji tak miluje...jen aby mu to vydrželo, až povyroste a začne mu brát hračky 😀

majatob
5. bře 2010

des, to uz snad bude zvyklej, ze neni jediny dite doma 😀
holky asi nejsu normalni, ale uz bych nejradsi tehotnela zase 😀 😀 😀

estrellita
5. bře 2010

maja: no tak to je krasny. velky braska funguje dobre 🙂 bude to asi bracha ochranitel 🙂
a co ty a unava? zvladnes se treba i nejak vyspat, kdyz nemuzes s malou?

majatob
5. bře 2010

estrel, oni oba spinkaji krasne v noci, dnes jsme vstavali jen 3x a po obede se mi povedlo je uspat ve stejnou dobu, tak jsem mela taky klidecek...tak ani nejsu utahana 🙂 myslim, ze to pujde...a bude to snad jeste lepsi az se trochu zabehnem a najedem na nejakej pravidelnejsi rezim s kojenim.. 🙂

estrellita
5. bře 2010

majo: teda ty to popisujes jako neskutecnou idylku 😵 😵

milmic
5. bře 2010

Jak to tak čtu, skoro bych se k vám chtěla narodit. 😉

chaarleene
5. bře 2010

jé, moc gratuluju moni 😵 😵 😵 😵

si tak říkám, že už bych vážně měla pohnout s tím epi-nem, jsem se poslední dobou nějak zasekla 😅 😔

jinak u nás je to takový půl na půl - chvíli svítí sluníčko, chvíli je vánice 😒 manžel brblá, ale pak jsme si vzpomněli, že před těmi 10 lety, když jsme ve 3 ráno stáli u našich před barákem a strávili jsme tam asi hodinu a byli jsme oba jak sněhuláci, tak nám to sněžení nijak zvlášť nevadilo 😅 😀

majatob
5. bře 2010

no nic kocky, prozatim s loucim, mam tak pul hodky nez prijde domu Martin a chtela jsem uklidit v predsini a posbirat pradlo ze susaku 😀 musim to udelat driv nez prijde, pak uz by me nenechal 😀

estrellita
5. bře 2010

maja: jen koukej hezky odpocivat 🙂 mej se hezky a zas se na nas prijd podivat a dodat nam optimismus, jak krasne to jde i se dvema detma 🙂 😵

herminka
5. bře 2010

Des, ty masáže a cvičení vypadají hodně zajímavě! Snad si Tvá záda na zátěž zvyknou a Štěpán taky a budete nosit bez problémů.

Majo, "vstávali jsme JEN 3x" mi stejně zní jako sci-fi 😀

herminka
5. bře 2010

Holky, mám zprávu od Sijen (snad se na mě nebude zlobit, že tu o ní podávám informace), je v pořádku 🙂

chaarleene
5. bře 2010

hermi, tak to je fajn 🙂