Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
28. kvě 2011

holky, dám to sem....koupila jsem si krataky..a fakt nevim, mi přijde, že v tom mám visací stehniska 🙄

hanatka
28. kvě 2011

@evaje 😀 😀 😀 dík moc, tak takhle přesně to vypadalo včera u nás. Nebyla jsem mu schopná ty ruce ani umýt, protože se sesunul pod umyvadlo a dělal hadráka, utekl z koupelny a řval, kopal a ječel 😀 😀 A hlas má taky jako zvon. On jako miminko moc nebrečel, ale když začal, věděla to celá porodnice a následně doma celej barák, a to mu zůstalo 😀
Dneska v menší míře se vzteknul, páč MM za něj spláchl na záchodě, ale to nebylo tak hrozný 🙂
Kaluže už máme snad taky za sebou, už si dá říct, hlavně od skoku do rybníka v březnu 😀
Na to, že je temperamentní a venku musí mít vedle sebe nejlépe 2 dohlížeče, na to už jsem si zvykla. Teď si ještě zvyknout na tohleto teda 🙂
Jako my jsme v naší rodině všichni cholerici choleričtí, tak co bych chtěla, že 🙂

jolinka
28. kvě 2011

@sisstin z tych kratasov visi visacka 😉 to asi tak vsetko

@hanatka evaje
😀 😀 😀 mate to vesele... ale dovolim si ehm mierne oponovat, ze na cholericke vystupy maju narok len chlapci 😉 😉

sisstin
autor
28. kvě 2011

holky, já si myslela, že jsem klidná povaha...dokud jsem nepoznala ex 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
28. kvě 2011

ahoj

@evaje dík s tou příručkou pro všechny s bimbasem jsi mě pobavila a naprosto souhlasím, hned v ondělí na tu knížku mrknu jestli ji mají u nás v knihovně

Tom je taky vzteklina a občas je to s ním příšerné, ale on je po tatínkovi ten se taky hodně vzteká a občas tu i lítá nádobí, i židle už letěla tak čemu se divím. u Toma se jen mění jak se vzteká, ted je to lepší protože to jen řve a dupe ale jak byl menší mlátil hlavou o všechno, třeba kleknul si a mlátil hlavou o zem a to i venku o beton, to bylo hrozné, takže že řve mě už nevyvádí z míry. ale ono je to tím že on řve od té doby co se narodil, už v porodnici furt řval a zůstalo mu to

evaje
28. kvě 2011

@smardik Jo, tak tuto knihu vřele doporučuji obzvláště pokud jsi doma jediná baba. Ono to není jen pro teď, když jsou prďáci malí, ale je tam o mužských všeobecně. čili kniha na celý život 😉 Asi ji vždycky vemu do ruku ve zlomových okamžicích, abych se ujistila, že jsou "normální" a že není chyba jen ve mě. Jo a taky hlavně snad díky ní budu předcházet některým nástrahám a léčkám, se kterýma jsem se jako holka nemusela potýkat. Třeba jsem nevěděla že ve věku asi 14 let kluci potřebují mužský vzor . Ale jiný než je táta. pokud ho nemají, tak tápou a hledají někoho, kdo by je vedl. A proto v tomto věku snadno zapadnou do party ve které se nechají stáhnout nevyzrálýma osůbkama. No a tak podobně. Prostě myslím, že knížka je super
@jolinka A co se týká holčiček, tak vůbec nepopírám, že cholerické výstupy jsou jen díky testosteronu, šlověk musí brát v úvahu i období vzdoru. povahu a tak. Jen jsem tím chtěla připomenout, že testosteron je sviňa 😀 Taky se mě cosi plete o dozrávání šedé kůry mozkové, která souvisí s emocema, takže ono hraje roli asi spousta věcí. Nicméně já jsem taky cholerik a jak se dokážu rozohnit třeba nad školkou, že 😉 ? Vyletím jak papiňák během 1s. Tak snad to nemají naše děti po nás a v dospělosti budou andílci klidní a rozvážní. 😀

ygreen
28. kvě 2011

hanatka, herle kolikrát jsem játáhla vřeštícího Toba za ruce do baráku, když nechtěl ze zahrady. Dělá gumové nožičky a šlus 😀

holky, dnes zase další novinka - jeli jsme do puntanely koupit tobimu hračky zítra k narozkám a mě doma napadlo, zda by se mu nelíbila koloběžka, jak má vzadu dvě kolečka, a Jirka že to nezvládne, nejde mu šlapat na kole a odrážedla ho nebavila nikdy. No holky během dvou minut pochopil princip koloběžky, dal si formuly do košíčku a rozjel se šnečím tempem po krámě a jen se otáčel a smál se na nás a laškovně nám ujížděl. Jenže koloběžka byla do 20 kilo, tak jsme říkali, že to nejde a tak jsem mu zkusili posadit na first bika a hoky, normálně se rozjel, uřehtanej se na nás otáčel, co na to jako říkáme a ujížděl nám. Tak jsme byli tak nadšení, že jsme mu ho hned koupili, s košíčkem, horskýma pneumatikama. Zaplatí nám něco tchánovci a dostane ho tedy v pondělí u nich.

