Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
20. bře 2009

aer: Tak to nevím, ale taky by mě to zajímalo, poněvadž ideálně bych chtěla taky dělat na zkrácený úvazek, kvůli škole.
Já se v tom vůbec nevyznám, jak je to s tím pojištěním. Třeba tu brigádu mám od 16.2 do 31.12 t.r. a je to dohoda o pracovní činnosti s úvazkem max. 20h/týdně (ale je to nárazovka, podle jejich potřeb). Nepředpokládám, že by za mě oni platili pojištění. 😕

aerin
20. bře 2009

cir, jaktoze nemas narok? 😕

no tak za me pojisteni platej....aspon podle vyplatnic.... a delam tu vlastne od 1.7.08 a mam to psany na neurcito, no....

lucitee
20. bře 2009

cir: jak jsem tu uz jednou nekomu psala....jsem cetla ze na zacatku tehu se roztahuje deloha a dost to boli...jako pri ms nebo prujmu...ze to je neuricty, proste boli bricho, az do kreci.....tak mozna je to ono. Ale jistota je jistota, lepsi jet zbytecne....drzim pesti

andelka
20. bře 2009

Cir: No vlastně ano, pracák ani škola se nepočítají. Ale vždyť ty jsi pracovala, tak to ti musí dát. Teď na pracáku nejsi, tobě to má kdo vyplácet, poslední zaměstnavatel.
aerin: a podle čeho máš plat? Já ho mám daný, jako odměnu za poskytnutou činnosz 200/hod. Ale ještě jsem pořádně nezačla pro ně dělat, takže uvidím, až o nějaké peníze půjde. Ty bys měla být v poho, v červenci ten rok splníš.

cirrusa
20. bře 2009

Luci,no to by mohlo byt tim...Ale stejne tam v po radeji zavolam a objednam se...Dik 😵

No dámy u mne je velmi pitomá situace - já dostala pracovní nabídku (za hoooooooodně peněz to je jedine co me mrzi, ze uz mimi prislo, ale radeji to ani nerikam, to je rouhani) , takže jsem odesla z prace a den pred podpisem sml jsem zjisitla tehu. Takze do nove prace mne timto nechteji (zauceni stoji docela majlant, to se jim za pul roku nevrati) a ve stare uz taky ne (maji uz tam nekoho za mne, koho jsem zaucila a nebylo by to fer) ...takze PPM mit nebudu;)

elitera
autor
20. bře 2009

Ciru - k práci - nemělas jim říkat, že jsi těhu ☹ Je to asi nefér, možná by využili zkušebky... ale pozdě. To je teda radostné... 😅
A k břichu - dokud je to jen jako MS, tak se nezneklidňuj, prcek se zahlodává do děložní sliznice a děloha se roztahuje. Mně se zas zavinuje, nevybereš si 😉 Nicméně v závislosti na intenzitě bolestí samozřejmě volej mudra.

cirrusa
20. bře 2009

Eli, jj to jo, víš co já jsem koza pitomá, která se snaží jednat se všemi správně a narovinu a teď toto.Já, která jsem měla za 4 roky práce jen dva dny mezeru a 4 dny nemocenskou.... 😢 A tím se mi samozrejme ani nic nepocita dle platu, ale rovnou dostanu tech 7800 nebo kolik to je....no to jsem to vyhrala...Ale nic, hlavne ze je mimis, holt se tatka bude muset vice ohanet 😵

elitera
autor
20. bře 2009

No stejně je to značně nepotěšující 😅 ☹

estrellita
20. bře 2009

cirr: no to je teda skoda ☹

eli: jak je? do kdy budes doma?

