Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
15. dub 2010

Hi Ladies,

ako sa mate? U nas svieti slniecko, ale zima je poriadna.
Sonicka, ja byvam tiez v south east london, blizko dulwich 😅

forensica
15. dub 2010

cestovatelko, zadne stranky me ted nenapadaji promin. Muzes zkusit mumsnet ale to je taky spis diskuze.
Aha ale koukam ze ty jsi v Luxemburgu, hmm, to bych se obavala ze maji uplne jiny system.

Edito, nevim nevim, sice tomu od tohoto mesice nechame volny prubeh ale nejak s tim jak nam vse dlouho
trvalo predtim nepredpokladam nejaky razantni uspech 😉

Evi, kdy ty jdes na sken? To uz by jsi pomalu mohla jit ne aby to tam videli co to bude ne? Jo s tim reversem
mas pravdu, bylo by zvlastni kdyby ti nedali dite sebou, to jsem jeste neslysela. No uprimne jsou docela trapni
takhle branit a delat krky ohledne odchodu z porodnice ze. Ja si to nedovedu uz predstavit tam byt 3 dny ci dele.

Jasne catkaz, my jsme strasne odbornice 😀 Ja mam zatim myslim 75% neuspesnost 😀

Muite, dobre jste udelali s tim stehovanim. Neni nic horsiho nez mit v rodine nekoho kdo vam do veci furt karfra 😉

Sonicko vitej! Ja jsem z E3, ale my se casto schazime v centru tak si nekdy dame vedet a muzeme se sejit! Do vody jsem
nerodila, i kdyz o tom premyslela. Ale jak prislo na vec tak me to ani nenapadlo abych pravdu rekla 🙂

Holky, kde berete to slunicko. Teda zda se ze dnes snad opet vykoukne po tom hnusu vcera.

Edito, Simcu jsem vcera videla i s obema potomky, vsichni vypadali spokojene a zdrave. V byla totalni smisek a spokojenec 🙂

Nic, vcera jsem psala do 2.30 rano ale napsala jsem kus tak snad to tento tyden konecne dolupnu a smitec s diplomkou.

editahlb
15. dub 2010

Super Verco, diplomka je opruz, teda me uz by se do toho uz podruhe nechtelo, i kdyz s tim svym PG studiem me to asi nemine, nesnasim jakekoliv psani. Ale ty jsi borec, takze ted po diplomce uz totalni konec nebo jeste jdes na viva / obhajobu?

S druhym miminkem to muze jit mnohem rychleji - mas (a mela jsi) pravidelnou MS? Spis jsi se alse prizpusobovala nam tady na konikovi, ze, jako ty jeptisky v konventu 😀

Sazi jakti maly roste? A co mu ted davas jist? Melas bys pridat nejakou aktualni fotecku at vime jak ti roste do krasy 😵

editahlb
15. dub 2010

Jo a jeste ke komu se mam jit v Cechach nahlasit, k GP nebo ke gynekologovi? Kdo osetruje v tehotenstvi? Ja jsem z toho fakt Madar, clovek se nauci jeden system a ted aby se prizpusobil dalsimu! No aspon nezatvrdnu a procvicim par mozkovych zavitu

forensica
15. dub 2010

Edito, ja myslim ze se mnou nikdy velky problem nebyl jelikoz ja to mela pravidelne. B mel jednou blbe sperma a tak mozna to byl ten kamen urazu ale i tak se nam podarilo otehotnet 2x tak to asi neni takova traga. Dame tomu volne pul roku a kdyz nic tak zacnu merit teploty a to by bylo aby nebylo 😀 No jeste toho mam do puli kvetna dost - dopsat diplomku +viva, prezentaci (uz mam napsanou, jen prezentovat) a ted v pondeli mame inclass test. Takze to chci honem dopsat, pak poslat na zkontrolovani a zacit se ucit na zkousky (3) ktere mam v druhe puli kvetna. Maso ale konec uz je v dohlednu 🙂
Edito ja myslim ze uricte gynekolog,si aspon pamatuju ze tam vzdycky chodily tehulky na skeny.

