Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

ee.liska
7. dub 2009

Cirrusa: tak to mě mrzí, ale aspoň jeden prďolka

estrellita
7. dub 2009

ahojky holky 🙂
cirr jasnacka, hezky pojd k nam, my si te budeme uzurpovat 😀 jak ti je?
neboj, druhe bude a jak rika eli, aspon budes mit poradne cas na to jedno 🙂

ee.liska vitej mezi nama 🙂 je mi lito, co se ti stalo ☹

deenakee
7. dub 2009

Cir.

Tak jsem si přečetla pár stran té vaší listopadové diskuze a musela jsem se smát, chápu, že tam máte nějaké holky po potratě. Ale mě přijde, jako by těm ženám spojení strachu, dřívějších špatných zkušeností, nevolnosti a těhotenských nálad někdy úplně zakrylo mozek.... Fakt jsem se musela smát jak se tam někdy slovíčkaří a stresuje... Tam bych to opravdu asi nevydržela.
Nadruhou stranu Cir vsadím se , že jakmile budou mít všechny ženy z této diskuze po 12. týdnu uvidíš, že se to uklidní a že to bude určitě dobrá diskuze, prostě ty první týdny jsou asi náročné ( i co jsem pozorovala na kamarádkách).
🙂 Úplně souhlasím s tamější renat, že těhu se musí užívat (jak to jen dle možností jde).... na druhou stranu chápu ty stresované ženy , že si prostě vylívají svoje strachy na diskuzi....

elitera
autor
7. dub 2009

Cirru, tak zrovna evankovi ani murynce se nedivim, že jsou vystreslý, to ani v nejmenším. Kdoví, jaká budu podruhý já, žejo. Ale já se obecně snažim moc neplašit, takže bych tam asi taky moc dlouho nevydržela 🙂

estrellita
7. dub 2009

jsem si taky kousek precetla - no mam stejny pocit asi jako dee, s tim, ze trea murynku jsem videla prkrat na jedne diskuzi a ta stresovala i z ovulace atd., takze me to nejak neprekvapuje.
ale buh vi, jak rika eli, jak ych se trea chovala ja po potrate? ale doufam, ze se tak stresovat nebudu. hlavne, kdyz ma zaschly 1 - 2 mm krve, tak to mi prijde opravdu hooooooooooooodne prehnany. ale kazda jsme jina 🙂

elitera
autor
7. dub 2009

estrel, ty se po žádným potratě nijak chovat nebudeš, kakra! Žádný potrácení!

estrellita
7. dub 2009

eli: jasne, jasne, beru te za slovo 🙂

ja bych se valela, az bych brecela. vite, ze se docela tesim, az budu mesic pred statnicema doma a nepracovat? ted je to fakt zahul. ......... ale pockejte, jak vam tu budu narikat, ze se musism ucit a ze bych radeji do prace 😀 😀 😀 😀
madli: jak jdou pripravy na svatbu? 🙂

deenakee
7. dub 2009

Správně eli : ) Tad budou jen krásný prosperující těhu.... aspoň v to musíme všichni věřit. Přece nejde jít do těhotenství s tím, že to stejně asi nevyjde a že se mi určitě něco stane a že nesmím nic dělat a první trimest strávit ze strachu jenom v čekárně na gyndě....

Většině potratů žádným lékařským zásahem stejně zabránit nelze, prostě přestane být srdíčko a hotovo. Tomu prostě žádný doktor nepomůže ( něco jiného je kdyby žena silně krvácela, tam může jít o příliš otevřený čípek a tomu zabránit lze)

A když něčemu nelze zabránit, když to nemám v moci, tak nechápu proč se tím tak strašně stresovat. Vím, že strach tam vždycky je, ale měly by jsme proti němu bojovat a ne se mu poddávat a nechat se jím totálně ovládnout....

deenakee
7. dub 2009

Jinak musím se pochlubit , dnes jsem udělala závěrečnou zkoušku z dramatické výchovy, takže jsem už dramaťák, akorát osvědčení dostanu až příští rok po státnicích. Ale jsem moooc ráda. Mám za A ( sem šprtka co ? 😀

estrellita
7. dub 2009

dee: mas naprostou pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!

elitera
autor
7. dub 2009

Dee, napsalas to perfektně! 😵
A ke zk gratuluju 🙂

deenakee
7. dub 2009

Dík esterel dám si to zarámovat 😀 😀 😀

estrellita
7. dub 2009

dee: super, gratulace 🙂

deenakee
7. dub 2009

Dík. Ale musím se přiznat, že jsem dostala zrovna hezké otázky : ) a za A dostala asi polovina těch lidí... Ale minulý rok prý 3 vyhodili.....

estrellita
7. dub 2009

dee: na tom nezalezi 🙂 jsi proste sikula.