elitera
autor
20. bře 2009

estrel, min. do pátku, ale pak už fakt žádný další obtíže neočekávam. 🙂 A je mi fajn, čekala jsem to výrazně horší (fyzicky, a psychicky teda tuplem)

moni1412
20. bře 2009

cir to mate este super rodicovsky... my mame po vycerpani materkej, co je 28tyzdnov, z toho cast 6tyzdnov pred porodom,... potom dostavame 4500.-Sk (cca 149 €). takze parada 😒 ja som ani matersku nemala o velmi vyssiu, tak si vies predstavit tu "radost" z toho prispevku... 7800 Kc, ved to je parada 😵

cirrusa
20. bře 2009

moni, to jj, ale prave tim prisla o tu materskou a taky o vyssi prispevek, dle penez bych mela narok na i na ten nejvyssi (myslim neco kolem 11 000) je to sice jen na dva roky, ale pak bych uz stejne chtela delat aspon na pul uvazku....No a hlavne mne stve ta materska...

deenakee
20. bře 2009

No cir, je to škoda, že jsi nezůstala v práci aspoň první 3 měsíce.... Pak bys už měla nárok na všechno.. No nevyšlo ti to nejlíp, ale hlavně že máte mimi. 🙂 🙂 🙂 Mnohé ženy, vydělávající velké částky, ti teraz závidí.

Jinak Anděl, na to se úplně vykašli. Přeci nebudete čekat do 30 až budeš perfektně zajištěná. Na 11 000 bys stejně třebas nástupním platem ani nedosáhla. Smlouvu na dobu neurčitou ti taky za rok nedají- Shrnuto, nemá smysl chodit hned po škole pracovat, lepší je hned po škole rodit. I když zrušili ty výhody pro studentky.

deenakee
20. bře 2009

Kamarádka pracovala 3 roky. V těhu byla na nemocenské a jakmile ji došla smlouva (nechtěli ji dát ne neurčitou) tak ji vyhodili. A veškerá práce ji byla naprd. A kvůli tomu odkládala mimi dva roky (kvůli smlouvě)

elitera
autor
20. bře 2009

netvrdila bych, že nemá smysl jít po škole pracovat, sice nemam přehled v sociálních (ne)výhodách studentek, ale pracovat aspoň chvíli je vždycky dobrý!

elitera
autor
20. bře 2009

Cirru, a co babička? Ozvala se?

deenakee
20. bře 2009

Eli. Máš pravdu, že ty zkušenosti jsou fain. Ale určitě bych nešla pracovat kvůli smlouvě, nebo penězům. Páč pak je člověk zklamaný, když ani jeno není tak jak očekával. Já bych právě chtěla hned po škole na mateřskou, i když ty peníze nejsou nic moc tak se s tím přežít dá. Ale zas mám obor, kde se to nějak strašně moc nemění, ale třebas po zdravotnických oborech je potřeba mít aspoň rok praxi... Fakt záleží na oboru. 🙂

deenakee
20. bře 2009

Ale já osobně bych dítě už neodkládala ani kdybych dělala medicínu, už se na něj prostě moooc těším. Dneska jsem nakupila nějaké oblečky na snažení 😉

Cir: Co břicho? Už je to lepší?

deenakee
20. bře 2009

Madli. Hacka je ve stavu - kdy jsem tu látku vyprala 😀 Ale plánuju ji už nastříhat a šít. Ale přemýšlím, že si ještě koupím nějaké fakt pevné nitě 🙂

madlisek
21. bře 2009

Dobre ranko 🙂

Dnesni plan:
plavani, obed a nakupy s kamaradkou, vecer oslava narozenin
Nejak mi neni jasne, kam vtesnam uceni 😝 😀

cirrusa
21. bře 2009

Eli, jj ozvala, byla to ona. Mluvili jsme spolu asu 20 minut,chce sem prijet a videt mne a v lete, ze byh tam dojela ja 🙂 no uvidime....