saza007
15. dub 2010

Verca - good luck s diplomovkou. Mas moj obdiv, ja by som uz asi bola sediva 😅

Edit - J. rastie neuveritelne rychlo 😕 Kde je to miminko, co sme priniesli s porodnice, co plakalo ako take male kozliatko 😅
Tento tyzden zacal jest chicken, samozrejme, ze mu chutilo. len vymysla a nechce pit vodu 🙄 aj ked dnes myslim vypil asi 30ml. Okrem toho mu idu zuby, tak je naladovy ako stara dievka 😀 Jaj a tak milucko spinka, na brusku, s vystrcenym zadockom 😵 😵 😵 Pridam zopar foto, ked ich muz stiahne z fotaku.

forensica
15. dub 2010

Jo a jeste court case exercise jsem zapomnela - to budeme stat na soklu a odpovidat defence a prosecution jako u soudu - to je cast zkousky 😅 Sazi neboj, ja uz skoro sediva jsem 😀

Sazi, to je hrozny jak rostou co. Chudak ze zoubkama, je to nespravedlivy ze tak mali a uz se trapi. Dej mu do jidla trosku soli a hned bude pit 😉. Haha, hezke prirovnani k nalade 😀

forensica
15. dub 2010

Milusko, ten stolecek a zidle jsou perfektni, taky jsme koupili ty bile. Diky za typ! Tady je par fotek z vikendu.Novy stolecek, jak K nasla vejce a piskoviste.

saza007
15. dub 2010

Verca - ani sa mi nechce verit, ze je to K! Ta fotka s vajickom a sliepkou nema chybu 😀

saza007
15. dub 2010

jaj a este som sa chcela spytat, kedy ste zacali detickam davat jogurty, syry a pouzivat maslo do varenia?

forensica
15. dub 2010

Diky 🙂 Ja myslim ze tak od 8 mesicu uz K mela varene veci a to jsem urcite pouzivala maslo. Taky ty jogurty to jsem zacala hned jak jsem ji uz davala na solids, tak to mela vzdy misto odpoledniho kojeni. Chapu ze to asi moc nepomohlo ale clovek zapomene to je desny 😅

editahlb
15. dub 2010

Ja taky tak Sazi, myslim ze od 7 mesice uz urcite E jogurty mela. Tesim se na ty fotecky J jak spinka na brisku s vystrcenym zadecek, jen setady usmivam, hezky si to uzij,je to krasa takove miminko, co? 🙂

Verco teda to je fakt pruda s tema tvyma zkouskama, ja bych zesedivela taky! Court Case excesize zni zajimave..ja jsem parkrat u soudu byla jako tlumocnice a byl to docela zahul, zadna legrace.

Fotky K super, oni fakt rostou jak z vody, co? Ta stolicka a stolek vypadaji suprove, my jsme pro E dostali takovy pekny starozitny stolecek, akorat pro ni, akorat ted potrebujeme zidlicku. Meli neco v Ikeii v prirodni barve dreva, co by se dalo natrit?
(drzim palce B spermiim 😀 )

nudlik
15. dub 2010

Ahoj holky,najdu tu maminu ktera bydli v Basingstoke?

forensica
15. dub 2010

Nudliku, gratuluji k holcicce! Ja myslim ze ne, ale nechci se mylit, mame tu par novych devcat a tak se mi to mozna popletlo. Kdyz tak jsem zaskoc jeste zitra, urcite se nekdo ozve 😉

forensica
16. dub 2010

Edito, na zidlicku ja bych do Ikey ke starozitnymu stolku asi nesla. Maji tam na natreni, ale to by podle me vypadalo jak pest na oko. Co zkusit treba neco jako eBay, tam by se mohla nejaka objevit. Ale je fakt ze to asi nebude levne. 😅

verde198
16. dub 2010

Ahojte,

Edito, o ty formulare se zada dalsim formularem 😀 Tady jsou nejake dalsi info:
http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/forms/v...
A pak se to postou (nevim jestli to jde elektronicky) posila spolu s P45 a P60 na Inland Revenue.

V Cechach se kvuli tehotenstvi musis nahlasit ke gynekologovi, na jednu prohlidku se chodi k obvodakovi - meri ti EKG. Pak na ty vetsi ultrazvuky (jako je NT) vetsinou musis nekam, kde maji lepsi ultrazvuk a vyskoleneho doktora. Ale ty cast jeste zvladnes v UK, ne?

