Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
26. zář 2010

Jeee Evi, ta je krasnaa! 🙂 😵 Vazne, jakou ma krasnou tvaricku, no cela po mamince 🙂 🙂

fairy
26. zář 2010

Evi taky se pripojuji mala je napraosto uzasna takova jemnoucka nadhera 🙂

Jani jak se jinak dari tobe krome toho paleni zahy? Doufam ze vsechno dobry koukam ze uz jsi 28tt toto teda leti to je neco. Tak si uzite Milusko zitra tady taky leje a nevypada to na zlepseni 🙄

forensica
26. zář 2010

Edito, ja taky delala dnes strudl!!! 😀 Telepatie co 🙂 Ja se citim dobre, jen jsem vic a vic unavena a kdyz mam obcas prenest toho naseho 15kiloveho vyrostka tak uz se fakt zadychavam. Zaha me nikdy nepalila, tak ani nevim, ale dost jsem pribrala. Pripadam si jak koule tak jsem zvedava jak budu vypadat pred porodem 😅

Evi, mala nadherna. Jak rikaji holky, takova pekna hladounka nepomackana 😵 Budulinek.

catkaz
27. zář 2010

Evi, Greta je uzasna... so cute 🙂 Fakt dik, ze pockas s licenim sveho porodu az ja budu mit po to svem... Musime se ted soustredit na pozitivni myslenky a nezajimat se o porody druhych, takze jeste jednou dik.
S tim kocarkem to bylo fakt nacasovany 🙂 Je u vas mamka nebo segra, aby ti pomohly?

Mam tu do zitrka na navsteve rodice. Prijeli me navstivit na my narozeniny a vcera jsme taky pekli strudl!

Jinak mama rika, ze ji prijde, ze uz za ty 4 dny, co tu jsou, mi kleslo bricho, takze uz to asi nebude moc dlouho trvat... Taky zacinam byt vic unavena.
Doobjednavam posledni kousky, ktery nam chybi.. Dneska dorazil moses basket, vanicka, povleceni a par dalsich drobnosti, tak uz fakt mame do zacatku vicemene vsechno. Na loznici nam ale furt delaj a hotova bude az tak pristi tyden, takze by bylo dobry, kdyby mimco aspon do konce pristiho tydne pockalo 😉

januzza80
27. zář 2010

Ahojky holky,zdravim vas a vsimla jsem si,ze Evicka uz ma holcicku u sebe,moc gratuluji ke krasne zdrave holcicce 😉

januzza80
27. zář 2010

Jinak vsem tehulkam,preji klidne tehu a rychlej porod.
Nas malej uz mel 3mesice.Je to hrozne jak to utika.

weru
29. zář 2010

Ahoj holky,

po dlouhe dobe vsechny moc zdravim. Ja jsem na vas obcas kukla, ale nepsala jsem, abych se neprozradila...dnes jsme meli prvni scan a vse v poradku. 😵 Prcek byl k nam zadama a ne a ne se otocit a spal, tak me poslali na wc a udelali scan znova a byl chvilku vzhuru, ale stale otoceny, tak musime v 16tt na triple test.

Evi, gratuluji ke Gretce.

Catkaz, at vse probehne podle planu.

Zatim se mejte a budu chodit casteji. 🙂

weru
29. zář 2010

A nejsem 14tt, ale 13tt. Kun lze! 😀

saza007
30. zář 2010

@weru to su skvele spravy, gratulujem 😵 😵 😵 a prajem prijemne a bezproblemove tehotenstvo!

verde198
30. zář 2010

Ahoj holky,

nejak nestihaaaaam.

Diky za pochvalu 😵 😵 Je to ale mala dracice, v noci nechce spat a uz vubec nechce spat v postylce ☹ Pietro uz vyzkousel vsemozny figle, no vcera jsme rezignovali, spala se mnou v posteli a Pietro sel do obyvaku na gauc........aspon se vyspal 😅

Jinak mam porad strasnej hlad, jsem si dala svacinu nekdy kolem pul pate, ted je osm a uz mam zase hlad jako vlk. Nastesti vsechna nabyta kila jsem nechala v porodnici, dokonce mam o kilo min nez pred tehotenstvim 😵 Jen doufam, ze ta cukrovka zmizela, jeste nevim kdy mam jit na nejaky premereni.

Kato, drzim palce na ten porod doma, snad vse pujde hladce a hlaven rychle!
Mamka prijede az v puli rijna, ted je Pietro doma, takze jsme na to 2.

