Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

sijen
31. led 2010

mi tam chybí slovo vana (vanu jsem si už dvakrát odpustila) - ale to vyplynulo doufám z těch koupelí 🙂

chaarleene
31. led 2010

sijen, vypadá to, že jo, protože už nevolali 🙂

chaarleene
31. led 2010

no, on si člověk postupně odvykne (nebo zvykne? 😀)... když jsem byla v 1. trimestru na vernisáži a tam bylo občerstvení, tak jsem při pohledu na ty chlebíčky trpěla a loupala jednu mandarinku za druhou (to bylo jediný, co se tam dalo oloupat, takže jsem měla jistotu, že to je čistý 😀), ale později mi to už vůbec nepřišlo... totéž kafe - zpočátku jsem trpěla, že si nemůžu dát to jedno kafe denně, ale teď už si na něj ani nevzpomenu 🙂

herminka
31. led 2010

Sijen, myslím, že Eirin měla svatbu někde poblíž nás a tu se včera dopoledne čerti ženili, ale odpoledne i svítilo slunko. Pokud nevíš, co na chleba, doporučuji pomazánky a nářezy od firmy Sivo http://www.sivo.cz/Produkty-Chlazene.html S tím zvykáním má Chaar pravdu, já nemůžu pár měsíců mléčné výrobky a zpočátku jsem se chuti na ně nemohla zbavit (sýry, jogurty a tvarohy jsem milovala, byť už nějakou dobu před úplným "zákazem"omezovala), ale teď mi už ani nepřijde, že to nemůžu.

Chaar, takže nepiješ vůbec žádnou kávu ani zelený čaj?

madlisek
31. led 2010

Dobre ranko 🙂

Preju vsem krasnou nedeli! U nas je dnes pekne osklivo a studeno - dokonce ani nevidim venku amiky v trenyrkach a zabkach a to je co rict 😀

Holky, porad me pali ta zaha, posledni 3 mesice je to kazdou chvili, pritom jsem jidelnicek nijak moc nemenila, jen jsem omezila mliko poslednich par tydnu 😒

tiburcia
31. led 2010

ahojky....madli ten obchod ti závidím...u nás jsou korálkové obchody a pak jedna galanterka, kde je sortiment o ničem...takže já bych si tam připadala jak Alenka v říši divů 😀 na takový krámek jsem narazila v Anglii a nechala tam tolik peněz 😅 ale copak jsem to tam mohla nechat? 😀 😀 sij tak knížka od hermi je super 😉

madlisek
31. led 2010

Tibu, jenze ja se tam muzu kochat jen vizualne, nemuzu nic koupit, protoze uz sem jsme jeli vahove dost na knap a s temi vecmi, co uz jsme koupili, bude navrat dost katastrofa 😒 Ale bylo to tam fakt super 😵 Maji i stranky - http://www.joann.com, kdyby ses taky chtela vizualne kochat 🙂

tiburcia
31. led 2010

no utratila bych tam majlant 😀

chaarleene
31. led 2010

hermi, nepiju žádnou kávu ani zelený čaj ani černý čaj, jen ovocný 🙂 a občas si udělám kakao (klasické, ne instantní)...

jinak pokec s tetou byl super 😵 😵 😵 před chviličkou jsem přišla, zase jsem tam strávila skoro 4 hodiny 😅 😀

tiburcia
31. led 2010

chaar tak to je dobře...a nějaké nové informace?

estrellita
31. led 2010

ahoj holky 🙂

chaar: mas manzela sympataka, byl to super den 🙂 ted jsem manzelovi ukazovala vysledky 😀 musela jsem odejit o trosku driv, ale nastesti jsme to stihli vsechno probrat a tak jsem ani nemela spatny pocit 🙂

sijen:mela jsem letet jen na par dni, ale asi to neniuplne nejvhodnejsi, napisu mistodoletu do IP 🙂

hermi:jj,obe rijnovky. ja jsem cca polovina mesice 🙂

estrellita
31. led 2010

vcera jsem na eirin myslela, tak doufam, ze si to moc uzili a ze se nam brzy ozve 🙂

madlisek
31. led 2010

Je, Estrel, ty uz jsi se byla ucit fotit? 🙂 To je super!