Tak jsem se prave objednala na ten druhy velky ultrazvuk, 14.5. tak uvidime, jak vyjdou vase odhady 😉

Verco, taky te obdivuju s diplomkou, ja uz bych na to nemela! Taky nesnasim cokoliv sepisovat 😝 Tak moc drzim palce, at to vse zvladnes a studium je hotove.
Z Kristinky je uz teda poradna slecna! Krasne fotky 😉

Devcata hezky vikend!

editahlb
16. dub 2010

Evi diky! diky! diky! Hned na vsechny ty formulare mrknu 🙂 Takze vy si nechate rict pohlavi? Vsazim boty ze je to kluk 😉 Ja budu odjizdet cca v 5 mesici, netusim jak to udelat se zdravotni pojistovnou v CR, ale nejake holky nekde psaly, ze pry me osetri i s tou kartickou EU, nez si vyridim VZP nebo neco podobneho, tak snad jo.

Verco asi mas pravdu s tou stolickou, strasne ji ted bavi si sedat a pak zase hned vstavat a dokolecka dokola.., ale vzpomnela jsem si, ze u prababicky mame takove male stokrlatko, co by se ted hodilo, tak musime az do kvetna kdy tam jedeme na navsevu vydrzet. Ja jsem dneska vstavala v 6 a E se pry probudila az v 8.15 - proc ja jenom nemuzu spat dyl? Je to nespravedlive!

Nudliku ahoj, promin, ja jsem od tebe taky docela vzdalena, cca 130 miles zapadnim smerem.

forensica
16. dub 2010

Jo holky, nic jineho mi nezbyva, uz to nejak dolupnu. Do diplomky uz jen 200slov, vcera v noci jsem se rozjela a psala az zas do dvou 🙂 Ale dnes vecer si davam oddych, bude pekne, jako vzdy v patek, indicke delivery a film s manzou po boku 🙂

Edito, to je fakt pech s tim spanim, ja te chapu. Nam normalne dite ted spi uplne krasne (12+ hodin), od te doby co jsme ji prestali davat fusak. Sice to znamena ze vetsinu noci spi odkopana jen v dupackach,ale asi ji teplo, jinak predpokladam ze by hulakala. Hele, aby jsi za mesic nebyla bez bot az si o ne Evka rekne 😀

catkaz
16. dub 2010

Ahoj holky, preji pekne patecni odpoledne. Tady (v Bath) je fakt krasne a ja samozrejme musim byt v kancelari. Teda holky -Forensico a Edito - klobouk dolu , ze jeste studujete. Ja si teda dala skoly dve, ale jsem rada, ze uz to mam za sebou. Diplomky me vzdycky staly tolik sil... Forensico, ten tvuj obor (je to forensic science?) - to je jako forenzni medicina? A co za PG studujes ty, Edito?

Ja furt nenaskenovala ty fotky ze scanu... musim si na to vzpomenout.

Zrovna jsme v Ikee koupili peknej zahradni nabytek. Tak to pocasi musi vydrzet, abysme ho uzili.

Jo, dorazily oblecky z asos . Vypadaj dobre, jediny cim si nejsem 100% jista jsou saty, ktery ale na netu vypadaly uzasne, ale v realite to neni uplne ono...

Verde, kde bydlis? Jsme od sebe asi jen dva tydny. Ja jdu za tyden a kousek na 2.kontrolu k midwife a pak asi teda absolvujem ten dalsi ultrazvuk..

Tek pekny vikend. Mejte se.

forensica
16. dub 2010

Catkaz, ten muj obor jsou Forenzni vedy. Takova smeska vseho co se tyce aplikace vedy k soudnimu sytemu (balistika, otisky prstu, DNA, krevni stopy a jine telni tekutiny, vybusniny, ....) No ono obednavat z netu je vzdycky zradne, ale je dobry ze to jsou jen ty saty co ti nejsou po chuti, mohlo to byt horsi ze 🙂 Veronika 😉

muite
16. dub 2010

Ahoj🙂
Editahlb:My jsme se ted usidlili v Pardubicich.Odkud jsi ty?
Zvladame to dobre,ale i kdyz manzel zil dlouho v CR je ze skotsko-cesky rodiny,je to pro neho sok.Ale je tady vyhoda,ze maji s tatou vlastni firmu,jinak si myslim,ze by se asi nechytal..
Ja jsem Zuzce napsala vzkaz,tak jestli ji to date prosim vedet??

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
17. dub 2010

Ahojte,

tak u nas sviti slunicko a ma vydrzet i zitra 😵 😵

Simco, to je O sikulka!

