Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aloki
14. bře 2009

☹ ☹ zkusím si o tom zjistit víc..také mi to právě přišlo divný, nikdy jsem neslyšela, že by to bylo správně 😖

aerin
14. bře 2009

drzim palce, urcite to bude v pohode😉

tasha8
14. bře 2009

ahojte,
neviem ci mozem vstupit ku vam do diskusie, ale neviete mi poradit ako presvedcit MM na druhe babo o kt.nechce teraz ani pocut? ☹ diky za pomoc

elitera
autor
14. bře 2009

tasho, klidně vstup, ale poradit teda neumim - proč ho nechce?

tasha8
14. bře 2009

elitera dik 🙂
no dovody su logicke a zodpovedne, ja to uznavam, ale ked ja by som tak rada ☹
jedno uz mame 🙂 a je este male na to aby sme mali dalsie...dalsim je fakt ze mame hypoteku na dom a tym ze som na materskej aj pomerne velke vydavky ktore je niekedy treba korigovat...a asi aj celkovo, proste sa na dalsie neciti a neviem ako nanho, ako ho presvedcit...
skor by bolo lepsie pockat, ja to beriem, ale tak ked chcem 😔

moni1412
14. bře 2009

ahojte, tak uz druhe pokracovanie? vy ste nejake aktivne 😀

eli ako sa citis? 🙂

elitera
autor
15. bře 2009

tasha, k prvnímu argumentu, že je brzo, ti řeknu jen - podívej se do diskuze Attachment parenting, např. Hankka tam má děti od sebe tuším rok a měsíc. Lenkakt podobně. Kdyby to bylo moc brzo, příroda by to nedovolila 😉
2) finanční nároky novorozenýho dítěte závisí podle mě spíš na rodičích, než na faktu, že je tu novorozenec, nicméně my zatím oba chodíme do práce (já teda zrovna ne, ale obecně) a nic nesplácíme, takže tady je moje stanovisko irelevantní.
3) tohle mě fascinuje, proč se u všech "velkých" rozhodnutí čeká na to, až se na to bude cítit chlap? 🙄 Svatba, byt, děti... To není stížnost směrem k tobě, to je tak nějak k univerzu. Mno, jak se nechal ukecat na první? Existujou i metody, kdy to "náhodou" ujelo, ale na to je podle mě většina ženských (doufám) příliš čestných a férových...

Čaaaaaaaaaaau, Moni! No kdyby ses neflákala, tak už máme i trojku 😀 Je mi celkem fajn, teda včera večer docela blbě, ale podařilo se to úspěšně zaspat. Proč se tomu říká ranní nevolnosti? Jinak mi rostou (a bolí) akorát prsa, z čehož má druhý vánoce Lišák (z toh orůstu, ne z těch bolestí 😀) 🙂 Hmotnostní přibývání nula, obvodový taky (ale je fakt, že i startovní jsou na můj vkus trochu moc 😀). 🙂

estrellita
15. bře 2009

eli: no ono na druhoustranu u ditete proste chapu, ze se na to musi citi i chlap - je to rozhodnuti dvou lidi a take na nej pak padne tiha financovani. coz je podle me pro chlapy nekdy hodne tezke psychicky. takze si myslim, ze bysme je v tomhle meli spis podporovat a nejakym zpusobem je podporit v tom, ze to preci zvladnem a hlavne, ze on to zvladne!!!
nevim, kolik vydelava tashy manzel, ani kolik plati hypoteku, ale vem si, ze tomu chlapovi se honi hlavou, ze kdyz treba onemocni - kdo vydela na hypoteku? kdo bude zivit manzelku a dve deti???? a sice vydaje na novorozene jsou mizive, ale s vekem ditete primou umerou rostou, takze to neni jen o prvnich dvou letech ditete, kdyz je hypoteka na 30 let.

no ale to mas fajn, ze stale jeste nepribiras 🙂 ja bych chtela byt v tehu takova ta stihla jen s mensim briskem 😵

lucitee
15. bře 2009

Ahoj holky, prave tu okna koukame na kopulacni proces kocek....Je mi divny ze spolu "soulozej" sourozenci....Ze to priroda dovoli...

