Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
22. říj 2010

@slunicko2 Zuzi 11 kilo od ledna je naprosto uzasnych... co bych za to dala, ja mam od porodu dole horko tezko 4 kila, vcetne vody kdyz jsem odpuchla. Ale chodim 2x tydne do prace a zpatky pesky, coz je hodka denne a jednou tydne na taebo aerobic, tak snad se to zacne hybat...
Ten Touran se nam taky libil, ale Superb vic. Touran je vyssi, takze kdyz to na dalnici pri vyssi rychlosti foukalo, tak to bylo wobbly, ale jinak je taky pekny. Da se objednat se dvema extra sedackama dozadu, ale ty nejsou na dlouhe jizdy.
@forensica Veru v Superbu je opravdu more mista i ve srovnani s nasim Focusem, obrovsky kufr, tak se tam na tri roky vejdeme. Pokud se ale nakonec prece jen rozhodneme pro treti mimco, tak budeme potrebovat neco vetsiho myslim. Mark to bude mit na leasing od firmy jako sluzebak, a u Skoda je super, ze je levny, tudiz si tam na rozdil od bmw treba muzeme objednat extra vybaveni....

dia_k
22. říj 2010

dakujem slunicko

verde198
22. říj 2010

Ahojte,

Zuzko, to je teda neco s tim plynem!
11kg je uplne suprovych!!!! Gratuluji! Ono je lepsi to shodit pomalu, aby sis pak udrzela svoji vahu. Drzim palce do dalsich kil.

Milusko, nevim jestli te ma mrzet, ze to nezazijes, ta bolest byla fakt husta a pak jeste aspon tyden se mi hodne blbe sedelo kvuli tomu nastrihu.

No, s tim oddelenim asi neslo nic delat, na gynekologii ti proste mimino nedaji. Byla jsem tam jen pres noc, tak to slo. Kdybych ji tam mela, tak bych asi nespala a porad ji pozorovala jestli dycha 😀
V CR te vezmou do porodky 2h po te co ti odtekla voda, takze jsem jela hned rano. A pokud neporodis do 12h (myslim), tak ti preventivne davaji antibiotika. V UK to asi nikdo neresi.......takze te vezmou az mas kontrakce.
Jinak teda musim priznat, ze ta bolest celkem prehlusila tu radost z Gretky. Pietro rikal, ze to bylo hodne emotivni, chtelo se mu brecet, ale nejak to neslo 😉 No a par dni pote, kdyz jsem na porod vzpominala, tak mi to bylo neprijemne kvuli te bolesti. A to jsem si myslela, ze mam celkem vysoky prah bolesti 😕

Jani, porodila jsem v pondeli vecer a pustili nas v patek. Na hekarne je celkem 6 mist a pokoje jsou po 2, coz celkem jde. Samozrejme by bylo lepsi, kdybych tam byla sama a Pietro se mnou... Ale treba jak jsem lezela v cervnu u Apolinare, tak na hekacim pokoji jsme byli 4 😝

Edito, tak doufam, ze tve dojizdeni bude stat za tu zkusenost. Dlouho uz to nebude, ne?

Milusko, Edito, tak to je sranda - my se taky chystame koupit auto 😉 Pred par tydny jsme byli na par testovacich jizdach, ale jeste nejsme rozhodnuti. Vybirame mezi Opel Meriva (je ted novy model), Kia Sportage a Hyundai xi35. Ty posledni 2 jsou takove male SUV, mne se to moc nelibi, ale Pietro chce pohodlne auto.

Tak a padim umyvat okna - mamka sla s malou na prochazku, tak toho musim vyuzit.

saza007
22. říj 2010

Ahoj zeny,

@verde198 evi, krasny opis porodu a Gretka je naozaj nadherna! Prosim ta, neumyvaj okna a radsej si oddychni, ked je mamka s malou. Okna urcite pockaju! 😅 😀

@slunicko2 - to je strasne s tym plynom, dufam, ze to uz mate vyriesene. a 11 kg - klobuk dolu, si sikulka!

co sa tyka mojho porodu - mna najviac boleli kontrakcie, vsetka bolest isla do chrbta. tlacenie a prerezavanie hlavicky bolelo reps palilo, ale to uz bola taka pozitivna bolest, ze uz je skoro po tom. No a na prve dva tyzdne po porode nerada spominam, lebo ma strasne bolel chrbat, horsie ako cely porod dokopy...
Verca a Edit, som zvedava, co poviete na druhy porod!

