Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
7. lis 2009

des hehe, to mas pravdu, je z neho riadny certik 😀 ale su zasa dni ked je dobrucky, nemozem si stazovat... hovorim ze kazdy mame svoje aj dobre aj zle dni 😉
no, snad drobcovi v brusku nic nedorastie a bude fakt dievcatko 😀 ale hadam videli dobre 😅

mad, des, andel, dakujem 🙂

eli som myslela ze nie, na par stranach som ta nevidela..... nic si z toho nerob, mne sa to stava casto - ze precitam a potom zabudam reagovat na vsetko co som chcela 😀

krasne sa tu rozrastate 😵

milmic
7. lis 2009

Estrelko, nevaříš svíčkovou?

tiburcia
7. lis 2009

mě teda svíčková nepřipadá tak těžká...znám horší věci 😉

sijen
7. lis 2009

ahoj, zdravím po dlouhé době🙂

aktuální témata se mě týkají (žehlení a oznamko): nežehlím a oznamko je na picase 😎

sijen
7. lis 2009

Des vaše oznámení se mi fakt moc líbí - nápad!,
Tibu to ti věřím, že ti oznámení trvalo tak dlouho - fakt povedené, povedlo se ti 🙂
Milmic taky dobrý nápad 😉 - i na hostinu, jen pod tím rozestníkem - kde máte ruce? (jinak vtipná kresba)

sijen
7. lis 2009

Hermínko, taky skvělý nápad! 🙂

sijen
7. lis 2009

Dees, to vaše videjko je úžasný!!!
Kdo to sestříhal, vy sami? - dobrá tečka - " to zas budou poblitý áleje" 😎 😀

a ta část dětství s tím vtipným (a úžasným) koncem je taky bomba!

tiburcia
7. lis 2009

sij děkuji 😉

tiburcia
7. lis 2009

hodila jsem vám tam i dary a to ke stolu 🙂

tiburcia
7. lis 2009

tak se mi i podařilo najít oznamko v lepší kvalitě, je tam 😉

tiburcia
7. lis 2009

sij velmi originální 😉 ale u nás v rodině by to nikdo asi nepochopil, jaksi většina ani neví, jak se zapne pc, tak by to vůbec nepochopili 😀 😀 😀

milmic
7. lis 2009

sij: ruce..... jsou za zádama. 😀 Nejsi první kdo se ptá.

sijen
7. lis 2009

No jo, milmic - já vím že jsou za zády..,jenže jak je tam máte oba dva - tak je to taková nepřirozená situace. Jakokdyby ten, kdo to kreslil nevěděl co s rukama, a tak se tomu takhle "chytře" vyhnul.
(nezlob 😅 se že to dotoho štourám, sama kreslím a vím jak je těžké nakreslit dobrej postoj. )

sijen
7. lis 2009

Bavily jste se o svíčkové. Miluju ji, tak jestli sem hodíte své recepty budu ráda 😉 Svůj nenabízím, ještě jsem ji nedělala 😀

sijen
7. lis 2009

na picasa jsem dala pár fotek, co bych možná dala na Fler k prodeji. Co si o tom myslíte? Mělo by to šanci ? (není to nijak upravovaný, pouze jedna má auto-režim Sepie)

milmic
7. lis 2009

Sij: to jsem nekreslila já. 😀 A to mi budiž výmluvou.

sijen
7. lis 2009

😀

sijen
7. lis 2009

Doufám že se nezlobíš, ale proto své věci na picasa vystavujeme ne.. (že čekáme hodnocení) 🙂

sijen
7. lis 2009

tak mě tak napadá,... zrovna nedávno jsem četla na jedný nástěnce u Odborů citát od Jerzyho Lece: Všichni chtějí naše dobro. Nedejte si je vzít!
😉

milmic
7. lis 2009

Ne ne nezlobím, to jsem fakt nekreslila já. 😀 To je obrázek z netu, z takových hezkých oznamek a fakt mají ruce za zádama.
Navíc já neumím kreslit dobře. Co možná nakreslím je nějakej hrad řekněme, ale postavy nebo snad krajinky...... heh....

