Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
27. srp 2010

Zuzko to jsou super zpravy ohledne te soukrome skolky, tak vam to vyslo! 🙂 Taky diky za ty odkazy, no ja sice vypoved dala, ale ono se tam hlavne jedna o to, ze to bylo driv nez oneh zminovanych 15 tydnu pred porodem. Ja jsem si par veci obvolala, ale nakonec bude jednodussi kdyz proste prejdu rovnou po porodu na rodicak, jestli se miminko narodi jeste pred koncem roku tak snad dostanu i porodne, tak by jsme dokoupili vic oleje na topeni 🙂

Milusko to je skvele ze mala tak dlouho spi, znamka toho ze dobre kojis 😉

Verco drzim palce! Taky jsem zvedava co cekate, ale nevim jestli si to nechavate rict?

Kato ty se mas takhle casto jezdit do Prahy, i kdyz ten posledni let se zpozdenim ti moc nezavidim.. S tim jednim nateklym kotnikem to je docela divne, co? Ale matka priroda je nevyzpytatelna! Mam tady v naruci Eiru tak se vic nerozepisuju, papaaaaa

verde198
27. srp 2010

Ahoj holky,

ja jsem byla naposledy tento tyden 2 x v praci, na materskou oficialne nastupuji 1.9., takze jeste pondeli, utery budu pracovat z domu.
Zacaly mi natykat nohy a to sezeni v praci tomu vubec neprospelo 😝 No a ani pres noc to moc nesplaskne ☹ Mam je jak stara babca 😒

Jani, maly je krasny 😵

Kato, to jste odvazni, ze se ted chcete pustit do predelavani 2 mistnosti. Snad to stihnete vcas!

Milusko, to je super jak mala spi. Doufam, ze ta nase bude taky tak vzorna 😉

Zuzko, skvele, ze se uvolnilo misto ve skolce. To je ta kam jsi chtela Seana dat?

Verco, doufam, ze sken dopadl dobre a jsem zvedava jestli prozradis co cekate 😉

Hezky vikend vsem, tady ma byt osklivo 😝

janauk
27. srp 2010

Ahoj holky,
moc Vas vsechny zdravim. Ja se take snazim cist, ale nejak nestiham psat a po pravde receno, zase neni moc o cem. Ted jsme v Cechach a tak uzivame posledni dny volna, vracime se v puli zari, pak ma Alfie narozeniny(fakt nechapu ze uz mu bude rok) a pak nastup do prace a malej do skolky 😒 nejak z toho vseho zacinam mit poradne vitr. No radsi si to nebudu kazit.
Zuzko, super ze Sean dostal misto v te soukrome skolce. Jak casto bude chodit? Bude to financne dost narocne? No doufam, ze budet spokojeni. Jak to ma ted s papanim a mluvenim?
Evi, tak uz jen dva dny a jsi matka na plny uvazek 😉
Kato, doufam, ze kotnik je uy je dobrej. Co planujete na bank holiday weeend? Decorating? Ja si myslim ze s tim predelavanim hnizdecka to nejak vychazi z hormonu, ne? Vzdyt mi prijde ze urcite polovina z nas tu do posledni chvile mela pred porodem doma staveniste!
Milusko, teda Anabel tak krasne spi. To je u tebe moc spokojena!
Veroniko, doufam ze scan dopadl dobre a prozradis nam co to bude nebo budes napinat? Jinak E silne zavidim. Ja ma ted snad minus jednicky 😒

forensica
27. srp 2010

Jani, jen se neboj ja taky jak prestala kojit tak jsem mela miniplacaky 😅

Evi nohy jsou pruser, ja mela nakonec uplne konve a taky mi otikaly uz notne pred vanocema (takze bych rekla tak od 32tt). Holt davat nahoru a me teda zabiraly kozacky 😉

Jinak sken dopadl bajecne, bude to druha holcicka 😵 Takze je to prakticke a navic vim do ceho jdu 😀 Ale nejak se tam mrskala (to K vsechny skeny prospala) a dosti nespolupracovala tak jsem zvedava co nas ceka az bude venku bobek 😀

