Maminky samy s malými dětmi

mikulka
21. dub 2013

Ahoj holky,

ráda bych pokecala s maminkami, které jsou na tom podobně jako já. Jsou samy s malými dětmi.
Já mám 4,5 letého kluka a roční holku.
Když bylo holce 6 týdnů, manžel od nás odešel k jiné. K Rómce, zadlužené, v exekuci. Od té doby se chová strašně, nenávidí mne a je to děs... Místo aby se styděl a aspoň se choval slušně a pomáhal nám trochu. 😠

Své děti miluji, ale někdy mám všeho po krk. Děti, domácnost, nákupy, vaření, úklid a abych měla nějaké penízky, občas pracuju, ale to spíše v noci, když děti spí (pro jednu redakci).

Máte to podobně? Jak vše zvládáte, jak to děláte s hlídáním? A co když potřebujete pomoci doma s nějakou chlapskou záležitostí? Já např. teď potřebuji přidělat stropní světlo, přivrtat jej na trám, ale neumím to... 😝

mikulka
autor
2. kvě 2013

Holčiny, nikdoooo? ☹

andelicka
25. dub 2022

@mikulka Já jsem samoživitelka 11 let a bez rodičů bych to absolutně nedala, bydlíme u nich já se dvěma dětmi a hodně mi pomáhají, vodit do školky, školy, vyzvedávat, vypravovat. Hlídat, když potřebuji k lékaři. Mamka zvládne i s dětmi k doktorovi, když musím být v práci. Navíc děti vyrůstají pořád v rodině, i když s babičkou a dědou. Je to pro ně pocit bezpečí. Můžu se na rodiče spolehnout, jsou úžasní. Jsem jim vděčná. Když už jsem si zpackala život, moje děti vyrůstají v lásce a relativně klidu. Jsem spokojená. Držte se, 💗