Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
14. bře 2010

a neodolala jsem a objednala jsem si tuhle sukni 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31806953&tab=0

chaarleene
14. bře 2010

estrel, ta je hezká 😵 😵 😵 já jsem ani nic těhotenského nekupovala, protože dokud to bylo vidět, tak to nebylo potřeba, a když už to začalo být potřeba, tak už to pod kabátem stejně vidět nebylo 😅

estrellita
14. bře 2010

chaar: dekuju 🙂
ja jsem rada, ze nebudu muset nosit kabat a svetry 🙂 a ze budu moct chodit v suknich, v trickach atd. 🙂 a ten odkaz, co jsem dala, tak odtamtud si objednavala sijen kalhoty, ze ji je upravili na miru, tak jsem zvedava, co pak napise, jestli byla spokojena, protoze tam maji rozumne ceny jak za halenky, tricka, tak za sukne a kalhoty.

eirin
14. bře 2010

Estrelko, to zní jako super víkend.. a to budeš slaměnka jen o víkendech nebo celé ty tři týdny?

Ano, dvojčata se rodí prý průměrně v 38. týdnu, takže to bych byla úplně stejně s Andělkou. Vyvolává se v případě nějakých problémů u dětí nebo u matky, jinak se čeká na přírodu, přirozeně jdou děti když jsou obě hlavou dolů, CS když jsou oba konce pánevním. Pokud je jeden tak a druhý onak, záleží na tom, kdo je položen níže. U mě by to teoreticky mohlo vypadat na přirozený porod. Když nás čekala mamka, tak dokonce dva dny přenášela.

Ta sukně je krásná. Já si koupila akorát těhotenské rifle a něco mi přinesl Ježíšek, ono teď bych to stejně neměla kam nosit a až bude tepleji, tak to už vůbec ne 😅

andelka
14. bře 2010

estrel: Tak to je parádní program na víkend 🙂 Mně utekl strašně rychle, včera škola celý den, dneska dopo cvičení, pak oběd, pak spinkat a už je večer koukám 😅
Sukýnka je moc krásná, já mám jednu (ne těhu, ale jako by byla), akorát ty ji vynosíš víc. Na poslední týdny už snad nebudeš mít moc vedro, tak to budeš mít fajn. Mně tohle počasí docela vyhovuje, dneska jsme měli docela teplo, těším se na jaro. Sice je to přesně jak psala charleene, že jak je bříško vidět, tak je stejně pod bundou a dokud bylo solidně, tak žádné bříško nebylo, ale být těhu na zimu bylo nakonec lepší, než jsem si myslela. Aspoň sestřenka co má termín koncem srpna mi závidí - už teď se děsí posledních měsíců během léta. No ale kdoví jak bude, že.

jo, dvojčata se rodívají dřív, hlavně jednovaječná, naše holky jsou narozené taky v 38tt a měly být ještě snad o týden dřív, už se jim kazila voda a nestíhala placenta nebo co. Jsou narozené CS, plánovaným. Byly v bříšku jakoby v poloze 69.

eirin: Já mám též akorát dvoje těhu rifle, jedny černé tenčí elastické kalhoty a spešl jeden svetřík, ve kterém jsem ještě ani nebyla, ale chystám se v něm oslnit v úterý doktora 😅 Jinak nosím původní věci, svršky úplně všechny, žádné těhu tričko nebo halenku ani nemám a už to asi ani pořizovat nebudu, na tu chvilku.

estrellita
14. bře 2010

ja se bojim, ze svrsky mi casem nebudou, protoze uz ted mam netypickou postavu, dole uzkou, nahore velka prsa 😀 ale uvidime, jedno tehu tricko v S jsem koupila v obchode, protoze bylo slevne na 180 KC z 800 kc, meli posledni. no a pak jeste jedno ale vesti s tema koralkma,a, jednu jsem to tu hazela a jedno netehu, ale tehu s tema sovickama 🙂takze pak uvidime, co bude potreba. Do prace potrebuju ruzne obleceni, nekdy spolecenstejsi, nekdy staci jeansy, takze to se pak uvidi, do ceho se povejdu a do ceho ne 🙂

andelko: to ja ji unosim snad hodne, mam sukne moc rada 🙂 a vsechny co mam, tak v nich nemam zas tak moc mista na vesti bricho, ale uvidime, jak se prizpusobi 😀

mne normalne teplo, ani vedro nevadi, na druhoustranu preci jen je to jiny stav, tak uvidime, jak to budu snaset 🙂

eirin: aha, tak to jo. no spontanni porod by byl urcite fajn🙂 a jak je to s rychlosti? jsou ty deti rychle po sobe, nebo jake jsou tak nejak prumerne intervaly?

