Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

anarae
18. kvě 2011

@sisstin neboj nějak bylo nějak bude🙂 zařídím si hlídání a pujdu upustit páru někam ven a opijunse jak zákon káže do němoty 😀

sisstin
autor
18. kvě 2011

@anarae paní, to je třeba jednou za čas 😉 já půjdu v sobotu 🙂

anarae
18. kvě 2011

@sisstin jj asi taktéž ,ale zase holka má příští týden narozky tak ,koumám jestli tuhle sobotu neudělat oslavu nebo počkat na tu další...asik podle počasí ,když bude hezky na příští týden pít se bude tenhle a když ne otočím to🙂

evaje
18. kvě 2011

Holky, co se týká toho jídla, tak Matymu fakt pomohla. On je takový ten " co neznám, to nejím". Ale taková ta davovka ve školce funguje. Teda i obráceně, jako že odmítá, co normálně jedl. Ale už si přidává a tak. Takže teď už fakt dobrý. 😉 Jdu spát a kdyby jsem vás už do víkendu nečetla, tak "Na zdraví" a bacha na Lambrusco 😀

ygreen
19. kvě 2011

Tobča jedl docela dobře, ale převážně skleničky HIPP do 2 let, pak začal být šíleně vybíravy, měl amoky jen co jsem nesla talíř, okamžitě sebou hodil na zem a ječel ani nekouk co na talíři je. Teď co začal chodit do školičky to je lepší,a le jsou tam jen 3-4 děti a prvky montessori, tak tam nikoho nenutí a tak, takže začal jíst polévky. Ale už je měsíc doma - kvůli nemoci - a jsme kde jsme byli.

Včera nás překvapil v obchodě, Jirka muá nabídl rohlík a on že NE (ne říká už hodně dlouho, ale pokaždé s takovou hnuhňavou aurou, včera ho vyslovil tak klidně a jasně, že kdybych ho neviděla, myslela bych že to řekl Jirka 😀). A snad bude fungovat i jistá nápodaba vůči dceři - včera nechtěl ten rohlík a já mu za pár minut ukázala jak se Thea cpe rohlíkem, otočila jsem se a on si sám vytáhnul z igeliťáku rohlík a začal ho jíst.

mmch - taky ujíždím na Lambruscu, a to jsem nepila co jsem otěhotněla s Tobiášem. Ale teď je to k relaxaci nějak třeba - večer, když manžel vezme děti uspat (většinou ale musím uspat kluka), tak jdu na kinotip, čumim na Battlestar Galaktiku a popíjím decku 😀

sisstin
autor
19. kvě 2011

čau holky,

tak my valíme na logo za chvíli, ale vidim to černě 😒 jen co zjistil, že tam dneska jdeme, tak už řev 😒 a to tam chodil tak rád, ale prostě od minula zásek a nechce... 😒 no tak uvidíme, jestli se to tam třeba nezlepší..on má prostě hrůzu z tý Barči a nechce tam kvůli ní chodit 😖 no mám hned samozřejmě od rána nervy v kýblu, páč on řve a 60x do minuty se ptá, jestli už přijde děda a půjdou na nákup...já mu řeknu, že odpoledne..že půjdou..a za vteřinu už zas řve a zas se ptá 🙄 🙄 🙄 🙄

hanatka
19. kvě 2011

@ygreen náš mladej když něco nechce, tak já nebo MM do toho kousneme a říkáme, tý jo to je dobrý, to si sním sama a povětšinou to hned chce taky 🙂 Jednu dobu jsme to museli praktikovat tak, že jsem jakože dala jídlo MM, i když to bylo pro Radečka, on začal jíst a říkat, jak je to dobrý, v tu chvilku tam malej byl a chtěl to taky a snědl všechno. Od tý doby, co chodí do školky, to už dělat nemusíme, jí v pohodě. Jasně, někdy si vymýšlí, že nechce to, ale chce ono, ale to určitě každé dítě.