Jinak desne zpravy z noci. O pul pate slysim slipky kokrhat tak se tam jdu kouknout a dve slipky skoro uzrane hlavy! 😕 Jedna visela v pletivu a zrovna jsem zahlidla jak ze zahrady utikala liska. Ted tu mame vsude leseni tak se sem konecne asi takhle dostala, jinak nema sanci. Takze jsem v desti a po tme zavrela zbyle dve, zabila tu co byla jeste na zivu (no moc se mi do toho teda nechtelo ze, nikdy jsem to nedelala) a pak urezala hlavy a stahla a ted mame polivku. Jedinou utechou je ze to byly ty dve stare vysnasene a mlade mi zustaly. No ale byl to proste sok!

forensica
27. srp 2010

Jo Milusko diky za odkaz na polstar. Ja jsem se akorat vcera pustila do eBay tak za dva dny uvidim jestli jeden jiny koupim ci ne. Pak to kdyz tak propatram, diky. 🙂

verde198
27. srp 2010

Jani, uzivejte domova, skoda, ze pocasi je ted nic moc.

Verco, gratuluji k holcicce!!!!! Tak to budete mit jednodussi s vybavickou 😉

Diky za tip na kozacky 😀 No snad uz to nejak doklepu tech par tydnu. Jen doufam, ze se mi nezvysil tlak, v pondeli jsem byla u Dr. a v pohode.

Se slipkama teda pekna drama. Jsi statecna, ze jsi ji nenechala trapit, uffff.

januzza80
27. srp 2010

Ahojky holky zdravim 😉

@editahlb malej je podobnej na Alenku 😉 a dekuji moc je to muj malej krasavec.

@forensica moc gratuluji k holcicce,aspon bude mit tvoje holcicka sestricku,to ja jsem si taky tak prala ted,ale nevyslo to,ale zase Alenka maleho miluje,tak jsem stastna jako blecha

petrikaa1
27. srp 2010

ahojte) je tu niekto aj v IT? priamo v Rime? alebo okoli?

janauk
28. srp 2010

@petrikaa1 Z Italie tu nikoho bohuzel nemame.
@forensica Moc gratuluju k holcicce 😉 Uz jste premysleli nad jmenem? Teda to s tema slipkama muselo byt sileny. Ja te obdivuju ze jsi ji dokazala zabit, ja jsem na to strasnej srab, ale je dobre ze se vic netrapila!!
Jinak jsem minule zapomnela reagovat na dotaz ohledne cheeky wipes. Take to mam podobne jako Verca a jsem moc spokojena, ted jsem videla ze delaji i bambusove 😉
Edit, teda to je sila s tema pridavkama. Nikdo poradne nevi co a jak 😒 snad to brzo vyresis.
Jinak tady se pres noc silene ochladilo 😠 rano jsme sli s malym trhat rajcata a museli jsme se vratit pro bundu a cepici, no byla to pak vyporava jako na Kavkaz!

editahlb
28. srp 2010

Jani vy jste ted v Cechach? A nechcete za nama na chvilicku prijet? Moc radi by jsme vas videli!

Jani (januza) to je zvlastni jak se ty male miminka podobaji sourozencum, kdyz moje mala byla tak stara jako ted Thomas tak vypadala up[lne jako moje sestra (kdyz byla ona sama miminko) 🙂

no pocasi dneska teda fakt nic moc, mate pravdu holky, a to jsme jeste minuly vikend byly na koupaku 😕 Dneska a zitra jsme tu sami, tatu jsme rano (v 6am!) odvezli na letiste, tak mam v planu to tady trochu zorganizovat, at uz se konecne citime jako doma.

Verco super zpravy ze scanu a dalsi holcicka! 😵 😵 to je krasne! To zase bude orisek se jmenem, co? Me uz tady minule strasila Miluska ze jestli vybereme nejake napr Velsske jmeno ze budeme muset psat one profesorce do Prahy co ma na potvrzani jmen v Cechach monopoly 😀 Ra to pry musi nejdriv odsouhlasit a pak muzeme ditko pojmenovat..

