Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
26. kvě 2009

Asi bych se ho (ve vašem případě) snažila motivovat, ať, když už to začal, to dodělá. Na známky se koneckonců nikdo neptá.

Moje potenciální další vysoká je dost fata morgana. I toho bakaláře jsem si dost vydřela ("hmm, co bych tak mohla mít ze zkoušky? Napsala jsem to dobře, tak možná i C..." výsledek obvykle F těsně pod čarou) a na psychice se to myslím taky docela podepsalo.

madlisek
26. kvě 2009

Sijen, souhlasim s Eli. Mam kolem sebe par pripadu, kdy si chlap po treba desetilete praxi v oboru dodelaval vysokou, protoze i kdyz zkusenosti mel, na postup bylo potreba VS vzdelani. Tak kdyz uz to zacal, byla by skoda se na to vykaslat. A jak pise Eli, na znamky se nikdo nepta, hlavni je ten papir.

elitera
autor
26. kvě 2009

Madli, jj, určitě jsem nectěla být těhotná kolem státnic, to bych tomu miminku nemohla udělat... Fakt jsem to hodně prožívala. Ale na státnici jako takový jsem byla celkem klidná.
O vš na mateřský jsem už taky uvažovala, ale to opravdu asi strašně záleží na miminku. Nicméně s tím měknutím mozku máš taky pravdu. Heh, mně měkne ui v práci, dneska jsem přeposlala dva maily a vyřídila jeden dotaz 😅

madlisek
26. kvě 2009

Eli u mně to dneska v práci není o nic lepší, dyť vidíš, že jsem furt tady 😀

elitera
autor
26. kvě 2009

jdu si najít, co má být dneska k obědu... 😀

elitera
autor
26. kvě 2009

Kovbojské fazole,opeč.uzenina,chléb
Sekaná svíčková na smetaně,knedlíky
Sojové maso po čínsku, rýže
Sýrový špíz, brambory,obloha
Vepřový flamendr
Kuřecí prsa zapečená s ananasem a sýrem

Dneska teda nic moc 😝 Nevítě někdo, co je ten flamendr? 😀

madlisek
26. kvě 2009

Eli nestěžuj si, kdybys viděla, co je k obědu u nás 😝

estrellita
26. kvě 2009

madli, eli: ja jsem si prave taky rikala, ze bych pak chtela neco delat i s ditkem - at uz to budou treba jazykove kurzy, nebo jine dovzdelavani, ale ono se to ted strasne jednoduse rika, ze jo a pak treba budu straaaaaaasne lina .-D ale uvidime 🙂

elitera
autor
26. kvě 2009

nakonec to vyhrály ty fazole 🙂

madlisek
26. kvě 2009

No mně totiž přijde, že holky v mém okolí, co dělají víc věcí (studujou nebo pracujou) a maj mimčo, jsou takový spokojenější a jsou schopný bavit se i se mnou, co mimino nemá. A ty, co na rodičovský nic nedělaj, se baví fakt už jen o plínách a příkrmech. Jsou i čestné výjimky, samozřejmě 🙂 Ale prostě mám pocit, že člověk by na sobě měl stále pracovat 🙂

andelka
26. kvě 2009

Madli: No jsem na tom jako estrel, jde to blbě a pomalu. Zřejmě nebudu mít moc času na opakování a nestihnu se naučit všechno, tak budu doufat, že padne to co umím. A dneska mě muž ukecal do kina na Startrek, takže si budu muset "nadpracovat". Naštěstí mám jeden okruh dobře vypracovaný a už jsem se ho jednou učila, a baví mě tohle období, tak to půjde. Ale příští týden mě čekají obecné a české nejnovější dějiny, a to nesnáším. 😝

Jinak můj muž v podstatě kvůli mě (a taky kvůli financím, věku a výhledovému zaměstnání) přešel z prezenčního studia PhD. na dálkové a už je to dva roky. Má hotové všechny zkoušky, chybí mu jen dizertačka. Byla bych ráda, kdyby to dodělal, ale záleží na něm. Asi si o tom povykládáme po státnicích, teď je nervní ze mě.

No a já mám v úmyslu si během rodičovské dělat nějaký jazykový kurz, abych jednak nezakrněla, taky abych měla změnu, abych vypadla od děcka mezi "normální" lidi a abych si zvýšila vzdělání. A jak znám muže, bude mě v tom podporovat. a díky hlídací babičce to určitě půjde, nesedět jen doma.

elitera
autor
26. kvě 2009

nj, já hlídací babičku mít nebudu... 😒

eirin
26. kvě 2009

Eli, a to lišákovi není motivací ani to, že má hotové zkoušky, rigorozky a chybí mu už opravdu to jenom hodit na papír? Pro mě to tedy motivace byla jako blázen - říkala jsem si, že přece nezahodím tři roky, vlastně jsem ani na chvíli nazauvažovala, že bych to nedopsala.
Jinak já už se strašně těším na to, že pracovní věci v těhu a s prckem doma nebudu řešit vůbec. Jsem teď toho už opravdu přesycená.