Dee, bricho, chvili okis,chvili se trapim, nic moc dobreho

estrellita
21. bře 2009

madli: nááááádherny plan 😀
muj plan:
spani, dlouha snidane, nakupy s mamkou, a pak psani DP, vecer si pujdu zabehat 🙂
jsem doma cely vikend sama, tak nebudu mit aspon vycitky, ze porad pisu 😒

estrellita
21. bře 2009

a jinak jsem se rozhodla, ze tu ktyku na ruku na svatbe budou mit vsechny tri moje dobre kamaardky - jedna z nich bude svedkyne a zbyvajici tri budou pomahat s organizaci, nahanet lidi, davat jim myrthy, budou kontakem, kdyby se neco stalo, takze by to bylo fajn, aby je lidi poznali 🙂

elitera
autor
21. bře 2009

estrel, to je dobrej nápad 🙂
Cirru, a jakej z ní máš dojem? 🙂
Já jsem dneska už byla náramně šikovná, ráno jsem si dala spršku, ostříhala jsem Lišáka, umyla koupelnu, vyklidila myčku, jeli jsme nakoupit (jsem se po dlooooooouhý době namalovala a moh na mně oči nechat 😀), utratili jsme přes 1100 😅 a po návratu jsem uvařila k obědu pstruhy se šťouchanýma bramborama a rajčatovým salátem a teď se válim 😀 Pak ještě udělam nivovou-česnekovou pomazánku a jednohubky s tou pomazánkou a s hroznovým vínem, dáme si vínko nebo něco a budem hrát nějaký deskovky 😵 mam ze sebe radost 🙂

cirrusa
21. bře 2009

Eli, dobrej program 😵 No dojem, smisenej, z jedne strany ok, z druhe strany se mi zda zmatena, ale ma na to svuj vek... 😖

lucitee
21. bře 2009

ahoj holky, jsem grogy, prave jsme slozili 4 kubiky dreva 🙂

estrellita
21. bře 2009

cirr: a proc volala 50X? delo se neco?nebo to jen tak stale zkousela?

lucitee: tak to mas narok na poradny odpocinek 😉

deenakee
21. bře 2009

Aer. Jsem moc zvědavá, jestli jsi na výstavišti nala ten kočárek v - cros.... Chtěli jsem ti říct, ať mi dyžtak taky vezmeš o něm leták, jestli tam bude...

Jinak dneska jsme byli na kurzu Tanga Argentina a byli tam dva asi sedmnáctiletí kluci, kteří tančili spolu a dost nechutně se líbali - francouzáky, polibky na krk a já nevím co..... No nemám nic proti homosexuálům. Ale nepřijde mi vhodné aby se třebas i kluk s holkou líbali na veřejnosti nějak děsně intimně. Ale kluk s klukem - mě to prostě přišlo nechutné. Nekoukala jsem se na ně, ale když mě manžel otočil směrem k nim tak se mi prostě zvedl žaludek... Oni tam fakt dělali úplnou předehru ... Asi jsem moc zkostnatělá, ale na tohle si asi nezvyknu...
Když se líbá holka s klukem, tak je to aspoń romantické, ale tohle mi přišlo opravdu nechutné.
Máte někdo podobné pocity ? 😖

deenakee
21. bře 2009

Navíc bylo tam asi 50 bisexuálních párů a ani jeden pár nenapadlo se tam začít vášnivě líbat a jeden homosexuální pár, který se tam líbal a mazlil celou dobu.... Prostě mi to nepřišlo normální....

aerin
21. bře 2009

deny, bi nebo hetero? 😕

v-cross jsem u depema nasla....respektive bych ho ani s jistotou nepoznala, ale kdyz jsem se pana zeptala, odkazal me na nej....meli tam jeden kus, navic vystaveny ve vysce, takze se ani nedal povozit....a vypadal teda uplne jinak nez na obrazku 😲 teda ne uplne samozrejme, ale treba kola mel nejaky divny a celkove me teda moc nezaujal...☹ takze az to bude aktualni, pojedem se na nej jeste podivat do Zlina, jestli je to fakt takova hruza nebo ne....

jinak me teda dost oslovil ten dorjan danny sport, takze ten to asi vyhraje, pokud to nebude v-cross🙂