Jani, krasnej okacek 😵

Weru, moc gratuluji k tehotenstvi, at je vse tak jak ma!

Holky, nevite jak to je s pasem pro mimca se smisenych manzelstvi? Ja myslela, ze muzou mit pas po obou rodicich, ale Pietro nekde nasel, ze podle EU pry dva pasy mit nemuzou? Dik

kaata
30. zář 2010

Ahoj Evi, neboj ona si mala sama najde casem rytmus se spanim! Jen k tem pasum - kazda zeme ma svou vlastni vizovou politiku, EU v tomhle moc roli nehraje. Zalezi tudiz na kazdem urcitem pripade, nektere zeme napr. dvoji obcanstvi povoluji, jine ne a u nekterych zalezi na duvodu nabyti (napr. CR). Myslim, ze kombinace ceskeho a italskeho pasu by mela byt bez problemu.

editahlb
30. zář 2010

Ahoj holky. taky moc nestiham, ALE: gratuluju weru k tehotenstvi! To je skvele!!!! Krasne si to ted uzij a prijd nam referovat, co a jak 😉 🙂

Katko drzim palce at se to male narodi az vam dodelaji tu loznici a dodatecne preju vsechno nejlepsi k narozeninam!!
Porad si myslim, ze to u tebe bude kluk, tak snad me nezklames 😀

Evi me E taky vubec nechtela spavat v postylce, u maminky je prece jenom lip, co? 🙂 No ja jsem nakonec taky resignovala, a po case se v postuylce spat naucila. oni stejne jak jsou tak malicci ti drobci tak bumbaji kazdou chvilicku tak at se taky trochu vyspis a nestravis hodiny mezi kojenim uspavanim. O pase nic moc nevim, ale pekne ti to tu uz popsala Kata, kterou timto moc zdravim! 🙂

Jani maly ti strasne vyrostl! Je roztomily! Doufam, ze se u vas mate taky fajn. Ja tady nic nestiham, Miluska by mohla poreferovat, pradlo vsude mozne, jabka uz nam pod stromama hnijou, zs tim strudlem je tolik prace a uz to fakt nestiham sbirat no ale aspon vysvitlo slunicko, tak je jeden hned v lepsi nalade 🙂 Tak se mejte moc krasne!

martja007
1. říj 2010

Ahoj holky, muzu se pridat??

verde198
2. říj 2010

Ahojte,

tak dneska jsme meli brutus noc, mala vubec nechtela/nemohla spat. Pietro ji nakonec udelal umely mliko, tak to cely vyzunkla a spala vicemene od 2 do 6. Ted jsem ji dala spat do kocarku, tak snad tam chvili vydrzi chrupat. Porad sebou strasne mele ve spani a to ji budi, zkousela jsem tu zavinovacku co mam od tebe Edito, ale ona si z toho vzdycky vymota ruce 😕

Diky Kato za info, ja si taky myslim, ze muze mit 2 pasy. No jeste uvidime 😉

Martjo, vitej a klidne se pridej. Gratuluji k tehotenstvi a preji at je vse bez problemu.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
2. říj 2010

@verde198 Evi, neboj, to sa upravi, robi to vela babatiek, nas J. tiez stale sermoval rukami, pri najmensom suchnuti sa strhol a ruky do stran. My sme ho swaddlovali do takej velkej muselinovej plienky, tiez dost napevno.
BTW, zabudla som okomentovat tvoje fotky, Gretka je naaadnernaaa 😵 😵 😵

editahlb
2. říj 2010

Marti vitej, to vis ze se muzes pridat, ja si te dokonce jeste pamatuju z beremka... Velka gratulace k tehotenstvi, to je krasa, co? 😉 🙂

Evi pridavam se k holkam, co rikaji svazovat napevno, ta zavinovacka je dost pruzna, tak se neboj utahnout 😅 Kojis jinak mimo tu umku? Jak to jde? Prsa neboli?

Holky Miluska je s malou A v nemocnici, A ma hrozny kasel a dokonce delaji testy, jestli to nahodou neni cerny kasel (asi si ho mohla dovezt z dovolene, byli na Mallorce), ale ja doufam, ze to je "jen" hodne silne nachazeni. Tak jestli sem Milusko nahlidnes, tak se drz! A hlavne ta vase beruska malicka!