elitera
autor
26. kvě 2009

Eiri, nějak ne 😅 On teda podepsal nějakej doktorskej grant nebo co, takže do ledna opravdu odevzdat musí (podmínky neznám), ale stejně nechápu, proč se do toho teď neopře a neodevzdá to v září. Měl by klid.
No, možná neměl, zas bych ho prudila se změnou práce 😒

aerin
26. kvě 2009

holky objednala jsem Vaskovi tricko k narozkam🙂
http://www.fler.cz/zbozi?id=290716
nebude uplne stejny, ty bunky budou modry a hnedy, misto zelenych🙂

a jeste jdu objednat tatovi, taky k narozkam, tohle:
http://www.fler.cz/zbozi?id=21296
kouknete pls na ten vzornik barev a poradte mi jestli bily nebo to svetle piskove hnedy🙂

aerin
26. kvě 2009

jinak se skolou...ja mam v planu (lec zatim nic, ze 😝 ), jako tehotna dodelat Bc. a na materske si udelat Mgr., prezencne, vetsinou mame nepovinny prednasky, na ktery kdyz na to prijde nemusim, povinny jsou akorat jazyky a to se snad nejak vymysli...
skolu mam 10minut od domu, hlidaciho budu mit predevsim chlapa a kdyztak jsem odhodlana chodit na prednasky i s mimcem v satku 😀

a pokud nebudu mit nervy na Mgr., chtela bych aspon jazykovku a udelat si alespon FCE (ano, i to by pro me byl uspech 😀 ) nebo nejaky DELFy🙂

elitera
autor
26. kvě 2009

pískový. A gratuluju k tý němčině, jsi dobrá 🙂

aerin
26. kvě 2009

diky eli, za radu i gratulaci😀 snad se budou ty tricka chlapum libit...

ja jsem tomu Fleru uplne propadla, uz nebudu nakupovat darky nikde jinde!!!!😀

sijen
26. kvě 2009

Aer, ty buňky mám ve fler boxu pro bráchu - taky jako tip na dárek. Jsou moc pěkný! A závislost na fleru chápu.. 😵

Studium můj muž už přerušil. Měla jsem to napsat jasněji. Jen jsem si na to vzpomněla, jak jsi El psala o dodělání dizertačky. Nutit ho nemůžu, jen občas na to zavedu řeč.. 😉

Já jsem sama zvědavá co budu dělat až budu na mateřský, kromě starání se o dítě... 😉 Hlídací babička a děda budou, pokud zůstaneme v HK. Jinak se uvidí..

aerin
26. kvě 2009

sijen😀

ted hledam nejake blahoprani ke svatbe pro svagra a neco jako svatebni dar pro ne....navrhy? 😅

andelka
26. kvě 2009

aer: Taky gratulace 🙂 Jo a za mě též tu tmavší. 😉
Já na fler teď radši moc nekoukám, ale jsou tam super věci, až budu mít čas, projedu to a asi taky nakoupím dárky a tak 🙂

aerin
26. kvě 2009

treba tohle se mi libi: http://www.fler.cz/zbozi?id=291902

diky andel😀 jo a uz se mi od soboty louhuje drmek🙂

a mimo to devcata...dnes 11DPO http://www.fertilityfriend.com/home/21f422, takze to cekam kazdym dnem a uplne se toho desim, obavam se, ze budu minimalne jeden den zrala na PN 😔

elitera
autor
26. kvě 2009

aer, kterej švagr, ten s tím"vyženěným" dítkem a rozumnou partnerkou? 🙂
www.naoko.cz, tam najdu často něco dobrýho. My budem v létě asi dávat 5000 do krabičky nějak pěkně zabalit. A přání nám namaluje nádherný vrátnej tady 🙂

estrellita
26. kvě 2009

ja mit hlidaci babicky budu a obe jsou hodene blizko, ale jelikoz ted studuju a do toho pracuju na plny, tak taky nevim, jestli si nebudu chtit na chvilu od vseho odpocinout 😉 uvidime 🙂

aerin
26. kvě 2009

elit, jo, to je on🙂 az na to, ze ta partnerka nakonec asi tak moc rozumna neni...🙂 to je sumak, my jsme se s nima skoro nevideli a nebavili, kdyz tu byli, a ted navic bydli kdesy v Chrlicich, takze uz vubec zadnej kontakt😀

prachy jim davat asi nebudem....je to moc blby...? Kazdej host dava prachy...? a tak moc? 😖

estrellita
26. kvě 2009

aerin:davate jiny svatebni dar? nebo si rekli o penize? zalezi na nich dvou, ale jinak je slusnost aspon neco prinest 🙂 a urcite se nemusi davat 5000 kc, my jsme davali moji skvele kamaradkce 3000 kc. ale podle me, kdyz date treba 1000 kc, tak je to dostacujici. zalezi fakt na vas, na vasich zvyklostech. a nebo jestli maji nejaky seznam, kupte neco z toho 😉

estrellita
26. kvě 2009

jinak toto je super napad na darovani penez 🙂 dela to z mydla jedna holka od nas ze svatebni diskuze na beremku pro svoji kamaradku

http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

http://www.beremese.cz/album/view.php?vReferer=...

aerin
26. kvě 2009

estrel, o seznamu nevim....v jejich rodine neni zvykem davat si neco ani k narozkam (Vasek si neni ani schopnej vzpomenou, kdy dostal od rodicu darek, natoz pak od nekteryho ze svych 3 sourozencu), mezi sourozenci ani k Vanocum 😖 a jak rikam, ani nevim, jestli vubec jsme zvani a jestli bude jen Vasek, tak na 99% nepujde.....takze spis fakt uvazuju o tom prani a nejake drobnosti nez nad necim drahym nebo fin. obnosem.....

aerin
26. kvě 2009

tohle je krasny http://www.fler.cz/zbozi?id=186957 , ale vic by se mi libilo, kdyby byla kremova i ta stuzka, moc tam rve...

estrellita
26. kvě 2009

aerin: aha, no tak to se urcite rid rodinnyma tradicema 🙂
fler je super, ale ted ta, stejen jako andelka radeji vubec nekoukam 🙂