Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
17. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Aer, ta tvoje doktorka je fakt neprijemna 😒 Takhle dopredu si prece vetsina holek planuje prirozeny porod, tak nechapu, co na tom tve dr prijde zvlastniho. Snad se ti podari ziskat vic informaci a budes moci rodit prirozene!

Holky dik, buchta se povedla i bez rozinek, ale stejne mi tam chybely 🙂

Estrel, co ta cola? Vyrazila jsi do zimy?

Dneska je Popelcni streda, tak jsem si rekla, ze stejne jako loni omezim internet. Limit je 30min denne na "zabavu", tak snad budu dostatecne silna - kdyz me tu uvidite moc casto, tak mi klidne neco reknete 😉

herminka
17. únor 2010

Madli, taky jsem si dala postní závazek omezit internet. Akorát jsem si to nekvantifikovala, nad tím ještě pouvažuji 🙂

estrellita
17. únor 2010

madli: nakonec ne, ale od kolegyne jsem dostala horalku, tak byly moje chutove bunky uspokojeny 😀

chaarleene
17. únor 2010

tak jsem tu ze cvičení, dnešní přednáška byla o koupání a dětské kosmetice a plenkách a tak... docela jsem perlila 😀 sestřička tam ukazovala moltexky a ještě nějaký vlhčený ubrousky (přesně stejný, jako mám doma) a říkala, že se ale nedají u nás sehnat - tak jsem hned říkala, že na bráně je mají 😀 a pak mi jedna holka říkala, že prý ještě nikdy neviděla nikoho s tak silným přesvědčením, že bude látkovat 😅 přitom já vím o látkování celkem prd v porovnání s jinýma 😀

skafandrik
17. únor 2010

Ahoj,

hlásim, že včera mi to vcelku prošlo, žádný kecy nebyly, naopak řekl, že kdyby e stávalo jen tohle, tak je to ok 😅 😅 no nevim 😅 😅 😅 😅 😀

Ale jinak zaínam pěkně depkovat,že jsemtotálně blbá a že ty zkoušky prostě nemůžu dát 😔 na druhou stranu se alenedvedu přinutit se učit 😝 😝

tiburcia
17. únor 2010

hermi taky jsem nedávno držela v ruce svoji zprávu od doktora...a nejvíc mě pobavilo při zprávě z porodnice - dítě odmítá mateřské mléko 😀 😀 😀 což je pravda, protože mamka musela přestat kojit více méně kvůli mně 😀

chaar ty jsi látkařka profesionálka 😀

chaarleene
17. únor 2010

tibu, tak to je dobrý 😀 já jsem se prý taky sama odstavila docela brzo 😅 😀

skaf, tak to je fajn, že to prošlo 😉 a tvoje pocity jsou před zkouškama zcela běžné 😉

tiburcia
17. únor 2010

chaar já sem se odstavila hned 😀 😀 😀 je fakt, že mléko nemám ráda do dneška v jakékoliv formě 😝 😀

chaarleene
17. únor 2010

já jsem se prý odstavila v momentě, kdy mamka dostala první ms po porodě 😅 prostě mi přestalo chutnat, tak mi dávala mléko od někoho jiného (sehnala ho někde v nemocnici), ale pak už jsem to její nechtěla... a bráškovi její mléko nestačilo, takže ten vyrostl na kravském (chodili jsme si do bandasky přímo ke kravičce) 😅

tiburcia
18. únor 2010

jo člověk si může plánovat a nakonec to dopadne stejně jinak 😉

chaarleene
18. únor 2010

tibu, jo, přesně tak... mamka hrozně moc chtěla kojit a prostě jí nebylo dopřáno 😅

jinak hlásím, že dneska jedeme do Brna a celý den tu nebudu - jen abyste se po mně nesháněly 😀 🙂 mějte se tu fajn a kecejte s rozumem, ať pak nemusím hodinu dočítat 😀

tiburcia
18. únor 2010

chaar tak jeďte opatrně a mějte se dobře...

milmic
18. únor 2010

Dobré ráno holky,
tak já hlásím, že mi nějak ubývá pupínků na obličeji a krku. 😀 Tak ve mě svitla naděje, že by.........
Každopádně v úterý jdu k paní doktor na další besedu. 🙂

estrellita
18. únor 2010

dobre ranko 🙂
koukaly jste na hokej? to byla parada 🙂

skaf: no vidis, sef ukazal, ze je lidsky 🙂

ja jsem se mamky nikdy neptala, jak dlouho me kojila, jen vim, ze u brachy se ji prestalo delat mleko po tom, co dostala ranu elektrinou.

estrellita
18. únor 2010

mil: tak ja jsem na tom uplne opacne 😅 😝 jdes ke gyn?