Jo a jeste ta udalost se slipkama - to je teda maso! ☹ Chudaku, tu zaverecnou cast ti VUBEC nezavidim. A ze jste ji pak i zvladli snist! (myslim ze Osian by to nezvlad 😅 )

Tak zatim hezky vikend!!

janauk
28. srp 2010

Ahoj Edito, no jasne ze jsem v CR, protoze prsi 😝 Je dekujem moc za pozvani, ale jsme tu dost nepojizdni ☹ tak to asi nevyjde, ale kdyby jsem se motala kolem Prahy, tak dam urcite vedet. Mas Edo ceskej telefon? Nenapsala bys mi ho kdyztak do ip? Ja ti poslu svuj a kdyby jste jeli nahodou kolem Pisku, tak se stavte. Kam jel Osian?
To si delas s tim jmenem srandu nebo to tu fakt takhle chodi???

editahlb
28. srp 2010

Jani telefon mas v IP, to je skoda, ze vam to asi nevyjde, ale rozumim..

S tim jmenem je to pry tak! Pokud to neni tradicni a zname ceske jmeno tak se musi pisemne zadat o povoleni jinka ti ho tak nepojmenuji, sila., co? 😅

Jen tak pro zasmani - vcera jsembyla v supermarketu neco nakoupit a musela jsem si odskocit na zachod - ze tam nebyl toaletak me ani neprekvapilo, ale ze stetka na misu byla k mise privazana provazkem me fakt rozesmalo 😀 Kdo by si takovy suvenyr odnesl? 😀

slunicko2
autor
28. srp 2010

ahoj holky 🙂 ctu, ale nestiham!

Verco, gratulace k holcicce!

Edo, ja jsem myslela, ze vam to jmeno muzou povolit, pokud dolozite, ze je normalni v jine zemi?

Evco, uzij si materskou 🙂

Skolka je to ta soukroma. Stat nas to bude asi £1800 plus nejake dalsi vydaje. Zbytek doplati council. Ja vim, ze na LOndyn to neni moc. Ale tady ano. Bude chodit kazdy den od 9am do 12pm.

Jani, uzij si dovcu v cr! 🙂

Mili, vsechno nejlepsi Davidkovi k narozeninam!

forensica
28. srp 2010

Diky devcata za gratulace, nicmene zaprve jeste neni na svete ze a zadruhe ja v tom ze je to devcatko nejak zadne pricineni nemam 😀 Ale mam radost a kdyz by nahodou misto holky vykoukl kluk tak je to taky fajn 😉

Jo slipky, no uz jsem se z toho nejak dostala ale pravda jak jsem jedla z ni to curry tak jsme mela trosku divny pocit. Ale co, nechat ji zdechnout uplne zmarenou jsem nechtela ani nahodou.

Edito no s tim jmenem to tak byvalo ale ze to stale pretrvava me teda prekvapilo. Na jednu stranu asi dobry, jinak by tu mozna behalo hodne malych Hitleru ci Usamu. Vam to urcite povoli s prihlednutim k puvodu otce ale i tak je to komedie 🙂

S tou stetkou, no tak to je narez! 😀 😀

forensica
28. srp 2010

Zuzi to je fajn s tou skolkou snad budes spokojena. Mas to jen aby jsi odpocala a maly sel do kolektivu? Me jen ze 3 hodky rano se mi nezda moc.

Jmeno jeste nevime, ale neco jsem vcera nadhodila a docela to nas oba zaujalo tak uvidime. To by bylo dosti necekane ze by jsme uz tak brzo vedeli 😎

slunicko2
autor
28. srp 2010

Verco, nene, tohle je skolka od tri let. Kazde dite ma narok na 2.5 hodiny denne. Ale nam se nepodarilo do zadne zadarmo dostat. Tahle je £1000 per term. Ale council nam prispeje. Tak to vyjde asi £660 per term. My tu mame ale uplne jine platy. Takze tady je to hodne za pul hodky denne vlastne!

Jinak daz se pta, jak jsi slipky zabila. Proc ty a ne manza? Cim jsi je zabila a tak... Mel jeste vic otazek, ale ty uz si nepamatuju 🙂

miluska.woolley
28. srp 2010

Zuzi to je super s tou skolkou... budes hledat praci?