@sisstin to je teda něco, tak snad vám ta terapie pomůže. A hele, třeba nerozumí slovu odpoledne, je to časový údaj a s tím mají děcka problém. Já to vždycky opisuju, jakože prvně sníš oběd, pak se vyspinkáš a pak např. pojedeme k tetě. Protože když mu ráno řeknu, že odpoledne pojedeme k tetě, tak se taky co pár minut ptá.

ygreen
19. kvě 2011

tak tohle u nás nezabírá, páč Tobiáš naopak vypadá že je rád, že to někdo sní a on nemusí. Prostě byla fáze kdy viděl že nesu talíř a vztek, brek, prchání 😝

holky dneska venku super, šli jsme za barák na hřiště, oplocený, byli jsme tam sami, tak tam na trávě krmím Theiku a Tobík si tam sám chodil a hrál a přišla maminka s tak 2 a 3/4 letou holčičkou a Tobík za ní a bral jí za ruku, chtěl aby s ním někam šla, a smál se na ní, chtěl aby si s ním hrála v domečku (holčička, tedy byla zaražená a nechtěla). Ale ten Tobíkův zájem byl super, ta iniciativa. Jsem moc ráda 😵

sisstin
autor
19. kvě 2011

no tak jsme dopadli dle předpokladu, celý to prořval 😝 aspoň dělal něco rukama, sice řval a nemluvil..ale nějaký úkoly tam udělal... mi logo říkala, že to je docela normoš, že tam děcka třeba po roce začnou z ničeho nic řvát..že to je jenom přechodný a normálně máme chodit dál, žádný pauzy...takže v pondělí jdeme zase.. 😝

@hanatka no já jsem mu to říkala, že nejdřív pojedeme za tetou, pak půjdeme na vagonky a pak přijde děda, ale ne, prostě řev....ted už teda říkal, že příště u tety povídat bude, tak to jsem na něj silně zvědavá 😝

no nic děvčata, počkám, než přijde táta a razim s kámoškou do města na skleničku, mám fakt nervy na pochodu 🙄

jolinka
20. kvě 2011
ygreen
20. kvě 2011

ahoj holky, včera odpoledne jsme byli na zahradě, sázela jsem zeleninu, zalejvala a malej mi krásně pomáhal, jakože opravdu pomáhal, nosil mi prázdné konve, zaléval se mnou, míchal mi hlínu, apod, nebo jen u mě seděl a hrál si. A taky se zlepšuje mluvení/nemluvení. O hodně víc mluví i když třeba sám pro sebe při hře, ale vše komentuje, mluví k nám. I manža si všimnul, že to nejsou už jen nějaké zvuky, ale že když komentuje určitou věc, tak že opakuje stejná "slova".
Je i lepší v komunikaci - když něco chce udělá prosím prosím, když něco nechce řekne jasné ne a zakroutí hlavou.

V obchodě si vybírá z regálu věci, které třeba nikdy neměl, ale které opravdu potom jí.

A dělá že mě neposlouchá, nebo mě ignoruje jen tehdy, pokud dělá něco co ho baví a já nechci aby to dělal - vylejvá vodu, háže hlínu do bazénu, apod.

sisstin
autor
20. kvě 2011

@ygreen tak to je fajn, pěkný pokroky...

já se do neděle loučím, dneska jdu randit 😅 😅 zejtra u nás doma babská jízda (naši právě odjeli s Tygrem k babičce až do neděle), a v neděli se ještě uvidí....

tak hezký víkend dámy 🙂

dalea
20. kvě 2011

Jolinka,ja to neviem spustit 😕 To musim stiahnut? 😕 Dnes nam doslo to pocitanie soba boba,tak poobede vyskusame 🙂 Vsetci sme doma chori a vonku je tak krasne 😒 Inac vcera bol u nas jeden chlapcek,v auguste bude mat 6 rokov a od septembra ide do skoly. No v porovnani s Leou som nechapala 😲 Vybral si hru-Moj prvy kviz a chcel to hrat.No kym som mu vobec vedela vysvetlit o co ide,tak mi to dalo riadne zabrat 😝 Napr. mal na karticke knihu a pod nou tri veci-policku,bicykel a motyla asi. Tak som mu vravela,ze musi uhadnut k comu asi bude patrit ta kniha a on vobec nechapal 😕 Potom sa ma pytal,ci je kniha z plastu,tak mu vravim,nie,z papiera.Tak zacal uvazovat,ze co okrem knihy je tiez z papiera.(asi v skolke nieco triedili podla materialov),proste vobec na to logicky nevedel prist,kym sa mu Lea na to nepozrela a povedala mu,ze kniha patri na policku 😕A s ostatnymi kartickami to dopadlo rovnako,stale sa chytal len toho materialu,z coho ta konkretna vec je a ked neslo o vec,bol uplne vedla 😕Len nedavno sa naucil rozpoznavat farby,ma zlu vyslovnost,niekedy mu nerozumiem a bola som prekvapena aj z toho,ze ak ma nieco vysvetlit,nejaku zlozitejsiu odpoved na otazku,tak to nieje o nic lepsie,ako u Lei.Vcera sa v skolke fotili,tak som sa ho pytala,ze ked sa fotili vsetci spolu,ci sedeli,alebo stali.Najprv povedal,ze nevie,ale ked som trvala na odpovedi,tak to znelo asi takto-Bolo tam daco take zelene a do toho sme si mohli vselijak posadat 😕Takze som sa vela nedozvedela 😨K jeho veku mi to pride dost slabe,nase deti,co sme tu su mladsie a zvladaju ovela viac 😕Inac s chlapcom niesu ziadne problemy,je zlaty,len ma to dost prekvapilo 😉

