Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
12. pro 2013

@sisstin aj my sme chodili same do skolky, mama nas previedla cez cestu, ktora bola frekventovana...a zvysok dlhu ulicu sme isli sami.

jolinka
12. pro 2013

@sisstin tak na valaloch este i dnes funguje jak za sociku...male deti sice nie ale tu bezne vidam 5-6 rocne decka same sa bicyklovat po celej dedine. Ja idem na ihrisko s detmi a som tu kolkokrat jedina dospela osoba 😉

jolinka
12. pro 2013

v meste alebo aj vacsej dedine je to ine kafe...ked sme este byvali v meste prednedavnom...tak chodili male deti pred skolou vonku same len z 2 rodin...obe zname ako "socky"

no pekne sme si zaspominali, idem sa hrat s drahou

sicinka
12. pro 2013

Holky já jezdila v pěti sama na plavání zastávku autobusem přejít dvě velké křižovatky jednu bez semaforu. A taky jsem přežila 🙂 ale já na tom byla jako @sisstin od roka jsem mluvila od 4 četla do školy jsem šla se znalostmi určitě 3 třídy. Problém byl že jsem se nikdy nenaučila učit a pak to na střední pěkně odnášela. U nás to byl paradox jedno dítě verbálně o hodně napřed druhé dysfazii, se ani nedivím mámě že jí to tenkrát trklo, když ten rozdíl byl tak markantní a vydupala si vyšetření 🙂 Jinak já si myslím že by Dáda teď dojel třeba ze školky k dědovi (domů ne tam jezdíme autem), jen bychom ho nenechali, ale podle mě by to bez problémů dal 🙂

giraafje
13. pro 2013

@sisstin: no Ty jsi teda fakt hustá, v roce mluvit ve větách! Můj 13-měsíční má všeho všudy 4 slova, jinak jenom žvatlá. Ale už aspoň ukazuje. Přijde mi, že rozumí, oční kontakt má taky dobrej. No, já už pozoruju všechno, haha. S tou řečí to ale bude mít taky možná opožděné tak jak ten starší, ale už mě to snad tak nevyděsí. Já jsem mlela od dvou let normálně ve větách, ale mám mladšího bráchu, kterej ve 3 letech nemluvil skoro vůbec (jenom pár slov), tak to může být i někde v rodině.

sisstin
autor
13. pro 2013

@giraafje moje sestrenice mluvila taky hrozne brzy, je mladsi, tak si to i pamatuju. Mluvila driv nez chodila, takze vsem davala rozkazy, co ji maj podat 😅

sisstin
autor
13. pro 2013

@giraafje ono dle Krejcirove - starsi publikace, maji deti prvni slova v osmi mesicich, na roce maji asi 50-100 slov, pote spojuji dve slova atd. Ted jsou ty deti fakt v reci opozdene temer vsechny a proto se i menily vyvojove tabulky a co treba jeste pred tremi lety uz bylo opozdeni, tak ted je norma 😉

lenuskin
13. pro 2013

@sisstin Asi lidstvo degeneruje. ☹

bosorka37
13. pro 2013

@ottic ahojky 🙂 moc dekuji za optimisticke zpravy a moc vam to preji. My jsme tento tyden absolvovali kolecko SPC, homeopat, psychiatr. Jeho noci jsou cim dal horsi, uz jsme naprosto zoufali. SPC doporucuji rozhodne zarazeni do kolektivu od 3 let, ale spis specialni skolku se zamerenim na rec. Auti rysy tam vidi, ale je maly, chteji ho videt znovu za rok. Zrovna tak zminili, ze by mohlo jit o smisenou dysfazii. Nicmene auti rysy nektere ma ☹ Psychiatr mu zadne leky dat radsi nechce, napsal mi nejaka homeopatika, dnes je jdu vyzvednout do lekarny, tak uvidime, jestli mu zaberou. V utery nas ceka magneticka rezonance a snad konecne vysledky metabolickych poruch. V SPC s nim pracovali hodinu a pul take beze me, pry i docela spolupracoval, nevztekal se a na zaver jim tam usnul... takze mysli, ze by mu kolektiv a jina autorita fakt prospely.

laaska
13. pro 2013

@bosorka37 homeopatia je biela magia, ja sama som mala homeopaticka mastodynon a preslo mi to do duchovnej oblasti, bola som zbytocne nervna, depresivna.....uz by som si ich nikdy nedala predpisat.