holky, ja jdu chrnet 🙂 dobrou noc

elitera
autor
8. dub 2009

Ranko 🙂

werunka21
8. dub 2009

Ahojky, je vidět kdo to tady drží při životě, viď Eli 😉

estrellita
8. dub 2009

dobre rano, to je zase nadherne pocasi 🙂 doufam, ze tak budei o vinekdu 😵 😵

cirrusa
8. dub 2009

Dobré ránko,

holky díky moc za vaší podporu, protože kdybyste si přečetly to co já jsem dostala doIP, tak byste až brečely 😢 Nejen, že jsme popotahované snad po třech diskuzích, ale ještě mi doIP napsalo pár lidí, že jsem duševní chudák 😔

Když už jsem to napsala otevřeně tam,můžu i tady,jsem po MA. Proto jsem ti Eli hned psala kvuli te druhe carce do IP, proste neslo tomu verit, ze se zadarilo hned...Takže myslím, že vím, co to je přijít o mimi. V den kdy se to semlelo, mi ráno MUDRa řekla, že jsem měla dvě mimi a přežilo to jen jedno. Takže jsem přišla o druhé mimi. Jen prostě nemám žaludek tahat to do každé druhé diskuze do které vejdu. Já nikoho neodsuzuji, třeba u Evanka mi to zase ažtak nevadí, jelikož ta není plašan i když neměla srdíčko v době kdy už mohlo být. Ale jak už tady někdo poznamenal Murynka plaší kam příjde a Jetko se za poslední týden taky vyznamenala...
A na základě svých zkušeností bych asi měla taky plašit. A myslím že ne. Ono se proti mne obratilo i to co jsem si psala s Murynkou v IP a to rozhodně plašení nebylo....
Jsem z toho moc smutná, protože mi jeden člověk do IP i napsal, že já bych nikdy matkou bych neměla, když nemám ráda děti (usuzuje dle toho, že se snažím uklidnit lidi, kteří plašípo jednom milimetru krve) a že si dítě nezasloužím 😢 Toliko IPz dnešního rána.
Po dlouhé úvaze opouštím koníka. Příjdu občas sem na vás juknout, občas za holkama na BRMS na zdravé vaření, ale přesunu se jinam.

moni1412
8. dub 2009

cir kasli na takych ludi, tiez som mala uz parkrat chut skoncit s konikom kvoli nim 😒 nechapem preco si myslia ze su velmi mudri a musia kazdeho poucovat a ublizovat mu ☹ tiez prave pre toto obcas rozmyslam - idem pozriet, nejdem pozriet ? 😒 😖 mrzi ma to, ka sa to da, hod tie IP za hlavu. my vieme ine...vieme z budes uzasna maminka a urcite si babútko zasluzis 🙂 pri tvojom osude asi najviac z nas vsetkych 😒

estrellita
8. dub 2009

cirr: tak to je od nich fakt hnusne. nekterym lidem asi tehotenske hormony zakalily mozek............ nebo si neuvedomuji, jaky dopad na jine ma to, co rikaji. ono je strasne jednoduche mit takove reci na diskuzi, která je anonymni, ale ani jedna z nich by ti tohle nidky do oci nerekla .......... jak rika Moni, vykasli se na ne, ty a tvoje okoli vi, jaka jsi a tyhle virtualni zensky ti muzou byt ukradene. Ale my ne 😀 my te mame rady a vime, ze si rozhodne zaslouzis byt maminkou a to, ze nesilis kvuli kazde veci, to miminku jen prida na pohode!!!
a murynka je podle me pripad sam pro sebe, to uz jsem psala vys - plasi kvuli kazde veci !!

deenakee
8. dub 2009

Cirus.
Já jsem si ty vaše diskuze četla a opravdu tě chápu, že ses je snažila uklidnit, opravdu tam hrozně plaší.
Prostě se tam sešly na jedné diskuzi hodně protichůdné povahy. Což je ještě umocněno zvýšenou citlivostí na začátku těhu.
Jednání těch holek, které to rozhlašují po jiných diskuzích, je mi teda dost protivné a psát budoucí mamince, která se na své miminko těší, že nemá ráda děti...... No někdo si na tobě asi vybíjí svoje komplexy....Sám má nejspíš nějaký problém....