sijen
7. lis 2009

Mil, nějak rychle jsem si to přečetla - ano, ted už opravdu čtu že jsi to n.e.kreslila ty 🙂
k mému zbrklému čtení mně budiž omluvou, že jsem nemocna a mam teplotu 😅

milmic
7. lis 2009

V pohodě, Sij. Taky někdy čtu zbrkle a potom to podle toho vypadá.
Je to obkrelsený z tohoto:
http://www.budesvatba.cz/detail/55/
Jako není to dokonalý, ale lepší než za ty oznamka zaplatit přes 1000 korun. 😎

tiburcia
7. lis 2009

tak my na oznámení a všem ostatním jsme dost ušetřili, jen oznámení jsme měli 200ks 😀

estrellita
8. lis 2009

holky na me dneska pada nejaka depka, netesim se do prace (jsou tam posledni dny nejake problemy), MS jsem nedostala, ale test je bily a jeste jsem nastydla 😔

milmic
8. lis 2009

Chjo, Estrel, to je škoda. :( Zkus dělat třebas něco co máš ráda nebo jít trošku na vzduch... no.... nevím, co ti poradit. Já když mám depku, tak se zavřu do pokoje a s nikým radši nemluvím, než to přejde.

estrellita
8. lis 2009

ja jsem taky zavrena v pokoji, nijak ted moc nikam nemuzu, protoze tu mame delniky. manzel pred chvili musel odjet, vrati se odpoledne a ja se tu sama piplam ve sve depce. kdybych si aspon mohla jit dat vanu, jenze to by tu nesmeli byt ti delnici. 😔 aaaaaaaaaaacho jo.

nahodte nejake vesele tema 😅

milmic
8. lis 2009

A co vaříte holky k nědělnímu obědu?
Já klohním mexickej guláš s rýží a kefírovou bochtu. 🙂

Někdo si přál recept na svíčkovou, zapomněla jsem kdo, takže posílám. Mám dva:
A)
Naklepané a osolené maso orestujeme na sádle (oleji). Pak je vyndáme, na stejném tuku osmahneme nastrouhanou zeleninu (mrkev, celer, petržel, cibuli). Pak zeleninu shrneme na stranu a na tuk dáme kryst. cukr, ten zkaramelizujeme. Pak vše smícháme se zeleinou, přidáme tymián, bobkový list, celý pepř, nové koření. Dáme zpět maso, zastříkenem octem a hned zalejem vodou a dusíme. Až je maso měkké, tak je opět vyndáme, přidáme mléko, záklechtku ze smetany a hladké mouky, povaříme a přepasírujeme.

B)
Den přede naložíme maso: pokrájená mrkev, petržel, celer, osolít, opepřit, potřít maso olejem, přidat bobkový list, nové koření, celý pepř a nechat odležet v ledničce pod pokličkou.
Na druhý den opražíme zeleninu na tuku, přidáme maso, to opečeme ze všech stran, zalijeme vodou a dusíme. Měkké maso vyndáme, zeleninu přepasírujeme, dosolíme, dochutíme, přidáme obyčejnou smetanu, drobet cukru, zahustíme jíškou a povaříme.

Obě varianty jsou velmi chutné. 🙂
Kdyby někdo chtěl další recepty, ráda poskytnu, vařím jak vývařovna. 😀

estrellita
8. lis 2009

mil: skvely, dekuju 🙂 ty receoty vypadaji uplne v pohode,m ze jsou jednoduche, asi jsem proti tomu mela zbytecne predsudky.
mi jsme vcera byli na obede u manzelovych rodicu, vecer u nasich - no jo, dlenici doma ....... ale stihla jsem pak v klidu uvarit jidlo na dneska uz vcera - nebo ve stylu kendlo vepro zelo, myslim, ze uz jsem to sem psala 🙂

milmic
8. lis 2009

Svíčková je fakt jednoduchá. Ona je děsně pracná, ale určitě ne těžká. 🙂 To zvládneš a těším se na reference potom.
Nevím, proč okolo toho kolujou takový předsudky, jak je to těžký. Mnohem těžší je třebas....... 😅 ted nevím.

chaarleene
8. lis 2009

tak moje mamka dělá svíčkovou úplně jinak, ale je taky dobrá 🙂

osmahne v papiňáku na sádle nebo oleji zeleninu, pak ji dá ke straně, osmahne ze všech stran maso, přidá koření (nové koření, pepř, bobkový list), osolí, podlije, zavře a uvaří doměkka... pak vyndá maso, zeleninu rozmixuje, případně dochutí a hotovo 😀 ničím nezahušťuje ani nezjemňuje, takže je to taková zdravější varianta - a taky velice rychlá 😉