Maminky, proč jste bezohledné?

dominikaelen
19. lis 2013

Poslední dobou mě dost nemile překvapuje chování maminek s malými dětmi. Uvedu pár situací, kterých jsem byla svědkem: 1) O dovolené jsme byli nakoupit v nákupním centru, kde je mezi patry jen jeden výtah pro zákazníky s nákupním vozíkem,popř. pro vozíčkáře. Potřebovali jsme se stejně jako další zákazníci dostat z jednoho patra do druhého, ale neměli jsme šanci, protože se ve výtahu vozily dvě maminky s dětmi pořád nahoru a dolů a náramně se u toho bavily... 2) Maminka vjede do prodejny skla-porcelánu s kočárem. Prodavačka ji upozorní, že mezi regály se s kočárem nesmí, že u pokladny je místo pro zaparkování kočárků. Maminka to nerespektuje, při nákupu kočárem rozbije vystavené zboží a ještě je uražená, když má uhradit škodu...3) V čekárně na poliklinice nechá maminka své cca 2leté dítě běhat, ječet a obtěžovat ostatní čekající pacienty. Děcko bere jiným věci, štípe ostatní děti. Já sama jsem si díky němu odnesla modřinu, protože mne koplo do nohy. Maminka se tomu všemu vždycky jen zasmála...4) Ve vlaku nechá maminka svoji dcerku během jízdy běhat, lézt po zábradlí u schůdků, po opěradlech, skákat po sedácích (sedáky byly sklápěcí, kdyby se sklopil tak si děcko minimálně vyrazí zuby...), vše za neskutečného řevu (nejdřív jsem myslela, že se někomu něco stalo), mamince to opět přišlo velmi vtipné... 5) V supermarketu jsem si při prohlížení v zboží v regálu postavila vozík tak, aby nepřekážel. Vzápětí mi do něho kočárem strčila jedna maminka tak,že odletěl cca o 10m dál a začala řvát, že jí můj vozík zavazí. Přitom tam měla dost místa, aby ho v pohodě objela...6) V autobuse nechá maminka dítě stát za jízdy na sedáku v botkách od sněhové břečky nebo bláta...7) Rozbalování jídla obchodě před zaplacením a následné odkládání ožužlaných rohlíků, koláčků a bonbonů do regálů mezi jiné zboží nebo vození dětí v nakupních vozících tam,kam se dává nákup, ani snad zmiňovat nemusím... Když člověk někomu něco řekne, slušně upozorní,tak je špatný, nemá rád děti atd. Chtěla bych se ostatních maminek zeptat, co vás k takovému chování vede? Opravdu byste vy nebo vaše děti utrpěly nějaké hrozné trauma, kdybyste braly ohledy na jiné lidi, kdyby vaše děti měly nastavené nějaké mantinely? Chápu,že výchova dětí je náročná a vím, že všechny maminky takové nejsou, ale já těch slušných bohužel potkávám čím dál míň...

evulinkab
19. lis 2013

Tak já taková nejsem, snažím se ze syna vychovat slušneho človeka, proto mu nedovolím skákat ve špinavých botech po sedačce v autobuse, nenechám ho kopat do jiných lidí, apod...A asi máš bohužel "štestí" na takové maminky, já se setkávám s takovými uplne minimálne.
Každopádne jsem zastáncem toho, že človek si v dnešní dobe nemá nechat nic líbit, takže kdyby do me koplo cizí dítko a maminka se tomu smála, tak bych se zajisté ozvala a byla bych schopná se s ní pohádat..

lv
19. lis 2013

Mezi mámami je stejné procento krav, jako mezi ostatními lidmi, tak se není co divit.

berenika39
19. lis 2013

🙂 vyměň brýle. černé sundej. kolik potkáš maminek denně? 100? a 99 je v pohodě a jedna dejme tomu trochu ulítlá, nebo ne úplně podle tvých představ - to je dobré skore🙂)). já vím, někdy je to jinak, než to bylo dřív, nekdy je to jinak, než bychom čekaly, ale hele - každý musí začít sám u sebe, řešit ostatní nemá moc význam. nemyslíš si, že by se ty maminky, o kterých píšeš, tady pozastavily, přehodnotily svůj přístup k výchově a ještě ho změnily? takže - já se snažím, snaž se taky, a bude na světě krásně🙂))).