krystalka
13. pro 2013

@laaska - tak magie to trochu je, ale spíš v tom smyslu, vybrat ten správný lék, je potřeba hodně zkušený homeopat a i tak kolikrát chvíli trvá, než se ten správný lék najde, zvlášť, když se příznaky nemoci rychle mění...mně samotné homeopatie už několikrát dost pomohla, u syna jí mám zatím vyzkoušenou jen na zmírnění reakcí po očkování...nicméně ani homeopatie není všemocná, takže stejně jako nám někdy nezabere klasický lék, tak se to může samozřejmě stát i u homeopatik....

cairka
13. pro 2013

Ja sa idem pochváliť, malá troška urobila vývinový skok 😵 Zmenila sa hra, konečne sa hrá jak škôlkarka a nie ako bábo 😵 (no, ešte má čo doháňať, ale už je to vidno, že tam je pokrok) a navšítvili nás otázky. Dosť nerozumiem tomu, prečo v jej veku a slovnej zásobe prišli práve otázky "Čo je to?" a "Čo je tam?" , ale konečne sa zaujíma aj o veci, čo sa jej bytostne nedotýkajú, tak hádam sa začne zaujímať a o okolitý svet. Len teda ako som zistila, stále si nie je schopná zapamätať odpoveď na jej otázky 😅 ale tak snáď sa aj to spraví , hoci zatiaľ to moc optimisticky nevyzerá. Respektíve ani nie, že nezapamätá, ona ozaj ako keby nevedela spojiť viac vecí do jednej, využiť, to čo vie. Som zvedavá, či sa aj toto niekedy zlomí. Ale teraz sa teším z pokroku 😵 Len sa zhoršuje sociálno, mám pocit, že to má súvis, ako furt doteraz - jedno sa zlepší a niečo iné zhorší 😝
@laaska , ešteže tá biela mágia dokáže začarovať moje dieťa, že spí aspoň ako-tak 😝 😅

abbie
13. pro 2013

@lenuskin za to moze technika a my ludia ... deti maju od narodenia neskutocne vela pdnetov, ktore nedokazu spracovat, uz od uplneho malicka maju kopec hraciek, nestaci jedna hrkalka, ale kazde dieta ma aspon 5 😒 , telku kukaju uz rocne deti atd.

ottic
13. pro 2013

@bosorka37 Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že nám fakt prospěly cizí autority a kolektiv ! Vřele doporučuju. Když by neklapla školka, co zkusit jesle ? Nanejvíš tam bude nejstarší a péči tam bude 100%. Já s tím mám tu nejlepší zkušenost. Byl ve 3 letech v oddělení pro menší děti a strašně mu to tam prospělo, chodil 1x týdně a i za tuto krátkou dobu se tam moc naučil.
Ohledně té dysfázie - mně ještě ve 2,6 roce tvrdili, že to dysfázie nebude a dívej, jakou ji máme těžkou. Vyčkej a třeba z toho vyroste. Mě by nikdy nenapadlo, že Vojta se takto spraví, když to tak řeknu, během 2 měsíců.
S tím spaním je to pitomý, snad se mu to zlepší, Vojta takovéto problémy se spaním neměl, budil se mi kolem toho druhého roku, to jo, ale třeba 2x za noc, víc ne. Kolem roku jsme jen měli noční řevy, to bylo děsný, to se nedal uklidnit, až se obvykle pozvracel a to ho vyčerpalo a byl klid. Příšerná doba. Měla jsem oči jak angorskej králík. Trvalo to cca půl roku a pak to přešlo. Musíš vydržet.
Když tak napiš....

ottic
13. pro 2013

@bosorka37 A můžu ti říct, že ve jeho věku Vojta u psychologa sám nevydržel, a standardní bylo, že se tam pozvracel, vztekl a nic neudělal. A auti rysy ..... které z dětí tady je nemá 🙂.

