Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

mirulka
19. bře 2009

NO já někdy taky nestíhám, někdy to tady frčí no to je pravda! Ale to je dobře, když je pořád o čem psát!! 😅

eirin
19. bře 2009

Hmn tak mi kámoš oznámil, že jeho paní, co byla těhotná, už není těhotná.
Je mi z toho smutno.

elitera
autor
19. bře 2009

Ahoj holčiny, děkuju, že jste na mě myslely 😵
Už jsem pár hodin doma, ale nešla nám elektrika (tj. ani internet), tak jsem si četla. Jsem celkem v pohodě, celkem jsem spala snad 20-25 minut, fakt rychlovka. Samozřejmě krvácim, ale to přejde. Vtipný je, že na dospávacím pokoji se mnou byla ženská, co šla na umělý přerušení těhotenství 😅 Taky by to mohli aspoň rozlišovat... Sice mi pak vysvětlovala, že měla nějaký děsný problémy v prvních 2 těhotenstvích a tak, ale stejně to bylo trochu zvláštní. No, její boj.
Lišák se o mě krásně stará a připadam si jako (krvácející) princezna 🙂

aerin
19. bře 2009

ahoj eli 😵 tak odpocivej a nech se obskakovat😉

cirrusa
19. bře 2009

Eli, vítej doma.... 😵 Jsem ráda, že se o tebe Lišák stará, však si to zasloužíš... 🙂 A toti řeknu, tohle je na zabití - tohle jsem jednou žažila u nás v jedné nemocnici. Měla jsempodezření na cystu, tak jsem musela na gynekolog.-porodnicke, sla jsem pod nuz a na pokoji jsem lezela s pani, která právě porodila, s druhou která prisla o mimo u porodu a s ciganou, která měla doma deti jako smeti a sla na potrat 🙄 A to te pani to mimco vozili na kojeni 🤐 dokazete si predstavit jak se ta paní citila, coo to mimco prisla?? 🙄 🙄 😠

madlisek
19. bře 2009

Ahoj holky!

Eli, vítej doma princezno 🙂

Cir, to je šílené, fakt by to měli rozlišovat! Já jsem tu četla o nějaké paní, co jí mimi umřelo v bříšku někdy ve 23tt a musela ho normálně porodit a pak byla na šestinedělí s ostatníma maminama, kterým tam vozili mimča na kojení - přijde mi to strašně bezcitné, nedá se nic dělat, asi by to chtělo vv nemocnicích víc jednolůžkových pokojů 😒

elitera
autor
19. bře 2009

Jo, a vtipná historka - zaparkujeme v centru, Lišák šel zaplatit parkovný, já čekám u auta a žene se ke mně jakási tlustá cikánka. Nejdřív se mě ptá, kolik je hodin (měla jsem mobil v kabelce, nechtěla jsem ho vytahovat a hodinky nenosim), pak mi začala věštit, jakej jsem skvělej člověk, že mě čeká zářivá budoucnost a mlela tam snad 2 minuty. Pak mi řekla "vy nejste lakomá. Tak co mi za to dáte?" "Hm, já vám za to akorát pěkně poděkuju, nashledanou" 😀 Pobavila mě převelice 🙂)

deenakee
19. bře 2009

Hmm.. Právě jsem se o tom zmiňovala že u nás (ve Zlíně ) na tom ambulantním dělali snad jen ty potraty.....Ostatní dávají na gyn. oddělení. Ale na t oddělení - jsou ženy před porodem (rizikový) ty mají jednu část oddělení a s ostatními gyn problémy měly druhou část oddělení. Šestinedělky byly na úplně jiným patře. takže všechny ženy které nějak přišli o mimčo většinou leželi na tom gyn. oddělení aby nepřišli do styku s mimčama ani s těhulkama....
No a potraty se dělají většinou jen ambulantně - takže ty tam člověk vůbec nepotkal... Takže musím zaklepat - Zlínská nemocnice je v tomhle fain....

