Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
26. lis 2009

luci, no ony i ty vselijaky tehotensky lizatka a bonbony na nevolnost jsou zazvorovy😅 a dokonce se doporucuje i zvejkat kandovanej zazvor...
ja mam koupenej caj z dm, je to zazvor, citrtrava a mata...tak snad to mimi nic neudela...

lucitee
26. lis 2009

aer: jo ten by ti mel udelat dobre 🙂 no jo tehotensky lizatka znam, mam je kdyz mam rozhazenej zaludek. Stejna firma dela i lizatka na unavu, chripku a cestovani. Ja si varim z cerstvyho zazvoru, s medem a citronem. Nekdy i trochu skorice pridam.

chaarleene
26. lis 2009

aer, se zázvorem to nepřeháněj, trochu jo, ale ne moc, prokrvuje a v prvním trimestru se ho moc nedoporučuje 😉

jinak já mám za sebou OGTT, nebyla to až taková hrůza 🙂 jsem říkala sestřičce - jinde mě nechají třeba 2 hodiny čekat, zatímco vy mě berete hned a dokonce mi uvaříte i čaj 😀

aerin
26. lis 2009

chaar a jak je to teda s tema lzazvorovyma lizatkama? nevolnosti prece byvaji prave v prvnim trimu?😅

aerin
26. lis 2009

ja jsem si dala jeden pytlik do necelyho litru, to se da, ne...?

chaarleene
26. lis 2009

aer, já nevím přesné dávkování, jen jsem slyšela, že v malém množství to nevadí (lízátka, hrnek čaje apod.), ale že by se to prostě nemělo přehánět... já jsem měla jen lízátka, čaj mi nejede, takže jsem to až tak neřešila 😀

lucitee
26. lis 2009

char: no vetsina holek pise ze to je hnus, ze se to neda vypit, a blby je to hladoveni

des
26. lis 2009

char, luci: nekdo mi rikal, ze do toho zacli pridavat nejakou prichut, takze to neni tak strasny jako driv. Nemam srovnani, ale neprislo mi to vubec hrozny. Jen ze toho byly dve deci a muselo se to vypit najednou 😅 A mela jsem stesti, ze me na ty dve hodky pustily domu, protoze to mam asi 5 min - to by asi bylo na celem zatezovem testu to nejzatezovitejsi, stravit dve hodiny v cekarne s lidma nejruznejsich nemoci 😀

lucitee
26. lis 2009

des: tak to je v poho, dve deci jsou dobry....tak to mas stesti. Hlavne aby byl vysledek dobrej
Ja pila kontrastni latku a musela jsem vypit pul litru a za hodinu dalsi. A pri celkovy sepsi organismu nic moc, ale mela jsem 41 horecku tak mi to bylo celkem fuk.

des
26. lis 2009

luci: jj, byla jsem na tom uz pred par tydny a nastesti vysledky pohode....jaj, 41 horecka? Tam nekde uz konci teplomer ne? 😲 To musel byt otresny zazitek!!

moni1412
26. lis 2009

char papala si lizatka na nevolnost? mne neskoro prisli, objednane, tak ani neviem ci zaberali 😀 tebe ano?

eirin
26. lis 2009

Moni, mně lízátka zabírala.

Luci, takovou horečku si neumím představit. Já měla nejvíc asi 39,8 a měla jsem při ní takový zvláštní stav, jako bych lítala.

moni1412
26. lis 2009

luci a uz si ok? 😒 ja som mala taku teplotu prd par rokmi - priznam sa ze si velmi nepamätam z tych dni 😒

lucitee
26. lis 2009

no mela jsem asi 40,8....mela jsem celkovou sepsi organizmu. Bylo to to nejhorsi co jsem co se tyce zdravi zazila. Je to dva a pul roku zpatky, tesne pred svatbou. Zhubla jsem 7 kilo za 12 dni, svatebni saty na me plandaly....divim se ze jsem z tech horecek neztratila vedomi. Ja neblouznila, chvilema mi bylo az lito ze si vsechno pamatuju, ze bych radsi byla v bezvedomi. Bylo to strasny.

milmic
26. lis 2009

Wooow, Lu.
Já jsem měla nejvíc 39 v prváku na gymplu.... a bylo to hustý. Ráno za mnou přišel spolužák, že zvonil, jsem vůbec nrevěděla, nakonec jsem mu nějak otevřela a že odešel, to taky nevím. Prostě tam najednou nebyl. 😕
A jít na záchod v tejto horečce byl hotovej horor. Páč to abych se na těch šest metrů zabalila aspoň do dvou peřin, abych se nevrátila jako rampouch. Blé. 😕

chaarleene
26. lis 2009

tak těhotenskou cukrovku nemám 😵 😀

já jsem teda dostala 2 deci čaje, přeslazený byl tak, že mě pálil v krku, ale dalo se to... spíš mi vadilo, že jsem se nesměla ty 2 hodiny ani napít vody 😒 ale jak říkám, dalo se to přežít 🙂

lucitee
26. lis 2009

no jo bylo to peklo, malem jsem jim tam zustala...

madlisek
26. lis 2009

Ahoj holky!