Minuly patek jsem mela jit na kontrolu k lekari, ale musela jsem se preobjednat a nemela jsem driv cas jak ve stredu (=o 5 dnu pozdeji) a sestricka (mimochodem docela mila pani) z toho mela vazne problemy, ze jako ted musim chodit casteji, a jestli jako nemuzu driv nez AZ (! 😀 ) ve stredu, no fakt pruda! To jsou veci, co? 😀

No nic, mazu na kute, uzijte si holky peknou nedeli!

verde198
3. říj 2010

Ahoj devcata,

dnesni noc uz byla lepsi, asi se predtim malo najedla. Vzdycky zacne sat a po chvili usne, tak ji ted nutim se vzbudit, aby pila dyl a vypada, ze to funguje 😉
Jinak normalne kojim, ja ji tu umku davam nerada, ale Pietro si mysli, ze ma hlad, tak jsme udelali kompromis a dame ji trosku jen vecer. Dneska rano spala 4h 😵 , uz jsem ji musela vzbudit.
Ted ji mam v naruci, zase nejak nemuze zabrat 😒
Prsa uz me neboli, nejhorsi to bylo asi v porodnici a pak par dnu doma, ale ted uz dobry.
Vcera jsem zacala z latkovkama a zatim dobry 🙂 Je na nich aspon dobre videt jak moc toho nacura, Pampersky jsou polosuchy... Jen ma Gretka prdelku jak cmelak 😀

Milusko, drzte se, at se Annabelka brzo uzdravi.

Edito, asi te MUDr. chce mit pod prisnym dohledem 😉 Jak to zvladas s rostoucim briskem a skotacici Eirou?

Jo holky co mate holcicky - je normalni, ze male z pipky leze ciry hlen? Objevilo se to az vcera. 😕

catkaz
3. říj 2010

Cau vsem,

@verde198 Evi, zvladas to fakt dobre - ja si to furt nak nedokazu predstavit 😉 Kolik dni je ted stara?
My jsme vcera zkusili nafouknout a napustit bazen. Slo to celkem rychle, coz jsme radi. Podle navodu to muze trvat i az 2.5 hodiny. Nam to trvalo hodinu, coz je v poho. Taky jsme tam vlezli to vyzkouset a byl to teda uzasny relax. Takze na bazen se tesim 😉 Zitra jdu na kontrolu k midwife.

@editahlb Edit, to jsou soky z cesky pece, co? Ja se normalne na zitrek musela objednat sama. Kdybych to neudelala, tak uz asi do porodu zadna kontrola nebude... Zitra me bude hlavne zajimat, jak moc mi kleslo brisko a jestli dokaze odhadnout, kdy se ma prcek narodit. Jdu k ty krave midwife, tak jsem zvedava, jak se bude chovat.

Milusko, at je Anabelle brzy dobre.
Mejte se.

janauk
3. říj 2010

Ahoj vsem. Nejak ted nemam cas ani naladu na pocitac, tak se omlouvam za absenci 😉
Marti vitej a gratuluju k tehotenstvi. Ja si te take pamatuju z beremka. Kde sidlite?
@verde198 Evi, to je fajn, ze se ti latkovky libi. Ja bych ted zacinala take hned od narozeni. Ted mi je Alfie uz strasne rychle procura a tak pouzivame hodne i jednorazovky 😠 Me se moc libi jak v tom maj ty deticky velikansky prdelky 😀
Jinak ve ctvrtek nas navstivila Kacka, vypadala jako vzdy vyborne a brisko mi prislo hodne dole, tak tu za chvili bude dalsi miminko 😉 Bereme sazky na den a pohlavi? Ja tipuju kluka na tuto stredu dopoledne.
Milusko, jestli sem nakouknes, tak preju malinke brzke uzdraveniu a at vas brzo pusti domu.
Edit, posilame vam pusinku do Nabdina.
No a me to zitra zacina naostro. Prvni den do prace a Alfie skolky. Uuuffff.

verde198
3. říj 2010

Kato, mala ma zitra 2 tydny......leti to! Dneska cele odpoledne nejak porad nemohla zabrat, vzdycky ji uspime v naruci a kdyz ji dame do kocarku/postylky, tak se hned vzbudi a krici. No asi zase budeme mit zajimavou noc ☹

Jani, tak at to zitra jde v praci hladce! Segra nastoupila koncem zari taky po materske a zatim ji to strasne zmaha a vsechno pry ji jde strasne pomalu.

saza007
3. říj 2010

@janauk jani good luck prvy den v praci a Alfiemu v skolke. Zvladnete to obidvaja. Ides part time alebo full time?