Jani hezky uzivejte v CR, skoda ze zrovinka nepojedeme. Nechces sednou na vlak a prijet na par dnu do Münchenu?

Veru jeste jednou gratuluju k holcicce!!! Dve holcicky jsou super! S tema slipkama je mi to lito.Ja jsem teda poprve zabijela slepice jeste na zakladce, ale nenavidela jsem to. Jsi statecna zes te slipce ukratila trapeni...

miluska.woolley
28. srp 2010

holky s tema jmenama kuk sem http://cs.wikipedia.org/wiki/Regulace_rodných_jmen

tam se pise ze v nekterych pripadech... zalezi jake jmeno asi vyberete a jak se matrikarka vyspi...

ta dr. Knappova napsala knizku a pokud je to jmeno v te knizce tak je to ok
Knappová, M.: Jak se bude vaše dítě jmenovat. Praha, Academia, 2006

forensica
28. srp 2010

Zuzi ja nemyslela penezma, to me ani nenapadlo. Ja myslela to ze kdyz pujde jen na 3 hodiny dopoledne ze toho az tak moc nestihnes doma udelat 😉 Proto ja davam K na cely den 2x tydne ze to uz toho stihnu dost.
Ohledne toho zabijeni, jedna uz to mela za sebou a druha teda polehavala a tak jsem ji natahla krk (ja to videla v jednom poradu s Hugh F-W, tam tak zabijeli kurata). Ja jsem citila jak se tam neco pretrhlo ale ona jeste mela ty posmrtne cuky a to bylo dost neprijemny. Hlavne jsem se bala ze jsem to udelala blbe tak jsem ji pak jeste zatocila krckem. Fuj bylo to hnusny, fak jsem rada ze byla takova tma. Ale urcite bych ji usekla hlavu kdyby byla sekyrka, to mi prijde nejlepsi. Bjorn by nemohl, on by ji musel vzit na veterinu na injekci pokud by se pred tim neslozil 😅

Milusko ja jsem taky rada ze budou dve devcata a jeste tak blizko u sebe. Zaprve je to prakticke (obleceni, hracky,..) a zadruhe doufam ze si budou i vic hrat. Ale kdo vi. No jsme ale radi ze je v poradku, aspon podle skenu ze 😵 Milusko no to jsi machr ze te do toho rodice zasvetili tak brzo. Ja jsem panelakove dite takze krom studia zemedelky to pro me byla hodne nova zkusenost 😖

januzza80
28. srp 2010

Ahojky holky,

Verco,jo aspon nebudes resit obelceni,jako ja kdyz jsem cekala malou,ale zase mi t tolik nevadilo 😀 chtela jsem parecek a vyslo to.Hlavne,ze deti sjou zdrave a to je to nejdulezitejsi 😉
a tady vlozim fotku maleho a male 😉

januzza80
28. srp 2010

tak tady je ta fotka

anglicanka01
29. srp 2010

http://lochneska.cz/category/finance naleznete zde informace jak v Británii pobírat dětský přídavek, rodinné přídavky, mateřskou (mateřská dovolená plus příspěvek apod). V dalších kategoriích naleznete také info jak obstarat rodný list a pas dítěti a další informace pro těhotné či maminky v Anglii.

anglicanka01
29. srp 2010

http://lochneska.cz/category/finance naleznete informace jak v Británii pobírat dětský přídavek, rodinné přídavky, mateřskou (mateřská dovolená plus příspěvek apod). V dalších kategoriích naleznete také info jak obstarat rodný list a pas dítěti a další informace pro těhotné či maminky v Anglii.

miluska.woolley
29. srp 2010

Veru ty mas super, ze budou holky i ve stejnou dobu narozene, takze to obleceni opravdu uzijete. Ja musela pro Bellu dokoupit letni obleceni...Hele nasi mne do toho sice zasvetili, ale proti me vuli, opravdu jsme to s brachou nenavideli, tatka vzdycky dotahl z prace(jzd) 30 kurat a uz to jelo, zabit, oskubat, vykuchat... vzdycky jsem pak nekolik mesicu nemohla kurata vubec jist...
@januzza80 Jani ty tvoje okaty deti jsou naprosto uzasny!!!

pro ty co nechodi na FB jedna z novych fotek nasich holek...

verde198
29. srp 2010

Ahojte,

tak to vypada, ze v CR nastal podzim 😒 strasne se ochladilo, nastesti zatim moc neprsi.