Taky se moc tesim, az nam Eiri bude vypravet o svatebnim dni 😵

Sijen, taky hrozne miluju hrokou vonavou koupel, tak te ocenuju, ze se jich ted na nejakou dobu vzdas 🙂 Tady mame jenom sprchu uz mi to hrozne chybi, poradne se vyvalit v horke vode 🙂

chaarleene
31. led 2010

estrel, tak to je fajn, že se ti to líbilo 🙂

tibu, mimo jiné jsem se jí ptala, jestli si mám koupit yal, ale říkala, že ona by se na to vyprdla 😅 jinak jsem si prohlédla matraci do postýlky, vypadá zachovale, takže novou ani kupovat nebudeme... probraly jsme ty porodní pokoje, tak mi říkala, které jsou podle ní nejlepší a tak... 🙂

estrellita
31. led 2010

madli: jj, byla 🙂 no jeste se mam teda hodne co ucit, ale jako zacatek to bylo moc prima 🙂 bych si ted chtela poridit lepsi objektiv, protoze mam jen ten zakladni a kdyz jsem videla,ze ten muj dneska neumel to, co ten, ktery mi pujcil manzel chaaar, tak jsem se nadchla 😀 ale samozrejme ten bude asi v jinych financnich relacich, tak si od nej pak necham doporucit neco, co by pro me bylo vhodny 🙂

madli: a vy uz mate ten kurz za sebou? 🙂

ja mam rada teplou vodu, ale vanu ani tak, ale proste vlaznou vodou se sprchovat nezvaladam 😅 ale tu teplou vzdy davam na ramena, to je pozitek 😵

madlisek
31. led 2010

Estrel, jeste ne, tedy je to mesicni kurz, jeden zacina zitra, na ten nepujdeme a dalsi v breznu, na ten pujdeme 🙂 Uz se tesim 🙂 A taky jsme puvodne uvazovali jen o zakladnim objektivu a pak nam kamaradi pujcili sve uzasne objektivy a my jsme samozrejme podlehli 🙂 Ale jsem strasne rada, bavi me fotit zviratka a kdyz fotim tim druhym objektivem, tak vzdycky vyjdou lepe 🙂

herminka
31. led 2010

Chaar, to máš můj velký obdiv. Kávu ani černý čaj nepiju, ale zelený cca 2x denně a mám obavy, že bych se ho nedokázala vzdát. Ale dělám si ho slabý (1 lžička nebo pytlík na cca 0,7 l), tak si říkám, že jeden denně by v těhotenství snad vadit nemusel.

Taky mám ráda teplou (ne horkou sprchu). Ale teď, jak jsou velké mrazy, si ji užívám jen na bazéně, protože doma nám teče spíš vlažná (nevím, jestli průtokáč nestíhá nebo voda zchládne, než doteče do koupelny - možná obojí 😖), už se těším na jaro!

Estrel, kurs závidím, zkusím popátrat, jestli se něco nedělá někde u nás poblíž, chtěla bych taky umět dobře fotit.

tiburcia
31. led 2010

hermi nedělá 😀 😀 😀 to už vím 😠

herminka
31. led 2010

Tibu, nepotěšilas mě 😒

chaarleene
31. led 2010

holky, co se týče kurzů, tak kdybyste třeba věděly o nějakém ucházejícím a ne příliš drahém ateliéru v Brně, tak by nebyl až takový problém tam ten kurz udělat 😉

estrel, jsem fakt ráda, že se ti ten kurz líbil a že pomohl 🙂 učit se má člověk vždycky co, já to vidím na manželovi, jak obrovský kus cesty urazil od té doby, co si koupil první foťák... chce to jen zkoušet a zkoušet, případně si nechat poradit a ono to přijde 😉