Jinak bricho dobry, vcera jsem to dostala k tomu vsemu 🙂 Zacala jsem brat zelezo, listovku....
A ted se jdu chlubit s jidelnickem: v patek vecer kruti jatra na cibulce! Vcera silny hovezi vyvar s jatry, na pizze kureci maso a dneska bude peceny hovezi na zazvoru!

Preju krasnou nedeli!

estrellita
15. bře 2009

lucitee: mnam, teda ty si davas do nosu. ale jen tak dal 🙂 hlavne, ze uz je t dobre 🙂
krasnou nedeli 🙂 i kdyz u nas prsi ☹

lucitee
15. bře 2009

estrel: jj davame si do rypacku...no musim, hold prirodni zelezo je nutny. Doufam ze to je fakt nedostatek zeleza...no kdyztak to neublizi. Na polivku se chystam za chvili, bude krasne ulezela 🙂

estrellita
15. bře 2009

licutee: bych si taky dala 🙂 no ale ja dneska delam hovezi na zpusob ptacku, ale i se zeleninou 🙂 teda on to ten papinak udela skoro za me, ze jo 😀 P mel taky jednou problemy, ze byl anemicky, byl bily jako stena, ale myslim, ze uz je davno v pohode. ale je fakt, ze v tu dobu jsme taky jedli hodne malo masa a on hrozne moc trenuje, takze tyhle dve veci dohromady moc nejdou 🙂

andelka
15. bře 2009

tasha: No, radit je těžký. V podstatě estrel uhodila hřebíček na hlavičku - na důležitá rozhodnutí je potřeba dvou. Na druhou stranu, někdy (pokud to nejsou skutečně vážné důvody) stačí jemně působit na manželovo ego, ukázat mu, že má důvěru manželky, že mu věří, pokud má strach s finanční situace tak pomůže si to třeba reálně propočítat, jestli by to přece jen nešlo, ale obecně se těžko radí. Jako my bychom třeba mimčo chtěli oba, ale ne v naší současné situaci. Tady by ani psychologické působení a propočty nepomohly. U každého je ta situace individuální, navíc vy, když máte malé dítě, tak třeba si mu myslí, že je opravdu ještě brzo, i pro tebe po zdravotní stránce, pro něho, že si ani prvního mimča ještě pořádně neužil, i pro malého, že byste se mu nemohli dost věnovat.
luci: Jé, my jsme měli včera na oběd krůtí játra na cibulce a česneku, ale já ne, já vnitřnosti nejím. dneska máme kuřecí kousky s cibulí a paprikama upečené. 🙂

moni1412
15. bře 2009

eli 🙂 neviem preco toum udali nazov ranne nevolnosti, vzdy ked o nich niekde citam, tak je tam dodatok ze nikto nevie preco sa volaju ranne ked byvaju po cely den 😀
flakat sa neflakam, pozriem akurat mail. schranky, urobim co treba a ked mam chvilku casu tak sledujem Gilmorky 😀 😀 😀 😀 andelka mi zabezpecila zabavku na veeeeelmi dlho 🙂 😵 tak konika uz nestiham takmer vobec 😒 ale chybate mi 😉 budem sa snazit chodit castejsie, aspon sem k vam 🙂

lucitee
15. bře 2009

est: no ja zacala od leta zmenu stravy, skoro makrobiotika....maso min, hlavne syrovou zeleninu, seminka....takze tim to je a opravdu jsem mela unavu, motolice atd. Ted obcas zajdu na obed a o vikendu maso zaradim vzdycky 🙂

andelka
15. bře 2009

moni: Tak to jsem ráda, že máš zábavu 😉 Ale určitě si udělej čas i na nás. 🙂
luci: No jo, všeho moc škodí, nejlepší je od každého něco. 🙂

estrellita
15. bře 2009

lucitee: kamaradka, co najela na makrobio, tak s tim musela skoncit, protoze se ji zaclo delat spatne vzdy po tom jidle. ja jsem pro vyvazenou stravu a obcas nejaky ten prohresek 😀 😀

moni1412
15. bře 2009

andel jasne 🙂 😉 ale fakt som rada ze si mi ich poslala 🙂 parada 🙂 ten ich cynizmus a poznamky mozem 😵 vzdy pri nich super zrelaxujem 😀 😅

