Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
18. pro 2009

tak víkend je u mě ve znamení pečení cukroví...a jelikož budu u našich, tak i bez internetu...tak všem přeju krásný víkend 🙂 😵 😵 😵

moni1412
18. pro 2009

mil snz? 😵 super, super 😵

andelka ze uz 20.tt - juj, ale to letiiiiiiiiiiiiii 😵 ako sa citis?

aer som rada ze je uz lepsie 😉

my ideme zajtra na jednu chatu - mali sme ist na cely vikend, ale som sa na to necitila.... Milos ma z prace ukoncenie roka, tak ideme aspon na den pozriet 😵 tak sa ukazem az neviem kedy... prajem krasny vikendik.... 🙂

andelka
18. pro 2009

moni: No teď zrovna nic moc. Mám trochu problém s výtokem. Nejdřív byl řidší, krémový, doktorovi jsem to říkala, řekl, že zánět tam není, že můžu zkusit čípky na úpravu Ph. No trochu se to zlepšilo. Ale teď (no už dost dní) mám výtok spíš vodový a bojím se, aby to nebyla unikající plodovka. Dřív mě to nenapadlo, ale teď jsem cosi četla a bojim se. Zase nechci zbytečně plašit, k doktorovi jdu v úterý. Ach jo, to je furt něco.

tibu, moni: užijte si poslední předvánoční víkend 🙂

lucitee
19. pro 2009

ahoj holky, dala jsem na Picassu fotku ty zaclony a zavesu. Real je lepsi. Blbe se to foti v maly loznici.

des
19. pro 2009

Tak mě dneska ráno napadlo, jestli Deen už náhodou neporodila a ono jo!! Nevím, jestli se prokliká až sem, ale moc moc k Juráškovi gratuluju!!! A je vidět, že je to vzorňák, nejen mírou a váhou, ale taky tím načasováním 😉

andelka: nevím, jestli tě to uklidní, ale všelijaké výtoky mám celé těhotenství s velmi širokou škálou intenzity, hustoty, barvy a jiných veličin 😉

luci: zavěsy se výborně hodí k té sněhové nadílce za oknem, řekla bych...hned je uvnitř tepleji!

des
19. pro 2009

a co dalšího nového? Milmic držím palec, ať můžeš "snž" brzy přepsat na nějaké ty "tt"!!

Já se poctivě připravuju na svoji novou roli, takže už umím 4 šátkové úvazy (zatím ovšem jen s plyšovou ovcí, která nemá tendenci se bránit, je malá, lehká a nevydává žádné zvuky!). A taky jsem obohatila své plínkové portfolio....hlásím Eli, že jsem se poctivě pokusila zvýšit pražské Bráně k dětem prosincové tržby 😉 Mám od všeho kousek a jsem velmi zvědavá, jestli to náhodou zase rychle neprodám, až se malej narodí!!

Od doktorů nového nic, do poradny jdu 30.12. a k Apolinářovi 4.1., kdy se rozhodne, jestli budu s konečnou platností rodit u nch nebo v Kladně. Teda s konečnou platností není nic...zatím mám dojem, že největší pravděpodobnost má porod v busu na trase Kladno-Praha, ale v lednu už si teda žádné výlety neplánuju, je to všechno děsně vyčerpávající. Naštěstí se cítím výborně 🙂

elitera
autor
19. pro 2009

Ajo, Des už nám za chvíli taky porodí 🙂
Pokus o spasení pražské Brány vyřídím 🙂

des
19. pro 2009

Eli: Já se to teda snažím neuspěchat, kliďánko si může počkat až na termín 😀

des
19. pro 2009

tak jsem přidala něco na Picassu a v normálním albu se můžete juknout na plenkovou výbavu...asi to ještě bude chtít něco přidat, ale to se asi rozhodnu, až podle osobních a potomkových preferencí🙂 Ty pravé dvě řady a troje barevné čtvercovky jsou z Brány...vlevo jsou Pastelky a pár kusů z druhé ruky.

eirin
19. pro 2009

Des, mně se ta fotka s mašlí děsně líbí... jak je to nasvícené, stíny, odlesky. Přijde mi lepší než s látkovou mašlí.

Mil, gratuluju ke snž, tak ať se brzo zadaří 😉

Madli, u nás se říká ten marokánek.

madlisek
19. pro 2009

Ahoj holky!

Luci, pripojuju se k Des - zavesy jsou nadherne a vyborne se hodi k zasnezenemu okoli!

Des, krasny fotky na picase a uzasna plenkova vybava! Gratuluju k natrenovani uvazu, snad to s Serikem pujde tak dobre jako s ovci 🙂

Ad marokanek - zda se, ze zatim je to tu 50:50, asi to bude podobne jako "ta oplatka" a "ten oplatek" 🙂

Andel, letos jsem je taky delala poprve a jsou vynikajici 🙂 (jen se teda maximalne pripekaji - a to jsem na druhou varku plech vymazala snad tunou masla.)