lucieandrlova
19. lis 2013

Jsem přesvědčena, že maminky, o kterých píšete si to tady ani nepřečtou a pokud náhodou ano, bude jim to jedno, takže si zbytečně ničíte zdraví rozčilováním. Kromě toho já pravidelně zažívám opačně - bezohlednost k maminkám...
Tak bych mohla odpovědět taky otázkami:
Proč se lidi (chodící, zdraví) nacpou v metru do výtahu a já s kočárkem musím čekat na další výtah (a ještě je pak vozím nahoru dolů, protože vždycky někdo přistoupí a zmáčkne opačný směr...)?
Proč mě lidi nepustí na vyhrazené místo pro kočárky v tramvaji a ještě mi nadávají, že jim zavazím?
Proč mě lidi nepustí na vyhrazené místo pro kočárky v metru?
Proč se v parku houpají na houpačce dospělí, když to je dimenzované na malé děti a potom hrozí, že to s nimi spadne?
Proč musím čekat u doktora nebo na úřadech než odbaví desítky důchodců, kteří nikam nespěchají, ale já musím rychle zpátky k dítěti?
Proč mám po každé vycházce do parku psí exkrementy na kolech kočárku nebo v dětských botičkách?
Je to o lidech a je úplně jedno, jestli to je nebo není maminka...

dadushe
20. lis 2013

Ahoj dámy, já mám jeden skvělý příběh ze života. Situace v autobuse, maminka s hočičkou (cca 3-4 roky) sedí na takovém tom čtyřmístě (dvě a dvě sedačky proti sobě). No a holčička kope nožičkou až začne kopat do staré paní proti sobě. Maminka nic, paní uhýbá nohou jak to jde. Holčička kope dál a směje se tomu. Nad nimi stojí týpek, samé dredy, něco mezi teenagerem a studentem. Sleduje. Holčička kope tak, že už to paní nevydrží a řekne mamince: "Prosím vás, nemůžete své dceři něco říct? Pořád tu do mě kope nohama, copak to nevidíte?" Maminka: "Co si to dovolujete, já zastávám svobodnou výchovu, nehodlám dceři nic nařizovat...." V tu chvíli týpek nad nimi vytáhne žvýkačku z huby a vmasíruje jí holčičce do vlasů, maminka čumí jako puk a on řekne: "Co se divíte, taky mě naši vychovávali svobodnou výchovou...." a v klidu vystoupil z autobusu. 😀 😀 😀

petraprostejov
20. lis 2013

@lucieandrlova, @berenika39 Krásné holky, moc pěkně jste to napsaly 🙂
Jde o to, na co se zaměřujeme, co chceme vidět.
Ano, odkládat ožužlané pečivo zpět do regálu je hodně blbé. Na vození dítěte v nákupním koši nic špatného nevidím. Potraviny tam máte v obalu. Pokud tam dáváte potraviny bez obalu, takpřemýšlejte, kdo všechno bral krabice od mléka, plechovky a další zboží, které do košíku dáváte - nemyslím si, že je to zboží čisté a že je nákupní koš vhodný po pokládání jídla, které v obalu není.
Po vlaku dítě běhá prostě proto, že se děti potřebují hýbat, nejsou roboti, není normální, aby dítě drželo pusu a krok a sedělo na místě.
Jsem dlouhodobě v Řecku. Děti tu mají rádi. Ano, děti tu běhají, mají tu dětské koutky (s restaurací pro rodiče), děti tu "obtěžují" ostatní dospělé - ale nikomu to nevadí - možná, kdybyste si s dítětem v čekárně pohrála, že by vás nekoplo. Moje babička byla "babičkou pro všechny děti", s dětma si rozuměla a měla je ráda. Chápala, že se dítě v čekárně nudí, snažila se s ním navázat kontakt. Nemyslím si, že ji kdy dítě koplo nebo něco - a kdyby ano, tak by chápala souvislosti - např. že bylo vzteklé. Ano, nezachovalo se správně, je dobré mu to říct (a babička by mu to řekla sama a důrazně, ale pěkně,bylo by to mezi ní a dítětem, i když já jako matka bych si pokárání taky neodpustila a smích matky tu na místě není), ale nevidím to jako takovou tragedii.
Když chcete krásný svět, tak ho hledejte a vytvářejte 😉

