Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
24. lis 2009

andelko: tak to uz je jen tyden 🙂 a jak ti jde uceni se na zkousky?

des
24. lis 2009

Jak vás tak čtu, tak mám vlastně docela štěstí, že spim dobře, že? Není to teda úplně na sto procent, ale furt pohodička. Jak psala Deen, není to špatný se navalit trochu na břicho - mám kojící polštář, takže to jde dobře. A mrňous je v noci hodnej - kdyby mu to tak chtělo vydržet!! 🙂 To je docela příjemný zjištění...sice chodim jak zvoník od Matky Boží, ale aspoň můžu spát...hurá! 😀

andelka
24. lis 2009

estrel: Blbě. Ale nějak to dám. Teda je to jedna zkouška a pak zápočet(asi), máme udělat prezentaci v PowerPointu na nějaké téma . kdo učí tak třeba něco do výuky a kdo ne, tak podle sebe, třeba co ho baví a tak. Já asi udělám něco do dějepisu nebo o nějakém mém oblíbeném městě - manžel mi pomůže. Furt jsem měla plno času a teď koukám, že je to za dveřma. 😅

des
24. lis 2009

andelka: jestli můžu poradit, zkus se vyhnout terra bagu, nebo jak se jmenuje...nevím, jestli jsem na to přecitlivělá, ale to jak šustí uvnitř ty kuličky mě hrozně ruší. Můžu ho mít tak max. mezi kolenama, ale hlavu si na něj dát nemůžu, při tech zvucích přímo na uchu bych teda neusnula 😒 Ale přiznám se, že nevím jakou značku zvolit a zároveň neutratit 1800 Kč 😠

estrellita
24. lis 2009

andelko: tak kdyz si muzes vybrat tema, je to vzdy lepsi, takze verim, ze ti to pujde od ruky. ja uz jen jeden den v praci a pak se vam ozvu az v prosinci 🙂 (teda vlastne uz posledni den listopadu). tak toho tolik nenapiste, at nestravim nekolik hodin jen docitanim, protoze budu mit hodne prace na byte 😀 a ta by samozrejme stala 😉

milmic
24. lis 2009

Anděl.... ty ještě studuješ? A co?

Holky, myslíte si, že čtyřletý dítě ví, co znamená slovo rozvod?

aerin
24. lis 2009

pekne odpoledne preji...🙂
ja spiiiiim, zcvoknu se tu z toho, fakt 😅

a se skolou...jestli mi bude furt takhle a hur, smiruju se s tim, ze proste v cervnu statnice nedam, vzhledem k tomu, ze pres polovinu tydne travim v praci a po vecerech a nocich uz se ted asi ucit nezvladnu....

estrellita
24. lis 2009

mil: ja myslim, ze asi ne, ze se mu musi vysvetlit obsah, co to znamena. asi to bude vedet dite, ktery casti kouka na telůevizi a na zpravy, to asi jo, ale obsah se nekde dozvedet musi. procpak?

aer: zavidim, ja bych chtela mit taky duvod, proc bych mohla porad spat (to delam i bez duvodu 😀 )

milmic
24. lis 2009

No mám v jedné školce holčičku Nelinku.
První den se mě hrozně bála, tak jsem roztáhla ruce pám: Pojd mezi nás. Tak se chytla a celou hodinu se mazlila. A celkově je taková mazlivá. To jsem si teda myslela, že je stydlivá a mazlivá prostě.
Ale dneska byla taková ufňukaná, tak jsem se jí ptala a ona říkala, že se bojí o maminku a postupně z ní vypadlo, že se bojí, aby tatínek na maminku nekřičel, že se pořád hádají, když přijde Nelinka ze školky a ona musí k babičce potom. A právě tam jako padlo slovo rozvod...
Což mi teda vysvětlilo, proč je taková mazlivá a ublížená pořád. Chuděrka. 😒

Tak jsem si právě říkala, jestli obecně tak malý dítě ví, co to je. Nelinka teda asi jo, páč v tom asi žije... ale tak obecně...

andelka
24. lis 2009

des: Aha, dík za upozornění, budu su muset dávat pozor při výběru.

mil: No, ještě mi to nestačilo, tak jsem se ještě dala na doplňkové pedagogické studium. Měla jsem končit příští rok v květnu, ale jelikož mám veverku, tak si to posunu nebo rozdělím, ještě uvidím. Další termín je někdy na konci podzimu, tak to bych možná i dala, zas to nechci moc odkládat, ať všechno nezapomenu. Ale jestli stihnu do dubna závěrečnou práci a všechny dílčí zkoušky, to teda nevim.
s tím rozvodem - myslím, že pokud s tím nemělo osobní zkušenost, tak neví, co to znamená.

