Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
12. kvě 2009

eli: No to nevím. Ale měla by se vyměnit myslím asi tak za rok 😕
miska: Já se hlásím k prvním dvěma možnostem co napsala Madlisek a doufám, že časem přidám i třetí. 🙂

elitera
autor
12. kvě 2009

a nkěteré jsou prostě zvědavé, kdy už sakra přijde MS 😀 Misko, mrkni na stránku merenibt.xf.cz, tam je to všechno pěkně popsaný. Na otěhotnění nepotřebuješ souložit "párkrát" 😀 stačí jednou, ale v tu pravou chvíli. Lidské vajíčko je schopno oplodnění asi jen 12 hodin, pak už ne. A těch 12 hodin je cca doba, kdy se vykuluje a poflakuje na okraji vaječníku a vejcovodu. Proto my, když tušíme, kdy přijde ovulace (pokud je pravidelná), můžem sex naplánovat na tu správnou dobu (trvanlivost spermií je násobně větší, takže to není zas tak obtížný), naopak když mimčo ještě nechcem, v tu dobu abstinujem 🙂

andelka
12. kvě 2009

miska: Jo, kdyby to bylo tak snadné...ale opravdu není. Přesně jak psala Elitera, šance na otěhotnění je jen max. 5-6 dní v cyklu a to jsem velký optimista.

madlisek
12. kvě 2009

Jinak Misko, taky jsem mela tento nazor, kterej sirej casopisy pro holky - proste ze holka je plodna uplne porad a staci chvilka nepozornosti a hned je v tom a proto je nutne uzivat hormonalni antikoncepci. Kdyby holky vedely, ze jsou plodny jen 12-24h v cyklu, pricteme-li zivotnost spermii, tak 5 dni, tak nevim, jestli by si v takovem mnozstvi dobrovolne cpaly do tela hormony.

elitera
autor
12. kvě 2009

madli, na druhou stranu přemýšlím, že to má něco do sebe - která mladá holka chce počítat plodný a neplodný dny. Resp. proč zabředávat do podrobností, když informace, že ze sexu jsou děti, je v podstatě pravdivá... 😅 (můj názor na HAK ale samozřejmě znáte, jen se nad tím zamýšlím). Prostě dost možná to pomůže od spousty potratů a nechtěných dětí...

andelka
12. kvě 2009

Eli: vždyť brát HA je tak snadné a nenáročné, jak by s tím mohlo cokoliv soupeřit? Jenže pak člověk někdy zjistí, že to nejjednodušší není úplně bez rizik, jak se tvrdí.
Popravdě - já když jsem se rozhodovala skončit s HA jsem si taky kladla otázku - dokážu nést sama (potažmo s mužem) zodpovědnost za to, jestli počnu nebo ne? Za správné používání a tím pádem za spolehlivost? Věřím sama sobě dost? s HA to byly jasné odpověďi, když měl člověk jediný úkol: přiměřeně pravidelně spolknout pilulku.

andelka
12. kvě 2009

A možná to bude znít jako klišé, ale mě neosvobodila HA (jak se často připomíná), ale právě to, že jsem s ní skončila a mám tuhle oblast ve svých rukou (spolu s manželem).

elitera
autor
12. kvě 2009

já s tebou souhlasím. Akorát kdybych měla posadit na jednu misku vah potrat nechtěnýho těhotenství a na druhou HAK, tak jednoznačně volím HAK.

andelka
12. kvě 2009

eli: Tak to já taky. Jednoznačně.

andelka
12. kvě 2009

Jenže na druhou stranu mi to přijde trochu laciný, to něco za něco, jakoby neexistovalo nic jinýho a jako by pro tuhle oblast byla HA samospasitelná.

aerin
12. kvě 2009

hm, to by bylo super, parkrat na to vlitnout a byt v tom 😀 my jsme co se snazime jak kralici😀 to uz bych byla tehu xkrat 🙄

jojo, merim 4:45 a fakt kdyz zaspim, je teplota o poznani vyssi....proto posilam do haje vsechny, co mi tvrdi, ze poovulacni teploty proste MUSI byt nad 37 😅

elitera
autor
12. kvě 2009

aer, měřím v 5.30 a za ten půlrok jsem měla přes 37 jednou - když jsem otěhotněla. Pak už to zas bylo nízko. Tak si z toho nic nedělej 😀

miska84
12. kvě 2009

holky dik za vysvetleni..
Aerin: ja vedela ze mas urcite plodne dny, jen jsem nechapala co je nevhodnejsi doba k tehotenstvi(myslela jsem ze je jeste nejaka vhodna doba behem ovulky, kdy se ma otehotnet a proto ze merite ty teploty 😉 ), proto jsem to chtela vysvetlit
Nemyslím, ze HA je nejak extra dobra, ale abych pravdu rekla tak presne jak tu pise eli nez riskovat nechtene tehu tak to radsi HA. Protoze nekdo to muze spocitat blbe plodne a neplodne dny a je to v haji. A verte, ze bohuzel moc dobre vim o cem mluvim, a tehotenstvi se proste vzdycky nehodia neni zadano a v dnesni dobe si uz diky bohu muzeme vybrat jestli chceme nebo ne.