leni78
20. lis 2013

Hlavní příspěvek vnímám jako provokaci zaměřený proti maminkam s detmi. :-\

zamilovanadonej
20. lis 2013

Podle mě není hlavní příspěvek vůbec zaměřen proti maminkám s dětmi v nějakém provokativním slova smyslu. Já bych to shrnula: Obyčejná lidská slušnost mizí mezi lidmi všeobecně, nejen mezi maminkami. Je to čím díl horší. Bydlím na mini vsi a když jedu do města tak ty lidi kolem nesnáším. Jsou hnusní na sebe, na cizí, strkají se vozíkama, čumí jak vejr atd. Jsem ráda že se vrátím do svého zapadákova. To že se proti neslušnosti ozvete z 90% nic neznamená, dotyčným je to k smíchu. Tak asi tak. A..nejlepší je začít u sebe, ale to těm primitivům stejně nevysvětlíte, tak co 😒

llluckaaa
20. lis 2013

Taky mi to přijde jako provokace, ale stejně tu napíšu, co si myslím. Já se tedy s obtěžujícími maminkami nesetkávám, spíš naopak. Jsou obvykle nápomocnější než ostatní lidé, protože se umí vžít do mé svízelné situace. Nevyzařuješ náhodou nějakou negativní energii, že takové lidi často a pravidelně potkáváš?
Pokud bych se chtěla vyvarovat všechn situací, které popisuješ, tak bych ani s dětmi nemohla vyjít z domu.
1) Napsala bych do přání a stížností daného OC, že mají zoufalý nedostatek výtahů (udělala jsi to?). Maminky bych poprosila, aby mě nechaly se jednou svézt.
2) Nesnáším obchody, ve kterých mě upozorní, že se do nich nesmí s kočárem. Dělám čelem vzad a zásadně tam nenakupuji. Pro případ, že někde v obchodě něco zhodím (což se mi může s kočárem lehce povést), mám pojistku na blbost, takže bych se zas tak moc nerozčilovala 🙂
3) Klasická situace... musíš jít nutně k doktorovi a nemáš hlídání. Dítě to tam nebaví a snaží se zabavit samo. Místo aby ostatní byli solidární a trochu pomohli, tak si radši stěžují, jak je dítě obtěžuje. Co takhle navrhnout doktorovi, aby objednával a nemuselo se pak dlouho čekat? Co takhle říct dítěti, ať tě nekope? Co takhle si s ním začít povídat?
4) Vlak... to je taky kapitola sama pro sebe. Jezdím pravidelně a je mi jasné, že tam s dětmi někoho hrozně obtěžuji. Moje malé děti prostě nevydrží sedět tiše na zadku 4 hodiny v kuse, takže lezou po sedačkách, běhají v chodbičce, dělají zvuky, jedí a drobí, lijí pití na podlahu,... Místo aby se mnou měli ostatní cestující konflikt a stěžují si, spíš se tomu zasmějí a nebo mě svými pohledy politují 🙂 V tom nejlepším případě mi s dětmi pomohou - něco jim vypráví, ukazují věci za oknem, pohlídají, když musím na záchod, zabaví, pomohou při vystupování, ... Tímto bych chtěla všem těmto úžasným lidem, které jsme na našich cestách potkali, veřejně poděkovat (osobně jsem to už několikrát udělala) 🙂
4) To se nikdy nestalo.
6) K tomu nic nemám... Snad jen, že švagr je řidič a po každé jízde uklízí autobus. Poťapaná sedačka rozhodně není to nejhorší, co musí v autobuse po některých lidech uklízet 😝
7) No a ty si snad strkáš jídlo z vozíku hned do úst? Já děti ve vozíku vozím a zatím jsem neslyšela nikde žádnou výtku (ani od ostrahy nebo pokladních). Asi by ti bylo milejší, kdyby obě děti celou dobu v obchodě křičely a hádali se, kdo se bude sedět v sedačce 😒 Jídlo taky někdy konzumují už v obchodě a za jídlo pak samozřejmě platím a hlásím správný počet (nejsme zloději). Nikdo s tím neměl nikdy problém 🙂