milmic
24. lis 2009

Pedagogický minimum?
A co bys ráda, aby z tebe bylo? Chtěla bys potom vopravdu učit?

andelka
24. lis 2009

milmic: jo, dřív se tomu tak říkalo.
No, učit bych asi i chtěla. Ale hlavně potřebuju něco navíc k diplomu, takovou výhybku, teď mám strašně málo možností. A možná si časem postuduju ještě něco. Nějak to teď zas tolik neřeším. Vzhledem k veverce a tomu, že bych do 3 let po ní chtěla druhé mimčo mi přijde otázka kariéry trochu předčasná 😀

milmic
24. lis 2009

A co bys chtěla učit? Máš představu?

Co vás v tom pedagogickým minimu uči?

herminka
24. lis 2009

Ahoj holky,
měly jste tu zajímavou debatu o "domově" a financích, nemám co dodat, souhlasím 🙂 Před nedávnem tu bylo téma, že holka bere rodičák snad jen těch 3500 (či kolik to teď vlastně je) a nejenom, že z toho má vyžít ona s dítětem, ale partner chtěl, aby přispívala i na nájem, nechápu 😨

Des, to víš, já mám děsnýho pamatováka, já už to z tý hlavy nedostanu 😀 Jó, pamatovat si blbosti, na to mě užije...

Estrel, Vánoce zatím nějak neřeším, ale péct něco určitě budu, vždycky to je tak 5 druhů, víc ani ťuka 😀 Asi bych taky měla zajít na adventní koncert, ať trochu nasaju atmosféru.

Andělko, mám dojem, že u pošty teď záleží na rozměrech balíku - pokud je placatější než 5 cm, je to jako dopis a nese ho pošťačka, pokud je větší, přiveze ho balíkář. Takže s plenkami by se pošťačka tahat neměla. Ale vlastně to pořádně nevím, protože většinou u nás není nikdo doma a jen najdu ve schránce lístek. Ty jsi jen historik nebo jsi k tomu měla ještě něco (promiň, myslím, že jsem se na to už ptala - a pak se tu chlubím pamětí 😀).

Mil, myslím si, že tak malé dítě obsah slova rozvod nechápe, ale že vycítí, když je doma dusná atmosféra.

deenakee
24. lis 2009

Moni... To naše mimčo taky bavilo.. Vždycky, když jsme jeli autem.. ale od 30 už je hlavou dolů, tak už na močák tak nedosáhne...

deenakee
24. lis 2009

aer... ,mě bylo ze začátku taky tak... že jsem si nedokázala předstvait jak dostuduju... ale len do 12 týdne , pak jsem byla fit (jenom líná). Ale ty ještě pracuješ.. tak nevím...

Ad kojící polštář - všechny polštáře jsou s těma kuličkama a děsně šustí... mě sice tolik nebudí ,ale manžela jo (při každém mojem pohybu...) Mě se osvědčily dva tři střední polštářky... líp se instalují do polohy jakou chci a nešustí.
Krom polštáře s kuličkama jde prý někde sehnat s molitanem- ale ten prý nedělá tak dobrou tu polohu... As pohankou - ale holky si stěžovaly že je strááášně těžký... Takže si nevybereš...
Ale já kojící polštář využívám hodně přes den, dobře se s ním polosedí a odpočívá.. spát s ním ale nemůžu...

des
24. lis 2009

Kdyby vás zajímalo, jak se taky dá porodit 😉 http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=7474

deenakee
24. lis 2009

Holky.. chtěla jsem našim rodinám koupit keramické nože... ani v jedné rodině nejsou pořádné nože...
Máte s nimi někdo zkušenosti ? Jinak znáte nějaký jiný dobrý nůž (značku) ?

eirin
24. lis 2009

Deny, já je mám a nemohu si je vynachválit. Už vlastně pro krájení čehokoliv ani jiné nepoužívám...

madlisek
24. lis 2009

Des, dobry porod! Misto narozeni: zachod 🙂

Dnes mam 4. den po sobe stejnou teplotu 😠 To cekani na vzestup je vzdycky taaaaak zdlooooouhaveeeeee....

