Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
13. únor 2010

Estrel, málokdo bydlí ve staré zástavbě s vysokými stropy 😉 Určitě to nějak půjde.

elitera
autor
13. únor 2010

2 metry jsem samozřejmě přehnala 😉 Ale +- půlmetru určo prcek lítal. Já se na hacku rozhodně chystám.

herminka
13. únor 2010

Nevím, jestli některá takovouto šunku kupujete, ale kdyby náhodou:
http://ekonomika.idnes.cz/sunka-z-alberta-obsah...

estrellita
13. únor 2010

elit: no promylsime to, mne se hacka strasne libi 🙂 ale asi to udelam tak, ze zjistim, kdo ji ma doma a pujdu to okouknout 🙂

hermi: dekuju, zaznamenala jsem to taky a od te doby jsem si zadnou sunku, ani jiny salam radeji nekoupila.

andelka
13. únor 2010

janyska: vítám tě zpět a velmi potišku gratuluju, a ať už jen sílí 🙂

Tak už mám pro mimčo objednaný babyvak do Emitexu a tohle lehátko (akorát v oranžovočervené) http://www.nej-kocarky.cz/babypoint-lehatko-lasco/, seznam se pomalu začíná vyškrtávat. Po návštěvě lékárny už tam toho nezbyde moc, hurá.

Holky, tak dneska ve škole masakr ☹ Povykládejte mi prosím někdo, že stihnu napsat za 7 týdnů závěrečnou práci a s 5měsíčním mimčem závěrečné zkoušky. 😕 On ten odklad na konec listopadu možný je, jenže jen když je všechno ostatní splněno v původním termínu, tj. do 6.4. 😒

estrellita
13. únor 2010

andelko: kousnes se a i kdyz to bude naroce,pujde to 🙂 drzim palce!!

a jinak lehatko je moc hezke 🙂

andelka
13. únor 2010

estrel: No, budu muset. Nebude to bůvíjaký výtvor, ale snad to nějak zvládnu. Zkoušky jsou celkem v pohodě, mám jen dvě, pokud jsem si všimla, jednu seminárku a jednu nějakou ptákovinu. Tak na tom budu dělat dopoledne, kdy jsou všichni v práci, ať mám odpo volné pro věci kolem bytu.
Zítra jdu ráno zas na cvičení, tak si aspoň pročistím hlavu a protáhnu tělo, dneska jsem celý den seděla.
Děkuji 🙂 Já jsem lehátko chtěla, ale ne moc drahé, tak máme tohle. Jedna májovka už ho má doma, tak jsem se poptala a vypadá, že bude dobré.

estrellita
13. únor 2010

urcite to zvladnes, ono spousta veci se zda za normanlich podmnek nemozna, ale jakmile je clovek ve stresu, nebo ma prostenejaky termin, ktery se blizi milovymi kroky, jde vzdy vsechno snadneji a rychleji 🙂

andelka
13. únor 2010

estrel: no, doufám v to. Sice jak jsem těhu, tak jsem víc unavená, hůř mi to myslí a u PC vydržím tak 30 minut v kuse (pak mě bolí záda), ale zvldánout to musím, pak už bych to nedala.

madlisek
13. únor 2010

Andelko, to urcite das, mas velkou motivaci, ze az se mimco narodi, nebudes na psani mit ani pomysleni 🙂 A zvlast kdyz jsi dopoledne sama doma, tak mas na to psani dobrei podminky. Budu ti moc drzet palce!

milmic
13. únor 2010

Andělko, aj já na tebe myslím..... Držím ti palec u levé nohy, aby to šlo, jako na másle. 😎

milmic
13. únor 2010

Mimochodem já dneska šlapu jako hodinky.
Čtu šestou knížku, což je jakýsi pokus o dívčí román. Je to děsně chytlavý, ale zaostává to těžce v ostatních knihách Hany Bořkovcové, co se myšlenkové náročnosti týče. Sice tam jsou myšlenky, ale ne tolik a ne tak zašifrovaný, takže je to těžkej relax tudle toto.