laaska
13. pro 2013

@krystalka ja som sa zacala za svoje deti, seba, manzela i celu rodinu modlit ruzenec. Je tam prislubenie, ze cokolvek budem prosit v tejto modlitbe tak dostanem. http://www.svatyruzenec.estranky.sk/clanky/pris... Malemu vysli tie novorodenecke testy zle - tie nevyliecitelne choroby, co sa berie krvicka z nozicky na 4 den po narodeni. Museli sme tie testy opakovat po 2 tyzdnoch. Dovtedy som sa modlila ruzenec a Druhy krat nam uz tie testy vysli dobre. Je to samozrejme individualne a zavisi to od viery. Ja som tiez verila takymto pohanskym praktikam, dokonca som zistila, ze biorezonancia je biela magia, skoro som z toho zomrela. Pomohol mi ruzenec a odvtedy viem, ze je to to prave, vdaka tymto modlitbam zijem a moj zivot sa stava coraz lepsim. Mohla som si vybrat Boha alebo diabla. Rozhodla som sa pre Boha, cesta je ovela tazsia, musela som odpustit vsetkym, predovsetkym otcovi, matke - zle zazitky z detstva, vsetkym ludom. Olutovala som to co som ja kedy komu urobila, zbavila som sa vsetkej ezoterickej literatury a new age literatury, vyhodila som vsetky orgonity a kadejake modly budhu a kamenov, kristalov, co som mala doma a odvtedy som dostala milost vyliecit sa.
Vies ono je jednoduchsie dat decku alebo sebe nejake homeopatika, ved problem sa rychlo "vyriesi", ako odpustit a modlit sa denne napriklad 20minut ruzenec. Ono je jednoduchsie dat dietatku nejake homeopatika na zmiernenie priznakov po ockovani a o 2 roky zistit, ze moje dieta je autistom, no z coho asi. Hlavne, ze po ockovani neplace a nema horucku...Ano dat homepatika je lahsie a potom sa mamicky cuduju, ze preco ich dieta nieje ako standardne deticky....
@cairka neskusala si ist za katolickym fararom nech sa za babatko pomodli? Vedela by som ti poslat kontakt na jedneho pana, ktory sa modli za ludi a mnohi sa vyliecia, staci sa vzdat pohanskych praktik o ktorych som pisala vyssie. Ak by niekoho zaujimalo viac, vela veci som pochopila z knihy Pozehnanie a kliatba od Darek Prince, ja som sa za svoje deti dokonca postila a tiez nam to pomohlo. Derek tak isto napisal knihu Post. Staci googlit, daju sa tieto knihy kupit tu. http://www.derekprince.sk/pozehnanie-alebo-klia...
Necitala som diskusiu

sisstin
autor
13. pro 2013

@laaska tohle je téma o poruchách komunikace, ne ezoterika či víra atd., takže prosím do příslušného tématu, děkuji 😉

mpg
13. pro 2013

@laaska Tiež som časom zistila /už som staršia/, že všetko so všetkým súvisí. Aj, že viera dodáva silu a vlastne Pán Boh je najlepší lekár, či učiteľ atď. Ruženec je silná modlitba a jedna prosba slávnostného ruženca je: - ktorý nech riadí slová naše, iste by neškodilo modliť sa ho.
Ľudia dlho hľadajú ako vyriešiť svoje problémy a niektorí dôjdu aj ku viere, v Čechách asi menej často.

giraafje
13. pro 2013

@sisstin 50 slov v roce, no to je pro nás úplné sci-fi. Bratranec má vystudovanou medicínu a říkal, že se uvádí, že v roce mají cca 5 slov, ten starší těch 5 i měl, mladší měl tak 2, teď má 4, takže fakt žádná sláva 😒

sisstin
autor
13. pro 2013

holky, já vás poprosím, aby se tady Bůh a podobně neřešil, já jsem na to docela alergická. Je tady přímo téma, kde se řeší tyhle věci, tak si běžte tam. Díky 😉

sisstin
autor
13. pro 2013

a nepřijde mi zrovna etický tady psát maminkám postižených dětí, ať jdou za farářem, ten se pomodlí a dítě se vyléčí...to jsou naprostý bludy a fakt to nehodlám jako zakladatel tohohle tématu tady tolerovat 🙄

giraafje
13. pro 2013

Tak mladší přidal nové slovo "banán" 🙂

valika_val
13. pro 2013

dvihlo ma zo stolicky 😀

laaska
13. pro 2013

@sisstin prepac, nechcela som nikoho urazit, chcela som napisat co sa stalo mne a co mi poskodilo a co pomohlo. Uz ma tu nebude vidiet.