Chcela som este reagovat na milion veci, ktore ste stihli napisat, ale teraz si akosi neviem spomenut!

🙄 😅

bohdanska
22. říj 2010

Ahoj. Jsem tu nová a ráda bych zjistila, jestli je tu někdo z Nottinghamu. Jsem 31. tt a ráda bych se seznámila s dívčinou (dívčinami), které by občas zašly na nějaké to kafíčko a dortík a vnesly do mého života trochu energie.

forensica
22. říj 2010

Zuzi, ja si taky myslim ze 11kg je fakt dobrych. Ja vim ze mas co zhazovat ale lepsi ze se to aspon takhle hybe. 🙂
Milusko, u me nikdy pohyb na hubnuti nefungoval. Vzdycky jen omezeni v jidle. ALe je pravda ze na kazdou z nas funguje neco jineho. Jsem zvedava jak se mi bude zhazovat pytlik jafa cakes co ted denne sporadam 😅 (ale uz jsem je dojedla, manzelovi nic nerekla, a uz je rozhodne kupovat nebudu 😀 ). bezva s tim autem. My mame nasi skodovku radi a tak si klidas dalsi poridime. Ale nevim jak to bude se stehovanim tak asi jeste chvili pockame az se rozhodne.
Evi, tady se po odteceni vody jede na kontrolu (berou stery na nejake bakterie, u me teda zapomneli) a pokud se porod nerozbehne sam tak za 24 hodin nastup na vyvolani. Takze ja vetsi cast porodu prosedela doma s moji hypnozou. Mrzi me ze jsi mela takovy negativni zazitek s bolesti, mozna pri pristim by jsi mohla zkusit tu mou hypnozu (spise bych rekla relaxaci), me to pomohlo urcite. Tak me napada ze budu muset brzo zase zacit trenovat 😅 S tim sezenim to poznavam, ja mela mega nastrih a musim priznat ze me to drzelo od nejakych hratek s B hodne mesicu 😕
Ahoj bohdanska, od tamtud tu myslim nikdo neni, bohuzel. Ale muzes se pridat aspon virtualne 😎

janauk
22. říj 2010

Ahoj holciny, ja jen v kratkosti pred vikendem vas jdu pozdravit.
Zuzko, 11 kg je naprosto super! Je fajn, ze mas usity plan presne na miru, ja take nekde cetla ze hodne lidi ji moc malo a tudiz si telo schovava na horsi casy. To u me nehrozi, ja jsem porad strasne nenazrana. No, ale pristi tyden chci vyrazit poprve po 15 mesicich na kickbox, tak snad to preziju.
Me take pri porodu hodne bolely zada, ale to je Sazi asi proto, ze s nima mame problemy normalne? Me to moc mrzelo, protoze jsem myslela ze budu rodit v pozici psa a to mi ty zada bolely nejvic, ale co, nejak jsem to odtlacila. Me ten hypnobirth moooc zajima, kdyby nahodou byl druhej prcek, tak bych to chtela vyzkouset. Jsem zvedava, jake s tim mela zkusenosti Kata.
Evo, neblazni na okna se vykasli!!!!!! Vzdyt mas mesic po porodu, ted nabirej sil a odpocivej.
Teda zeny tady se s tema novejma autama roztrhnul pytel! Me se take libi skodovky, tak snad s ni budete Milusko spokojene.
Uzijte si vikend!xx

slunicko2
autor
22. říj 2010

Evco, take hlasuji proto, aby jsi okna nemyla! a jeste si myslim, ze se ti hormony postaraji o to, aby jsi na tu bolest zapomela a tak nejak vzpominala na porod v lepsim. Bohuzel, nemuzu to sama posoudit. Jen to, ze uz si nepamatuju jaka byla presne ta bolest po cisari. jen vim, ze jsem se nemohla pomalu sama zvednout ani z postele.