tasha8
15. bře 2009

elitera, estrel, andelka 🙂
diky za podporu a pochop, ono ste to v podstate vystihli, kedze viem ze sam hovori o druhom dietatku ktore niekedy bude (ale to je hudba dalekej buducnosti) tak to je skutocne o tom ze sa ani nie boji, ale ma obavy ako by sme to zvladali, ono sa nezda ale aj jedno da zabrat a to nase obzvlast 😲 a je zial prevda ze aj s peniazmi je to tak na knap, takze dalsie by bolo asi dost zahul ked to takto hrubo poviem 😒
po tomto zhodnoteni vsetkych tychto za a pre skor vyznieva blaznivo moja myslienka mat dalsie tak skoro 😖 😖

lucitee
15. bře 2009

holky ja nejsem v nicem fanatik....takze jsem jedla vlastne zdrave, hodne zeleniny, ne moc sladkosti, ne moc smazeny a tucny atd.... a s tim se i snizilo to maso... a tim jsem se asi dopracovala k ty anemii.

estrellita
15. bře 2009

tasho: nech tomu cas, uvidis a treba te manzilek sam casem prekvapim a zatim si uzivej soucasnosti s tvym malym 🙂

tasha8
15. bře 2009

🙂 dakujem estrellita
skor to tak nebude, ale uvidime, ved aj maly bol neplanovany takze ktovie, mozno motyka vystreli 😀

estrellita
15. bře 2009

tasha 😀 😀 😀

no nekteri rodice jsou vazne divni - http://www.magazin.cz/lifestyle/2487-holcicky-z...

madlisek
15. bře 2009

Ty jo Estrel, to je jak v Little Miss Sunshine. Silenost.

estrellita
15. bře 2009

madli: vid, to je fakt desny, chuderky ty holcicky ☹

tasha8
15. bře 2009

tiez sa mi to nepaci

elitera
autor
16. bře 2009

Ranko 🙂
Tasha, no vidíš, tak jsi nakonec řešení našla 😀 😉 🙂
Jo, ty 5letý umělohmotný panenky jsou šílený... 😖

Ještě k tomu rozhodování - já jsem neřekla, že se všechno má dělat tak, jak ženská pískne 😉 Jen je ujetý, jak se snad v 99 % případů čeká na to, až se rozhodne chlap. Ale když dojde třeba na to dítě nějak nepříliš plánovaně, tak se pak ukáže, že je z něj Táta roku a svou nejroztomilejší ratolest na světě by nikdy nikomu nedal. Jasně, nemusí to tak být vždycky, ale řekla bych, že velmi často jo. A myslím, že to ukazuje na to, že ti chlapi připravení jsou, ale nejsou plánovaně ochotni opustit kousek svýho pohodlí, přestože velmi často třeba tý jejich ženský pomalu ujíždí vlak (obvykle, co jsem tak pozorovala, je to u párů 30+, takže tam nějaký větší váhání opravdu už znamená zdravotní rizika a podobně).
Prostě kompromisy jsou pěkná věc, ale někteří v pubertě zamrzlí chlapi by potřebovali primárně pěkných pár přes hubu, aby se vzpamatovali (a konkrétně nemam na mysli Tashina muže, ale např. přítele své sestry 🙄)

terysek005
16. bře 2009

Ahojky holky, zdravím vás po víkendu, jak jste se měly? 🙂

eirin
16. bře 2009

Zrovna včera jsme chvilku sledovali na kabelu nějaký pořad o dětských miss.. a nebral nám to rozum, ty matky jsou šílené a úchylné.
Jinak souhlasím s tím, co napsala eli.

elitera
autor
16. bře 2009

Ahoj Tery 🙂
Já jsem půl víkendu "prohrála" 😀 V sobotu i v neděli odpoledne jsme byli u kamarádů a hráli Agricolu, pak jsme si půjčili Proroctví a to jsme hráli včera večer do noci 😀 Jinak mi bylo tu a tam blbě a tím to tak haslo 😀 Jo, v sobotu tu byli tchánovci, tchyně chtěla nutně ještě vidět tutanchamona. V 10 dopoledne se prodávaly lístky na 18.30 večer 😉 Áchich, to byl geniální nápad, jít tam s našima ve všední den odpoledne... 🙂