sisstin
20. lis 2013

@dadushe asi 20 let starej hoax 😀

uztotakbude
20. lis 2013

Plně souhlasím. Občas mám chuť začít řvát!

killi
20. lis 2013

pokud je bezohledná a nevychovaná matka, tak se nemůžeme divit, že dítě je stejné... 😒

destiny2bam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaire22
20. lis 2013

těžko říct, nesetkávám se s takovými maminkami. Spiš je to naopak. A když vidím nevychované dítě, tak se fakt raději otočím a snažím se jich nevšímat. Těžko vysvětlíte matce, která své děti nechá takhle chovat, že by měla změnit svou výchovu apod. takové maminky to stejně vypustím jedním uchem ven.
Takže jaká matka, takové dítě ☹

arrowka
20. lis 2013

Je zvláštní, že se najdou lidi jako zakladatelka, kterým se stane vše vyjmenované a ještě několikrát a pak lidi, kterým se to nestává vůbec nebo jednou za uherskej rok. Snad jsem ten druhý případ. Snažím se chovat ohleduplně a slušně a zaplať pánbůh mi to lidi oplácejí.
Kdyby existoval důchodcovský nebo puberťácký koník, tak by se tam dal napsat podobný příspěvek.
@zamilovanadonej Souhlas, ale "čumí jak vejr" pobavilo. Chudáci lidi, čumějí jak vejr a ani o tom nevědí. Budu si muset dávat pozor na ksicht. 😀

shazer
20. lis 2013

Nedá mi to a musím reagovat na některé příspěvky... Vozit dítě v nákupním košíku tím zpusobem, že má boty v prostoru, kam si lidi dávají nákup, není normální a není to hygienické. Vozíky nejsou od toho, aby se v nich vozily děti. Mně to například hrozně vadí, a vím dokonce i to, že si na to zákazníci často stěžují, ale supermarkety s tím nědělají. Já když tohle vidím, tak jsem vždycky hrozně vytočená. Chápu, že často se proti dětem brojí zbytečně a to že někde běhají mi absolutně nevadí, ale tohle je úlně něco jiného a můžou za to jen a pouze jejich rodiče.

katchula
20. lis 2013

Zakladatelky diskuze je mi skoro líto, potkávat pořád tolik bezohledných matek, musíte trpět jak pes. Popravdě řečeno po přečtení Vašeho „výlevu“ jsem myslela, že jste bezdětná. Docela Vám závidím Vaše asi naprosto bezproblémové a úžasně vychované děti. Bohužel musím přiznat, že i mé dítě má tendence pořád někde pobíhat, rušit ostatní, dokonce i mluvit nahlas (!) a někdy dokonce sní v obchodě rohlík ještě před zaplacením. Asi skončím v pekle 😝

@arrowka Chudáci lidi, čumějí jak vejr a ani o tom nevědí. Budu si muset dávat pozor na ksicht. Tak to je hláška dne, to mě fakt zvedlo náladu 😀 😀 😀