jinak ja jdu zitra na krev, a dostanu prukazku 😵 😵

estrellita
14. bře 2010

andelko: spani po obede bych zavedla i v praci pro vsechny, kdyz jsem byla v tom Spanelsku, tak jsem musela uznat, ze je to jejich nejlepsi zvyk, co znam. 😀

estrellita
14. bře 2010

eirin: nastesti budu slamenka jen o vikendech. no ale pres tyden se stejne vidime jen pozdeji vecer. ale tak 3 vikendy utecou jako voda. ten patek 2.4: jdeme spolu na NT a pak odjede pryc, tak jsem rada, ze to stihne a muze jit se mnou 🙂

milmic
14. bře 2010

Dobrý večír holky. 😉

Koukám, co jste napovídaly, ale už nevím na co reagovat. 😀

My jsme byli včera v restauraci ve Svitavách. Bylo to LUXUSNI! 😵 😵 😵 Měla jsem lososa a bylo to delicous, bo ako sa to píše.
Objednali jsme si svatební menu (do fora nenapíšu), a celkově se mi líbila restaurace i majitelé. Takže se mega moc těším. 😎

Jináč jsem si nějak uvědomila, že vlastně nemenstruuju furt. 😅 Ale je mi to totálně fuk. 😀

tiburcia
14. bře 2010

ahojky...my jsme dneska celý den nakupovali...ale jsem moc ráda, pokoupili jsme dost věcí do domácnosti a udělala jsem si radost, v Ikee měli dětské velké deky za 20 kč, tak jsem si jednu koupila...ale nevím proč v modré barvě 😀 😀 😀

chaarleene
14. bře 2010

tibu, tak to je fajn 🙂

mil, to je super, že jste si to užili...

andelka
14. bře 2010

tibu: Jé, nakupování, to je fajn, že jste si udělali radost něčím novým do domácnosti, to mě taky vždycky potěší. 🙂

estrel: to je super, že to manželovi vyjde, aby mohl jít s tebou na NT, pro nás to byl velký zážitek. A máš pravdu,3 víkendy utečou rychle. Máš už vymyšlený nějaký program na ně?

mil: No, pěkně se vám to blíží a rýsuje - doplňky, šatky, menu, kytka taky bude 🙂

chaarleene
14. bře 2010

holky, tak přeju všem dobrou noc, zítra jdu dopoledne na hematologii a pak na monitor, tak mě tu nečekejte 😉

estrellita
15. bře 2010

andelko: no na pristi vikend mam vymysleny veletrh For Kids 🙂, kam pujdu s mamkou, ty dalsi vikendy jeste ne, ale podniknu neco s kamaradkama, ale taky budu hezky odpocivat doma s knizkou .-)

chaar: tak at to dneska dobre dopadne 🙂 ja ted vyrazim k Dr. na krev a pro tu prukazku 😵 papa

estrellita
15. bře 2010

no teda tady je mrtvo. jinak se hlasim jako certsva nositelka prukazky 😀

aerin
15. bře 2010

ahoj holky🙂
nejak vas v posledni dobe nestiham a mam pocit ze ani nemam cim do diskuze prispet...

estrel, gratulace k prukazce🙂

ja jsem pred chvili prisla ze soccky, narok na PPM pry mam a muzu si zvolit 3letej rodicak🙂 a pry mi to neohrozi ani kdyz me ted vyhodi, takze uz se jen rozhodnout, jestli na ne budu hodna nebo nebudu...ale nedovedu si predstavit byt ted dva mesice uplne bez prijmu, kdyz toho musime jeste tolik poridit a zaridit svatbu 😒 Takze to vidim na PN...