chaarleene
31. led 2010

hermi, ještě k tomu kafi - já jsem si taky říkala, že jedno kafčo denně nebo obden neuškodí, ale pak jsem zjistila, že kafe a sladké mi dělá ty nejhorší nevolnosti - dokonce i po oslazeném čaji mi bylo zle... nevolnosti po sladkém postupně přešly, ale z kafe je mi pořád šoufl, takže to až tak nebyla moje silná vůle, že ho nepiju 😀 jen jsem ho vynechala, aby mi nebylo zle... a postupně jsem na něj i přestala mít chuť, takže kdyby mi ho teď někdo nabídl, tak si pravděpodobně ani nedám a nebude mě to ani mrzet 😅 - aspoň mám trénink na kojení 😀

lucitee
31. led 2010

ahojky, netusite nektera, kdy jsme to resily ty banky? Ktera ma kde ucet?
Budu menit banku a potrebovala bych si znovu precist vase reference. Dnes jsme spocitali, ze dam KB rocne skoro 4000

chaarleene
31. led 2010

luci, já mám účet u mBank a jsem s ním maximálně spokojená 🙂 😉 má to i svoje nevýhody, ale ty nám až tak nevadí, takže pohoda 😵

milmic
31. led 2010

Ahojte holky...
Luc... dobré reference byly na mBanku, nejsou tam moc poplatky, ale moc se v tom nevyznám.

Jináč mám dotaz. Co se stane, resp. co mám očekávat, když nedostanu MS po vyvolávačce?

lucitee
31. led 2010

char: jaky nevyhody?

chaarleene
31. led 2010

když po vyvolávačce nedostaneš MS, tak můžeš být taky těhotná 😉 😀

jinak k tomu účtu u mBank - já tam mám 2 a manžel 3 a neplatíme fakt ani korunu na poplatcích 🙂

milmic
31. led 2010

A existuje i jiná varianta, že nedostanu MS po vyvolávačce, ale nejsem těhu?

aerin
31. led 2010

Ahoj holky🙂

Uplne jsem z vas dostala depku... 😖 Ja jsem za prvni trimestr vypila asi tri cerny caje, v kavarne, ale od druhyho se teda priznam, ze si davam kazdy rano v praci earl grey s citronem 😔 Tavenaky (jak je normalne nejim) obcas jim, pac na ne mam proste chut...parky jim taky...a volsky oko si dam taky ne uplne tuhy (ale podle me i tak dostatecnou teplotou projde, kdyz se dela pomalu)

No a uz radsi mlcim, nez se na me vrhnete😉

chaarleene
31. led 2010

jednou nevýhodou je to, že se nedá na účet vložit hotovost - ale to se dá vyřešit buďto tak, že je vložíš k někomu jinému a ten ti je pošle a nebo to poslat složenkou... my jsme to ale ani jednou nepoužili, protože když se nám dostane do rukou hotovost, tak z toho postupně žijeme a nevybíráme z účtu...

zdarma jsou jen 3 výběry z jakéhokoli bankomatu v EU za měsíc, ty další už jsou drahé - ale když si to rozvrhneš a rozpočítáš, tak se to v pohodě dá, jinak za platbu kartou žádné poplatky nejsou, takže vybírat není potřeba až tak často

pak jsou problémy s převody do zahraničí, myslím, že to nejde, ale zase - můžeš se domluvit s někým, komu to pošleš na účet a on to pošle do zahraničí... my do zahraničí málokdy něco platíme, takže není problém 🙂

jo a když jsme si ten účet zakládali, tak tam nebyl kontokorent, mám ale pocit, že už ho spustili 🙂

převody mezi účty navzájem (třeba mezi spořícím a běžným) trvají chviličku a úroky na spořícím účtu nejsou marné 🙂

chaarleene
31. led 2010

aer, mně po tom čaji i po kafi bylo zle, takže proto jsem je nepila 😉 a vzhledem k tomu, že jsem v prvním trimestru byla v létě, tak jsem se bála všeho, v čem by mohla být listérie nebo salmonela 😅 ale třeba salám si občas dám, zas tak dokonalá nejsem 😉 😀