chaar: dobre dojedte 🙂

milmic
18. únor 2010

Já dlouho jsem byla kojená já, to taky nevím.
Měla jsem nějaku tu knížečku, ale při stěhování se poděla kdo ví kam.... 😒
Každopádně jsem včera navštívila moji drahou matku a opět jsem se rozčílila. Možná už ani ne rozčílila jako podivila. 🙄 To ani nemá cenu rozebírat, to je totiž táááák nepochopitelný a táááák divný. 😀

milmic
18. únor 2010

Estrellko jo.
Paní doktor mi říkala, že po 2 týdnech se mám ozvat a domluvíme se, co dál. 😎 Tak jsem zvědavá, co teda bude. Tož už by se to mohlo srovnat. Jsem jenom druhej cyklus a ne, že bych byla netrpělivá, ale nebaví mě to. 😢

A už se zase dostávám do depky. 😒 Mám pocit, že nestíhám a navíc mi ještě praskla žárovka. ☹

estrellita
18. únor 2010

mil: depku odhod pryc 🙂

holky, kdyz je vzdy treba 6+0, tak uz je to 7. tyden, ne? mne to od rodiny chodi vzdy tak o den zpozdeny v jakem jsem tydnu/jako myslim ta zmena z jednoho tydnu do druheho.

milmic
18. únor 2010

Jo, Estrell, kdyby to bylo tak snadný. 😒

eirin
18. únor 2010

Estrelko, podle mě když jsi 6+0, tak máš ukončený 6tt, tak to počítá i rodina. Ale koník počítá už 6+0 jako 7tt.

estrellita
18. únor 2010

eirin: aha, dekuju 🙂 a jak to pocitaji doktori?

eirin
18. únor 2010

Moje doktorka to nepočítá nijak, ta píše rovnou týden+dny.

estrellita
18. únor 2010

eirin: no ja k nemu jdu stejne v 7+2, tak je to jedno, jen me to prekvapilo, jak to rodina pocitam, ze jsem se v 5+0 tesila na to, ze mi tam napise 6. tyden a pak v 6+0 7. a ono nic, tak jsem si rikala, jestli to nemam nastaveny blbe 🙂

tady je nejak mrtvo, jak uz jsou tehulky maminky a nestihaji se na nas prijitpodivat. zajimalo by me treba, jak se ma cirrus a ostatni 🙂

eirin
18. únor 2010

No, maminky toho mají asi až nad hlavu.. jsem zvědavá na sebe, jak často sem budu chodit 😀
Estrel, neboj, sedmičku tam budeš mít už zítra 😉 Kdy si ji dáš tady do pasu?

estrellita
18. únor 2010

ja jsem dneska 6+2, tak uz ji mam 😵
no az po kontorle, takze doufejme, ze pristi ctvrtek 🙂

andelka
18. únor 2010

Tak jsem se koukala do Děníčku a kojená jsem byla 3 měsíce. Od 2 měsíců jsem byla přikrmovaná, od 5týdne mi dávali šťávičky z mrkve, pomeranče, jablka - se divím, že ještě žiju 😅 Já bych chtěla plně kojit aspoň půl roku, pokud to půjde.

Aerin je dneska taky na kontrole 🙂
Já jsem se teď vrátila, kontrola OK, dělal UTZ, malej má 1080g a je fakt šikovný ALE je hlavičkou nahoře a zadečkem dost nízko, prý je to 50:50 že se ještě otočí 😒 Já jsem si to myslela, protože mě nebolí žebra a kope mě většinou dole a na pravém boku (tam má nožičku). Ale říkám si, že má ještě čas, jsem teprve 28tt+0, zkusím nějaké ty cviky a budu mu domlouvat. Další UTZ by měl být po 35tt, tak uvidím, jestli se přetočí.

milmic
18. únor 2010

Andělko, gratuluju ke kontrole a držím palec... 😵

Co dneska vaříte k obědu, holky?
Já dělám zeleninový nákyp, je to děsná mnamka. 😵 A na víkend plánuju kuře na paprice.

andelka
18. únor 2010

mil: díky
Já dneska dělám zapečenou brokolici s kuřecím masem a těstovinama.

Jo a další novinka ze včera - elektrikář nám řekl takovou cenu, že jsme šli do vrtule, takže elektriku bude dělat tchán s manželem. Budou i škrábat omítky. No aspoň se ušetří a choť bude po práci dělat něco jiného, než sedět u PC.

aerin
18. únor 2010

ahoj holky🙂

andelko, gratulace ke kontrole a drzim palce at se malej otoci, rekla bych, ze ma jeste furu casu😉

ja na KO taky dobry, delku ani vahu miminka nevim a pohlavi taky ne, pac spalo a nohy melo krizem 😀 tak uvidime za 3 tydny na velkym utz🙂
co se tyce tech mych kycli, tak doktorka to tak cerne nevidi, takze jsem klidna🙂

andelka
18. únor 2010

aer: Já myslím, že mimi čeká na velký UTZ a napíná vás. 😉 Tak taky gratuluju ke kontrole, i k těm kyčlím - ono to nebude tak horké jak to vypadá. Ani blbá poloha moje mrněte, ani ty tvoje kyčle. Musíme být optimistky 🙂