Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
4. dub 2011

u nas vezmu skor, a niekedy moze byt rozhodujuce aj datum na prihlaske... co je podla mna blbost, niektori davali uz v oktobri ale ked mas sotva 2 rocne dieta, ako mozes vediet co bude o rok, jeho vyvoj atd. ci vobec dat prihlasku, ak by nam aj Misa vzali uvazujem ze nastupi az v januari to uz bude cerstvych 3, i tak by nastupil najskor z nasich deti

sisstin
autor
4. dub 2011

@jolinka ono to je všude jinak, tady to zrovna (jako u nás v Pcích) se školkama není tak kritický jako v jiných městěch, umístí skoro každý dítě, i když třeba ne do té školky, do které chceš...ale já jinou školku než tuhle nechci, to s ním teda radši budu zas další rok doma a zkusíme to další rok. Akorát ted už nejsou ty plusové body za opakovanou žádost...ale já teda tak nějak doufám, že ho vezmou 😉

jolinka
4. dub 2011

myslim ze na 4 roky bude na skolku akurat zrely a ze mu to prospeje

sisstin
autor
4. dub 2011

@jolinka no prospěje mu to určitě si myslím, ale asi ty začátky budou krutý...já jsem se tam s nima dohodla, že jako matka v domácnosti ho nemůžu tak jako tak dát déle než na 4h...že se uvidí, jak se zadaptuje..a podle toho si pak teda budu hledat práci a šel by na ten plnej úvazek 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

holky, já byla včera v Práglu a jako trošku jsem to asi přehnala s vínem...že by mi bylo dneska nák dobře, to se říct nedá 😅 😅 😅 😅

jolinka
4. dub 2011

@sisstin 😀 zotavuj sa.. ist si niekde posediet a vypit bez deti .... o tom ja tak snim 😔
no nic, bezim tiez do skolky vybrat dievcata

smardik
4. dub 2011

@jolinka on vyvýdí kvůli oblečení někdy od 2let, nové boty byli hrůza, čepiče taky,rukavice taky to si nenechal dát, řval a ted naopak čepku chce a jak nedáš řve ale nová bunda hrůza, ale není to vztekání se ale pláč jako když ho něco bolí, nesnáší změny, koupili jsme mu novou židličku na jídlo a taky hrůza on chce svoji plastovou

musím jít Honzík se zlobí, už jsem z něj neštastná ☹

sisstin
autor
4. dub 2011

@smardik ony tyhle děti, které třeba hůř rozumí mluvené řeči..tak pak neví, co se s nima děje...vyžadujou ty svoje známé věci, je to pro ně jistota 😉

smardik
4. dub 2011

@sisstin snad to bude jen tím, ale postýlku vzal fakt v pohodě, už spí po obědě neusnul a byl vyřízený

blbé je že je logopedie v Brně ohrožená, nemám hlídání pro Honzíka

sisstin
autor
4. dub 2011

@smardik a s Honzíkem tam jet nemůžeš? Myslím, že oni s tím problém nemaj 😉

jolinka
4. dub 2011

smardik
ono sa to casom zlepsi, treba dufat... teda kazde dieta je ine ale my sme sa zlepsili k dnesnemu dnu tak na 90 perc. teda obcas sa este vyskytnu nejake veci, kakao pije z toho isteho hrnceka, sedi v kuchyni len na svojom mieste, ale vacsinu veci [ najhorsie na tom bolo oblecenie a celkove nejake fyzicke dotkyky kupanie, strihanie] uz berie v pohode. najme posledne 3 az 5 mesiace je to Ok.... no ale co sme mali od takeho roka a pol 😠

sisstin
autor
4. dub 2011

holky, tak zrovna s tímhle jsme problém neměli..to by bylo asi peklo při mé vášni pro oblékání 😅 😅 😅 😅 😅