Je u nás doma i můj osmiletej synovec a shodou okolností má zítra narozky moje máma, synovec a Tobík. A synovec si objednal lego s harrym potterem a teď sedí na koberci s Tobim a manžou a skládají dohromady figurky a Tobiášovi to fakt jde - manža mu dá nohy, hlavu, vlasy a tělo rozložené do ruky a on je hned krásně složí 😵 😵 😵 😵

ygreen
28. kvě 2011

@evaje ženský jsou zase hysterický, emočně labilní, člověk si nevybere 😀

evaje
28. kvě 2011

To jo, já si naštěstí nemusím vybírat, jen se snažím o nemožné-pochopit 😀

ygreen
28. kvě 2011

já jsem vždy byla napůl chlap a mám skoro jen kámoše kluky, tak mi to ani nedělá problémy.

smardik
28. kvě 2011

@evaje určitě si ji půjčím, mám občas pocit že i toho velkého asi něčím bacím po hlavě jak mě občas štve, to je taky nehorázná vzteklina

@ygreen super to je Tobi šikulka, já chtěla first bike taky pro Tomášaka ale nezvládl by to tak jsme ho nekupovali, jsem ráda že jezdí aspon na enduru

evaje
28. kvě 2011

a nejsi štírka?Jsem na tom stejně, ale fakt je ten, že malé kluky moc okouknuté nemám

evaje
28. kvě 2011

Maty taky začal na odrážedle až ve 3 letech, kdy už vrstevníci šlapali. On začal šlapat až loni a letos je teprve jízda na kole jízdou. Ale i tak má ještě postraní kolečka

smardik
28. kvě 2011

@evaje Tom tak asi od dubna nebo tak nějak začal jezdit na enduru, teprve ho pochopil. jako pořád si s myšlenkou koupit mu kolo odrážedlo pohrávám ale nevím podle mě ho nezvládne. no ale zas ho možná podcenuju protože na enduru jezdí jak drak a jak potkáme kolo odrážedlo kouká na něj a usmívá se, jde vidět že se mu líbí

evaje
28. kvě 2011

Maty ani na enduru nejezdil. Vůbec ho to nebralo. On ten pohyb prostě nemusí. My ty kola a motorky kupovali a úplně k ničemu. Na štěstí teď využívá Miky a ten zase trajdá na odrážedle už od 1,5 roku(kupovala jsem speciální pro mrňata PUKY). Takže paráda.

smardik
28. kvě 2011

my měli motorku a na té jezdil po doma ale venku moc ne a koupili jsme enduro a to fakt chytlo a jezdí na něm hezky, fakt už lítá jak drak minule jsem utíkala at mu stačím, zdrhal mi tak furt zvažuju kolo odrážedlo a nevím, fakt nevím

evaje
28. kvě 2011

To odrážedlo vydrží dost dlouho a pokud mu nedělá problémy jezdit na motorce, tak asi není co řešit. Maty si neháže ani s balonem, prostě odmítá jakýkoliv pohyb. S kamošem hraje fotbal asi 3 min a pak řekne, že stačí, že je unavený nebo že ho to nebaví. Naučil se používat výraz "to je nuda " a v tom frčí. Babička ho v pátek žádala o pomoc na zahradě, ať vyzbírá kamínky v trávníku a on jí řekl"práce je nuda" a šel. Tak jsem mu hned vysvětlila, že je to buď práce a nebo nuda, ale nejde to dohromady. Ať si hošík nezvyká na nicnedělání, že? Prostě sportu ať seklidně vyhýbá, ale makat musí 😀

evaje
28. kvě 2011

Valím do hajan za ogarama 😉

smardik
28. kvě 2011

motorku zvládá a fakt ho baví, taháme ji sebou furt a všude, ted je u babi a dědy a motorka jela s ním,musím mu koupit k nim ještě at ji furt netaháme, tak ho balon baví rád s balonem háže a už se snaží i o "kopání", to tu hrajou na chodbě fotbal

