Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
27. lis 2009

to melo byt mamce NEBO tatkovi😀

andelka
27. lis 2009

hermi: Snad jo.

aer: to je dobrý nápad. domácí je nejlepší. 🙂

moni1412
27. lis 2009

luci aha... ja som myslela ze to teraz niekedy...... 😖 😀

char ty uz si bola? mna to caka o par dni..... 😒 ale super ze ste ok 😉

andelka jedna kamoska tiez mala minusku, aj ju viac sledovali a tak, ale boli uplne ok aj s babom.... dokonca skoro tyzden prenasala, prirodzene rodila, uz su domka par dni 😵 neboj, bude dobre 😉

milmic
27. lis 2009

Chaar:
Ahoj Moni, no já moc nevím, jak ti to mám popsat. Chtělo by to osobně, je to na delší povídání.
Jsou potřeba jenom 3. Ale z vlastní zkušenosti vím, že se to šít nevyplatí, lepší je to koupit.

🙂 tak asi tohle mi odpověděla sestra. 🙂

milmic
27. lis 2009

Holky, dneska jsem se dozvěděla, že 10.12. máme mít vánoční besídku s flétničkou. 😀 😀 A na nácvik něčeho už mám jenom jednu hodinu 😀 😀 😀 😀

chaarleene
27. lis 2009

mil, moc díky 🙂 ale stejně si ho ušiju 😀

andelka
27. lis 2009

Já budu mít mantinel taky šitý, i kaspář a zavinovačku - asi z jedné látky 🙂

des
27. lis 2009

andelka: my mame trosku neco jineho, ale je to v tom samem systemu, krome Rh faktoru, cili jakehosi D nebo d se v krvi urcuje jeste C nebo c a E nebo e....no a my jsme s miminem nekompatibilni v tom systemu E, coz mi bylo receno, ze neni tak problematicke jako D/d cili ten Rh faktor pozitivni, negativni.
Na minule strance jsi to popsala pekne o co jde...dulezite, aby ti dali po porodu (do 72 hod.) tu anti D injekci (takhle se to snad jmenuje), aby druhe mimco nebylo ohrozene protilatkami, co si tvoje telo vytvori, pokud je soucasny potomek Rh+
Kazdopadne je to vec pomerne bezna, lekari jsou na ni pripraveni, ty se akorat priprav na castejsi odbery krve (myslim, ze hlidaji ty hodnoty vic nez u Rh+ zen), ale fakt si myslim, ze se neni ceho bat. Me doktor zezacatku vystrasil asi hlavne kvuli tomu, ze nevedel, jak se ty antiE do krve prvotehule dostaly a vubec to videl asi dvakrat v zivote, tak nevedel co a jak. Na Rh faktor jsou vsichni zvykli 😉 😉

andelka
27. lis 2009

des: Aha, no já jsem si právě říkala, že ty jsi taky prvotěhulka, tak co to vlastně máš. Tak kromě D i C a E jo? No to jsou vtipné věci.
Našla jsem tu diskuzi o RH neg. těhulkách a má to fakt hodně holek a většinou říkaly, že žádný problém, akorát častější kontroly a pak po porodu ta injekce. No tak jsem klidnější. Ale i tak to byl šok. Bez RH je jen asi 15% lidí, to mě nenapadlo, že bych to mohla být zrovna já. 😕

chaarleene
27. lis 2009

andel, moje mamka to tak taky měla, ona je Rh- a my jsme s bráchou oba Rh+ a v pohodě 😉

jinak se tu stavil bráška a pomohl manželovi přestěhovat skříně v ložnici, zítra se sestaví komoda a budu mít konečně kam dávat věci pro miminko 😵 před porodem už se pak jen přestěhují postele (máme každý jinou a potřebujeme si vyměnit strany) a postaví postýlka 😵

jo a kapsář si chci taky ušít stejný jako bude mantinel 🙂 našla jsem na netu návod, tam ho dělají s molitanem, ale ten tu asi neseženu, tak doufám, že vatelín bude stačit 🙂 já jsem si uvědomila, že vlastně bych mantinel teoreticky potřebovala jen na 2 strany postýlky, protože v čele i v nožičkách je deska a ne šprusle - ale dám ho i tam, aspoň to bude hezčí 🙂

andelka
27. lis 2009

char: Začínám tomu věřit, že to bude v pohodě.