aerin
12. kvě 2009

misko, ja jsem to nemyslela zle...to je takovej ten vytlem z cireho zoufalstvi, pripadam si uz jak smutnej klaun 😅

tak z tohohle pohledu - jako nechtene tehu vs HA - teda nevim, proc jsem ten sajrajt kdy brala😀 ja jsem si ve 14 prehravala pred spanim filmy, jak potkam pana uzasneho a otehotnim a nikdo nam nebude prat 😀 a kdyz jsem zacala s Vaskem spat (16,5 , byl muj prvni, blabla...), mela jsem zpozdeni a kdyz mrcha prisla, oba jsme byli celkem zklamani 😀

elitera
autor
12. kvě 2009

aer, vy jste fakt dobří drsoni 😀

aerin
12. kvě 2009

jojo, to jsme my 😀 😀

andelka
12. kvě 2009

aerin: Do háje je klidně posílej dál, je to blbost. Já jsem se teda běžně přes 37 dostávala, po ovulce, ale jen když jsem měřila obyč teploměrem. Teď měřím v 6.30 a 37 nevidno. Tam je tolik faktorů...a tolik lidí tomu pendrek rozumí.
miska: Ono bohatě stačí vědět, kdy je ovulace, aspoň přibližně, ale i to je pro některé holky nadlidský výkon a přitom ony za to nemůžou. jo jo, není to žádná sranda.

aer: Vy jste čísla teda 😀 copak ty nevíš, že na děti máte ještě spoustu let čas a musíte dostudovat a postavit dům a našetřit peníze? 😉 😀
to by se pak člověk do toho snažení nevrhnul nikdy, co?

andelka
12. kvě 2009

miska: v každé ATK se může udělat chyba. Člověk může blbě určit (bacha, nikoli spočítat) plodné dny, může se mu podařit prorvat kondom, může zapomenout tabletku nebo udělat jinou chybu...jenže to by nesměl mít sex vůbec, aby početí 100% eliminoval.

deenakee
12. kvě 2009

Aer. Já si taktéž nedokážu představit situaci, v které bych šla na potrat.(Kromě zdravotních) Je ale pravda, že jsem se držela zásady sex až po svatbě. A po svatbě jsem počítala s tím, že když se stane, nic tak hrozného se neděje...

Takže podle mě je otázka zda spát s chlapem , se kterým si nejdi jistá, že by se mnou tuto zodpovědnost nesl. Bavili jsme se o tom o víkendu s rodičmi a shodli jsme se na tom, že dnas jsou hodně chlapi zvyklí, že je sbalí holka, a že za všechno nese zodpovědnost holka, a že s ní můžou bydlet a chodit třebas pět let a ke svatbě mají jen velmi malou motivaci. Většinou až když už chtějí potomka... Ale když koukám na svoje třit těhotné a neprovdané spolužačky, tak asi ani to není dnes už motivace....

deenakee
12. kvě 2009

Opravdu co vidím kolem sebe, tak chlapi jsou svým způsobem tak rozmazlení (že jim ženy všechno dovolí) , že už se jim nechce o nic snažit.... Ale jsou tu samozdřejmě čestné vyjímky - jako naši muži , že 😀 😀 😀

deenakee
12. kvě 2009

Jinak Misi, při správném užívání metod PPR - kdy sleduješ příznaky ovulace (teplotu, hlen, popř. děložní hrdlo) Je možnost otěhotnění menší než 1 procento - tedy stejné jako u HAK.
Takže je tu spíš otázka - chci do toho dát tu energii a čas (každý den asi 1 minutu + pár konzultací s odborníky)
- nebo si radši pohodlně vezmu tabletku a za pár let se budu snažit otěhotnět v cyklu, který má 50 dní ,ale žádnou ovulaci... ( což samozdřejměn není jisté, ale může se to stát)
Každý si musí vybrat co se mu zdá nej...