Vanoce zatim taky neresim, vzhledem k tomu, ze jsem teprve ted o vikendu vytvorila na dvere podzimni dekoraci 😀 Sousedi uz pochopitelne maji vanocni svetylka a chvoji 😀 Tento tyden je tu Den dikuvzdani a den potom zacinaji predvanocni vyprodeje, tak asi zacneme nakupovat az pak. Pect zacnu az v prosinci, musim do te doby sehnat jeste jeden plech, mam tu jen jeden a to je hrozna otrava. Kdyz jsem tu jednou pekla susenky, po prvnim plechu me to prestalo bavit, tak jsem zbyle testo nalila do kolacove formy a udelala z toho buchtu 😀 Nechci riskovat, ze se totez stane pri vanilkovych rohlickach nebo pernickach 😀

andelka
24. lis 2009

milmic: Můžu učit dějepis jako hlavní aprobaci a pak, co bude škola potřebovat a na co si troufnu - třeba ZSV. No, učí nás to, co se na filosofických a jiných fakultách neučí - takže pedagogika, didaktika, psychologie, sociologie,speciální pedagogika, kultura řeči, využití didaktických médií, školský management a pod.

hermi: Já jsem byla jednoobor - jen historie.
No, tak nevím, asi i záleží, čím se to posílá. Je fakt, že jak mi došlo těch 12 plínek, tak jsem měla lístek, to triko a pás a vlňáčky pošťačka přinesla. Ale největší překvápko bylo, jak nám kurýr (nebo co, já nevím já jsem spala) donesl DVD v sobotu ráno až domů. 😅

Deny: Hm, tak to si fakt nevyberu. Ale chtěla bych ho.
Keramický nůž má tchýně a je spokojená.

des
24. lis 2009

Deen: kupovali jsme loni tchánovcům nože Zwilling a jsou s nimi moc spokojení... A tipla bych si, že o keramických nožích určo něco ví Elitera 😉

Madli: no co no...tak byste místo rohlíčků a perníčků měli jeden velkej rohlík a jeden velkej perník! 😵

Jen tak mimo mísu, když se tu bavíte o učitelství - moje kamarádka je učitelka na základce a dcerku počali letos tak šikovně, že silné nevolnosti si odbyla přes letní prázdniny a na mateřskou půjde akorát v pololetí 🙂 Děti jsou prý akorát zvědavé, jestli je fakt v tom a navzájem se snaží nabonzovat stylem: "Tonda řikal, že jste těhotná!" (očekávaje, že Tonda dostane vynadáno 🙂) ), ale jinak ji snad netrápí (víc než obvykle) 😉

tiburcia
24. lis 2009

ahoj holky ... porod fakt zajímavý, stalo se něco podobného mojí kamarádce 😀 🙂

jinak jsem ani nevěděla, že je na to Brána v Praze tak špatně....přitom to mají daleko do Brna, tak nechápu, proč se tam na to nejdou podívat??! 😅

chaarleene
24. lis 2009

tak jsem dneska zase byla přemlouvaná k 3D 🙄 nevíte, proč to nestačí říct jednou? 😅

tiburcia
24. lis 2009

chaar...a myslím, že to nebylo naposledy 😀 😀

madlisek
24. lis 2009

Ja byt doma a tehotna, tak jsem v brane pecena varena 😀

chaarleene
24. lis 2009

tibu, teď se ten nátlak stupňuje, protože za chvíli už by tam mimčo nebylo vidět celý 😒

ale nejvíc mě štve, že si to mamka představuje tak, že by tam šla se mnou ona... prý se ani nemusím koukat, když nechci znát pohlaví... takže v podstatě by stačilo, aby tam s ní šlo břicho, já ani manžel k tomu nejsme potřeba 🙄

možná jsem divná, ale vždyť to dítě je především moje a manželovo a až pak možná teda i babiček a dědečků, ne? 😅 navíc já nechci znát pohlaví - a měla bych jít na 3D, aby se na něj mamka mohla podívat??? nevěřím, že by si to nechala pro sebe 🙄 navíc se s tím doktorem hodně dobře zná, takže i kdybych tam šla s manželem, tak by jí to doktor určitě vytelil 😅

chaarleene
24. lis 2009

jo a ve čtvrtek jdu na OGTT, už se fakt těším 😒 původně jsem ten test chtěla odmítnout, ale nakonec teda jdu.... akorát se musím domluvit s taťkou, jestli bych se mohla zašít u něj v pracovně a píchnout si tam fraxík, protože musím být v nemocnici od 7:30 do 9:30...

tiburcia
24. lis 2009

chaar asi bych ji to znova vysvětlila..ti nedá pokoj 😅

milmic
24. lis 2009

😀
Holky, fakt legrační.
Náš teploměr digitální s klidným svědomým ukazuje minus 38 stupnů. 😀
Radši dneska asi nechodte ven. 😀