abbie
13. pro 2013

mne sa zjezilo vsetko, co sa sa na tele dalo 😀

abbie
15. pro 2013

Baby, nasla som vychovno vzdelavaci plan pre MS, je v nom rozpisane, co kedy ma dieta vediet, na com sa ma pracovat s dietatom a v akom obdobi. Je to dlhe, ale velmi dobre citanie
http://www.statpedu.sk/files/documents/svp/ms/p...

mariposa2003
16. pro 2013

Ahoj holky,
zdravím, začetla jsem se trochu do historie téhle diskuze, objevila jsem nějaké tipy na programy na ipad
@sisstin díky, stal se u nás totiž zázrak, naše nespolupracující dítě začalo spolupracovat🙂
Nemáme teda doma ipad, takže jsme zatím zkoušeli jen pár prvních programů od my first app na iphonu, samozřejmě je to pro něj moc malý, takže má občas problem to správně přetáhnout, ale princip chápe. Zatím jsme teda zkoušeli jen jednodušší hry, ale on nikdy nespolupracoval u ničeho, tak aspoň něco. To složitější přiřazování od 2,5 let teda ještě moc nedává 😒 ale aspoň to jednodušší od dvou let jo 🙂 je mu 2,9.

Uvažujem, že bysme teda ipad pořídili, myslíte, že stačí ten ipad mini? Nebo je lepší ten velkej? Mám trochu strach, že už to na něj bude zase moc velký. A jak velkou paměť je tak dobrý mít? Díky.

Jinak jsem se včera zkoušela zase tak nenápadně ptát kde maminka vaří, tak jsem se dozvěděla, že polívku 😒 Pak co svítí v noci na nebi, to jsme stáli u balkonu a měsíc zrovna nesvítil, tak říká nene, měsíček nesvítí....takže něčemu rozumí, ale každopádně asi s porozuměním nějakej problem bude. Jsme objednaní na začátek února k té dr. Junkové, jsem na to hodně zvědavá, co něj bude říkat. I když si teda nedokážu vůbec představit, že tam bude spolupracovat. No uvidíme.

mariposa2003
16. pro 2013

@jolinka Ještě jsem se chtěla zeptat, ta tvoje holčička s receptivní dysfázií cca ve třech letech mluvila? a jak dobře? A ptala se vás na něco? Náš syn se ptá jenom co to je, případně co to je zvuky, ale není to moc častý, když neví, jak se něco řekne, tak to spíš označí nějakým výrazem, co už zná a já ho pak samozřejmě opravím, tak už si pak pamatuje ten novej. Ale že by chodil a říkal co to je na všechno kolem, to fakt neznám.

krystalka
16. pro 2013

Holky, Jiřík zase dneska perlí 🙂 , byli jsme na vánočních trzích, tak nejdřív si jako tradičně každý rok vybíral jednu takovou tu klasickou skleněnou ozdobičku, vybral si malý stromeček a sáhodlouze u stánku řešil, že bílý bude lepší, protože zelený by na našem zeleným stromečku nebyl vidět a že stejně máme většinu ozdob modrých 😀 , pak jsme šli na zastávku autobusu a v dálce nějaký jel, tak jsem koukala, až uvidím číslo a Jiřík mi povídá "buď v klidu, to není náš" 😀 a nakonec doma dělám oběd a potřebovala jsem kolíček, abych zavřela načatý pytlík s rýží a Jiřík jeden vytahuje ze šuplíku se slovy "bude tenhle přijatelnej?" 😀 😀 Jo a jak jsem si tu poslední dobou stěžovala, že je vzteklý, bouchá nás apod., tak dneska mám doma snad to nejhodnější a nejmilejší dítě pod sluncem 🙂, tak snad to předtím bylo jen nějaké období a nebo nějaká předzvěst těch neštovic 😉 . Akorát teda s jídlem je to pořád stejné - má tu nandaný talíř a už musel nutně dodělat kus vláčkodráhy, nutně mi něco říct apod., teď si dal dvě lžíce do pusy a už je zase v tahu 😀 ...jemu ani vůbec nevadí, že to bude mít studený, klidně to postupně sní i tak....

monuska342
16. pro 2013

ahojte maminky dnes som bola zo synom 3,5 roka u neurologicky kedze mame problem s rozpravanim vie asi 50 slov a inak hatlaninky...povedala nam ze asi mu dobre nefunguju spojenia medzi pravou a lavou hemisferou mali ste niektora tento problem?poslala nas na EEG ako ste to riesili zlepsilo sa to vasim detickam?