Edito, v te knizce se jmenama jak pise Miluska jich je celkem hodne a urcite ne jen tradicni ceska. Treba jak se nam libila Jasmina, tak tam je. A to obe verze s J is Y.

Verco, to jsem se teda nasmala nad vysvetlenim proc Bjorn nesel zabit slipku 😀

Jani, Alenka s Thomasem jsou na te fotce skoro jak dvojcatka 😉

Milusko, krasna fotka holek! Z Lottky je opravdova Big Sister 😉

petrikaa1
29. srp 2010

@janauk no nevadi, budem tu prva xi, skoda, asi budem musiet zmenit krajinu))))

editahlb
29. srp 2010

Milusko diky za odkaz (i tobe Evco za poznamku), musime se na tu knizku mrknout a zajit na matriku..

Ta fotka Lotky a male je krasna! Eire se libi taky, culi se tady vedle me od ucha k uchu 🙂

Jani ty tve deti jsou vazne jakodvojcatka, ale poznala jsem to kdo je kdo 😉 (teda myslim)

Evi uz je fakt kosa, ze? Me se tomu nechce verit ze jsme se jeste minuly tyden byli koupat!

No ja jsem zvedava, co se pro zmenu narodi nam, budu stastna za oboji pohlavi kdyz to bude zdrave! Uz mam nejaky papir od pojistovny, takse zitra objednam k doktorovi, doufam jen ze mi nebude merit cukr (nebo ze me na to neposle), ja jsem na sladkem zavisla!

Jdu vysavat, rekla sem si ze to stihnu nez pojedeme pro tatu na letiste a uz mi moc casu nezbyva. Kdybych ja byla bohata tak si najmu kucharku nebo uklizecku. Nebo oboji! 😀

janauk
30. srp 2010

Edit, uklizecku urcite ta by se hodila kazdemu, ale kucharku? Vzdyt ty tak uzasne varis! To by Osian i Eira urcite protestovali.xx

verde198
30. srp 2010

@petrikaa1 je tu i "italska" diskuse: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/italie/?...
ale klidne tu zustan s nami 😉

Edito, ten cukr se meri kazdemu ☹ , dela se to tak nejak 25.- 28.tt. Muzes to samozrejme odmitnout, ale mimcu to moc neprospiva (i kdyz v UK to nikdo neresi... 😕 ) Ja jsem dneska "zhresila" a namazala si na chleba s maslem i trosku marmelady 😔 No, snad nebude z Gretky obrik 😅

Jinak, jak prisla ta zima, tak lidi tu uz normalne vytahli kozacky 😕 😕 😕 v srpnu!!! Zitra ma byt jen 11 - 15 stupnu, strasny vykyvy, doufam, ze se v zari jeste trosku ohrejeme. Ja nemam zadne teple tehotenske obleceni, do dlouhych kalhot se mi tak tak vejde bricho a to mam jeste aspon 4 tydny pred sebou 😕

Dneska jsem byla na poslednim predporodnim kurzu, bylo to s pediatrickou, takova mila doktorka 🙂 Stejne jako ta co nam povidala ohledne porodu, tak nas uklidnovala, at se niceho nebojime, ze vsechna mimca budou zdrava 🙂

editahlb
31. srp 2010

To vis ze budou zdrava Evco! Hele a stema kozackama aspon ti v nich nebudou otekat nohy, jak radila Veronika 😉 😀

Ale je to fakt hruza s tim jak se ochladilo, taky jsem chytla poradnou rymu! Trochu pripomenuti toho jak bylo jeste minuly tyden krasne prikladam dole, posledni fotka je uz pak z vcerejsi sklizne dyne, co ja s tim budu delat fakt netusim. Nechcete nekdo pulku? 😀