Miluska
☹ ☹ prajeme malej A. skore uzdravenie, nech ste coskoro doma.

Zeny, zabudla som sa pochvalit, nas J uz asi tyzden chodi 😵 😵 😵 😵 Je to very cute ;))))

slunicko2
autor
3. říj 2010

ahoj holky 🙂
jen jsem prisla nakouknout!

Evco, mala je krasna! U nas to by uplne stejne s tim spanim. Jak jsem ho polozila, tak se orval rev. U nas pomohlo svazovani a vyhrati kolibky horkou flaskou. Pak mel ale prdniky a to uz nezabralo nic 🙂

Kato, drzime palce, at je ti v bazenu tak pohodlne i behem porodu 😀

Jani, hodne stesti v praci a at si alfik brzy zvykne na jesle!!!

Sazi, gratulace k prvnim kruckum 🙂 Prijde mi, ze jsi rodila teprve nedavno!

Milusko, drzim palce, at jsou testy negativni a vy muzete zitra domu. Sean mel na Mallorce to same. Kasel a nemohl dychat, nakonec jsem tam s nim take jela do nemocnice.

editahlb
3. říj 2010

Jani hodne pevne nervy zitra, at se tam Alfiemu prvni den libi at te svym placem jeste vic nezmaha! Drzim vam obema palce.

Kato good luck u MW, ja si termin snad ani neumim tipnout, ale na klucikovi trvam, pockam z#az s cim prijdes od MW. Super s tim bazenem, planujes ho potom zase prodat? Koupili jste ho novy?

Evi toto leti, male uz jsou dva tydny, jo?! Ono je to krasne, jak usinaji v naruci, co? Ja jsemsi to strasne uzivala. Ted uz na to zrejme nebudu mit cas, chudatko male nenarozene, uz ted vidim, jak to bude ve srovnani s Eirou jine.

Byli jsme dneska na vylete ve Veltrusech a byl to moc prima vylet, jde se k zamku takovou oborou, kde se pasou srnci a jeleni, voni to tam drevem, no fakt jsme si to uzili. Zacala jsem trochu ucit Aj a nejak se mi toho nashromazdilo strasna spousta (doucuju i za lektorku co onemocnela) a tak nemam pres tyden VUBEC na nic cas, nastesti je O ted doma, tak hlida malou. Mela bych byt takhle busy jenom do konce mesice, ani si to na dyl neumim predstavit, v domacnosti nestiham a o Eire nemluve..

Zuzi zdravim, jak se vam dari? Seanek uz chodi do te soukrome skolky? Jak se mu tam libi?

Sazi gratulujeme k prvnim kruckum! Me taky prijde ze jste s Janou teprve nedavno rodily 🙂

janauk
3. říj 2010

Ahoj kocky, vsem moc dekuju za povzbuzeni. Snad to oba zvaldneme. Budu pracovat 4 dny v tydnu a Alfie bude tyto dny ve skolce od 8am do 6 pm 😖 takze dost dlouhe dny.
Sazi, to je super ze James uz chodi. Gratulujeme.
Evi, ja ti uplne zapomnela reagovat na fotky Gretky. Je naaadherna! To je neco, ze uz jsou ji dva tydny. Jo jo my take vyhrivali postylku horkou flaskou 😉 Tak drzim palecky na spani.
My uz od stredy taky ponocujeme. Alfimu rostou hned 3 zuby najednou, mel MMR jabs a do toho ta skolka, tak asi proto se ted posledni dny budi uz po 4 am. Uuuffff.
Edit, nezapominej take trosku odpocivat.xx

slunicko2
autor
3. říj 2010

Edo, Veltrusy jsou krasne! Po zaplavach i opravene! Ty jsi busy bee s tou anglictinou! Ale penizky se budou hodit, vid?
Sean zacina az v lednu.
A jak jsi spokojena s tehu peci v cr? Co te ceka za vysetreni?