sisstin
autor
20. kvě 2011

@dalea no toje právě to, že pokud s dětma nejsou nějaké výrazné problémy..tak hodně rodičů na ně tzv. "peče", teda ne, že by je nějak zanedbávali..to vůbec..ale nějakej takovej ten "rozvoj", tam fakt není 😉 hrozně málo rodičů dětí bez problému se nějak zajímá, co s nima dělat a jak je rozvíjet..

a upřímně se přiznám, že kdyby byl Tygr v pohodě, tak jsem asi to samý 😉

dalea
20. kvě 2011

@sisstin Samozrejme,ze sa im viac venujeme,aj ked musim priznat,ze aj uz s malou skoro nic cielene nerobim,nejake pexeso sem-tam,puzzle,pracovne zosity sme uz davno nepreberali,teraz sa zahrame s tym sobom bobom.Ale napr. pri tom kvize,ja som malu nic neucila,ukazala som karticku,povedala jej priradit co k comu patri a ona to vedela,nic ju ucit netrebalo. Vie logicky priradovat ci uz podla farieb,materialu,sposobu pouzitia,proste automaticky to vie,nic jej blizsie nemusim vysvetlovat. Cize to nema naucene a nieje ani nadpriemerne inteligentna,preto ma to u toho chlapca prekvapilo,ze hoci to videl prvy krat,tak som si myslela,ze to da 😕 Siss,ale ved ty si Tygrovi neukazovala spravne odpovede,co ma ako robit,zeby to mal naucene,nie? Takze myslim,ze by ste takto nedopadli 🙂

sisstin
autor
20. kvě 2011

@dalea no tak u toho kvízu asi ne ( vím, jaký jsou tam otázky)...ale jako hodně věcí naučených fakt má 😉 to jsem viděla u té Krejčířové, že když mu dala nějaký úkol, který byl nad jeho věk (třeba na 4-4,5roku), který doma zvládá..tak tam to neuměl...i když byl ten princip stejný, tak ten úkol byl jiný a neuměl to 😉 spoustu věcí má fakt nadrcených a když pak dostane jiný úkol na stejném principu, tak neví 😉

jolinka
20. kvě 2011

@dalea hej treba to stiahnut ale chod na tie linky v mojej druhej odpovedi, das stiahnut a potom opises nejaky kod co ti ponukne ulozto.sk, kusok je to krkolomne, musim sa este dopracovat aby som to vedela urobit na tej stranke ako sisstin

jolinka
20. kvě 2011

to bola vcera len prva skuska, chcem este natocit aby bolo vidno ako Kati rozprava, na tych pesnickach to tak nevidno, trebars niekde nevie text tak to vyplna nejakym mumlanim, napodobovanim slov... v beznej reci ak vie co chce povedat, hovori cistejsie a zretelnejsie

jolinka
20. kvě 2011

Inak my ako je teplo a dlhsie vidno, sme vonku v kuse, decka chcu len blaznit na bicykloch, prideme domov o 8mej vecer, stihneme len umyt, vecerat, trosku sa pohraju a ideme spat. Ucenie nula bodov, vyuzivam na tu uz len 2x do tyzdna cas, ked hodinu cakame kym Johi cvici gymnastiku a potom trochu nedelu doobeda.