obyvatelka
20. lis 2013

Me to taky neda a musim reagovat, ale spis, abych se zastala zakladatelky diskuze. Deti sice zatim nemam, ale to neznamena, ze na ne a jejich matky nikde nenarazim. A ano, stava se mi to celkem casto, to, co popisuje dominikaelen. Potkavam plno matek, jejichz deti pobihaji po vlaku (tramvaji, busu...kazdy doplni dle sveho), hulakaji, jeci, kopou do lidi, do veci...a matky s tim nic nedelaji. Nechapu, proc by meli cestujici bavit dite, ukazovat mu krajinku apod.? to je snad prace rodicu, kdyz si deti poridili, ne? oni nejlepe vi, jak sve deti zabavit. Maji s sebou mit knizky, hracky, neco, s cim si to dite bude hrat, nicmene o zabavu se mu maji starat rodice, ne okoli. A rodice se taky maji postarat o to, aby dite svym chovanim neobtezovalo okoli. A ano, to, ze dite jeci na cele kolo a beha po celem vlaku, rozhodne neznamena, ze by se melo nechat. Je to dost rusive a rodic by mu v tom MEL zabranit. Zamerne pisu MEL, protoze to tak ani zdaleka neni. 😠
Potkavam samozrejme i plno slusnych maminek, rada jim pomuzu s kocarkem, popovidame si, nemuzu rict, ze ne. Ale plno matek nedokaze pochopit, ze na ty jejich "andilky" nemusi byt lidi zvedavi, a ze kdyz jede nekdo z prace domu a je fakt unaveny a chce mit klid, tak mu jecici dite na klidu opravdu neprida. A jelikoz cestuji hodne, potkala jsem se uz s obema stranami, jak s matkami, ktere sve decka nechaly delat, co se jim zlibi, tak i s maminkami, ktere si s nimi hezky povidaly, hraly, vysvetlovaly a nedovolily jim nejak prehnane rusit okoli (tzn. dite neskakalo po sedackach, nepistelo, nejecelo).
A jak tady nekdo napsal, ze lidi se smeji tomu, ze deti behaji a skacou a pisti at uz v cekarne nebo v dopravnich prostredcich....neznam ze sveho okoli moc lidi, kteri by se smali malym harantum, co svym vergalem rusi cely vlak, a rodic si nezucastnenen listuje v casopise (vlastni zkusenost).
Takze ja zakladatelku diskuze naprosto chapu, protoze takove matky taky potkavam, taky mam pocit, ze jich je cim dal tim vic, a aspon mam pred ocima priklad, jak sve deti urcite nevychovavat!!!!!!

catherin89
20. lis 2013

Mě to teda taky nedá a musím napsat svůj názor.Proč prosím zakladatelko dotazu píšete "maminky proč jste bezohledné?" - pardon, to je jako kdybys nás tady chtěla zkritizovat všechny do jedné a hodila nás do jednoho pytle.. formulovala bych to spíš "proč jsou některé maminky tak bezohledné?".. A má odpověď na to - no ono víte, to nejsou jen maminky, je také šílené procento lidí ), které se zrovna k maminkám chová bezohledně!

ankava
20. lis 2013

..... a důchodci, proč jste tak bezohlední a chodíte nakupovat, když já jdu z práce domů......
......a studenti, proč jste tak bezohlední a stojíte v hloučcích na chodníku a já vás musím obejít......
......a milenci, proč jste tak bezohlední a líbáte se v parku, když já mám s partnerem problém.......
.....a řidiči, proč jste tak bezohlední, když já zrovna jedu na kole????.......
.....a cyklisti, proč jste tak bezohlední, když já zrovna jedu autem????.......
.....a ....a ...a .....
nemám já náhodou problém sama se sebou???

amabilis
21. lis 2013

Mně přijde nejvíc vtipné, že se zakladatelkou souhlasí hlavně ti, co děti ještě nemají. Čím to asi tak bude 😀
Já si totiž myslím, že každá normální matka, která s dětma nesedí doma na zadku, se občas dostane do situace, kdy jsou děti unavené a přetažené a tak zlobí, křičí, nespolupracují a dělají spoustu věcí, které se nám nelíbí. Ale ono po několika hodinách ve vlaku nebo u doktora prostě přestanou bavit jak knížky, tak hračky a můžete jich mít třeba padesát. To je pak každá rada nad zlato, ale kdo v té situaci nebyl, nikdy nepochopí 😎
Tím se samozřejmě nezastávám matek, co jsou bezohledné schválně a pořád. Ale osobně si myslím, že jich nebude mnoho 😉