estrellita
15. bře 2010

aer: no tak to jsou super zpravy 🙂
a co se to v praci deje? ja myslela, ze jste domluveni na konec kvetna, nebo tak nejak, ne? no naprosto chapu, ze kjdyz bys musela byt bez prijmu, tak ze pujdes na PNko!!!!!!!!!!!!

aerin
15. bře 2010

estrel, sefovi doslo, kdyz jsem v unoru onemocnela, ze muzu kdykoli skoncit na rizikovym a oni budou nahrani...takze zitra jsou prvni pohovory a pokud se jim nekdo bude libit, pocitam, ze tak v pulce dubna koncim...bohuzel mam jen dohodu o prac. cinnosti, takze me vyhodit muze☹

estrellita
15. bře 2010

aer: ach jo, to jsou starosti, no ja chapu obe strany, jak zamestnavatele, tak tebe. a co teda udelas? pujdes na PNko?

aerin
15. bře 2010

estrel, nevim, asi jo....je tech 14 dni co mi budou platit nezabije, pak mi to bude stejne platit socka...a PN mi mudra stejne navrhuje pri kazde poradne, pac mi dost tvrdne bricho...vcera jsem se celej den valela (kdyz nepocitam vareni obeda a mensi uklid) a ztvrdlo mi jen 2x.

vybiram svatebni oznameni a mam jich v uzsim vyberu 7, nechce mi nekdo poradit?😀

milmic
15. bře 2010

Aerko, prosímtě a jak to je s tou mateřskou tříletou?
Já totiž ted nepracuju na plnej úvazek, ale mám dvě dohody o pracovní činnosti.

Oznamka vyhod do alba, poradíme,. 😉

aerin
15. bře 2010

mil, ja mam taky dohodu o prac. cinnosti, pani na socce mi rekla, ze pokud jsem byla kazdy mesic nemocensky pojistena (nespecifikovala dobu, ale mysli ze je to min. 270 dni v uplynulych dvou letech) a pokud jsem si kazdy mesic vydelala minimalne 2000,-, mam narok na PPM a tudiz narok zvolit si 3letou RD

aerin
15. bře 2010

ja bych radsi hodila sem linky, s vkladanim fotek by bylo moc prace😀
poslu ti je IP

milmic
15. bře 2010

Aha, tak to se mě asi týkat nebude. 😀
Páč já jsem měla půl roku 3 školky na dohodu a školu dobrovolně a ted mám od nového pololetí dvě školy a školu už placenou. 😎

Oznamka pošli. ;)

aerin
15. bře 2010

ja mam normalni pul uvazek 20hod tydne, plus proplaceny prescasy a kdysi jsem jeste delavala vikendy, takze muj nejnizsi plat za celou dobu ve firme byl cca 5500,-, nejvyssi asi 11500,- (mam tam dost skoky), tak snad to bude v pohode...uplne se desim, ze tam pak prijdu teda uz zadat a nejaka jina urednice mi rekne ze smula

milmic
15. bře 2010

Tak já v tomto doufám, že na příští rok už začnu učit ve škole někde (akorát jsem stále nerozeslala životopisy saprlot) a bude to v pohodě.
A než já půjdu na mateřskou, tak uplyne moře vody. 😀 😀

aerin
15. bře 2010

mil, no vsak uvidis😉 ono se to muze za par mesicu zase zmenit😀

jo a objednala jsem z mimace drobkovi jeste dvoje navleky (mame zatim 3):
tmave hnedy http://svatebnioznameni.japosbrno.cz/objednavka...
a tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28108112&ta...

jeste jsem uvazovala nad temahle, at mame teda i nejaky modry:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28108085&ta...

a V. na to: "Tak moc modry...? A musime mit nejaky modry???" Tot naz vztah k modre😀 Takze Zachy bude proste chodit prevazne v hnede, pak zelene a cervene 😵

aerin
15. bře 2010

haha, koukam jaky pekny tmave hnedy navleky jsem postla:-d
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28575722&ta...

eirin
15. bře 2010

Aer, jaký máš pocit v břiše, když ti tvrdne?

aerin
15. bře 2010

eirin, no...neumim to k nicemu prirovnat😅 jako neni to vylozene bolest, je to proste neprijemny a celou delohu mam tvrdou jak sutr (ne jako kdyz se mi mimino navali na jednu stranu), takze presne poznam kde konci 😅
tobe netvrdne?