Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
12. bře 2010

Estrelko, ráda bych tě rozveselila, ale mám taky útlum. Spalo se mi blbě, musím nějak vylepšit vypodložení břicha.

estrellita
12. bře 2010

eirin: asi jsou nejake erupce na slunci, rekla bych. uz aby byl vecer, jdeme s muzem na koncert, tak to me rozveseli, jestli tam neusnu 😅

aerin
12. bře 2010

ahoj holky🙂

estrel, pokud te to uklidni, tak ja jsem nekdy kolem tvyho tydne chodila taky spat kolem 9 nejpozdejc a byla jsem furt jak mura 😅

a s tim vypodlozenim jsi mi eirin neco pripomnela...
posledni cca dva tydny me kazdy rano desive boli zada v bederni oblasti, ale fakt strasne, ze me to az k ranu budi 😒 pak to behem dne prejde (a zacnou me bolet mezi lopatkama ze sedave prac e atd 😀 )
je mozny, ze uz je to z briska, kdyz skoro zadny nemam?😅 mela jste to nektera taky? a jak jste to resily???

estrellita
12. bře 2010

aer: ja myslim, ze to klidne muze byt z briska 🙂 preci jen nejde o brisko, ale o toho maleho vetrelce, ktery uz nejaky ty centaky ma 🙂 a nemas uz nahodou kojici polstar? kamaradka s nim spi uz od 12 tt 😀

aerin
12. bře 2010

estrel, mam....narazila jsem na super inzerat na MMB a mam ten s kulickama od Pecha (novej stoji cca 650,-) c cerveno oranzovym potahem v super stavu za 300,- (plus 5kg kulicek na doplneni) 😎

ale jako trosku me to zklamalo, nejak technicky nevi, kam si ho strcit nebo jak si na nej lehnout, aby mi to pomohlo, zatim nam v te posteli spis zavazi 😀 😀 😀

eirin
12. bře 2010

Aer, Chaar to myslím řešila tak, že si dala polštář mezi kolena, když ležela na boku, a to jí pomohlo. Mně tedy naopak záda vůbec nebolí při spaní v posteli, to spíš mám problém všechno udýchat a dát si břicho tak, aby mě někde nebolelo a netlačilo a aby děti byly spokojené. Záda mě začnou bolet až večer, po celodenní zátěži a zjistila jsem, že jim neprospívá válení na gauči.

estrellita
12. bře 2010

aer: 😀 eirin: to je blby zjisteni, to valeni na gauci 🙂 to mne vecer po praci moc bavi 🙂

aerin
12. bře 2010

eirin, jo, potom vecer, po ceste z prace a tak uz me boli zas, ale to mezi tema lopatkama vetsinou...
a ten kojopolstar si teda cpu mezi ty kolena, ale to nejak nepomaha😀

estrellita
12. bře 2010

aer: a co se jeste vypodlozit zespodu? to tu myslim chaar taky rikala.
a kde ji dneska mame??? 🙂

eirin
12. bře 2010

Mně přijde, že mám nějak víc zatěžovanou levou část těla. Popraskanou mám mnohem víc levou půlku břicha, záda mě zpravidla bolí jen vlevo pod lopatkou. Jo a vlevo leží ctěný syn, ale víc kope holčička vpravo.

herminka
12. bře 2010

Vlezla jsem do JTSP na BRMS, vím, že tam Chaar chodí a psala naposled včera večer. Že by se malé rozhodlo vylézt, když už má postýlku sestavenou? 🙂

eirin
12. bře 2010

Chaar slíbila, že mi dá vědět na mobil a zatím nic, tak třeba ještě ne..

estrellita
12. bře 2010

treba jen dneska chaar resi nejake veci mi mo domov a my tu tak strasime 😀

des
12. bře 2010

Tady se to těma týdnama jenom hemží, to je krása!! 😉
Mrňous má zrovna odpolední zaměstnání - kouše si ruku a spokojeně(?) si u toho vrčí! Dudlíky zatím moc na milost nebere...
Estrel: děkuju za optání, máme se dobře, klepu na dřevo...největším problémem jsou Štěpánkovy nehtíky, kterýma se čas od času v noci podrápe a já nevím jak už lépe mu je ostříhat a taky mlíko, co mi teče i ušima a v noci musím převlíkat košili 😀 Takže vidíš, žádné starosti...