mysicka_lb
1. pro 2013

Já musím říct, že mi maminky s dětmi přijdou oproti pejskařům zlaté. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by mě cizí dítě nějakým způsobem obtěžovalo - ať už fyzicky, hlukem nebo třeba exkrementy. Když sedím v restauraci s cílem se v klidu najíst nebo popovídat s kamarádkou u kafíčka a přijde maminka s dítětem, maximum, co se stane, je, že dítě začne vřískat a maminka ho utěšuje, nebo se dítě někam rozeběhne a maminka běží za ním. Opravdu se mi nikdy nestalo, že by mě dítě třeba štípalo do nohy nebo se mi "vyblešilo" do jídla a jeho maminka si ho při tom vůbec nevšímala, případně z toho měla děsnou legraci. Zato když sedím v restauraci a přijde pejskař se svým miláčkem, vím, že budu mít o "zábavu" postaráno. Pes je okamžiě puštěn z vodítka (pokud vůbec na nějakém byl) a ponechán zcela bez dozoru. Rozběhne se mezi stoly ostatních návštěvníků, v lepším případě jim jen očuchává a oslintává nohy, horší případy snad ani popisovat nebudu, abych se v těhotenství nerozčilovala🙂. Restaurace je zkrátka takové ideální místečko na venčení psů, majitel si v klidu povídá s kamarádem, na psa se ani nepodívá a to, že někdo z přítomných hostů není z jeho mazlíčka nadšen, bere jako smrtelnou urážku. Člověk pak musí místo povídání, kvůli kterému tam přišel, neustále sledovat psa za něj, nahází do sebe to jídlo, do kterého se pes asi pětkrát vyblešil, a prchá. Obvykle ještě za řečí ve stylu "chudáček pejsek, co se vám jako nelíbí". Někteří psychopati takto chodí "venčit" třeba na koncerty rockové hudby, do brouzdaliště pro malé děti, do tramvaje, na bruslařskou dráhu nebo na chodby nemocnice. A všechna ta místa považují za přímo stvořená pro venčení psů, takže běda, jakmile se někomu, kdo tam přišel za zcela jiným účelem, volně pobíjhající, vrčející a slintající pejsek nepozdává. Opravdu, zlaté maminky s dětmi. Ať mají ty děti jakkoli "volnou" výchovu a ať jsou ty maminky jakkoli bezohledné.