lucitee
19. bře 2009

Eli moc rada ctu ze mas humor 🙂 Mas to za sebou, tak odpocivej 😀

deenakee
19. bře 2009

Jinak byla jsem na výstavišti -. lidí jako smetí, všude kočárky, plačící miminka a velká bříška... Aź z toho na mě šlo mdlo. Normálně když vidím těhotnou, nebo mimčo - tak se rozněžní. Když jich vidím víc tak málem brečím.
Ale tohle byl takový těhu- maminkovský dav - že mi to na mě vůbec nepůsobilo. Naopak už jsem toho na konci měla celkem dost. Nebyla tam jediná žena pod 50 která by tam neměla dítě do jednoho roku nebo obr bříško....
No jinak měly tam asi 3 obchody s eko věcmi ( bavlněné plíny , manduka a tak) spoustu obchodů s kočárky. A dávali tam zadarmo 3 čísla časopisu maminka 🙂 Toť asi mé dojmy.
Co mě ale přišlo děs: že tam měly mamiky sebou mimča sotva dovezené z porodnice. Fakt malé mimíšky. A oni jen tak koukali úplně z toho vyplašení.... Fakt mi jich bylo líto... Většinou ještě v sedačkách do auta... takže před tím hlukem a šrumem nebyli chránění ani kočárkem a korbičkou (natož šátkem) ...... No děs...
Původně jsem slyšela kolik je tam atrakcí (asi dva kolotoče a 3 houpačky) - ale ty děti vypadaly spíš zničeně a otráveně a unaveně a hlavně zmateně.... Závěr: se svými dětmi (do 5 let) bych tam nikdy nešla.

cirrusa
19. bře 2009

Eli, vtipné 🙂

Dee, nějaký zajímavý postřeh, novinku nebo tak něco co tě tam zaujalo??

deenakee
19. bře 2009

Jakmile se člověk na něco zeptal (např. na cenu) Tak ho hned nutili aby si to tam koupil za bezkonkurenční výstavovou slevu (cena byla stejná jako je na internetu 😉 A hned chtěli podepisovat smlouvu. Mě si naštěstí moc nevšímali páč jsem neměla potřebné atributy ( břicho, dítě, nebo muže s kreditní kartou 🙂 🙂 🙂
Ze zboží, nic co bych už neznala - měli tam pěkné látkové panenky. A taky jsem si okoukla kočárky.
Chtěla jsem X-lander - ale nemá pérování a když se jede po hrbolaté cestě task miminko se v něm hrozně třese.
Ale našla jsem kočárky podobné x-landeru , které navíc měli pérování (dali se i houpat) a ještě měli vše (i s autosedčkou do deseti tisíc) Zaujal mě nejvíc kočárek

http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...

a kočárek caren s podvozkem oring - ale ten nemůžu najít na internetu (na internetu je jen s norm. podvozkem). Asi je to nějaká novinka. Ten se mi líbil aj proto, že korbička když se položí na zem - tak se může mimčo houpat.

andelka
19. bře 2009

Eli, ahojky, moc jsem na tebe myslela. Pravděpodobně už v tuto dobu spíš, tak přeji klidnou noc. 🙂
Deny: To je fajn, že se tí líbí Dorjan, si aspoň nepřipadám blbě, že jednou budu tlačit předpotopní káru. 😀 Ne, fakt, mě prostě žádný z těch moderních mini kočárků nevyhovuje. Moje požadavky splňují tak maximálně Dorjan a Patron a Firkon. Naštěstí požadavky typu lehkost, skladnost, autosedačka apod. se mě netýkají. Akorát se s tím už bojím někde vylézt, všude fičí Xlendry, Inglesiny, Teutonie...To bude jednou boj vybrat kočárek a nezešedivět, na to se teda moc netěším. 😖
Taky by u nás mohli něco takového uspořádat, ať mám taky zážitky. 😅
Jednou jsem kamarádce řekla, že jestli někdy zjistí, že mám v úmyslu strávit s mimčem odpoledne v Shopping parku, ať mi dá facku. 😀

cirrusa
20. bře 2009

Dobré ránko,

tož to já ten koárek asi tolik řešit nebudu - je hezký, má dobré reference na prvních třech serverech když si ho zadám do googlu, je to čtyřkolka,trojkombinace, dá se reklamovat a je za dobrý peníz????Berem! 😀

aerin
20. bře 2009

andelko, koukala ses na ten odkaz.....? 😅

estrellita
20. bře 2009

dobre rano, holky,
tak z Prahy hlasim zase nadherne slunicko. to jsem z toho blazen 😀
jinak mne se tayk nelibi ctyrkolky, ani ty super kosmicke kocarky, ktere ani nepruzi 🙂 mne se libi Patron, pak bebecar a roan

cirrusa
20. bře 2009

Ester:Bebecar 😵 😵
Jinak Ostrava hlásí sníh, zimu a zataženo 😠 A já hlásím, že mizím na fakultu na zápočet 😒 Se tu mějte hezky

moni1412
20. bře 2009

eli 🙂 myslela som na teba .... ako sa citis? 🙂

aerin
20. bře 2009

Ahoj🙂 Tady krasne sviti slunicko, ale fouka desne ledovej vitr.....ale aspon to slunko, hned je clovek lip naladen🙂

s tema kocarkama, ja chci zuzenou ctyrkolku, obecne neco na zpusob toho x-landeru, nebo i toho dorjanu co posilala deny, konkretne v-cross🙂
to aby kocar nevim jak houpal nepovazuju az za tak dulezity, jelikoz v nem nehodlam denodenne udyndavat dite do bezvedomi, radsi ho uhoupu chuzi v satku hezky u srdicka 😵

krome toho, mne prijde, ze vylozenym uhoupavanim si na sebe akorat tak upletete bic, melo by stacit jen klasickej pohyb kdyz ten kocar jede, ne.....? ale to je jen muj nazor 😅

lucitee
20. bře 2009

ahoj holky, za oknem to vazne vypada na prvni jarni den...venku teda ne....mrzne

madlisek
20. bře 2009

Dobré ranko!