estrellita
12. bře 2010

des: ale to jsou docela pekne starosti 😀 tak ode me Serika pozdravuj 🙂

des
12. bře 2010

estrel: dekuju!! Zrovna premyslim, jestli si netroufneme jit se satkem do prilehleho kramu nakoupit suroviny na neco dobreho k peceni🙂

estrellita
12. bře 2010

des: a co mas v planu pect?
venku je silene hnusne 😝 uz cchi teplo, fakt se tesim ja jaro 🙂

des
12. bře 2010

estrel: no vlastne jsem premyslela o jedne nepecene buchte z Ona dnes😀 Cha mrnouse jsem nacpala do satku a po ctvrthodine usilovneho chozeni i usnul...no prave do te sloty se mi vubec nechce na hodinu s kocarem, tak premyslim, ze maleho provetram takhle 😀

chaarleene
12. bře 2010

holky, nestrašte 😀

ale teď vážně - včera mě celý den pobolívala hlava, takže jsem do postele zapadla už někdy po deváté, hodně blbě jsem spala, hlava bolet nepřestala... takže jsem jen dopoledne byla ve stavební spořitelně, protože se nám začal hýbat ten pozemek, tak jsem vyřídila teď nutné věci pro případ, že by to už přišlo, a jinak jsem se celý den válela v posteli a nedělala vůbec nic 😅 hlava pořád trochu pobolívá, ale už celkem v normě, a hlavně už nejsem tak strašně moc unavená, jako jsem byla ráno 🙂

jo a odešla mi zátka, takže se to fakt blíží 😀

milmic
12. bře 2010

Jůů, ahoj Des, no to jsem ráda, že se vám daří. 😉

Já se jdu pochlubit, dneska jsem měla ve škole mega úspěch s hrou Byl dědeček v Africe - jako myšky byli piráti jedni. 😎 Až mě přecházel zrak.
A na pondělí cyhystám hru o matematického krále, trošku se vrátíme do středověku. 😀 Akorát už nemám mozek na to, to vymýšlet. 😎

estrellita
12. bře 2010

chaar: ahoj 🙂 tak preci jen te tu jeste mame 🙂 no to jsem zvedava, jak to pujde dal, kdyz mas pryc zatku 🙂

mil: a jak ta hra probiha? 🙂

chaarleene
12. bře 2010

estrel, to jsem taky zvědavá... akorát nám říkali, že ženský často před porodem cítí náhlý příval energie a dobré nálady, a mně je čím dál mizerněji 😅 ráno jsem seděla 5 minut na posteli, koukala do otevřený skříně a přišlo mi téměř nemožné vstát, vyndat si z té skříně oblečení a obléct se 😅 představa, že půjdu rodit s rýmou (kterou mám už 14 dní), s bolehlavem a s takovou únavou, mě děsí 😅

des
12. bře 2010

Vydrz Chaar, to půjde! A s tou energii a blizicim se porodem moc nevim nevim 😅

milmic
12. bře 2010

Estrell, dědeček nebo matematický král?

No dědeček je jednoduchej, posadit do kruhu a říkáš: Můj děděček byl v Africe (pro 3.třídu), Šla babička na nákup (pro 1.třídu) a přivezl mi.....
já řeknu pouštní písek.
Kdo je na řadě řekne Můj dědeček byl v Africe a privezl mi pouštní písek a přidá svoje ....hrníček do medu. A takto aaaaaaaž se dojde na konec kruhu. Potom vrátit do lavice, napsat pěkně do sešitu všechnyg ty slova popořadě, zavřít oči, představit Afriku a jaká se ti vybaví barva. Tou barvou podrthnout všecky slova, který souvisí s Afrikou - třeba ten pouštní písek. No a potom z těchto podtržených slov vytvořit co nejdelší větu.
A že ty věty byly dneska hustý některý. 😀

No a matematický král je taková prkotina, takovej momentální nápad. Potřebuju opakovat před testem, takže dostanou prachobyčejný příklady, trošku to zmotivuju na středověk, páč jsme četli v čítance nějaký sttředověký pověsti. No a budou samostatně počítat, zatímco budu pracovat s druhou třídou. Potřebuju nějak zabavit třetáky a potom zase čtvrtáky. 😀
No a potom to zkontroluju a
1.místo - král, královna
2.míásto princ, princezna
3.místo rytíř, dvorní dáma.
zbytek - poddaní.
No a dostanou nějakou sladkost a obrázek krále,královny, prince..... a poddaní dostanou obrázek středověkýho hradu na vykreslení.

chaarleene
12. bře 2010

mil, ty si teda vyhraješ 🙂

estrellita
12. bře 2010

mil: teda, ja bych chtela byt tvym zakem 😀

chaar: heled, ale ja to mam nekdy taky ( i jsem mela pred tim) a to nemam pred porodem 😀 😀

chaarleene
12. bře 2010

jupí jupí juch, zjistila jsem, že si můžu vzít paralen 😵 😵 😵

chaarleene
12. bře 2010

jen informuju, že se nic neděje a jdu spát 😀 dobrou noc všem 🙂

eirin
13. bře 2010

Dobré ráno, tak co Chaar, nic? 😀

tiburcia
13. bře 2010

dobré ráno....

des to je fajn, že se vám dobře daří 😉

chaar máš tady na někoho mobil? ať to nemusíme pak zjišťovat bůh ví kde 😀