@sisstin ty vonku aspon mozes ked sa maly drzi pri tebe nieco mu rozpravat, ukazovat... no Kati lieta predo mnou na bicykli x metrov dopredu, ako sa naucila bez pomocnych tak to je hlavna napln dna... 😉

sisstin
autor
20. kvě 2011

@jolinka bych to nehrotila, i ježdění na kole je důležitý 😀 😀 😀 😀 😀

holky, já už se stihla mírně nalejt..a to jdu až v sedm na to rande 😅 😅 😅

jolinka
20. kvě 2011

@sisstin eeee 🙂 😉 prijemnu zabavu prajem

dalea
20. kvě 2011

@sisstin Aj ja prajem prijemnu zabavu 😉
@jolinka Kukla som to,zlata je 😀 Ale ked som bola u Vas,musim povedat,ze rozprava krajsie a zrozumitelnejsie,ako na videu 😉 Ja mam video z vystupenia na den matiek,idem ho pohladat,nakrucala to kamaratka 😉

dalea
20. kvě 2011

http://sk-sk.facebook.com/#!/home.php?sk=group_... Lea je tam v tom rade posledna a potom tancuje s takou malou blondinkou 😀 Jaaaj,mne sa to tam skopirovalo vsetko.. Chcela som tam dat len to 3 video zvrchu,ktore ma nieco cez 50 sekund..

ygreen
21. kvě 2011

ahoj holky, z Tobíka jsme s manžou teď docela nadšení, je vidět že už mu z pusiny lezou malinko vymakanější pazvuky 😅 ale hlavně si začal hezky hrát, hodně začal stavět lego, duplo, dělá vysoké věže, na desku dělá město z věží, potom dělá vysoké věže, které mají dole kola a jezdí. Na zahradě mi pomáhá, pořád chodí do konve pro vodu a chodí zalévat záhonky.
Tenhle víkend mám tady 12 neteř a Tobík je z ní hotovson, pořád se k ní tulí, mazlí, vodí jí za ruku k sobě do pokoje, po zahradě spolu běhají, on chce aby ho honila. Kouká s ní na telku, po obědě jí dokonce chtěl u sebe v posteli 😀

A sranda byla, když jsme šli k večeru domů ze zahrady a dala jsem ho do vany sprchnout ho a on tam viděl mojí škrabku na nohy od Oriflameu (ten smirkový papír), tak si sednul a hned si důležitě drhnul nožičky 😀 😀

A včera se mnou pekl. Dřív nevydržel ani 5 minut se mnou něco dělat, jako fakt pomáhat, a teď seděl u mě na lince, mezi nohama mísu a míchal a já dávala ingredience a on pořád míchal a vydržel tam být se mnou celých 30 minut než jsme to dodělali.

A přijde mi, že se mu snad trochu "rozsvítilo" v porozumění. Dojdi tam, přines to, a tak - tak tyhle věty chápe čím dál tím detailněji.

dalea
22. kvě 2011

@ygreen Prichadza magicka hranica 3 rokov,takze teraz budes urcite pozorovat taketo pokroky 😉 Drzim palce 🙂

ygreen
22. kvě 2011

Příští neděli má 3 roky. Jsem fakt moc spokojená, je s ním jiné pořízení, snaží se rozmluvit a jak začal přemýšlet nad tím co dělá, když si staví, aby mu to nespadlo, jak to vyvažuje. A jak komunikuje s dětma, bere je za ruce, směje se na ně, dívá se jim do očí, prostě normální, ale nemluvící dítě.

sisstin
autor
23. kvě 2011

Bré ráno,

tak my razíme na logo za hodinu, ale opět to vidim bledě 😠 ani jsem mu neříkala, že tam jdeme...ale stačilo, aby viděl, že se maluju a už zase řev, a kdy přijde děda..a že půjdou nakoupit..a furt dokola, takže je mi jasný, že to tam zas celý prořve 😒

ygreen
23. kvě 2011

siss: tak snad to nebude tak hrozné a tygr to dá 😅

sisstin
autor
23. kvě 2011

uf holky, tak dobrý.....pak už říkal, že bude povídat...a když jsme tam přišli, tak logopedka předtím prozřetelně Báru vyslala na písek 😝 takže naštěstí v pohodě...už tam zase normálně makal, dneska ho moc chválila...takže mi spadl šutr ze srdce 😀

jinak já ted nějak nemám, moc čím přispívat, nic extra nového neděláme ani žádný mega pokroky nejsou...jde to už tak nějak normálně dopředu, slovní zásoba se rozvíjí...teď už hodně spojuje dvě slova...no ale věty furt nif...jedině ji zopakuje, ale sám to neřekne... 😉