Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
2. led 2010

děvčata co máte digitální zrcadlovky, mohly byste mi napsat do IP jaké máte??? 🙂 u nás už to vypadá, že si ji fakt koupíme...teď jen vybírám parametry 😉

lucitee
2. led 2010

estrel: vim ze je brzo a taky vim ze z toho asi nic nebude, ale neda mi to abych to zejtra nezkusila, kdyby nahodou. Ja zklamana nebyvam, kdyz je test negativni. To bylo pouze prvni dva cykly, pak se to srovnalo.

madli: to zni jako super nevsedni silvest daleko od domova. Takovy zazitky jsou super, na celej zivot.

milmic
2. led 2010

Ahojte holky,
přeju všem do nového roku jen to krásné a hlavně, aby se všem splnily všechny přání, snažilkám, těhulám aj maminkám. 😎

Jak jste přežily Silvestra?
Já mám posledních několik dnů dost zajímávých, jsem cca 22DC a už tak dobrý 4-5 dní se vkuse motám. 😕
Nevím z čeho, jestli mi tak děsně lítá tlak nebo čo to je.
Ve středu večer jsme byli s milým na večeři a po jídle se mi tak roztočila hlava - po kávě mimochodem, že jsem myslela, že to žaludek nevydrží. A včera na SIlvestra jsem vypila asi deci vína a zas kolotoč. Tak jsem si ještě cucla na přípitek na naši svatbu, ale nedalo se vůbec. Ne že bych nějak pila, ale tak dvě deci mi vůbec nic neudělají běžně.

Tak uvidím, co z toho vyleze a kdyžtak budu muset po novým roce k lékařce, ale předtím musím najít lepšího praktika. 😒 Nezabírá ani kafe (to je mimochodem prý jenom fám, říkal mi kamarád skorodoktor), ale sladký, jak jste mi navrhovaly, prostě nic. 😀 😀

Jak na Nový rok, tak po celý rok, takže hurá na kolotoč.... 😀

moni1412
2. led 2010

mad spat o 6. rano? to my sme uz skoro vstavali 😀 sli sme piect na obed kacku, tak sme sli preto na skorsiu omsu, o 8. 😀 no ale vam bolo teda, ako citam 😵

lucitee
2. led 2010

mil: to je fakt divny, kafe i alkohol zvedaj tlak, ale motolice bejva z nizkyho. Na krcni pater to nevypada co. Doktora by to asi chtelo

tiburcia
2. led 2010

mil já mám od malička nízký tlak....cca 80/50 ale když jsem se dostala fakt na nízkou váhu BMI jsem měla 15 😅 😅 tak mi bylo blbě snad pořád....nemáš to z toho??

milmic
2. led 2010

Holky, já právě nevím. Nikdy se mi hlava netočila tak dlouhodobě a v kuse a až tak moc.
Krční páteř asi ne, páč se mi za poslední 14 dní nic nestalo, hlavu jsem nikam nestrkala a hlava se mi motá tento týden asi od pondělí.

Jináč blbě mi jako není. Blbě mi bylo jenom po jídle v restauraci, to jsem měla lososa, zmrzlinu a kávu a po tý kávě se mi začala hlava motat tolik, že ještě chvilku a jídlo letělo, ale ustála jsem to.
Tlak mám 85/45 a BMI 18. Permanentně blbě mi bývá, když zhubnu pod 45, ted mám 47.
Je to nějaký divný no. Kluci si ze mě na chatě dělali srandu, jak jsem vypila kousínek červenýho a rozmotalo mi to hlavu. 😀 Přitom opitá nebo přiopitá jsem teda vopravdu nebyla z decky. 😀

lucitee
2. led 2010

mil: krk muzes mit bloklej aniz by te bolel nebo aniz bys o tom vedela nebo neco delala. Treba ve spanku se ti blokne nakej upon. Ja to mela a ono ti to pak skripne cevu prokrvujici mozek a to je pak teda hnus. A co anemie? Doktor ti rekne vic

milmic
2. led 2010

Luc, co je anémie? Chudokrevnost?
No ted jsem byla na krevních testech v listopadu a tam bylo všechno v pořádku.

