Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
13. srp 2009

Ještě k tý povinný rodičovský pro chlapy - asi to fakt je pro to, aby si chlapi uvědomili, zač je toho loket - viz tento ftípek 🙂

Otec se vrací z práce a vidí jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán,
zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu.
Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek: Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička
pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi koupelny prosakuje voda.
Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu.
Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho jak se měl celý den.
Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: "Pamatuješ se, drahý, že každý den,
když se vracíš z práce, ptáš se mně: 'Co jsi, do prdele, dělala celý den?'"
"Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ........... jsem nedělala nic !"

sijen
13. srp 2009

Andělko, já myslím, že je to placený ale jen po určitou dobu - týden? ad ta dovolena pro otce

hele inspirativní tu jste..protože já absolutně nestíhám dočítat a reagovat. Např. Andělčin dlouhý příspěvek jsem vůbec neviděla..Ale to se tedˇvyřeší protože jdu něco dělat. 😀

tohle ke Švédsku /Rodinná politika v ČR a ve SWE/, pokud by časem chyběl čtecí materiál 😀 . Hledala jsem něco a tohle bylo taky v nabídce http://theses.cz/id/rdywjz/

elitera
autor
13. srp 2009

Jo, Madli, ten miluju 😀

sijen
13. srp 2009

jj, Madli znám ho a je pořád dobrej! 😀

aerin
13. srp 2009

Ahoj Teri🙂

madli, super vtip!😀

elitera
autor
13. srp 2009

Btw., holky, přišel mi skvělej námět na přemýšlení...
.
.
.
.
.
jste napnutý? 😉

madlisek
13. srp 2009

Sem s tím Eliii!!

herminka
13. srp 2009

Eli, jsem napnutá jak šráky 😀

elitera
autor
13. srp 2009

Lišákovi nabídli, že až dopíše disertaci (rozuměj: až dokončí opravdu školu), že mu vytvoří místo na Louisiana State University. Tak na rok - rok a půl.

eirin
13. srp 2009

Tyjo Eli, a jaký je tvůj první pocit z toho?

madlisek
13. srp 2009

Fakt???? Eli to je teda ovšem novinka!!! Jaké z toho máš pocity???

madlisek
13. srp 2009

Eiri, máme stejné myšlenky 😀

aerin
13. srp 2009

elit, drsny.....a co? 😕

eirin
13. srp 2009

Andělko, docela mě to zajímá, co z toho vylezlo? Jak nejvíc tráví dnešní mládež volný čas?
A přeci jen - i když jsem se neměla ptát - jaká byla ta ostatní témata? 😀

Madli, tenhle vtip vytesat do kamene 😀

eirin
13. srp 2009

Madli, koukám na to 😀

andelka
13. srp 2009

elit: No téda 😵 😵 😵 to jsou novinky.

hermi: Já jsem čistý historik. No a práce v knihovně by se mi líbila, to jako jo. Učit bych chtěla (jinak bych to asi nestudovala za ty prachy), jestli teď hned, no nevím, ale asi bych to zkusila, kdyby byla možnost. Ale spíš to vidím jednou, po dětech, že bych se tomu školství víc věnovala. Stejně budu dělat něco jiného než mám vystudované, ale ještě nevím úplně přesně co.

sijen: no tak aspoň ten tejden by byl fajn, placený 😅

madlisek
13. srp 2009

Elit, LSU je v Baton Rouge nebo v New Orleans?

elitera
autor
13. srp 2009

Já fakt nevim.
Negativa:
- v Louisianě se mi moc nelíbilo, je to geograficky na úrovni Sahary, v únoru tam bylo jeden den 20 °C, další den 2.
- divně se tam nakupuje (nicméně to je otázka zvyku 🙂)
- lékařská péče - dneska si nemůžu dovolit být bez doktorů.
- pokud bysme měli už ratolest*i, tak by Lišák musel mít takovej plat, aby nás uživil všechny, protože bych asi jaksi nedostávala mateřskou, tkerá je tam navíc tuším jen 6 měsíců
- moje (a dětí)* zdravotní a sociální pojištění
- babičky by přišly o nejkrásnější věk dětí*
- asi bych tam fakt nechtěla rodit, navíc pak letět s děckama* zpátky přes oceán...
- jazyková bariéra při případným problému třeba v nemocnici

Pozitiva:
- pokud bysme neměli ještě děti, oba bysme pracovali a asi by se nám podařilo docela dost vydělat, abysme si tu mohli realizovat nějakej domeček
- pokud bych tam dělala, tak by bylo jednodušší shánění práce, protože by nikdo nezkoumal úroveň angličtiny 🙂))
- obecně bych si tu angličtinu dost upevnila