My budeme mít taky postýlku s plnými čely a mantinel bude normálně na 3 strany.

deenakee
27. lis 2009

Holky , tak jsem zažila první regulární poslíčky (trochu jsme tomu s manželem napomohli) Tak doufám že bych tak do dvou týdnů mohla rodit... abych byla na Vánoce doma... 😵 Všude jsou zakázané návštěvy.. Taky bych fakt nerada byla na Vánoce v porodce... 😖
Akorát epino nějak nestíhám skončila jsem u 6 a nějak se nehýbu dopředu.. Tak se smiřuju s nástřihem... teprve epino mě přesvědčilo že to asi vždycky bez nástřihu nejde... když vidím jak je to těžké nafouknout to na 6... (natož na 10)

deenakee
27. lis 2009

PS: Já jsem toho chtěla ušít... ale furt jsme někde jezdili - pak jsem musela makat na škole... A teraz jsem ráda že jsem ráda.... 🙂 Už maximálně přišiju knoflík.... 😀

andelka
28. lis 2009

Deny: Takže mrňousek chce být na Vánoce už doma u stromečku 🙂
Pěkně odpočívej 😉

moni1412
28. lis 2009

mil ty si tiez Monika? 😀 a hras na flautu? ci som zle pochopila? 😅

no nam usila mantinel, obliecky aj baldachyn Milosova teta (ked sme cakali Deniska). hlavne to hniezdo bolo kvalitnejsie ako vidiet v obchodoch, take super hrube, ozajstny mantinel 😀

deena budete mat krasne Vianoce, s takym malinkym drobcekom 😵

milmic
28. lis 2009

Moni.... přesně tak. 🙂
Hraju a učím děti. Mám celkem 4 kroužky flétny týdně. Někdy zápřah, ale nasmějem se, protože paní učitelka umí být pěkný pako (do doby než toho začnou děti zněužívat ovšem) 😎
Ted chystám vánoční besídku pro prvnáčky, no umíme 3 noty 😀
Takže nějaká velká improvizace, asi jakože já budu hrát koledu na flétnu nebo na klavír a oni mi budou na tych třech notách hrát druhý hlas. 😀 😀 nebo fakt nevím, požadavek zněl ... zahrát rodičům 10. prosince. 😀 😀

moni1412
28. lis 2009

fuha, mil, tak to bude zaujimave.... ale urcite to nejak super vymyslis 😉 joj, ja som si flautu aj vzala ked som sa stahovala, ale priznam sa ze som na nej hrala asi raz odvtedy 😅 stale sa chystam, bojim sa ze zabudnem aj to co som vedela 🙂 ty ucis priecnu alebo zobcovu?

milmic
28. lis 2009

Moni, ještě že jsem už začala s lehkým nácvikem dvojhlasu.....
Sice máme za sebou jen dva měsíce hraní, ale v dobré vůli to zpestřit a cvičit uši na dvojhlas, aby si každý dokázal jednou fučet to svoje.....
Mno.... 😀 😀 Mám z toho hlavu jak meloun.
Ale věřím, že rodiče budou rádi, že jim tam dítko zafučí a budou děsně pyšní, protože přeci jen, po osmi hodinách nemůžou hrát nic extra. Teprve mám v plánu začít Cecilku - teda jako notu c2. Nejsme na tom tak zle. Docela si aj hrajem v těch hodinách, takže chodí spokojení domů a to je hlavní. 😉
Několik posledních hodin jsem začarovala do vláčků, vrabčáků, kuřat, větrů a vánků. 😀 (v rámci dechového cvičení) No srandy kopec, strašně se vžily do toho, když jsem řekla, že od ted jsou vláček a vláček neumí mluvit, jenom houkat š - š - š - šat. Když mi chtěly něco říct, tak hůů, šššš, hůůů. 😀 😀 Drobci.

Učím zobcovku, děti většinou začínají na zobcovku sopránku a až jim povyroste ruka a ucho, tak přechází na další level - příčku, altovou flétnu, ságo, trubky....

madlisek
28. lis 2009

Ahoj holky 🙂

Hlasim nakoupene vanocni darky, hura! Taky mam formicky na pernicky, nemohla jsem dlouho sehnat normalni velikosti, Americani maji vsechno strasne veliky, az vcera konecne 🙂 Uz tu i prodavaji stromecky, vcera jsme videli jedno auto, jak si veze strom na strese, byl obrovsky, kdybychom ho dali do bytu my, tak se budeme muset odstehovat na verandu 😀

Mil, kdyz popisujes svoje zacky, tak se uplne vracim do detstvi, taky jsme delali vlacek 😀 A nemej hlavu jak meloun, uvidis, ze to zvladnete a rodice se budou tetelit dojetim 🙂