Ted tu nekdo psal, ze chteji delat sraziky v Birminghamu. Tak mozna by nekdo mohl byt bliz k tobe.

Holky, 11kg vypada jako hodne, ale ne u me! Navic, uz mi aha nespadla dolu ani o kilo pres tri mesice :( Takze jsem rada, ze na me konecne dosla rada. I kdyz se ted do posilovny nedostanu. Musim pockat az do ledna, az Sean zacne chodit pravidelne do skolky. Musim proste ten zadek a boky zhubnout, protoze me hodne boli zada.

Milusko, tak to je dobre vedet, ze se to ve vetru dost hybalo. Nam tu fouka hodne 🙂

holky, chtela jsem se zeptat ohledne toho vaseho stehovani a tak. Nevim, jestli teda nezalozit soukromou diskuzu, aby to neiritovalo pripadne dalsi konikarky.... My se porad nemuzeme rozhodnout co a jak... Jednou se priklanime k tomu, ze zustaneme tady ve Skotsku, ale dale od zakladny, at se michame s normalnima lidma. Pak zase Daz prijde s tim, ze skotsko nesnasi. Take uvazujeme i o cr, ale ja si nejsem jista kvuli seanovi. Pak zvazujeme jine zahranici. A nebo se prestehovat do Anglie. Daz by teda chtel zustat v navy. Ale kdyby mel za nama treba dojizdet do cr, tak teda nasemu manzelstvi zadnou sanci nedavam!
A tak by me zajimalo, jak to mate vy. jake jsou vase plany. Co hraje pro a proti a tak. Je mi jasne, ze rozhodnuti musime udelat my. Ale vice hlav vice vi.... Proc treba Evca chtela do cech, co ji vadi a co Pietrovi. kam chce verca, co Miluska, Eda, Simca a tak nejak i zbytek 🙂)))))

januzza80
22. říj 2010

Ahojky holky,
uz se nemuzu dockat fotky maleho od Katky.

ZUZI,tu fotku po porodu jsi chtela po ktere Jane?Ja uz jsem v tom zmatena 😀 Moji?

Tak a malej ma dneska 4 mesice je to hrozne jak to uteklo. ☹

forensica
23. říj 2010

Jani, ty delas kickbox nejak pravidelne (teda pred tim nez jsi mela maleho?)?Ja delala jednu dobu karate, ale to uz je asi stoleti 😀
Zuzi, ohledne stehovani - my velice vazne uvazujeme o Svedsku a to pristi leto.
PRO-Slibuju si od toho ze budeme bliz rodine, tudiz kdyz je krize ci touha byt sami dva tak by mohla byt pomoc k dispozici (neplacena a hlavne ochotna).Za druhe, standard bydleni a okoli. Za co tady koupime dum ktery budeme splacet cely zivot a nebude to proste ono (male pokoje, mini zahrady, nebo obrovske dojizdeci vzdalenosti do prace) tam pravdepodobne koupime dum ktery se nam bude libit, bude prostorny s velikou zahradou. Take si budeme moct vybrat jestli v ve vesnicce ci uplne na samote. Domy jsou tam kvalitni a teple!
PROTI- Prace. B ma dost dobrou s prislibem povyseni, tudiz asi s narustem platu (snad). Tam nevime, asi by jsme se stehovali nejdriv a pak hledali praci a bydleni. Ale kolik by tam vydelaval nejak netusim, ale predpokladam ze by nas uzivil nez bych zacala pracovat ja. Za dalsi, moje jazykove schopnosti - me jazyky desne otravujou ale musela bych se naucit fungovat zase v uplne jine reci. nemam mistni kvalifikaci takze zase zacinat od piky! 😅
Takze je to kompromis - domov ci kariera (priklanim se k tomu ze domov je dulezijsi, ale stehovani nam nezaruci ze B bude pracovat rozumnejsi hodiny a ze ho uvidime casteji). Jak nad tim tak uvazuju mozna by jsi tu novou diskuzi mohla zalozit, zda se ze kazda z nas bude mit miliony nazoru 😀

janinek
23. říj 2010

Me by ta diskuse take zajimala. My jsem teda oba Cesi a jsme tu teprve necele dva roky a take premyslime, jak dlouho tu budeme.