lilly999
15. pro 2013

Teda to snad není možný, já děti mám, ale naprosto souhlasím. A přesně jsem očekávala, že se to tady objeví: "není nic špatného na dětech ve vozíku, pobíhání po vlaku", jasně, to je právě ten problém, že spousta matek na tom nevidí nic špatného.
O čistotě vozíku si iluze nedělám, ale děti tam nemaj co dělat, je to primáně na potraviny a dávat tam děti je nevýchovné a přesně to ukazuje to, že dneska se dětem dovolí všechno, "není na tom přece nic špatného". Zajímavý je, že když jsem byla malá já, tak děcko ve vozíku jsem nikdy neviděla.
Dále....to si snad děláte srandu?! Cizí děti mě nezajímají a rozhodně se jim nebudu věnovat místo jejich matky, abych náhodou předešla útoku od toho děcka, to už je fakt vrchol, co tady některé vyplodíte, neměla bych mu ještě náhodu koupit bonbošku a na kolenou ho prosit, aby to mě nekopalo?
S botama na sedačce se setkávám pořád, myslím si o tom to stejný co o botech ve vozíku - tedy nemají tam co dělat.
Pobíhat děcka mají venku, v lese, na hřištích, v dětských koutkách nikoli ve vlaku, já sjem si na rozdíl od některých zde vědoma toho, že moje děti a moje mateřství nikoho cizího nezajímá a nechápu, proč by děti měly mít výjimku, že mohou běhat ve vlaku, jen proto, že to jsou děti. Když neumí kultivovaně jíst, tak jim nedávám jídlo, které drobí. A ne že, mám děti, ty drobí a vy se z toho třeba pose*te. Řidičova práce je řídit a ne uklázet po prasatech, to je fakt výmluva jak hrom, že když se tam občas někdo poblije, tak jako nevadí, že tam moje děcko ošmatle sedačky?! To snad ne. takže když někdo zavraždí naráz 4 lidi, tak jako nevaí, že já zavraždím jen jednoho nebo co?
A že některé ještě chcete předbíhat důchodce, tak to je taky vrchol, opět - já jsem si udělala dítě - můj problém, oni tam byli dříve, mají tedy právo jít dříve. Snovi je 5, tak rád běhá a je živý, ale prostě ho na místech, kde se to nehodí nekompromisně zkrotím, to samé moje tříletá dcera.
pak se divíme proč se základájí různé nenávistné skupiny proti matkám, přesně kvůli tou, že spousta z vás a na popsaných problémech "nevidí nic špatného."
Matkám ve výtahu, pokud by šel otevřít, bych dala jasně najevo, že jejich počínání je bezohledné a dementní, pokud by nešel otevřít, volám ochranku.
Jo btw. já když potřebuji pomoct, uvolnit místo na kočárek (jednou za čas, jinak jezdím autem), tak velmi zdvořile porosím a nikdy se mi nestalo, že by byl něko hrubý nebo neochotný, ale opravdu spousta matek si vyžaduje privilegia na základě toho, že to mají s dítětem težký, když to si nima máte tak těžký, tak si je nepořizujte.
Já vím, že je to s nima těžký, ale to je jaksi můj problém, takže od lidí očekávám opravdu jen ty základy ne to, že budou hlídat moje děcko, abych já si mohla ve vlaku nebo v čekárně číst.
Když někdo vleče hodně těkých tašek s nákupem, tak mu taky jen ochotně podržíte dveře, ale vybalit tomu chudákovi ten nákup snad už domů nepůjdete, ne?
Bezohledných matek jsem si všímala i jako bezdětná a říkala, jsem si, že taková nikdy být nechci, ale že třeba budu tolerantnější až budu mít svoje, no nejsem, protože vím, že to jde mít dítě niž bych otravovala okolí jevy na kterých "přece není nic špatného."
Holt jsem na dnešní dobu divná matka.
A ano, bezohlední jsou i ostatní (já osobně nesnáším, třeba močící chlapy všude), kuřáci, kteří si stoupnou do davu lidí s cigaretou (nevadí mi to, ale nechápu to, sice na to mají právo, ale ono se MÍT NA NĚCO PRÁVO
ne vždy shoduje se SLUŠNOSTÍ) atd.
Mám třeba právo se s kočárem nacpat do přervané tramvaja a za jednu zastávku se zas soukat ven, ale prostě ohleduplnost mi to nedovolí.
No píšu v rozčílení páté přes deváté a už raději skončím, ale se zakladatelkou i jako máma souhlasím.

lenkalenulka
15. pro 2013

Jee to mi mluvi z duse, ja tohle taky nechapu, slak by me nekdy trefil, vystihuje to jedno slovo bezohlednost! Lidi jsou cim dal vetsi sobci ve vsem a je jim to nejak u prd..le... az hruza...

salomee
15. pro 2013

Mě ty příklady přijdou jako vykonstruované a nebo aspoň přibarvené či vytržené z kontextu...ale chápu. já se snažím mezi lidmi jít každému z cesty, být neviditelná s neslyšitelným dítětem..ale když je někdy přetažený, nebo už ho nebaví sedět a začne v hromadné dopravě vyšilovat a já se ho snažím v panice utišit,je to děs... a čím víc to člověk hrotí, tím víc to nejde.., v tu chvíli si nevím rady, ani dítě nevidí neslyší..například vzít mu hračky je super nápad, ale kdo děti má, ví, jak to chodí a kdo nemá, tomu marno vysvětlovat.. takže "sorry, že žijem"🙂. Osobně moc nemusím, když se někdo cizí k malému přehnaně má, natož abych očekávala, že mi ho někdo bude bavit, když to já nezvládám, ale tuhle cestou do Prahy jsem byla ráda za vstřícnost spolucestujících (bez dětí) v kupé (dětském).. je to o lidech a konkrétních situacích.