Tak uvidíme, ještě počkám a pak kdyžtak změním doktora hned ted a bude.
Stejně tady v Hradci nic moc nevyřeším. 🙂 Jen mě fakt překvapuje, že trocha alkoholu a jsem jak na kolotoči. 😀

estrellita
2. led 2010

mil: je to divne, tak si urcite nekam co nejdrive zajdi 🙂

luc: spravny pristup, musim se ho jeste naucit 🙂 no pristi patek se taky dozvim vysledky hormonalniho profilu a proc mam tedy kazdy cyklus problemy, treba mi na to neco da a bude to OK. kdyz k nemu pujdu, budu 5DC, takze sparvny cas na to, aby se s tim dalsim cyklem jeste dalo neco delat.

ja jsem si dneska dalal jedno vyborny, ale dost silny kafe, a moc ho nepiju, takze na nej nejsem moc zvykla a je mi teda blbe od zaludku 😅 a bylo vyborny 🙂

chaarleene
2. led 2010

mil, jo, anémie je chudokrevnost 😉 no, uvidíš, co se ti z toho vyklube, hlavně na sebe dávej pozor, ať sebou někde nesekneš a něco si neuděláš 😉

lucitee
2. led 2010

estrel: no muj pristup se nastesti srovnal tak nejak sam a jsem dost rada. Jsem zvedava na tvoje vysledky

estrellita
2. led 2010

luc: to ja taky, doufam, ze do sebe nebudu muset cpat jeste dalsi leky a treba se to srovna jinym zpusobem. uvidime. ty nam dej zitra rano echo 🙂

des
2. led 2010

Pekny druhy novorocni vecer!! Ja jsem o Silvestra nepretrzite neco jedla a pila vsechno mozny bublavy nealko (uvinili jsme zajimave pozorovanii, ze nealko sampus v porovnani s normalnim sampusem neni zdaleka tak dobry jako nealko pivo v porovnani s normalnim pivem🙂)....takze jsem v pul treti rano zcela strizliva ridila auto - to teda bylo dost divny. Nicmene po probuzeni jsem to ocenila, bylo mi primove 🙂

des
2. led 2010

milmic: covece, doted jsem myslela, ze lidi s takovymhle tlakem jsou uz mrtvi 🙂 Urcite je to dobry napad se jit poradit s doktorem, posoudi vsechny priznaky a rekne...ja osobne se ale moc nedivim, ze s takovymhle tlakem a vahou se ti mota hlava...ale prece jen pro kazdyho je normalni neco jineho. Tak budu drzet palce, treba se to nakonec spravi samo 😉

estrellita
2. led 2010

ahoj des 🙂 tak ke tvemu stavu je dobre, ze jsi nebyla opila 😀

ja bych si dneska povidala a tady je silene ticho 🙂

zacetla jsem se do diskuze o porodnici ve Vrachlabi a nejak nevim, mozna bych to riskla a jela jednou tam, ale jsou to dve hodiny.

Jak dlouho vlastne trva porod od pravidelnych kontrakci po 5 minutach? myslim tak obecne 🙂 a jde treba to, byt zaregistrovana v porodnici a dle stavu se rozhodnout a jet treba do Vrachlabi? a nebo je to blbost a zbytecny risk???

des
2. led 2010

chaar: 🙂 jj, ja se o epi-no nehlasim, dela mi problem masaz hraze, natoze jeste neco takovyho....proste kvasinky vitezi...joj, to bude masakr, s nastrihem az na zada zacinam byt srozumena 😖 😖 😖

eirin
2. led 2010

Vzhledem k tomu, že podle mého soukromého odhadu budu rodit dřív než Andělka, se rovněž zříkám účasti v epi-no řetězci 😀
Začíná to být hustý s břichem. Nějak moc začalo růst. Nevím, jak dožiju května 😝

estrellita
2. led 2010

eirin: a co nova fotka bricha? 😉 a gratuluju k pulce tehotenstvi 🙂

des
2. led 2010

estrel: ahoj...myslim, ze porod u prvorodicek trva tak v prumeru 10-12 hod....ale asi tezko rict od kdy se to pocita, protoze nekomu nejdriv praskne voda, nekomu zacnou kontrakce