Taky jsem nemohla odolat a dneska večer jsem ještě prolítla určitý pasáže knihy Soukormý rozhovor, ve se vypsala ze zážitků z Terezína a Osvětimi.... Teď, když jsem byla v Terezíně, tak člověk ví nějak víc. Ještě by to chtělo navštívit Osvětim, ale to nestíhám..... Je to mazec tohle.

chaarleene
13. únor 2010

andělko, určitě to zvládneš, neboj 😉 z vlastní zkušenosti vím, že když člověka tlačí termín, tak zvládne nečekané 😅 😀

mil, tak to je fajn, že ti to dneska tak hezky šlo 🙂

janyska
13. únor 2010

Díky ještě jednou za přivítání 🙂 Ona ta čárka je hodně silná, stejná jako testovací...(tak doufám 😅 )

Andelka: držím pěsti. S psaním - zkus si dopředu vymyslet, o čem budeš psát, a pak jen sednou ke kompu a dát do na "papír" 🙂

sijen
14. únor 2010

Zdravím,
včera jsme se byla podívat na dvě sobotní přednášky z cyklofestivalu http://www.cyklocestovani.cz/ - http://www.cyklocestovani.cz/index.php?lang=cze..., byly to ty první dvě v sobotu.
1. byla o tom jak cestovat se začátečníkem, bylo to takové laskavé a humorné nicméně obdivuju tu dívku že se vydala na takovou cestu (záp. pobřeží Evropy - z nejsevernějšího bodu Norska -> do nejjižnějšího bodu v Portugalsku), když před odjezdem držela kolo někdy v dětství a pak si těsně před odjezdem projeli nějako alej u Kroměříže.. 😅
2. přednáška mi připomněla kráásné fotky cestovatelky Des, byla to reportáž CK (Kudrna?) - oblast Ladakh, http://www.lotusexpeditions.com/images/india-ma...

Andělko, držím pěsti ! Ať je pevná vůle a energie 😵 😉 ...motivaci už máš velikou

sijen
14. únor 2010

Mil, kolik tak přečteš knížek za měsíc...? Je mi jasné, že každý žánr se čte jinak, rozdíl je také v počtu stran..
Nebo teď zvyšuješ výrazně tempo při psaní té diplomky? 🙂 😉

sijen
14. únor 2010

Tak jsem konečně našla Madlískovic buchtu 😵 .. a zítra nebo dnes ji vytvořím. Banány kropenatěj a hnědnou.. 😀

milmic
14. únor 2010

Sijen,
krásné ráno všem.... Kolik přečtu za měsíc. Tak dvě.
Ale musím dodat, že nemůžu jenom číst, musím taky vařit, žehlit, prát, chodit do flétny, spát, odpočívat, mazlit pejska......
Když jsem byla u ženichovo maminky, tak jsem nemusela nic, jen chodit na záchod a jíst 😀 a tam jsem za sobotu přečetla půlku knihy. Dělám si u toho ještě rovnou poznámky, taklže to zdržuje. Popíšu třebas 10 papírů, a všímám si všeho všeho všeho..... nejdůležitější jsou pro mě recenze, páč nejsem literární kritik, takže tam toho dost vyčtu. 😉

Ufffff, je toho dost.... 😀
Zkrátím to trošku - literární interpretace podle ideově-tematického základu. Takže prostě všechno.
Jináč HB má knihy většinou okolo 200 stran, jen jedna má přes 300.

skafandrik
14. únor 2010

Ahoj 😵

Andelko, proč bys to neměla zvládnout? Musíš, takže to zvládneš, jinak to nejde 😉

My tu včera měli mojí maminu, já do toho dělala dort, šila jsem, poslouchala jí atd. a ona najednou prohodila, když jsem mazlila psa, jestli bych si vůbec tady do toho dokázala představit sviště, tak jsem odpovídala, že jako zatim ani nevim a ona na to, že vlatsně já to ještě vůbec neřešim atd. a pak tomu nasadila korunu, že jestli mi to nebude líto, až ta moje kamarádka bude mít za měsíc miminko 🙄 😕 Ona neví, že se snažíme a ani to vědět nebude, ž jsem měla dvakrát cukání se s tim svěřit, ale neudělam to. Acho jo, kdyby věděla, jak mi tyhle řeči bolí 😔 😔 Ale ona neví, takže se nemůžu zlobit.