jolinka
4. dub 2011

vcera Kati na moju otazku ako sa volas? hned povedala Katika Kr.... asi prvy x to zvladla bez mojej pomoci, ty sa volas tak a tak.
Boli sme sa vcera korculovat [teda len dievcata korculuju] a uz jej to islo vyborne, odmietla moju ruku a boli uz tam aj naznaky plynuleho pohybu nielen kracanie na korculach ako v jeseni... 🙂 ona je tak zlata drobnucka ze sa vsetci ludia za nou obzerali ze take male cudo korculuje,,, 🙂

sisstin
autor
4. dub 2011

@jolinka ty jo, to je Kati fakt šikula...jako představa Tygra na bruslích je fakt vtipná 😅 😅 no, jinak Tygr na otázku, jak se jmenuješ, řekne :Íá ( Péta), ehm 😅 😅 😅 😅 😅

dana19
4. dub 2011

@sisstin Ahoj 🙂 tak sme už obědnaní na neurologii a foniatri...ve čtvrtek a v pátek...včera sme se s manželem dívali na střepiny a vysvětlovali tam co to je ten autismus a byli sme z toho rozhození pěkně....říkali tam,že se zjistí z magnetické rezonance,nevíš dělají to na neurologii?každopádně Kájovo chování se zhoršuje...nemůžu s ním jít vůbec nikde do společnosti...jenom zmerčí dveře a okamžitě začíná bouchat...vůbec neposlouchá(nechápe)v nedělu sem se s ním pokusila jít do Zoo...katastrofa největší...zvířata ho nezajímali vůbec...sedl si na trávu a byl spokojenej že si může přehrabovat trávu a hlínu...jakmile sem se ho pokusila odtrhnout,hrozný řev,kopání nohama,dokonce mi i rozbil brýle....tak sme se zbalili a šli radši dom ☹

sisstin
autor
4. dub 2011

@dana19 to s tou magnetickou rezonancí není prokázaný....prostě žádný "zaručený" metody, jak odhalit autismus na nějakým jiným podkladu, než psychologickém vyšetření, zatím není 😉

jinak ono opravdu vývojové opoždění, mentální retardace, těžké poruchy porozumění atd. se v tomhle věku projevují jako autistické rysy a autista to dítě být nemusí 😉

dana19
4. dub 2011

@sisstin aha...to je zvláštní...říkali že jde nějak vidět,který části mozku se použivají a že u těch autistů to jde vidět,že ty části mozku nepoužívají...že se nějak nepropojují nebo co...sama sem napnutá co nás čeká...jinak sem se chtěla obědnet u té Krejčířové,ale obědnává až na konci dubna na podzim,ale psala,že pokud bych chtěla dřív tak se můžu obědnat u nějaké její kolegyně,ale vidím to spíš na ten podzim. Snad to opravdu bude opoždění 🙂 nějak si neumím představit se celý život starat o autistické dítě.

sisstin
autor
4. dub 2011

@dana19 už jsem to tu psala holkám, Křížovou nebrat..to možná u nějakých méně závažných záležitostí jenom 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

@dana19 jinak pod Aplou je přímo Raná péče zaměřená na autismus, tak možná by nebylo od věci je kontaktovat 😉 jako diagnozu nedají, ale můžou vyslovit třeba nějaké podezření a pomoct s tím, jak s chlapečkem pracovat, dokud se nedostanete ke Kr. 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

ten počet autistických lidí strašně stoupá, autismus už má každé 110!!!! narozené dítě ( samo třeba lehčí nebo hraniční, ne těžcí autisté)..ale i tak to je docela peklo teda 😔 ted je to zhruba 67 milionů lidí na celým světě....

jestli je to "jenom" lepší diagnostikou, nebo je fakt něco špatně....těžko říct 😖

aleachim
4. dub 2011

siss, ty umíš potěšit nastávající matky 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