ygreen
29. kvě 2011

@smardik tobiáš nikdy na ničem nejezdil, stejně jako u evaje máme doma tři prdele odrážedel a nic, zajímat se o ně začal letos taky nějak v dubnu a neuměl to nějak echt, ale prostě se posouval dopředu, tak pohoda 😀 a on je hodně velikej tak motorka pro něj není. Na firstbikeu se mi hrozně líbí, že se tam může dát v zimě místo předního kola lyže 😵

smardik
29. kvě 2011

holky tak jste mě asi na to koloodrážedlo přesvědčili, motorku on zvládá, jezdí jak drak tak kolo by mohl taky tak asi nějaké koupíme, líbí se mi first bike, jen kdyby byl levnější a pak ještě tohle http://www.neobycejne.cz/detail.php?zbozi=3135323

já už jedno s Tomíkem zkoušela a to mít nemohl, nedosáhl na zem ale first jde dát dost dolů a tohle druhé je taky psané že je nízké

sisstin
autor
29. kvě 2011

@smardik Tygr jezdí na odrážedle jak drak od dvou let, ale na FB odmítá i jen sednout, takže tak...u nás je to ale teda tím, že on je na sebe extrémně opatrný a bojí se....podle mě by to motoricky i zvládnul, ale prostě nechce.... u nás to bude hodně podobný jako u @evaje pohyb teda není zrovna největší přítel 😔

smardik
29. kvě 2011

@sisstin tak Tom odmítá změny, on doma jezdil na té motorce doma pomaličku, to se dalo a jak jsem donesla to enduru tak asi 2 nebo 3dny si ho nevšímal, nejlíp obcházel obloukem a pak ho vzal na milost že ho vyzkouší a líbilo se mu takže to vyzkoušel a jezdí tak počítám že u toho FB to bude to samé, no a kdyby to nešlo mám Honzíka schovám ho mu nebo prodám. ted se fakt jen jen rozhodnout jaké to kolo koupit a kde na něj vezmem

evaje
29. kvě 2011

No my Matymu koupili Trotter, ale má plastové kola a vždycky, když jsme vyjeli na nějaký kamenitý terén( i štěrk) tak ječel, že to drncá do zadku. Pro Mikyho jsme pořídili odrážedlo Puky a je to fakt parádní odrážedlo. Je to úplně jiná třída. Koupili jsme malinké LRM a je mu ještě teď dobré. Ale je fakt, že je dražší. Uvažuju, že toho Trottra po Matym prodám a pak koupím Mikolovi větší taky Puky. Je Pevnější a kvalitnější, taky se tam dá dát košíček, bez kterého nevyjíždíme z domu, má nafukovací kola a hlavně má nízko štamglu, což je suuper, protože mu nezavazí při nasedání a pádech 😉

sisstin
autor
29. kvě 2011

já zatím na to FB prdim, asi to budeme zkoušet až příští jaro 😉 ted vím, že to nemá cenu, že by na tom stejně nejezdil...ale co dala odkaz @smardik tak to se mi fakt líbí, ten FB je děsně drahej 😒

holky, asi za 14dní přijede ex a budeme se bavit o penězích...tak kdybych pak nějak dlouhou dobu nepřispívala, tak už sedim v lochu za vraždu 😅 😅

smardik
29. kvě 2011

no já uvažovala i to tomhle ale fakt nevím mi přijde že může zůstat u endura že to je dost podobné,raději bych něco podobné kolu

smardik
29. kvě 2011

@sisstin já právě furt o tom uvažuju a jeden den jo, druhý ne ale nakonec teda asi jo a uvidíme jak to bude, jen peníze mi chybí no.

sisstin
autor
29. kvě 2011

@smardik to bych nekupovala, to je fakt stejný jako ta motorka...mně jde právě o to, aby se naučil držet tu rovnováhu 😉 ale Tomášek je teda docela malej, já bych s tím kolem asi ještě počkala..ale tak zas, používat to může i za rok že 🙂

smardik
29. kvě 2011

@sisstin právě je to stejné jak motorka, ale láká mě to koupit schovat ho můžu vždy a příští rok bych musela asi kupovat dvě, i Honzíkovi, ten vypadá jako "standardní" dítě tak by to zvládnout mohl dřív, dva bude mít v lednu.

tohle taky vypadá dobře

evaje
29. kvě 2011

@smardik No šak to je právě to Puky, co na něm Miky trajdá od 1,5 roku. Fakt jsem čučela, jaká je to kvalita.