Tak kočárky jsou další téma, které zatím jde zcela mimo mě - poznám jen bugaboo, quinny a libertu 🙂

A zde je foto mně v předlohových šatkách, z mobilu. Co myslíte - buďte upřímné prosím: http://tinyurl.com/d4e6ba

elitera
autor
20. bře 2009

Ranko 🙂
Moni, fajn, ani už nekrvácim, jen špinim, ani už mě nic nebolí.
Jj, z postele se to venku tváří krásně, jen co je pravda, ale je tam 1 stupeň, Lišák samozřejmě jede do práce na kole 😝 🙂 To zas bude pěkně zmrzlá lištička, až se vrátí... 🙂

deenakee
20. bře 2009

No mě nejde o to uhoupat dítě. Ale když jedu po hrbolaté cestě (nebo po dláždění) a kočárek nemá ani minimální odpružení tak to mimčo v tom hrozně drncá a není to ani dobrý na zádíčka...
V podstatě jediná velká výhoda X-landeru je - že je pěkný má lehký sporťák a že má korbičku , kterou můžete lehko přenášet za madlo...

Ale co jsem si zkoušela kočárky tak mám dvě kritéria- aspoň malé odpružení, přední otočná nafukovací kola
a ještě jeden malý požadavek - umělohmotnou korbičku lehce přenosnou a vycvakávací (aby se tam dala nacvaknout autosedačka)
Bylo tam spousta krásných kočárků - ale s kolečky , se kterými můžete jezdit. max. po silnici (po chodníku už asi ne) , pak spousta krásných sporťáků - do kterých by se ale malé mimčo muselo dávat do vkládací tašky... atd. prostě každý měl nějakou chybičku...
Jinak aer - jsem taky pro v-cross - navíc ten má taky odpružení zadních kol. A je určitě nejhezčí. Akorát na tom výstavišti ho neměli ☹ Ale ubezpečila jsem se , že x-lander neeeee

elitera
autor
20. bře 2009

Madli, nevypadá to špatně, ale asi bych chtěla vidět i fotky v jiných, jestlis zkoušela. Já nějak potřebuju pořád srovnávat nebo co... 🙂

deenakee
20. bře 2009

v- corss

http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100431.html

Ale bohužel mají ho naživo jen asi ve dvou městech v ČR. Ale v Polsku (někde u těšína) je prej hned za hranicemi prodejna kočárků a tam ho mají prý za 7 000 Kč (v přepočtu) se sedačkou se vším všudy....

aerin
20. bře 2009

deny, to mas zhruba stejne pozadavky jako ja🙂 navic jeste teda trvam na tom, aby byly u sportaku zvlast polohovany nohy a zada a aby sel az do lehu🙂

no a prave tohle vsechno splnuje v-cross 😵 a fakt ho tam nemeli??? melo by tam vystavovat depemo a ti by ho meli mit 😕 a ja doufala, ze ho konecne uvidim nazivo☹ ale maji ho myslim na vic mistech, my ho budem kupovat asi ve Zline, tam ho maji i za dobrou cenu....
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1...

madli saticky krasny 😵

aerin
20. bře 2009

ale urcite nebudou mit tenhle muj vysnenej vzor, az ho budem potrebovat 😅 ☹

madlisek
20. bře 2009

Díky Eli! Tady jsou další šaty, ale nevybrala bych si z nich ani jedny 🙂

http://tinyurl.com/ce4cpn
http://tinyurl.com/dhufjs
http://tinyurl.com/chko5c

aerin
20. bře 2009

madli, dobra volba, ty prvni ti fakt sedi nejvic🙂 a jeste kdyz ten original bude mit jine tebou vybrane detaily.... 😵 😵

elitera
autor
20. bře 2009

1 a 3 (z těch, co jsi poslala teď), tě dělají pěkně oplácanou, to nebrat.
Přecvakávam si teď mezi souborek saticky (tj. ty, co jsi poslala jako úplně první dneska v 9) a saty2 (čas příspěvku 9.24). Střihově se mi víc líbí ta dvojka, akorát by mi asi vadil ten hodně masivní vzor na látce. Ale střih tě dělá drobnější, něžnější.
To jsem ti pomohla, co? 😀