Jani, preju at Alfie zase zacne spinkat rano dele! Sean take mel dlouhe dny ve skolce. Ale jim to tam utece. Vezmou je na prochazku, vyspi se tam. Prinese vam domu kazdy bacil 😉

to jsem nevedela, ze se na ten porod doma do vany kupuje specialni bazen! Ja hlupak jsem si myslela, ze je to jen takovy ten obyc nafukovaci 🙂

Evco, uz se tesim na popis porodu. Ale chapu, ze se musi pockat, az jak Kata 🙂 Kocarek uz jsi vyzkousela?

catkaz
4. říj 2010

Ahoj ahoj,

tak u midwfie v poho. Byla nak moc mila... 😉 Mozna to bude i i tim, ze zjistila, ze se zname s jeji byvalou kolegyni (nase sousedka)...
Mela jsem trochu vyssi tlak, ale to se pak sklidnilo. Mela jsem ponekud busy rano a pak sla do ordinace pesky (vicemene do kopce), takze se to asi projevilo... Midwife si chce tlak jeste zkontrolovat, takze se mam zastavit jeste v sobotu. Kazdopadne uz se to blizi a vicemene uz to muze byt ted kdykoliv.
Takze Evi vydrz, uz budes moci brzy vylicit svuj porod 😅 a maly jsou 2 tydny! Ty blaho!
Prcek ale musi vydrzet nejmin do stredy - zejtra nam budou pokladat koberec a dodelavat vestavny skrine... 😝

@editahlb Edit, ty si na tehotnou pani teda davas... Ale je prima, ze se o malou muze Osian starat.
@slunicko2 Zuzko, poridili jsme specialni bazen. Pro predstavu - vejdou so do nej asi 4 vany; v litrech to neudavaj...
Edit, bazen jsme koupili a nechame si ho... Treba prijde vhod for no.2 😎

Majte sa.
@verde198 Evi, drz se a preju klidnejsi noc...

miluska.woolley
4. říj 2010

Ahojky holky, hlasim ze jsme doma, cerny kasel se nastesti nekona, nakonec teda prece jen komplikovana bronchitida... zpusobena virozou... Edo z dovci by ten kasel nebyl, to pry se nakazi 2-3 tydny nez se takhle rozkaslou a pry se to zase objevuje, meli tam ted pry nekolik miminek... ja myslela ze tyhle nemoci uz nejsou. No kazdopadne mi 4 dny na izolaci stacily k tomu abych byla vdecna za skvely zivot co mam(i kdyz mi to nekdy leze krkem.

@verde198 Evi prijmi nasi opozdenou gratulaci, mala je uzasna. Pridavam se k Simce s tim balenim, zkuste ji poradne utahnout, treba do osusky, ale napevno... Obe nase holky spaly prvnich par tydnu jen takhle. a vyderzaj pionier, bude lip 😉 .

holky nemam silu docitat, zitra se na to vrhnu, pochlubim se dovcou, pochvalim Editino kucharske umeni atd...dobrou.

weru
5. říj 2010

Ahoj holky,

zdravim vsechny.

milusko, to je dobre, ze se cerny kasel nepotvrdil. Hlavne at se mala brzy uzdravi.

catkaz, drzim pesti, at vse dobre probiha. Midwife mela stesti, ze byla mila. To je to posledni, co potrebujes, protivnou midwife. 😠

Simco, ted uz se mam lip. Zaludek jak na vode po cele dny a vecery jsem mela asi do 9 - 10 tydne, ted uz jen po vecerech. Nekolikrat jsem blila, naposledy vcera vecer. Navic me min. ct a pa skolila tummy bug. 😒 Jen jsem hrozne unavena a porad. Chodim spat tak ve 2130 a stejne pak od 0330 nespim a pak usnu tesne pred vstavanim. No snad se to zlepsi.

Tak se zatim mejte hezky.

verde198
6. říj 2010

Ahoj holky,

Milusko, tak to je skvele, ze to neni cerny kasel. Snad se princezna brzo uzdravi.

Jani, tak jak je v praci a ve skolce?

Sazi, gratulace ke kruckum!

Zuzko, kocarek uz mame zajetej 😉 Zatim jsme spokojeni. Jen je naprd, ze v dome neni vytah, jsme sice v prvnim patre, ale dvoje schody jsou dvoje schody. Tim, ze mala spi v kocarku, tak ho pokazde musime vynest nahoru.

Weru, snad ty nevolnosti brzo prejdou.

Jinak mala spi porad s nama v posteli, v postylce se po 15 -30 min vzbudi. Ale chci ji tam davat i na tu chvilku pres den, at si zvyka. Zitra s ni jdu k doktorce, tak jsem zvedava jestli pribrala.

Pietro udelal nejake foto, tak pripojuji 😵