zyoma
20. pro 2013

Souhlasím se zakladatelkou. Už hodně krát jsem kroutila hlavou nad aroganci některých maminek. Upozorňují, že jsem také matkou, aby si některé, co tady čtu, nemysleli, že si tohle myslí jen bezdětné. Myslím si, že s aroganci měli některé ženy problém ještě před otěhotněním, dost možná také špatnou výchovou. S dítětem přichází únava a potřeba, aby je ostatní lidé také chápali. Ale co je moc to je moc. Opravdu nevím, proč by moje dítě měli bavit ostatní v čekárně (jak taky někteří píšou) jen aby mi to dítě neřvalo do ucha. Dítě si nechala udělat ta maminka, tak je snad na ni aby za dítě nesla zodpovědnost a pečovala o něj. Pochopim dokonce, když mi malé dítě kopne no nohy, ale proboha! snad se ten rodič může za to omluvit ne! Výborné je, když třeba se rozhodnete jednou za čas také jit do kina, a je k vzteku když za vámi sedi dítě s rodiči a neustále kope do vaší sedačky. Pokud nejsi schopná naučit své dítě chovat se aspoň trochu slušně, tak ho tam neber.
A maminky, které se navažite do zakladatelky, že to berete jako útok. Ano, berte ho tak, protože mi nezbývá než si myslet, že vaše děti se chovají přesně takhle jak píše.

pov
21. kvě 2014

Naprosto souhlasím s paní co příspěvek napsala a nějak nechápu ty, co se tady proti ní tak ohrazují. Já nesnáším nevychovaný děcka. A za to, že jsou nevychovaný můžou jen a pouze rodiče. Moje dcera by si nedovolila stoupat si v buse na sedačku, kopat do člověka před sebou, vzít si něco bez zeptání, rozbalit něco v obchodě, nevozíme se výtahem pro vozíčkáře, byť by chtěla, ale vysvětlila jsem jí, že máme zdravý nožičky a můžeme jít pěšky, u doktora sedí, povídáme si nebo si hraje s hračkama a ve vlaku ju nikdy nenechám běhat, bo kdyby prudce zabrzdil, tak si namlátí. Ona to zkouší, má čtyři a půl roku a zkouší, kam až může zajít, takže taky čas od času proběhne taková menší zatěžkávací zkouška mých nervů a ona si zkusí stoupnout na sedačku, ve vlaku nebo kopat do sedačky před sebou, zkouší jekotem si něco vydupat v obchodě etc, ale taky už se pomalu učí, že po druhém upozornění z mé strany dostane okamžitě pár facek 🙂 A velice rychle ju to přejde 🙂 Nejsem proti svobodné výchově, ale jako vubec, že si děcka můžou dělat co chcou! TO se spíš těm maminkám nechce se tím zaměstnávat. Dyť nás rodiče taky rubali a pro facku nešli daleko, mama nám pravidelně dávala na prdel vařechou na praní a to ku.va bolelo 😀 A vychovaná su dobře 🙂 Rodiče jsou základ 🙂 POkud je rodič debil, pak je pravděpodobně debil i děcko. Geny jsou geny 🙂

mamavemeste
12. dub 2018
versatilka
12. dub 2018

@shazer já se zde ozvu. Mám dvojčata a tak často jinou možnost než dát jedno dítě do prostoru s nákupem nemám, když druhé už sedí na sedátku. Nákupní vozíky double se zatím nedělají a nebo jsem je nezahlédla 😅 takže v tomhle jsem bezohledná matka a budu to tak praktikovat dál, neboť mi to přijde lepší než aby dítko pobíhalo vedle vozíku a "obtěžovalo" ostatní nakupující jiným způsobem.

versatilka
12. dub 2018

Ale jinak bohužel také potkávám dost maminek, které paní popsala v úvodním příspěvku.