PRO CR v nasem (mem) pripade - levne bydleni, ja bych v Praze snadno nasla praci (ucitelka AJ/FJ), rodina pratele. To mi chybi nejvic ted, ze vsichni maji deti a ja je nevidim. Jen jedno odpoledne pri navsteve 1-2x rocne. A to me hrozne mrzi.

Nas by jeste hodne lakaly USA, ale je to moc daleko. Takze pak jedine Nemecko ci Rakousko, ze bych se konecne naucila nemecky a bylo by to blize do CR, ale to jsou jen takove teorie. Myslim, ze minimalne dalsi dva roky zustavame zde.

Zuzko, 11 kilo je super. I kdyz vaha ted nejde dolu, hlavne, at ti nejde nahoru. Ja teda take musim zhubnout a to desne moc, ale hrozne me nebavi posilovna a ty posilovaci stroje. Mozna casem, az s m i zlepsi fyzicka. Bavi me cross trainer, pas, kolo, chci zkusit to veslovani, ale takove to tahani zavazi nesnasim. A chodim na pilates, yogu a tak, kde asi moc nespalim, ale zase mi to urcite neublizi a pekne se protahnu a nic me pak neboli. Chodim vlastne dva tydny, protoze jsem chodila asi deset dni na zacatku rijna, pak tyden pauza, jak tu byla kamaradka a ted od nedele zase. A citim se teda rozhodne lepe. Ja tedy predtim nemela pocit, ze by me neco bolelo, ale ted se citim mnohem lepe, jak po masazi. Snad to trosku dava smysl 🙂

Chtela sjem se zeptat, prijede nam v breznu kamaradka a nechce si brat kocar, tak se ptala, jestli se da nekde pujcit nebo koupit ojety, mate pro me nejake tipy? Pujcovny samzorejme neznam, me napadly charity shopy a ebay.

Hezky vikend vsem a doufam, ze Eva ta okna nemyla! A jestli jo, tak pokud ma tolik prebytecne energie, muze je prijet umyt k nam, Gretku mezitim rada povozim a pohlidam.

janauk
23. říj 2010

Verco, ne ne ja jsem to spatne napsala. Ja chodila dost casto cvicit, hlavne spin a to az do 8meho mesice tehotenstvi a tak mi to vybiti dost chybi, ale ted nejak zatim nebyl cas a energie. Tak doufam, ze se aspon jednou nebo dvakrat ted utrhnu. I kdyz zase bojuju se spatnym svedomim, jelikoz, kdyz pujdu po praci cvicit, tak Alfiho ten den vubec neuvidim. Kickbox jsem zkusila dvakrat, strasne se mi to libilo ale pak jsem zjistila ze jsem tehotna a tak jsme musela prestat. Jinak me ten pohyb moc bavi, ale take na me spis pusobi kdyz se hlidam v jidle nez cviceni 😒
Zuzko, to by bylo zajimave tema. Ja jsem si stou myslenkou presidleni hrala dlouho, ale nejak to u nas fakt nevidim. Jsem tu uz doast usazena, mam tu hodne dobrych pratel, praci, v CR bychom zase zacinali od pyky a Ian by mel problemy s reci. I kdyz rada bych byla bliz nasim a par kamaradum. Zajimalo by me jak to vidi Edita a Evca. Ty se prestehovaly, tak jak se ted v CR citi? Nestyska se jim po UK? Jinak Janinku proc jste sli do UK? Za praci? Nebo jen tak na zkusenou? Verco s tim Svedskem te chapu. Me prijde ze je tam dost vysoka zivotni uroven. Ja to tam miluju a take si myslim, ze je vyhoda, kdyz jste blizko alespon jedne rodine.
Pridavam teda to foto poporodni. Zuzko, jeste jednou dik za kompliment, ale mozna je to tim, ze tam nejsem moc videt? 😀 a taky mozna ze jak jsem byla v bazenu, tak to vypada ze jsem byla ve spa 😉
Kocky, taky pridejte vase poporodni fotky, at si zavzpominame!
Jo na ty okna se take hlasim do rady. A Gretku take pomuchluju.
Janinku zkus netmums, ja tam koupila super bargain a je to local, takze to muzes omrknout a mas to bez postovneho. Ja si te nejak nemuzu uvedomit, promin. Odkud jsi?