estrellita
14. únor 2010

skaf: a proc to mamce nereknes? myslis, ze by se te pak casto ptala? nebo to resila?

skafandrik
14. únor 2010

estrel, nejsem příliš zvyklá se rodičům svěřovat, a to hlavně z toho důvodu, že oni pak se snaží ty věci řešit a to já nemam ráda, já jsem samorost 😀 Hlavně máma má svejch starostí dost, ať si řeší ty svoje a neví o těch mých.

skafandrik
14. únor 2010

A hlavně moje máma má pak tendence se s tim třeba někomu svěřit, a to už nechci teda tuplem 😝

estrellita
14. únor 2010

skaf: tak to pak jo, to rozumim 🙂 ja jsem to prave rekla jen mamce, nikomu jinemu, protoze u ni jsem vedela, ze se ptat nebude, protoze vedela, ze az otehotnim, sama ji to pak reknu ....... no poznala to driv 😀 ale stejne bychom jim to rekli pristi tyden 🙂

skafandrik
14. únor 2010

To jí pak taky řeknu, protože nedej bože i kdyby se to pak nějak nepovedlo, tak to bych stejně řekla taky.

chaarleene
14. únor 2010

skaf, tak to je jasný, že to bolí, ale holt s tím se nedá nic dělat, no...

jinak já jsem včera zaznamenala úspěch, mamka se mě zeptala, jak se používají separačky - že to nezná a nikdy o tom neslyšela 😅 což je fakt neslýchaný, protože mamka většinou zná všechno a všechno ví nejlíp 😀 ještě jsem jí včera ukazovala novosklad a ona mi ukazovala široké balení - prostě začínám mít pocit, jako bychom byly rovnocenné a ne jen pořád já ta poučovaná 😅 😵 otázkou ovšem je, jak dlouho to vydrží 😀

herminka
14. únor 2010

Skaf, chápu, mám podobnou maminku. Navíc má na vše univerzální odpověď "to máš z toho, že nejíš" 😒 Takže ideálně bych ji ušetřila i informací o případném potratu, ale ona ze mě umí vytáhnout leccos 😒 (naštěstí ne vše).
Ty nepříjemné pocity při takových narážkách jsou holt daní za informační embargo.

Chaar, tak jen tak dál s maminkou 😉

estrellita
14. únor 2010

chaar: to je dobry pokrok 🙂

chaarleene
14. únor 2010

jo, to jo 🙂 akorát včera jsme nějak mluvily, tak jsem jí popisovala, jak se různě podkládám polštářema - a ona že ona žádný polštáře neměla a taky to šlo... tak jsem říkala, že mě aspoň nebolí záda, a mamka říkala, že jí teda bolela záda fest 😒 tak jsem říkala - tak vidíš, že to má smysl 😀 a už bylo ticho 😀

eirin
14. únor 2010

Chaar, jsem ráda, že to s mamkou takhle zvládáte..
K tomu podkládání - bez něj už bych se nevyspala vůbec. Ne proto, že by mě bolela záda, ale bolí mě břicho, když si tak visí na stranu (a dětem se to nelíbí, vždycky tomu, kdo je vespod). A začaly se mi dělat strie, ale jen na jedné straně břicha (no stejně jsem se smířila s tím, že jim neujdu i přes mazání, je to mazec jak to roste).

Skaf, jak dlouho už se vlastně snažíte? Chápu, že tě mamky řeči bolí, ale je to daň za to, že o vašem snažení neví. Prošla jsem si něčím podobným (ne v rodině, ale v práci).

Andělko, neboj se, to zvládneš, jen to neodkládat. Mně v konečném důsledku stačí na spoustu věcí jeden víkend, přičemž se k tomu čtyři týdny donucuju 😀

eirin
14. únor 2010

Už mi tu zase adminky smazaly fotku. Proč furt jenom mně? 😠