Ad nemoci - Eli, jak je dneska a co vecirek? Ja uz dneska bez teploty, jen me boli prudusky. Ovsem chytil to muz, takze lazaret u nas pretrvava 😒 Snad to do zitrka nejak rozchodime oba, jedem na vylet, tak at jsme jak rybky!

eirin
19. pro 2009

Madli, když jsme u oplatek, tak u nás ta oplatka 😀

madlisek
19. pro 2009

Eiri, u nas taky 😀

herminka
19. pro 2009

U nás ten oplatek, ten okurek, ten marokánek 😀

elitera
autor
19. pro 2009

šmarjá, za TEN okurEK bych vraždila 😀 oplatek mi tak uši nerve a marokánek nevim, spíš mi to přijde jako ženskej rod. 🙂
Já jsem dneska strávila 99 % mluvy šeptem, protože jsem měla dojem, že mám na rozhraní pusy a krku žiletku. Nic jinýho mě nebolí. Ale polykání, to je teda utrpení. Od rána jsem desinfikovala becherovkou (jedinej alkohol u nás) - co 2 hodiny, to lok. Jenže jak jsem nemocná, tak nemam chuť jíst a teď mám lehký námořnický krok 😀

eirin
19. pro 2009

Nojo, okurka, další objekt našich sporů s komárem 😀 A ještě taky říkáte ta hadra, že jo? 😀

elitera
autor
19. pro 2009

uá, to je taky děsnej výraz 😀

madlisek
19. pro 2009

Elit, my tu taky mame akorat becherovku a lecime se tim 😀 ale nastesti teda nechutenstvim netrpime ani jeden, takze myslim, ze po care bychom sli pomerne primo 😀 Snad te ten krk brzo prejde!

eirin
19. pro 2009

Madli, a co tam v té oblasti, kde jste, amíci nejvíc pijou?

madlisek
19. pro 2009

Eiri, rekla bych, ze pivo. Je tu nekolik malych pivovaru a nase mesto je pro ne pry nejvetsi odbytiste. Nasi kamaradi pijou bud to a nebo vinko. A kamaradky tatinek vsude chodi s placatkou whisky a kazdou chvilku si z ni cucne 😀

chaarleene
19. pro 2009

tak u nás je ta marokánka, ta oplatka, ta okurka a ten hadr 😀

jinak přeju všem krásnou sobotu 😵 měli jsme tu dneska 3 návštěvy, z toho dvě neohlášené, takže jsem nic nestihla udělat 😅 akorát jsem stihla udělat hnízda 🙂

chaarleene
19. pro 2009

jinak jsem včera dokoupila poslední dárečky, akorát teda chci ještě koupit nějakou hračku pro miminko a ještě něco pro dědu... ale jsem totálně bezradná, takže asi dostane nějaký žrací/picí balíček 😅

a měla bych něco vymyslet pro mamku, protože brácha s taťkou jako tradičně nic nemají, takže ve středu čekám telefonát od taťky, abych mu něco sehnala 😅

herminka
19. pro 2009

No jasně, ta hadra... a pak ještě třeba šporák 😀 Já bych zase vraždila za vokurku 😀

Elit, Ty jsi původně někde z Čech, že?

eirin
19. pro 2009

Madli, tak ta whisky je dost stylová.

Hermi, už si taky netroufám před komárovou rodinou mluvit "vo vokurkách" a podobně 😀

elitera
autor
19. pro 2009

Jj, ze západních 🙂

milmic
19. pro 2009

Holky,
tak to jste ještě neslyšely mluvit mě. 😀 😀 ta hadra, samozřejmě vokurka, krmik, musijou, bydlijou... 😀 😀
A ted večer mě další moravštiny, co čechy zvedají ze židle, nenapadají...
Ale můj milý zhe mě roste. Tvrdí, že k nám na moravu přišel šířit češtinu. 😀

milmic
19. pro 2009

Aaaaa, už se mi zase točí škeble. ☹
Tak ted mám konečně možnost to zapsat.
Krásné sny všem.

deenakee
19. pro 2009

Ahojte. Jsem tu na skok. V porodnici se nedalo vůbec spát (je tam děsný mumraj) Tak musím rychle dospávat...mezi kojením.

Jinak porod byl rychlý ale náročný. Po tom, co mi celý den tvrdlo břicho mi v 11 večer prdla voda... o půl jedné (ještě než jsme vyjeli do porodnice přišli kontrakce po 2-3 minutách.... v porodnici jsem je už prodýchávala...a tenhle interval jsem měla další dvě hoďky jen zesillovaly bolesti... Poslední 3 hodiny kontrakce po asi 30 vteřinách takže docela záhul... Poslední hodinu a půl jsem ,, prozpívala,, (nebo prořvala.... jak se to vezme, bylo to jediné účinné anestetikum) 😀
no asi v 5:15 se začlo tkačit - 5:40 jsme na světě..... Tlačení bylo super.. vůbec nebolelo... jen to byla makna... ale oproti bolestem před tím nádherná úleva... Rodila jsem na stoličce.. manža seděl za mnou a bolo to super...
Akorát malýho vytáhli hrozně fialovýho tak než se rozdýchal tak jsem se děsně bála co mu je a moc jsem si ten nádherný zážitek neužila... ale je naštěstí o.k. Prý některé děti mají tuto farbu.. přidušený prý nebol.. jen se nalokal moc vody...

Ještě vám to rozepíšu podrobněji.. ale to je tak ve stručnosti vše....
Kojení moc nejde, dokrmuju vlastním odstříkaným mlíkem a doufám že se to rozběhne... mlíka mám jakž takž.. ale malý moc nepije..... Jinak je děsně hodný... když je najedený tak jen spí... 😵 😵 😵

deenakee
19. pro 2009
elitera
autor
19. pro 2009

Dee 😵