janinek
23. říj 2010

@janauk Tak teda ta poporodni vyborna. Fakt vypadas, zes prisla proste ze sauny nebo pary a nekdo tam nastrcil mimco 🙂

Diky za tip na ty netmums, ukladam a pak kdyztak vyuziju. A presne, jak rikas, libi se mi, ze to je local a muzes si to prohlednout a snadno ne/koupit. Tak diky.

My jsme v Londyne, teda v Essexu, Woodford Green. Zona 4, severovychod. Nekde nas radi jako sever, nekde jako vychod. Je to takove hezke rezidencni predmesti Londyna. Na Oxford Circus (oficialni stred Londyna) to mame 32 minuty metrem. Do City 20.

A sli jsme sem tak nejak jen tak, asi na zkusenou. Chteli jsme do Londyna, protoze ho oba mame moc radi, tak si manzel nasel z CR praci a prestehovali jsme se. Byla zrovna financni krize, tak jsme s tim ani nepocitali, ze ho vezmou a kdyz uz jsem dumali, co dal v CR, tak nakonec ze teda jo. Kvuli penezum to nebylo, naopak nas ten presun dost stal.

verde198
23. říj 2010

Zdravim pri sobote,

ctvery okna uz jsou umyty 😵 Jeste mi zbyvaji 2 v kuchyni. Ja uz se citim celkem fit, jen jak jsem se vratila z porodnice tak jsem byla tyden takova slaba, ale postupne se to spravilo.

Jani, pekna fotka ze spa 😀

Nasi dneska odjeli, tak tu opet valcime ve 3 😉 Ale prisli jsme na figl - Gretce se dobre spi na brisku, vydrzi spat i 3 hodiny a usne celkem rychle. Sice se toho trosku bojim, protoze vsude rikaji/pisou nenechavejte deti spat na brise, ale treba segry prcek tak spal od narozeni.

Zuzko, my jsme chteli do Cech, protoze uz jsme UK meli plny zuby. Asi z nejvetsi casti to bylo pocasi, zrovna byli 2 strasny leta a my jsme proste naprogramovani na par tydnu tepla (zvlast Pietro 😉 ). Prvnich par let to slo, ale pak uz se to fakt nedalo. Taky tim, ze ani jeden z nas tam nebyl doma hralo sve. Chybelo nam i kulturni vyziti, asi by to bylo jine, kdybychom bydleli v Londyne.
Pietrovi se v Praze libi, jsou tu paradni leta (chybi teda uz jen more 😉 ), porad se tu neco deje a je to krasne mesto. Da se tu prezit jen s anglictinou i kdyz najit praci pokud neumis cesky muze byt nekdy problem. Hodne zalezi v jakem oboru.
V UK mi taky hodne chybela priroda, hlavne lesy.
Jedine co mi v CR vazne chybi je ta anglicka slusnost, i kdyz nekdy je az prehnana. Ale i to se v CR lepsi.