*to vše prostě pokud by ty děcka už byly

eirin
13. srp 2009

Madli, a vy jedete kam?

elitera
autor
13. srp 2009

v Baton Rouge

andelka
13. srp 2009

eirin: No vylezlo z toho to, že většina mladých má denně 3-5 hodin volného času a myslí si, že je to dostatečná doba.
Nejvíce dotázaných jako každodenní činnost uvedlo práce na PC, sledování TV, poslech hudby a setkávání s přáteli (sestupně)
2-3x týdně nejčastěji sportují, setkávají se s přáteli a čtou (taky sestupně)
zájmovým činnostem, kultuře se mladí věnují méně než 1x týdně nebo vůbec.
Děckám bylo v průměru 16 let.
Jo a kluci sportují víc než holky, tedy věnují se mu častěji. s PC jsou na tom stejně. Se čtením jsou na tom malinko líp holky. S přáteli se holky setkávají častěji.

elitera
autor
13. srp 2009

Jo, další výrazný plus, pokud by to bylo bez dětí, by byla možnost podívat se do mojí vysněný kanady 😵

andelka
13. srp 2009

Elit: Teda, nebylo by to jednoduché rozhodování. 😕

madlisek
13. srp 2009

Elit, k tématu jsem si toho dříve něco pozjišťovala, když jsem plánovala, že budu příští rok v USA těhule, takže tady máš mé poznatky:

- lékařská péče - pokud by Lišák byl zaměstnancem univerzity, velmi pravděpodobně by se jeho zdravotní pojištění vztahovalo i na rodinné příslušníky

- mateřská- kdybys měla trvalý pobyt stále v ČR, dostávala bys klasickou českou mateřskou (resp. rodičák), i když bys žila v cizině. Na US mateřskou bys naopak nárok neměla, protože nejsi americký občan a nebyla bys zaměstnaná (mám pocit, že tam je jen 3 měsíce a platí ti ji americký zaměstnavatel)

- moje (a dětí)* zdravotní a sociální pojištění - viz výše, většinou se zdravotní pojištění zaměstnaného člena rodiny vztahuje na zbytek rodiny, předpokládám, že univerzita to má takto ošetřený.

eirin
13. srp 2009

Andělka: Velmi mě pobavilo, že tomu zevlování na netu a hraní her mladí říkají "práce na PC" 🙂 Ale třeba jim křivdím. Překvapuje mě sport 3x týdně. A ještě dotaz, existuje nějaká sociologická metoda pro vyhodnocování takových dotazníků, která zohlední, že se respondenti mohou dělat "lepšími" než jsou?

sijen
13. srp 2009

Jee Elit, mě se to jeví jako krásná příležitost vycestovat 😵
.. dobrý přehled Madli 😀

Mně uniklo, že už je Majatob vdaná.. 😅 Krásná fotka s pěknou nevěstou, co říkáte?
http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

Eirin: to je zajímavý dotaz

andelka
13. srp 2009

eirin: Práce na Pc jsem to nazvala já 😀 ale je v tom zahrnut samozřejmě internet celkově, chat i pc hry. No ten sport mě překvapil taky. Drtivá většina kluků udala sport denně nebo 2-3x týdně, holky jsou trochu "lenivější" měly tam častěji i 1x týdně. Jo, nějaká metoda určitě bude, ale tu nám neprozradil. viděli jsme se jen jednou, mluvil obecně a fertig. Pak jsme mu to měli až odevzdat. Já měla před státnicema, takže jsem se na to vyprdla. 😅

andelka
13. srp 2009

sijen: jo jo, už je, ale neměla album ještě před chvilkou. Sluší jim to moc, že jo? Těším se na další fotky, měli to na Kačině, pokud si pamatuju. 😕

madlisek
13. srp 2009

Moc krásná fotka Majatob 😵 😵 😵 Nádherný pár 😵 😵 😵

To víš Sijen, zjišťovala jsem si 😀 Jinak se mi to taky jeví jako skvělá příležitost, ale záleží, jak se na to Elit cítíš psychicky, taková změna bývá pěkný nápor. Pokud jde o děti, mě osobně by nevadilo být tam s miminkama/batolátkama. Měla bych s tím větší problém, být tam s dětmi, které už jsou ve školkovém/školním věku, aby je nespláchla ta konzumní masová kultura a přísahání věrnosti americké vlajce 😝

andelka
13. srp 2009

Já jsem blbá, dyť je to tam napsaný 😀