@aleachim no to nebyl záměr, jenom, že ted byl světový den autismu a četla jsem to...a docela mě to šokovalo 😉 stát se může cokoliv, pro mě je to jeden z důvodů, proč se do dalšího dítěte zrovna jako nehrnu ...když teda pominu jiný okolnosti 😉

dana19
4. dub 2011

@sisstin to nás včera šokovalo taky,říkali sme si jestli si nespletli čísla....zkusím je teda kontaktovat a uvidim,protože co čtu je teda dost děsný...třeba v jihomoravském kraji jsou 2 pedagogové co se zabývají autistickýma dětma a to ještě jen tak,že se přijdou jen podívat 2krát do roka na děcko a jinak nic ☹ a to sem ještě četla že se v čr často autismus diaknostikuje nesprávně...prostě dneska ti nikdo s ničím nepomůže,všechno oběhat,pozjišťovat sama...diky bohu za internet 😀 a co mě teda překvapilo hodně byla dikuze a v ní tvrdili,že autismus může způsobovat lepek a mléčné výrobky! ale že se vzorky moči musí posílat až kdesi do londýna,že u nás se takový spešl vyšetřní nedělá...uplně valim oči jestli je to fakt pravda 😕

sisstin
autor
4. dub 2011

@dana19 já na tyhle diety moc nevěřím..ale hodně rodičů popisuje, že došlo k velkýmu zlepšení.... 😉 pak jsou ještě ty testy na opoidní peptidy...ale fakt tomu nerozumím...

mně tohle přijde trošku ve stylu: tonoucí se stébla chytá 😉 ale těžko říct...je jasný, že pak zkoušejí ti rodiče všechno... Handle, floor-time a další věci... 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

hlavně nevěřim na ty "zázračné" metody, které dítě vyléčí z autismu úplně 😉 ono bohužel i v téhle oblasti je to těžkej bussines....třeba i to handle 🙂 zaplatíš těžký prachy...a oni ti za pár hodin ukážou, jak na to..ehm 🙂 🙄

dana19
4. dub 2011

@sisstin taky mě to příjde nepravděpodobný...spíš tomu nevěřím....raději budu věřit doktorům a zkušené psycholožce 🙂 no nic už jdu radši spat nebo mě z toho brzo hrábne...mohla bys mi ještě prosím napsat jak to probíhá u neurologa?

sisstin
autor
4. dub 2011

@dana19 to záleží ale, kam jdeš..u nás tak nějak nic, koukla na něj od stolu...poklepala kladívkem reflexy..ptala se na anamnézu rodinou, pak jsme tam byli na EEG a od tý doby jsme vyřazený 😉

jolinka
5. dub 2011

dana19, dieta ako taka nevylieci autizmus, moze zmiernit priznaky, ale len v pripade ak ma dieta skutocne nejaku metab. poruchu, moja znama ma 3,5 r dievcatko diagnostikovala dr. Janosikova atypicky autizmus, jej matka ako laik videla ze mala nema v poriadku travenie, boli na testoch vysli im pozit. neznasanlivost lepku a mliecna bielkovina, tak drzia dietu od jesene, dokonca prisnejsiu verziu okrem muky vylucili aj vsetky ostatne skroby zemiaky, ryzu... mala je maso, ovocie, zeleninu, rast. tuky, a semienka.

zlepsil sa jej ocny kontakt, pozornost, zmiernila sa hyperaktivita ... ale nadalej je autistka

jolinka
5. dub 2011

@dana19

jo, a este jej zistili aj horsie vstrebavanie v crevach, takze dodavaju vitaminy, mineraly

sisstin
autor
5. dub 2011

ona teda velká spousta autíků jí jenom pár věcí, a pak je docela i problém dělat nějakou dietu 😝 to jde fakt u autistů, co s tímhle zrovna problém nemají...

ale obecně mléko a mléčné výrobky jsou považovány za jed...normální člověk prý mléko nepotřebuje 😕 no já nemít mlíko do kafe, tak mi ani nezačne den 😅 😅 😅 😅