Tezko radit, pokud chce Daz zustat v navy, tak asi pro vas bude jednodusi zustat v UK (at uz Skotsko ci Anglie). Zalezi co Vam ted konkretne vadi.

saza007
23. říj 2010

@slunicko2 zuzi, my sme rozmyslali nad stahovanim do Australie pred par rokmi. Moj muz tam dostal pracovnu ponuku. Ale tesne potom som zistila, ze som tehu, takze sa nikde neslo. Chceli sme ostat blizsie pri rodine - aj ked teda moja rodina je na Slovensku a M.je v Midlands, takze tiez nie blizko, ale nie na druhej strane zemegule.
Okrem toho moji in-laws su uz starsi, tak sme chceli/chceme s nimi stravit co najviac casu (v ramci moznosti), kvoli Jamesovi. Na Slovensko sa zatial rozhodne nechystame - pochybujem, ze by si M. nasiel pracu a velkou prekazkou by pre neho bola jazykova bariera - on na jazyky proste nema talent. 😅

slunicko2
autor
23. říj 2010

diky moc za nazory, holky 🙂
Ja zalozim extra diskuzi, takovou tu soukromou. Musim si napsat vase nicks a asi rozeslat pozvanky? kdybych na nekoho zapomela, tak se prihlaste.
Me je to jen hloupe to rozebirat tady takhle otevrene, kdyz si to kazdy muze precist. A urcite to musi lidi rozcilovat, kdyz nekdy nemluvime o cr v pozitivech.

Jinak hlasim, ze dnes sean dvakrat kadil do nocniku! byl z toho nadseny a hrde mi to hlasil, porad se chtel divat. Smrdelo to teda desne, ale nadsena jsem byla i ja. Tak snad tohle uz mame za sebou. Mluvit uz take zacina a s jidlem je take odvaznejsi.

Verco, ja vam docela zavidim tu moznost treti zeme. Ze nemusite volit jenom mezi uk a cr. Pristi rok budu tedy zvedave sledovat co se deje 🙂

Evco, drive mimca spala jenom na brisku! jeste nedavno se doporucovalo detem spat na brisku! Kup si ten monitor dechu, jestli budes klidnejsi. Sean nam take spal na brise, ale zadek mel ve vzduchu, protoze mel nohy skrcene. nekdy pak zvracel, protoze si tlacil na zaludek 🙂

Janco, podle me na te fotce vypadas skvele. jinak je to dobry, prihodte sem fotky tesne po porodu 🙂 ja teda moji musim odnekud vyhrabat, protoze nemam svuj laptop. nevypadam ale nijak uzasne.

uz jste nekdo videl Despicable Me? Vrele doporucuji! hrozne miloucky film. Zitra na to s detma jdeme znovu v 3D. Tak nam drzte palce, aby sean vydrzel sedet s brylema! 🙂

My ohledne toho stehovani vazne nevime. nedokazeme to rozseknout. Jen me prekvapilo, ze daz skotsko nesnasi. Ale mozna je to tim, ze poslednich 5 let fakt travil mimo domov skoro 9 mesicu kazdy rok. pak prisel domu a kolem bydli skoro cela posadka. Nic se tu neutaji, kazdy vi vsechno. jemu by nevadilo z navy odejit, ale nevime co by delal v cr. Vse co zna jsou forces. A on neni office type! Pak se take bojim, ze se do cr treba prestehujeme az bude sean ve skolnim veku a uz to bude mit se skolou slozitejsi. Asi zalezi na pristupu skoly.... Pak premyslime na tou kretou. Ze by daz letal tam za nama. kdyby treba sel do merchant navy, tam slouzi 4 months off and on. Ale co by zase Sean delal na Krete az vyroste?
Ale je to presne jak rika Verca, nam se tu nechce investovat do mortgage, protoze je to predrazene a skoro nic za to neni. I kdyz asi tady mame prece jen vyhodu tech vetsich zahrad oproti Londynu a tak.

nekoukate nekdo na idiot abroad? a pokud si nekdo chcete dobre zaslzet u knihy a vite neco o workhouses, tak doporucuji knihu Shadows of the workhouse od Jennifer Worth.

