Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
7. pro 2009

eli pozeram ze tvoj cyklus je v "starych kolajach" 😒

mil to je super ze koncite s HA 🙂 😉

char nech je manzel skoro v poriadku.... 😉

ja som dnes bola po vianocnych nakupoch, za 100€ v penazenke sa len tak zaprasilo 😖 ale uz mam aspon vsetko co som chcela..... 😒

elitera
autor
7. pro 2009

Moni, přesně 😒 Přitom chvíli se to tvářilo celkem nadějně...

tiburcia
7. pro 2009

Moni ale už máš aspoň dárky 😀

eirin
7. pro 2009

Moni, co bych za to dala, kdybych měla koupené aspoň něco. Ale nápady jaksi absolutně nejsou.

eirin
7. pro 2009

Nemáte někdo nějaké zprávy o Deny?

moni1412
7. pro 2009

ozaj, deny, tiez som sa na nu chcela spytat....

s tymi napadmi to bolo aj u mna horsie, ale par mesiacov rozmyslania prinieslo svoje ovocie 😀

estrellita
7. pro 2009

eirin: ja jsem si na ni taky vzpomnela, a rikala jsem si, ze se neozvala vlastne od soboty, takze treba se mimcu zachtelo ven 🙂 ale v patek tu podle me jeste byla, ne?

tiburcia
7. pro 2009

jo jo v pátek tu ještě byla...ale myslím, že měli nabitý víkend..tak třeba už jsou v porodnici 😀

elitera
autor
7. pro 2009

Dee by mi měla napsat sms, až bude cvrček na světě. Pokud nebudu nastydlá a pokud budou návštěvy, tak se za ní zajdu podívat 🙂 Asi dostane nařízený pravidelný hlášení se 😀

eirin
7. pro 2009

Jj Eli, to by měla 😀

elitera
autor
7. pro 2009

Už jsem jí napsala sms 🙂

milmic
7. pro 2009

Huh, holky, jsem se vrátila od očního.... 😖
Zkoušeli jsme čočky. 5 minut se mi snažil nasadit je do oka, 40 minut jsem to zkoušela sama. 😒
Vůbec se mi nepodařilo překonat reflex oka, že jakmile šáhnu čočkou, tak to mrkne a hotovo.
Ted mě z toho teda trochu pálí oči, tak to asi není moc dobrý. 😖
Říkal, že má asi 4 pacienty, kteří ten reflex nikdy nepřekonali. 🙄

elitera
autor
7. pro 2009

Mil, jé, před pár měsíci jsem tu bojovala s tímtéž 😀 První pokus u optika byl taky na asi 45 minut, první pokus doma byl výrazně výživnější - bojovala jsem téměř dvě hodiny 😀

andelka
7. pro 2009

hermi, moni: Tak koukám, že nejsem sama kdo zná trápení s kožními problémy.
Já jsem na to trpěla odmala, jako děcko hodně, v pubertě skoro vůbec, maximálně sem tam. Před pár lety jsem byla na vykopávkách a pak se mi to na rukou strašně rozjelo. Kortikoidy to spravily, ale občas se to přihlásilo znovu. A co jsem těhu tak se toho nemůžu zbavit jinak než zase kortikoidama a to nechci moc. Tak kombinuju co se dá.

mil: Gratuluju k rozhodnutí odhodit HA a držím palce, aby akce čočky měla dobrý výsledek 🙂

elitera
autor
7. pro 2009

Andělko, zkus koupele v mořský vodě. Mně to dost pomáhá.

chaarleene
7. pro 2009

mil, já jsem vždycky u doktora nasadila napoprvé a pak doma mi to vůbec nešlo... 😒 ale zpočátku se mi osvědčilo používat obě ruce - tou, ve které jsem držela čočku, jsem si odtáhla spodní víčko, a tou druhou jsem držela horní víčko... takže mrknout nešlo 😀

milmic
7. pro 2009

Jéé, to jsi mě uklidnila El.
Já jsem z toho úplně nešťastná, doporučil mi kapat si do očí tak, abych tu kapku viděla a aby mi kapla na oko, ne z dálky teda. A samozřejmě nemrknout.
Mám obavu, že se to nikdy nenaučím. :( Já tak strašně chci, ale ono to mrká samo. ☹

milmic
7. pro 2009

Chaar, tak to dělám, že pravou rukou zvednu horní víčko pod řasama, levou prostředníčkem spodní a ukazováčkem vyrážím s čočkou ku oku. A jakmile se čočka dotkne jen okrajem oka - mrkne to. 😖

moni1412
7. pro 2009

mil tie prve pokusy byvaju dlhe, ale nevzdavaj sa, mozno uz njablizsi bude lepsi 😉 ja nosim sosovky od 13.rokov a neviem si predstavit byt bez nich, naozaj je to super pomoc.... mala som pol roka kedy som ich mat nemohla ( nejaky zapal oka ) - uz nikdy viac 😒 bola som ako bez ruky, okuliare - to nie je ono.....
chce to len trening, verim ze ti to coskoro pojde 😉