miska84
12. kvě 2009

aerin: tak to vam teda drzim moc place, to my teda jako kralici nejsme 😠 Jinak to jisto jiste vis ale prec jen to rikam, ze pokud nekdo moc chce tak to skoro pokazdy nejde teda aspon u me a mych pratel to tak je...Znam par ktery mel problemi otehotnet, slecne napsali na gynde HA aby byla vic "plodna" predtim brala nejake hormony a porad se naderilo, rekla ze na silvesttra vysadi a necha tomu volny prubeh (protoze ji jeji doktorka rekla, ze kdyby otehotnela tak by to byl zazrka a ze na zazraky moc neveri, nemela totiz skoro vubec MS)tak si zamluvili s manzelem na letosni leto spoustu dovolenych a rekli si ze kdyz to holt nepujde tak pujdou v roce 2010 na umele oplodneni a hadejte co se stalo po silvestru otehotnela a v zari se ji narodi chlapecek 😀
No my tomu ted nechame volny prubeh nemela jsem jeste ani prvni MS po vysazeni tak jsem nato zvedava velmi.A pak dystak zacnu taky merit.. 😉 Ja tedy potrat nejak neodsuzuju pokud se to stane v situaci kdy se nato zena neciti proste dite nechce, lepsi nez aby pak skoncilo v decaku nebo jeste hur.

madlisek
12. kvě 2009

Eli, jeste k tomu mereni vs HA - myslim, ze kdybych nekdy od tech 13ti cetla v bravicku a podobnych platcich o tom, ze nejake mereni vubec existuje, tak bych o nem aspon uvazovala. Ale ja fakt mela pocit, ze existuje jen HA, kondom a prerusovacka. No jo no, investice do STM je jednorazova a zanedbatelna (teplomer), zatimco HA stoji kazdy mesic/ctvrtrok nekolik stovek a dlouhodobe, farmaceuticke firmy se raduji, takze je jasny proc to nema tolik prostoru. Ale to jsme tu uz probraly xkrat, jen to opakuju 🙂

Jinak ta HA coby lek na neplodnost. Nekdy to zabira, vajecniky to nakopne, ale ja mam celkem odstrasujici priklad ve svem okoli. Kamaradka mela nejdriv problem s cyklem, tak ji dali HA. Pak se po par letech chteli snazit, neslo to, tak zase nekolik mesicu jina HK, na to nabuzeni. A pak opet bez uspechu. No a tak sla na odborne vysetreni a vyslo najevo, ze ma vajecniky jako po prechodu, zadna vajicka. Ted ceka dvojcatka z IVF s darcovskymi vajicky a drzim ji strasne palce. Kazdopadne, kdyby ji misto predepisovani novych a novych pilulek udelali par vysetreni, mohla si usetrit spoustu trapeni.

madlisek
12. kvě 2009

Jo a k tem potratum: vcera jak jsem byla ve skole, tak jedna holka co ma pred obhajobou dizertace je tehu, tak jsme se bavily o tematu doktorat a tehu. A skolitelka nam zacla promlouvat do duse, at tehotenstvi odlozime az po napsani dizertace, protoze je to strasny stres, a miminku to neprospiva. A ze jeste horsi je psat uz s mimcem, ze je to hrozny zahul a ze kdyz budeme s mimcem, budeme mit stresy, ze nepisem, a kdyz budem psat, tak zase budeme mit vycitky, ze nejsme s mimcem. Ze to proste za to nestoji. No a potom asi dostala strach, ze na nas byla moc drsna a ze nas od toho tehotenstvi a materstvi uplne odradila, tak zahlasila "jo a holky, mam doma nejake letacky proti potratum, kdybyste mely zajem"

andelka
12. kvě 2009

Madli: No teď jsem taky byla v šoku, na jiné diskuzi. Holce dala doktorka preventivně clostil, aby se jí tvořilo víc vajíček a povzbudilo to ovulaci. Vtip je v tom, že je jí jako mně, MS má pravidelnou a ovulaci taky. Teda až na ten cyklus s clostilem. Jo a snaží se teprve několik měsíců. Já nevím, ale myslím si, že by se to nemělo tak hrotit a zasahovat do těla, když to není potřeba.

andelka
12. kvě 2009

Madli: Není nad to, když si člověk stojí za svým, co? 😀

deenakee
12. kvě 2009

Já asi osobně bych šla nejdřív do měření BT., bylinky, cvičení, zdravý životní styl a dovolená a pak teprve nějaký lékařský zásah... hlavně jsem slyšela, že clostil je někdy velké svinstvo - dává se hlavně na ty vaječníky zamrzlé po HAK

Ale mě se to mluví... 🙂

andelka
12. kvě 2009

deny: No právě. Ona po tom clostilu vůbec ovu neměla, cyklus dlouhý jak tejden a doktorka jí dala vyvolávačku a ke clostiliú ještě utroš nebo co. Já nevím, ale to je kruh už a v tuhle dobu úplně zbytečný. Bojím se, aby to víc neuškodilo.

madlisek
12. kvě 2009

No pevne doufam, ze me nic takoveho nepotka!!

andelka
12. kvě 2009

Madli: Já taky. ale jak se znám, tak bych se do toho tak rychle nehrnula. Na léky a manipulaci s cyklem je vždycky času dost.