slunicko2
autor
23. říj 2010

tak jsem zalozila soukromou diskuzi Noemova archa a vsechny jsem vas tam pridala. Alespon doufam, ze tak nejak vsechny. Kopirovala jsem nicks podle stranky 🙂

verde198
24. říj 2010

Zuzko, monitor dechu mam, problem je, ze nechce spat v postylce 😝 I kdyz ted jsem ji tam na zkousku zase dala a uz chrupka skoro hodinu 😵 Tak snad se ji tam casem bude libit.
Jinak Kreta je krasna, ale jak rikas, az by Sean vyrostl asi tam moc moznosti neni. Tak akorat turismus nebo mit olivovy haj 😉
V Praze jsou i anglicky skoly, ale jsou sokrome, takze musis mit dobrou praci, abys to ditku mohla doprat. Ale myslim si, ze deti se vetsinou adaptuji celkem dobre a jazyk pochyti rychle.

slunicko2
autor
24. říj 2010

Evco, neboj, urcite ti zacne v postylce spat. Ted je jeste malicka, tak te chce mit u sebe 🙂
Olivovy haj tam nikoho neuzivi, podle toho co vim. Mozna, kdyby byl mega 🙂 Vetsina majitelu hotylku ma svuj vlastni haj a produkuji si tak svuj olej, ktery pouzivaji nasmazeni u sebe v restauraci. Vetsina se pak vyvazela do Spanelska, kde se z nich pak dela olej a tak.

Ja bych do Prahy asi nechtela. Spis nekam hodne mimo. Coz take ale neni idealni 🙂 Me se v Praze vzdycky spatne dychalo. Takze uz beru jenom cisty vzduch 🙂

janinek
24. říj 2010

@slunicko2 Hele, to je jednoduche, pojdte na mesic do Londyna a pak ti Praha prijde jako nejcistsi mesto na svete 🙂

miluska.woolley
24. říj 2010

@verde198 Evi moje hebamme rika ze pres den mohou klido spat na brisku, v noci radeji ne... vsak neboj ona se navykne, je jeste malinka...

editahlb
24. říj 2010

Teda vy jste spisovatelky! Ale co, pekne jsem se odreagovala. Chtela bych vam taky pridat poporodni fotku, ale ted co jsem si pripomnela tebe Jani tak nevim, nevim, ja jsem byla tak strasne napuchla ze se asi budu stydet to sem pridat.

Janinku ucim Aj, 4 skupiny dospelaku naprostych zacatecniku a asi 7 ruznych skupin deti od 3 do 6 let. S tema je to tada zahul a uz se fakt tesim az skoncim. S dospelyma me to bavi. Ty ucis v Londyne?

Musim se Zuzi mrknout na tu Noemovu Archu a kdyz tak zkusenosti a zazitky z zivota zpet v Cr napisu tam.. 🙂

Tak jsem jednu fotku tesnepoporodni vystourala, skoda ze neni takova sik jako ta tva Jani 😉 Pridejte se holky, at si tu krasu porodni pripomeneme 🙂

forensica
24. říj 2010

Holky tak si predstavte ze jsem dnes a vcera zhanela zimni boty pro K. Zjistili jsme ze ma 7.5 nohu a k tomu G sirokou s vysokym nartem. V Clarcs neobula ani papuce!!!! A to jsem na ne spolihala ze neco najdem a ze jsou tak kvalitni.Ona vsechy obuje jen po ohyb mezi prsty a nartem a pak smitec. Tak jsme nakonec odesli s gumakama velikosi 8 jelikoz do tech se vlezla 😅 Mame od zname doma jedny boty (Stride Rite) po jeji male, taky jsou to osmicky takze v nich trochu plave ale aspon se tam prez ten nart vejde. Nejstem teda zastance davat diteti uz nosene boty ale tohle je teda nouze!!! 😕 Mate nektera podobny problem?

forensica
24. říj 2010

Je Edito, pekna fotka, ja myslim ze ti to taky sluselo 🙂 Tak ja taky neco vyhrabnu, taktez jsem byla mega opuchla.. Ta to se vazne moc zase tesim 😀 Je ale je jakasi prtava tak z toho budete mit asi prd 😅

janinek
24. říj 2010

Mne prijde, ze po porodu je kazda maminka proste krasna, jak zari stestim.