Prostě cir úplně tě chápu, doteraz jsem měla za to že tyhle diskuze jsou celkem prospěšné (pokud se člověk nestane závislý : ) a že je tady většina lidí ohleduplných a empatických....
Na druhou stranu někdo má holt takovou povahu. Moje tchýně je hrozně hodná paní ,ale bojí se úplně úplně všeho, má panický strach že se nám něco stane, že nedostuduju, že budem mít autonehodu, prostě ze všeho....

cirrusa
8. dub 2009

Dee a víš, že já tenhle strach mám o manžela? 🙂 Ne že nedostuduje, (i když vidím, jak se pitlá s diplomkou, kteoru už má odevzdat, takšílím), ale třeba z té autonehody, z války atd....Nevím, co bych si bez něj počala

deenakee
8. dub 2009

To tě chápu cir a více méně chápu i tu tchýni, ale jelikož moji rodičře byli horolezci (jan takoví amatérští) a nikdy se o nás moc nebáli, tak na to nejsem zvyklá ... : ) Ale té autonehody se taky bojím....

Já si myslím, že budeš dobrá maminka, protože se na miminko těšíš, je plánované a to že jsi větší pohodář je pro výchovu miminka jedině dobře, histerické maminky mi teda určitě nepřijdou lepší 😉
Ale samozdřejmě nikdo na anonymní diskuzi ( a tedy ani my) ti nemůžeme říct s jistotou jaká budeš mamka, páč tě skoro vůbec neznáme, to můžeš vědět pouze ty a možná tvoji nejbližší. Takže si to od nikoho nenech namluvit : )
Podle mě to není geneticky dané, každý se to musí naučit a hlavní je to mimčo milovat : ) A v tom budeš určitě dobrá : )

lucitee
8. dub 2009

ahoj holky, par dni jsem se neozvala, nebyl cas. Delali jsme doma komin, pak navrat do Prahy, vcera jsem mela dovcu a byla lezt, slanovat, prolejzat stoly, tak zas mam pocit ze ziju 🙂

andelka
8. dub 2009

Cir: Chápu správně, že už se jednou zadařilo a pak 😔 A teď že měly být mimča dvě a zůstalo jedno? Tak to chápu naprosto, že se necítíš nejlíp. Ale věř, že odteď už bude všechno v pořádku, budeš mít krásné zdravé miminko a budeš skvělá máma. Z toho, co ti někdo někde napsal si nic nedělej, my víme, že to není pravda. Jsi skvělá,chytrá, úžasná, silná a inspirující mladá žena a my tě máme moc rády. Zůstaň tu s námi, moc bys nám chyběla.

Víte co, někdy se to v nějaké diskuzi nakumuluje tak blbě, že se tam člověk moc necítí. A zvlášť, když se tam sejde víc takových, co jsou citlivější, mají víc obav a chtějí se o ně podělit. To pak člověk musí chtě nechtě vstřebávat a ovilvní ho to. Mám pocit, že murynku jsem potkala na diskuzi o pozdní ovulce, MA a tak. Do té doby mě nenapadlo, že by to mohl být problém. Ale zjistila jsem, že to zapříčinilo akorát to, že se čím dál víc bojím, že s těhu bude problém a že mimčo mít jen tak nebudu. Takže jsem to v pudu sebezáchovy přestala řešit. S tím, kdy mám ovulku nemůžu udělat skoro nic a jestli a kdy se zadaří záleží na někom jiném než na mě a já mu do toho nechci moc kecat. Pokud to budu někdy s někým řešit, tak s doktorem. A stejně už teď vím, že na určité druhy léčby bych nekývla. Dítě si těžko můžu vydupat, že jo.

Deny: gratuluju ke zkoušce, šikulko. A napsalas to fakt pěkně a je to pravda. MA není nic ojedinělého, ale ovlivnit se moc nedá. Prostě se to buď stane nebo ne.

werunka21
8. dub 2009

Nějak se ztrácím ve zkratkám, co je to MA?

ee.liska
8. dub 2009

ahojky holky, tak jsem byla na první kontrole a moc mě dr nepotěšil, jsem špatně vyčuštěná 😠 Jinak dneska bude další krásný den tak se půjdu opalovat 🙂
Deenake: gratuluji 😀

elitera
autor
8. dub 2009

weru, missed abortion, tedy zamlklý potrat. Mimčo se přestane vyvíjet a zanikne.
Cirru, mrzí mě, že chceš odejít, ale ani se ti moc nedivim. To, co ti přišlo do IP, může napsat jen ubožák. Je to sice těžký, ale zkus se nad to povznést, protože někdo takovej ti přece nebude ubližovat 🙂 😉 Držím ti palce a kdybys u nás chtěla zůstat, myslím, že budem všechny rády 🙂

andelka
8. dub 2009

luci: Prolejzat štoly? Ty seš číslo teda. 😀 Ale hlavně že sis to užila. 🙂
eliska: To mě mrzí, že to ještě není úplně ok. Ale při tak pěkném počasí se všechno snáší lépe, že jo? Člověk má víc energie a nehroutí se ze všeho tak snadno, jako když je nevlídno a zima. Aspoň já to tak mám.