Pokud jde o tu porodnici, spis by to asi melo byt tak, ze si vyberes nejakou svoji, kam se zaregistrujes a pak kdyztak dle stavu jedes do jine, ale spis ve stavu, ze to do zaregistrovane nestihas...nicmene stale jeste existuji porodnice, kde se registrovat neni treba, takze mit v zaloze nejakou takovou? A risk myslis jakoze bys to nestihla? To si myslim, ze ty dve hodiny jsou jeste relativne dobrej cas, prvorodicka ma z valny vetsiny casu hafo. Napr. ja to mam z Kladna k Apolinari (dle provozu) minimalne hodinu a nikdo se nad tim nepozastavuje.

chaarleene
2. led 2010

estrel, nechci tě strašit, sestřenka tam měla rodit, ještě v pondělí tam byla na kontrole a když tam v pátek přijela s odteklou vodou, tak zjistila, že je porodnice zavřená 😠 jela zpátky do Prahy, tam ji nikde nevzali, protože nebyla zaregistrovaná, tak nakonec rodila u nás 😅

eirin
2. led 2010

Estrelko, děkuji 🙂 Půlka bude až ve čtvrtek, to jdu zrovna na kontrolu, tak se těším, co budou provádět tentokrát.
Novou fotku břicha dodám, dnes by mělo proběhnout focení. No asi není divu, že břicho roste - když prcky sečtu na centimetry, tak by měli mít už kolem 50 cm (i s nohama) 😀

des
2. led 2010

eirin: musis vydrzet!!Nic jineho taky nezbyva zejo 😉 A uka uka bricho...zajimalo by me, jestli s dvojcatama ho mas vetsi nez ja ve 20. tydnu s jednim godzilim mladetem 😉

chaarleene
2. led 2010

jinak třeba u nás v porodnici není potřeba registrace 😉 ty registrace jsou většinou ve větších městech 🙂

estrellita
2. led 2010

des: aha, tak to je dobry. no predstava, ze rodim v aute, mi prijde trochu desiva 😀 jen je fakt, ze kdyz bysme jeli zbytecne, tak je to zas 4 hodiny celkem, ze jo, ale tak dal by se pak bymyslet i vylet do Krkonos, hahaha 😀

ja jsem prave spis myslela, ze bychom meli napr. Podoli a kdyz bysme videli, ze se porod nerozjizdi upne svetelnou rychlosti, tak jet do Vrachlabi .... ale to by asi bylo zbytecne blokovani mista .... no casu dost na takove mysleni, jen se mi to Vrchlabi moc llibi 🙂

a co serik? nema tendence uz naznacovat, ze by chtel ven? 🙂

tibi: jaky fotak jste nakonec vybrali? 🙂

des
2. led 2010

chaar: no tak to je teda mazec...to meli dat nejak vedet, ze maji zavreno, ne? No je jasny Estrelko, ze porodnice 2 hod. od bydliste bude proste organizacne narocnejsi nez ta 15 min.

estrellita
2. led 2010

chaar: vazne? tak to je mazec, tak rpesne tohodle bych se bala 😅 tak myslim, ze si radji necham zajit chut 🙂

eirin: tak to se tesim na fotku 🙂 jasne, prckove maji narok na dost mista 😉 a vlastne bude dalsi pokus o prozrazeni pohlavi,co? 🙂

eirin
2. led 2010

Des, no, uvidíš sama 😀

A já měla za to, že se registruje jenom v Praze...

chaarleene
2. led 2010

des, právě že v pondělí přece museli vědět, že od čtvrtka (začátku měsíce) budou mít zavřeno - a nic neřekli, natož aby jí třeba zavolali, ať už nejezdí... 😠 takže teď druhé bude rovnou rodit tady 😀

eirin
2. led 2010

Estrelko, nojo, bude, ale já to vzdala a naděje si nedělám, horní je zkrátka rádo natočené bokem 🙂