@editahlb Tak to mas pekne pestre, koukam, ze dospeli te bavi vic, nedivim se, mrnousove by me take zmahali. Ja ucim AJ na International College (studenti z Indie, Pakistanu, Bangladese a maji AJ, nez jdou na main course), ted teda ne, skoncily kurzy, tak hledam jine nebo se tam vratim v listopadu. Jinak jsem zkousela i ucit FJ na stredni, to bylo suplovani a to byla hruza. Nejradsi bych asi byla na stredni, ale ucit tu franinu je spis za trest. Takze se vic soustredim na AJ pro cizince.

catkaz
25. říj 2010

Cau holky, nedocitam, jen vam chci rychle napsat. Neozyvala jsem se, protoze jsme meli trosku hustsi prvni tyden. Ve ctvrtek v noci jsme sli do nemocnice, protoze jsem mela bardavky do krve, kojila jsem bez prestavky od 5 do 11, maly neustale plakal a my uz byli zoufaly. Tak jsem volala tady do naseho birthing centre a domluvili jsme se, ze prijdeme. BOhuzel uz jsme tam uz zustali a to az do vcerejska. Nemohla jsem kojit, dokud se bradavky nevylecili,takze jsem vystrikavala a krmila z malyho kelimku (ani jsem nevedela, ze to jde). Vubec jsem nespala, hlavne noci byly husty, protoze jsem tam byla sama a midwives byli busy s porodama. V patek rano zjistili, ze maly od predchoziho dne zhubl a je vic jaundice, takze si nas tam nechali. Ja chtela hrozne domu, ale bylo jasny, ze dokud nezacne pribirat, tak to nepujde ☹
Vcera konecne pribral a mne se spravili bradavky, takze jsme zkusili zas kojit. No, je to furt boj a dal to kombinujem s kelimkem. Dneska si musim jet koupit nipple shields a zkusit to s nima.

O porodu jindy. Ale z toho, jak reagovali midwives byl moc hezky. Ja nemam srovnani, ze 😉

Taky posilam foto 🙂

cutce
25. říj 2010

ahojky holciny, uz jsem tu hrozne dlouho nebyla, nejak se neda stihat 😀

cutce
25. říj 2010

@catkaz maly je nadherny 🙂

wacata37
25. říj 2010

@forensica moje dcera ma G ale v Clarksu vzdy neco sezenu. kdyz ne primo v Clarksu tak na ebay prodavaji starsi kolekce nove boty ale ne z teto sezony. jinak ja jsem ji zacala kupovat Kickers a Marteny protoze se zavazuji a stahne ji to nozicku a netlaci ji to. pokud budete chtit ty Kickers vemte je o cislo vetsi 😀

slunicko2
autor
25. říj 2010

Kato, maly je nadherny! Moc drzim palce, aby se vam podarilo kojit! Sean byl take krmeny kelimkem, protoze ja jsem nemela mliko vubec, ale odmitala jsem to prestat zkouset. A tak byl na umce, ale pil z kelimku. mam to i natocene na videu pro pamatku 🙂 Take jsem netusila, ze se to tak da delat!

Verco, u nas je Clarks, ale na nic. Maji tam predpotopni vkus. Pak tu mame private shop a ta ma obrovsy vyber! Sean je take G a velikost 9.5! Ted uz asi vic. KOupila jsem mu tam boty v cervenci a musela jsem je jit po peti dnech vratit, protoze to vypadalo, ze uz je nosi tak pul roku. Samozrejne, ze to byla spatna velikost boty. Sice stejne cislo, ale vetsi. Tak mi ho zmerila jina prodavacka a vybrala jsou mu jine boty. Me se teda zdaji uzke a Sean si je nedokaze sam ani nandat. Ale nepohodlne mu nejsou. Nicmene, dnes jsem si pri koupani vsimla, ze ma malicky zastrcene pod prstenicky (nebo jak se tomu rika u nohou). Takze jsou mu podle me uzke, jak jsou malicko do spicky. Dnes tam jdu teda zase zpatky.
Ja jinak Seanovi kupuji Sketchers. On je miluje a dost to obrecel 🙂 Jsou dobre tvarovane a sam si je umel nandat. Plus teda ta svetla 🙂