milmic
7. pro 2009

Blbý je, že dokud se mi to nepodaří u doktora jednou tam a jednou ven, tak on mi je domů na trénink nedá, je to ale pochopitelný...
huuh, bol to záhul, myslela jsem si, že to vrznu do oka a odejdu a ono je to pekelně těžký. 😔

madlisek
7. pro 2009

Ahoj holky 🙂

Ja tady z tech americanek fakt nevychazim z udivu - dnes je fakt zima, vytahla jsem i rukavice a salu. A cestou do skoly potkavam slecny v krataskach a zabkach! Skoda, ze tu ne neni smajlik, co si tuka na celo, hned bych ho sem dala 🙂 Ten pocit tepla a zimy je asi opravdu subjektivni.

Mil, verim, ze se ti to brzy povede! A jsem moc rada, ze koncis s HA, tve telo ti bude urcite vdecne 🙂

Moni, nekde jsem cetla, ze prumerna ceska rodina utrati za Vanoce 30 000 Kc! Tak to tech 100 euro jeste neni tak hrozne. I kdyz kazda koruna je znat...

Estrel, ja taky dnes cekam ms, tak schvalne, kdo driv - doufam, ze ja a ze ty ji dostanes az nekdy za dva roky, po dokojeni prvniho estrellcatka 🙂

Jinak jak jsem tu minule kvilela, ze mam LF jen 9 dni, tak jsem na netu vycetla, ze na prodlouzeni pomaha vitamin B6. Tak jsem zobala pravidelne B komplex a k dnesnimu dni mam LF 12 - heureka 🙂

madlisek
7. pro 2009

Mil, k tem svatebnim darum - my jsme dostali zakladni kamen na domecek 😀

moni1412
7. pro 2009

mad to bolo len na darceky odo mna - Milosovi a kamaratkam, ich detickam.... rodine vúcsinu financuje Milos 😅

mil aha... ja som myslela ze ti ich dal domov.... 😒 hmm.....

moni1412
7. pro 2009

mad a kolko tam mate stupnov?

madlisek
7. pro 2009

Lehce nad nulou, Moni.

milmic
7. pro 2009

Moni, nedal.
Říkal, že to musím jednou předtím dát a vyndat, abych věděla jak na to.
Sice uvažoval, že by mi je dal a kdyby mi to nešlo vyndat, tak bych hned druhý den přijela k němu nebo na pohotovost, ale nakonec si to na triko nevzal, což je dobře.

Jsem k němu objednaná na 21.12. že jako znovu. 😀 Tak snad to půjde.

No k tej HA, mám trochu strach, aby se mi tělo nesrovnávalo nějak moc dlouho, když to jsem to brala 6 let. :( a pak mám taky obavu ohledně tej štítky mojí, aby nám šlo otěhotnět no. :(
Tak končím s HA prostě. :(

tiburcia
7. pro 2009

mil chce to trochu cviku...za chvíli ani o nich nebudeš vědět 🙂 😉

no já jsem taky zvědavá, co tělo bez HA udělá...přece jen těch xx let /radši to tu ani psát nebudu 😀 😀 😀 / udělalo asi svoje...ale děsím se toho...když si vzpomenu na období před tím 😠 😖 😔 🙄 ☹ no fuj...ale uvidíme 😀 😀

chaarleene
7. pro 2009

holky, neházejte zbraně do obilí, mně po dobrání posledního platíčka HA (po 6 letech) naběhl ukázkový cyklus, téměř pravidelný, jen se mi trochu protáhla MS a objevil se mírný PMS 😉 žádné problémy, anovulace 1x za rok vždycky na jaře - fakt pohoda 🙂 třeba budete mít taky štěstí 😉

milmic
7. pro 2009

Tib, myslíš, že to potom bude jako před HA?
Já neměla pravidelnej cyklus, ale zas žádný extra výkyvy myslím, už si přesně nepamatuju, ale ty bolesti bříška.... au au au au... dvakrát mi bylo tak blbě, že jsem ani z postele nemohla vstát. Au au au.
Bojím bojím...

madlisek
7. pro 2009

Mil, ja jsem pred HA mela pravidelne cykly a MS velmi bolestivou, nekolikrat jsem sebou i sekla. Po vysazeni HA (brala jsem ji cca 7 let) jsem mela cykly opet pravidelne a MS mam samozrejme bolestivejsi nez pri HA, ale rozhodne to nejsou takove grady jako pred HA. Tenkrat me bricho bolelo celou dobu a MS jsem mela tyden. Ted trva tak pet dni a bricho boli jen prvni den. Takze ne vzdycky nastane po vysazeni HA naprosta katastrofa 🙂