Dneska se mi zdalo, ze jsem byla Estrel na svatbe a vsichni tam mluvili slovensky 😀

U nas to dneska voni tak vanocne, upekla jsem strudl, drobenkovej kolac a umatlala bramborovej salat na to Dikuvzdani a uz se hrozne tesim, az si nacpem pupiky 🙂 Jinak ten strudl - upekla jsem ho vcera a chteli jsme ho ochutnat jestli je dobrej - a zdlabli jsme ho celej 😀 Tak ted jdu patlat druhej 😀 Vcera jsem byla obhlidnout vanocni dekorace, ale bohuzel tam meli vsechno Made in China a to kupovat nebudu. Snad se mi jinde podari natrefit na neco mistniho.

Ja mela nejvic 40, pri zapalu plic, mela jsem sileny halusky.

lucitee
26. lis 2009

char: dobra zprava 🙂 kamoska ji ma a picha si inzulin ☹

chaarleene
26. lis 2009

luci, tak to je blbý 😒 mně stačí ten fraxík, ještě k tomu inzulín už by mě fakt štval 😠 navíc před vánoci 😅

lucitee
26. lis 2009

no jo ma dva tejdny do terminu, pristi tejden ji to vyvolaj, prej se tesi az si da cokoladu. Ale tak vanoce uz bude mit s miminem, to ma dobry.

deenakee
26. lis 2009

Ahojky.. hned vás dočtu.. ale nejdřív sem musím pochlubit...
Uděala jsem i praktickou zkoušku z němčiny... Takže do státnic sbohem školo 😵 😵 😵
Navíc jsem byla u doktorky.. monior dobrý, akorát malé furt kopalo do sondy a mám tam vynechávky ale to prej neva.... jinak děloha už maká na plné obrátky....

No jinak už jsem otevřená na jeden prst... a mimčo dole... Takže říkala že možu rodit.. kdykoliv.. ale že možu aj zítra... nebo aj v termínu... ale že když mě praskne voda tak je jisté že kontrakce přijdou a kdyby mě třebas museli vyvolat tak s tímhle nálezem už to půjde v poho..... 😵 Tak jsem šťastná. Akorát týden bych ještě počkala až si odpočinu od školy... a trošku ještě poepinuju

deenakee
26. lis 2009

jo aer mě jinak paní v bylinkářství říkala že v těhu v žádném případě máta... zázvor opatrně... ale může se s mírou...

herminka
26. lis 2009

Deen, jsi moc šikovná, gratuluji ke zkoušce 😵 To jsem tedy zvědavá, kdy porodíš 😉 ALe ať se prcek ještě pěkně dopéká.

chaarleene
26. lis 2009

deen, gratuluju 🙂

já jsem se teď pustila do destruktivní činnosti, rozpárala jsem staré džíny od Vietnamce, teď pářu staré tepláky a s trochou štěstí z toho zítra budou těhotenské džíny 😅 😀

madlisek
27. lis 2009

Deen, taky gratuluju. Ted uz se muzes soustredit jen na mimco.

My jsme se vratili z Dikuvzdani u kamaradu, jsem nacpana tak, ze se najim nejspis az za rok, ale stalo to za to, jidlo bylo super a moje prispevky do placu mely uspech, coz me potesilo 🙂

lucitee
27. lis 2009

deen: jsi dobra! s tim porodem to vypada nadejne, tohle chce asi slyset kazda co. Kdy mas termin? bylo by fajn, kdybyste uz byli na vanoce doma a rodina ne?

aerin
27. lis 2009

Ahoj holky🙂

Vypozorovala jsem zvlastni jev...co jsem tehotna, vadi mi mnohem vic vyrazy typu mimisek a tehulkovani a tuleni a podobny valy 😀 zajimavy, ne?😀

milmic
27. lis 2009

Aer: 😀 😀
Nemělo by to být spíš naopak?

chaarleene
27. lis 2009

aer, já se ti nedivím, mně se při tom otvírá kudla v kapse 😅

hele, potřebuju poradit - mám vytažený stroj, tak bych chtěla ušít rovnou mantinel na postýlku - a zjistila jsem, že vlastně nevím, jaké všechny funkce tam má splňovat 😅 jak by měl být vysoký, z jakého materiálu a jak moc vypolstrovaný?

předpokládám, že by asi měl být kolem 3 stran postýlky (kromě té, která bude přiléhat k mojí posteli, abych na mimčo vůbec viděla 😀) - nebo ho mám udělat třeba ještě do půlky té čtvrté strany?