Moni, treba na tvou fletnu bude jednou hrat Denisko 🙂

milmic
28. lis 2009

Madli, já vím. 😎
Určitě budou mít radost, ale přeci jen..... je to moje vizitka. Já je učím, každej učitel ZUŠky má před besídkama nerva, jak to děti zahrajou a jak to dopadne. 😀

chaarleene
28. lis 2009

tak jsem oběhla obchody s metráží a z těch látek, které by se mi líbily, by mantinel vyšel minimálně nastejno jako kupovaný 😒 nemluvě o tom, že molitan nemají a vatelín mi přišel docela tenký, ten by musel být aspoň trojitě... takže jsem to vzdala, mantinely koupíme a necháme si je dát od babičky pod stromeček...

jo, jinak už máme postavenou komodu pro miminko 😵 a máme doma šátek, co doporučila aerin 😵 (ten ale musíme ještě odevzdat manželovým rodičům a najdeme ho pod stromečkem 😀)

chaarleene
28. lis 2009

jo a těhotenské džíny se mi taky podařilo ušít a dají se i nosit 😀 sice jsou mi trochu velké, protože jsem je dimenzovala na pořádný pupek, ale to nevadí, občas si je trochu popotáhnu a za pár týdnů to bude ok 😀

moni1412
28. lis 2009

mil tak drzim palceky, nech besiedka vyjde posla predstav 😉 🙂 hmm, ja som zacinala hned na priecnej... viem ze niektore moje spoluziacky v hudobnej skole zacinali na zobcovej, ale jeden ucitel siel hned na priecnu... 🙂

mad no, mozne to je 😀

moni1412
28. lis 2009

char babysatku? co spominas ze dostanete pod stromcek.... rozmyslam nad no teraz aj ja 😒

chaarleene
28. lis 2009

moni, jo, Mam Eco 😵 pískový 🙂 rodiče pořád chodí, že nám nechtějí dávat nějaké blbosti, takže od jedněch bude šátek, od druhých je komoda pro miminko 🙂 a moje babička taky pořád chodí, ať si něco vymyslíme, takže jsme vymysleli ty mantinely 🙂

andelka
28. lis 2009

char: Gratuluju k výtvoru 🙂 Já se taky chystám si předělat normální kalhoty. můžeš mi popsat jak jsi na to šla? Čím jsi to nastavila? Nemáš fotku?

Jak já to tak vidím, tak na svoji flétnu sáhnu až s mimčem 😅 Pořád jsem si říkala, že si to musím zase osvěžit a pohrát si sem tam sama, ale nějak na to zatím nedošlo.

mil: Nemáte na to moc času, no ale děti jsou šikovné a ty vymyslíš něco, z čeho budou rodiče úplně nadšení. A hlavně - nejdůležitější je, že děti ten kroužek baví, to je základ. 🙂

madlisek
28. lis 2009

Holky, odvolavam vsechno, co jsem rekla o americanech a bylinkach 😀 Dnes jsem tu natrefila na obchod, kde maji vsechny mozne bylinkove caje na uplne vsechno - byla jsem v sedmem nebi a par cajiku koupila a zrovna se na jeden chystam 🙂 Jak malo cloveku staci ke stesti 😀

sijen
28. lis 2009

ahoj pozdě v noci🙂

nejdřív Ti Aerin moc gratuluji 😵 a držím pěsti aby se vše vyvíjelo pěkně jak má a aby Ti taky bylo brzy lépe 😅 Při mé frekvenci návštěv se ani nemůžu divit, že mi takové důležité věci unikají!

u nás novinky jsou novinky takové, že budeme pronajímat náš současný byt a já půjdu za svým mužem do Náchoda (ze 40m2 do 75m2), jde o panelák. Výhodou je nízký nájem, možnost odkoupení bytu za hodně dobrou cenu (ale negativ je taky dost).

novinkou je taky můj čas strávený na fleru coby prodejce (co ještě nic neprodal) 🙄

zatím jsem ve fázi maminkou na jaře 2011 😀 😉

madlisek
29. lis 2009

Sijen, to je prima, ze pujdete do vetsiho! Panelak je sice panelak, ale vic prostoru se vzdycky hodi. Tak preju rychle prestehovani bez komplikaci! A s tim Flrerem neboj, ono se to casem hybne!

Prave jsem vytahla z trouby prvni varku cukrovi a mam vanocni naladu 😵

tiburcia
29. lis 2009

Ahojky...konečně připojena k internetu 😀 😀

madli taky už mám vánoční náladu, včera jsem dělala adventní věnce a dneska se už bude zapalovat jedna svíčka....tak jsem celý den poslouchala koledy....a super 😵 😵