Edito, v UK by ses mela z pojisteni odhlasit (i kdyz si nejsem jista jestli jsem to ja udelala...takze mozna ne) a v CR si zajdes do zdr. pojistovny, budou po tobe chtit nejaky doklady, ze jsi byla v UK pojistena (pracovni smlouvu nebo prave jeden z tech E formularu) a vystavi ti docasne potvrzeni, ze jsi v CR pojistena a pak ti dojde karticka. Jen nevim jestli musis napred na pracak, protoze pojisteni za tebe bude platit stat a pak s jednim papirem, ktery potvrzuje, ze jsi registrovana na Uradu prace na zdravotni pojistovnu.

Ty jo, tak to uz mame asi 3 sazky na kluka! No jsem sama zvedava 😕

Catko, ja uz jsem emigrovala zpatky do CR (jsme v Praze neco pres rok, ale predtim jsem zila skoro 6 let v UK, napred v Chesteru a pak v Coventry. Pak uz jsme oba meli depku, tak jsme prchli 😉

Holky, ja jsem tento tyden zacala celkem spinit, v utery jsem dokonce byla u Mudr, rikal, ze mimis je v poradku. Pak ve stredu v noci jsem sla na zachod a cerstva krev, tak jsem byla vyplasena, no ale rano uz to bylo OK a vcera a dneska zase o neco vic. Nechci porad litat k Mudr, tak doufam, ze to je jen jak se vsechno natahuje. Navic mam skaredou jizvu po slepaku, tak si myslim, jestli tam nebylo neco srostle....Nemely jste to taky nektera kolem 16. - 17. tydne?

janauk
17. dub 2010

Ahoj holky,
vubec vas nejak nestiham docitat a porad nam vypadava spojeni a tak vas v rychlosti alespon zdravim z dnes slunneho Pisku.
Muite, uz jsem to Zuzce dala vedet.
Kato, to je super ze se ti oblecky libi, muzes ty saty vratit? Ty pracujes v Bath? To je od nas asi 12 mil!! Tak to musime brzo zajit na kaficko.
Tak se mejte a ja Eve take tipuju klucika 😉

weru
17. dub 2010

Ahoj holky,

hlasim, ze jsem od dnesniho rana tetou. 😵

Chudak segra, porod vcelku hororovy. Mela silene bolesti, ktere prozvracela, malou z ni vytahli pumpou, protoze mela moc kratkou pupecni snuru, takze mela nastrih a jeste se natrhla. Stehu ma vic nez dost.
Myslim, ze zustaneme bezdetni, na tohle ja fakt nemam. ☹

forensica
17. dub 2010

Evi - ja krvacela (spinila)snad az do 20tt ci tak nejak. Mela jsem tu erozi na cipku a kdyz jsem mela treba vetsi vytizeni tak se mi to spustilo vic. A to jsi tam sla kvuli tomu spineni nebo ti to zacalo az po vysetreni? Mozna ti tam neco porypal a pak jsi krvacela ? Ale jestli ti to uz prestalo tak se neboj..drzim palce 😉

Simco - no jeste vajco nerozmackla ani neupustila ale cekam to kazdym dnem 😀 Ta obhajoba nebude na stupinku (doufam 😅) ale ten court case exercise jo ale presne datum jeste nevim.

Weru - gratuluji k tetickovani 🙂 Hele, ber to tak ze kazdy proziva porod uplne jinak. Kazdy mame jinou hranici bolesti a co bylo pro segru silene ty zvladnes na paralenu 😉 Me taky pomahali pumpou a taky nastrihavali a sla bych do toho klidne dnes zase a bez vahani 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
18. dub 2010

Ahojte!

Weru gratulace k tete! Nenech se odradit, urcite to po porodu stoji za to (nebo si to porad jeste myslim 😀 a to dneska segry prcek vyrvaval v noci dobrou pulhodinu!)

Verco, to spineni jsem mela jeste pred vysetrenim, kvuli tomu jsem tam sla. Zkontroloval, ze cipek je OK a mimis taky. Ted se to zase trochu zlepsilo, ale porad me nekde neco boli 😝 😝 Pripadne mi, ze to krvaceni je vzdycky v noci, protoze pres den uz to neni cerstva krev.

Simco, tak to jsi zatim prvni, kdo tipuje holcicku 😉 😉 Tak dej pak vedet jestli tu budete v kvetnu. My jedeme na jih 17.-24. ale jinak zatim mame volno, tak vas moc radi uvidime.

Edito, nekde kdosi psal, ze porodnice v Neratovicich ma byt dobra, neni to nekde vasim smerem?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz