Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
27. říj 2010

Zuzko, to je super!!!!!

wacata37
27. říj 2010

@slunicko2 No my prave se skolou nemame sanci, jede to tu podle post codu a na nas vychazi dve church of england schools a pak prave ta katolicka. Chtela bych aby sla do ty St Bartholomews maji tam breakfest club a pak spoustu aktivit po skole tak by to pokrylo skoro podobny cas jako ty skoly v cr.
jinak ja nevim co hledate za praci. Jenom vim ze kdyz jsem delala magistra tak jsem byla v community base na interview a tam jsem prave videla ze maji strasne moc organizaci pod jednou strechou. vetsinou jsou to servisy pro community jako kdyz nemate penize na pravniky, nebo schanite ubytovani a chcete obejit council housing nebo mate postizene dite atd...je jich tam strasne moc. Ale nevim jak moc jednoduche je se tam dostat.jenom na blbou pozici administratora jsem delala hodinu administrativni zkousku a pak dalsi dve jsem sedela pred komisi a ta me vyslichala. 😎
no ona teda odpovi ale jednoslovne. jenom proste je desne tvrdohlava takze kdyz fakt nechce tak nebude. Ta kombinace jeji povahy s tim jazykem to je neco! 😠 ale musim rict ze se vni dost poznavam tak se mi to asi vraci 😀
jinak hruza to s tim zvracenim, ja vim jak bylo zle me a jak muselo bejt tak malymu brouckovi obzvlast kdyz tomu nerozumi. musim rict ze je teda poprve co o tom slysim 😎 ale s tim vyprazdnovanim ma spousta deti problem. maji holt strach ze zachodu nebo nocniku. no kdyz si vzpomenu jak me matka a spol peskovali ze ji v pulroce nedavam na nocnik.....blazni

verde198
27. říj 2010

Zuzko, to jsou super zpravy, ze Sean dela takove pokroky!!

Verco, to je pekne s tim mentoringem 😵

Martjo, ty teda trpis. Snad to po 12. tydnu prejde. Brisko se objevi, neboj. Ja jsem asi az do 15tt nosila jen volnejsi kalhoty.

Tak prebalovak mame, jupiii! Jeste jsem ho ale nestihla umyt, byly jsme venku a ted Gretka sosa 😎

slunicko2
autor
27. říj 2010

Evco, tak hura 🙂

Ve Skotsku jsou skoly take podle postcode. Ale do soukrome muzes kam chces. Ted mluvime o skolkach. Protoze hodne jich je soukromych, ale nabizeji urcity pocet mist od council. Tech 12.5 hod, tydne.
Verca zminovala charitu, dobrovolnou praci a ja take. Cerveny kriz teda plati nejakou mileage, ale jinak je to zadarmo.
a jak reaguje, kdyz se ji na neco ptaji ostatni? Pro me sean take neudela spoustu veci a pro druhe ano 🙂

wacata37
27. říj 2010

NO to bude asi celoplosny s tim post codem, tady je strasna spousta skol a skolek ale taky strasna spousta skolek. To early education funding opravdu nenabizi kazda skolka a kdyz uz to nabizi tak jsou plni 😒
no oni vetsinou proplaceji to cestovne to jsem si taky vsimla 😎
a stim jak reaguje? co jsem takhle videla treba na tom balete tak si s nikym vypravet nechce chce tancit tak dela ze neslysi nebo se jen tak rozhlizi kolem ale vetsinou z ni neco vytlaci 😀 no jo ale ostatni deti se muzou pretrhnout aby neco rekli. ona ale vzdycky byla takova, kdyz ji byly ty 2 roky tak jsem ji trenovala na pisnicku "houpy houpy kocky snedli kroupy" a ji to nebavilo tak delala vsechno mozny jenom aby nemusela zpivat nebo to opakovat. a to jsem to zkousela kdykoliv kdyz se skutecne houpala nebo kdyz jsme sli spat a cetli jsme pohadky tak pred tim a ne a ne. pak jsem to teda vzdala ze se jako zbytecne vysiluju. jenom jsme jeli na prazdniny do Prahy tak to tam na babicku vybalila. No chapu ze neni cvicena opice ale ta tvrdohlavost se ji jednou nevyplati a reknou si ze je postizena. 😖 no a tak je to neustale, s pocitanim spelovanim....jako by jsme mluvili samy se sebou...a pak vas za par mesicu nekde necekane prekvapi a vyjmenuje to vsechno jako by to byla samozrejmost... 😝

catkaz
28. říj 2010

Ahoj holky,
byli jsme ted par dni bez netu - O2 i BT jsou nemozny...
Konecne jsme zacali s krmenim delat pokroky. Jeste to neni uplne 100%, ale mam tu rodice a ty jsou uzasny a moc mi pomahaj. Mike musel tenhle tyden do prace, ale pristi tyden bude s nama a budem doma jen my tri 🙂
Vcera jsme byli na kontrole a Teo dost pribral, takze nam dela radost a ja jsem vic v klidu 😀

Ted spi, tak vam zkusim popsat porod... Pro ty, co nemaj cas cist romany to shrnu takhle:
misto porodu - doma v bazenu
celkova doba porodu od prvnich stahu - 28 hodin (trhla jsem tu na MK rekord? 😉 )
utisujici prostredky - ZADNY 😀
hypnobirthing (a muj manzel) hodne pomohli, ale ke konci to uz pak nebyl uplne chilled out porod. Asi uz jsem byla hodne vycerpana. Kazdopadne nejhur jsem se citila tesne predtim, nez jsem zacala tlacit (snazila jsem se to prodychavat, ale nakonec jsem i tlacila; priroda si to holt vyzadala). Pak to samozrejme bylo intenzivni, ale pro me vlastne hrozne pozitivni a emotivni, protoze to znamenalo, ze se Teo proste uz rodi 😀

Tak a ted delsi verze 🙂
Cely tyden pred porodem jsem tady kazdy den marsovala hodinu po polich, aby maly sestoupil. Rikala jsem si, ze podniknu cokoliv, jen aby me porod nevyvolavali...Ve ctvrtek 14.jsem pak absolvovala tu akunpunkturu. V patek jsme se byly projit s Janou, Alfiem a Ianem . V sobotu 16.jsme jeste byli na vylete a prochazce, ale po ceste domu mi zacalo byt nak divne a musela jsem si sednout v aute na zadni sedadlo. Cely vecer jsem prosedela na mici a kdyz jsme sli spat (asi v 11), tak uz jsem mela pocit, ze mi zacinaj stahy. Kolem 12 uz se mi objevila 'show' (jak se tomy rika cesky?), takze jsme vedeli, ze je to ono. Stahy mi pokracovaly a byli dost brzo pravidelny a trvaly okolo 45 sekund, tak jsme volali do porodnice/naseho birthing centre. Asi ve 4 rano dorazila midwife a zjistila, ze jsem otevrena jen na 2cm. Stahy mi pokracovaly. Nad ranem Mike nafouk a napustil bazen a ja tam pak vlezla, ale behem nekolika minut jsem se tak uvolnila, ze se mi stahy zmirnily, takze jsem zase vylezla. V 10 v nedeli rano prisla dalsi midwife na kontrolu a probiraly jsme, jestli se mam nechat vysetrit, ale ja vedela, ze se zadny pokrok jeste nekona, takze mi jen tradicne zkontrolovala tlak, puls a poslechla si malyho srdicko. Rikala, ze stahy nejspis zustanou stejne pravidelny, ale budou nabirat na intenzite. Vsechny stahy jsem prodychavala. Nejdriv na mici, ale to uz mi pak bylo neprijemny, tak jsem byla na vsech ctyrech, nebo oprena o gauc, nebo stenu (co zrova bylo po ruce...). Poslouchala jsem vsechny ty svy cd a s Mikem jsme udelali par hypno cviceni. Kolem 1 jsme zvladli neco snist a pak na hodku usnout. Rikala jsem si, jestli se to tim spankem zase nezpomali, ale brzo po tom, co jsme vstali to zas zacalo. V 5 odpoledne prisla dalsi midwife na kontrolu. To uz jsem zacala byt dost unavena. Zase jsem nechtela vysetrit, protoze jsem vedela, ze jsem nic moc nepokrocila, ale prislo mi, ze se to stupnuje. Vecer to pak zacalo nabirat grady, takze Mike volal do birthing centre a myslim, ze kolem 11 prisla dalsi midwife. To uz sem byla v bazenu a stahy se nezpomalovaly, naopak. Od ty doby, co jsem byla v bazenu jsem byla dost mimo, takze naky casovy odstupy vubec netusim. Kazdopadne kdyz me midwife vysetrila, myslim kolem pulnoci, tak jsem byla otevrena jen na 3 cm. Kazdopadne my vysvetlila, ze mam dlouhy cipek a ze trvalo, nez sestoupi a otevre se a ze v tenhle moment je uz vse pripraveny k plnymu otvirani. Kazdopadne jsem musela na to vysetreni vylezt. Ten bazen mi byl po boky vysoky, takze to byla docela gymnastika. Pak uz jsem sla uplne do sebe a kontrakce byly dost husty. Snazila jsem se je dal prodychavat, ale uz jsem se zacala poddavat tomu adrenalinu... Pak najednou neco strasne a bolestive luplo a to mi, myslim, praskla (uz ta zadni) voda. Za chvili uz jsem vedela, ze telo po me chce, abych tlacila. Rekla jsem to midwife, ktera rekla, ze me musi zkontrolovat, jestli uz se cipek definitivne a uplne otevrel a ze me musi na to vysetrit mimo bazen Takze jsem se v tomhle stavu musela dostata z toho bazenu... Midwife mi po vysetreni rekla, ze jeste asi 1cm cipku tam je a ze se musim snazit potlacit tlaceni tak na 2-3 kontrakce. To bylo celkem narocny, ale zvladla jsem to. Pak se me taky ptala, kdy jsem byla naposledy curat. Vubec jsem si to nepamatovala, ale asi uz to bylo dlouho. Zeptala, jestli zvladnu jit na zachod. Tak jsem jak omracena odkolibala na zachod, ale curat jsem vubec nemohla. Uplne hotova jsem se dokolibala zpatky a ptala se, jestli uz muzu zpatky do bazenu. Zase jsem tam nozka po nozce musela vlezt. Pak si jeste vybavuju, ze jsem zacala dozadovat gas&air. Midwife byla ale dobra. Asi vedela, ze uz jsem blizko, tak delala, ze mi ho tam pripravuje, ale pak na to vubec nedoslo. Jsem zpetne moc rada.
Nekdy v tyhle dobe taky rikala, ze jestli uz budu tlacit, takze musi zavolat posilu –druhou.midwife. Ta dorazila, ale ja to uz vubec nevnimala. No a pak uz se maly zacal drat na svet. Snazila jsem se prodychavat i tuhle fazi (zase jinym dychanim), ale uz jsem byla fakt grogy. Kazdopadne jsem si to dirigovala sama. My telo mi presne vysilalo signaly, kdy mam tlacit. Zadny koucovani od midwife – ty tam jen sedely a vzdycky po kontrakci baterkou kontrolovaly, jak maly sestupuje. Prislo mi, ze se mu hlavicka nekolikrat vratila dovnitr. No a pak se v 3.15 v pondeli rano narodil.  Midwife rikaly, jak jsem byla ‚in control‘. Asi jo, nemam srovnani. Je pravda, ze to telo si to fakt vsechno oddirigovalo samo...

Tak to byl muj porod. Sorry za ten roman, ale jelikoz jste tu takhle nikdo nerodil, tak jsem si rikala, ze vam to popisu jak nejpodrobneji budu moct.

wacata37
28. říj 2010

@catkaz 😀 to byl roman ja uplne rodila s tebou 😀 Gratuluju k miminku!!! kamaradka taky rodila v bazenu, ale ne doma ale v nemocnici a taky si to desne chvalila a nemela zadny komplikace 😎

slunicko2
autor
28. říj 2010

@catkaz Kato, pekny popis porodu! Jsi skvela, ze jsi to takhle zvladla! Me to prislo hodne dlouhe 🙂 Nemela jsi nekdy strach, ze se treba neco prihodi?
Super, ze Teo pribira na vaze! Muselo se ti ulevit!

@wacata37 sean byl presne to same. Chodila jsem s nim do play groups a Sean byl jediny, kdo nezvladl sedet ani pres jednu pisnicku. Ve skolce nam ucitelka hlasila to same. Ze nejevi zajem. Ted se z toho najednou probral a sem tam i zajem ma. Nase HV tu byla nekolikrat, ptala se ho na ruzne veci pozorovala ho pri hrani. A rikala, ze vsechno vnima. Proste si to zaznamenava pro sebe a pak to na nas vybali. Snad 🙂
Treba on se mnou nikdy nechtel delat puzzle nebo tvary. A dnes mel zajem. Udelal tvary, pismena, cislice, barvy. Slovicka i zopakoval. Se mnou to nenaucil, ve skolce asi take ne. Proste si vsima sam!

Ja bych na tvem miste vsechno probrala s HV, pokud mas pocit, ze neco neni v poradku. Normalne by te na mohla upozornit skolka nebo skola. ale jestli nestoji za nic, jak rikas...
Ale podle toho co pises, tak je mala v pohode. Pisnicku se naucit zvladla, i ji pak zopakovala tvoji mamce. Jen proste asi potrebuje ten spravny podnet.

janinek
29. říj 2010

@catkaz Diky za popis, ja si ty popisy normalne spis nectu, ale ten domaci me zajimal. Obdivuji te, zes to takhle zvladla.

verde198
29. říj 2010

Ahoj holky,

Kato, diky za popis. Teda 28h to je teda zaber, ale zvladla jsi to suprove! Skvele, ze jsi jen poslouchala svoje telo, to mi trosku chybelo u zaverecne faze, spis to ridily porodni asistenky. Treba jsem vubec nemela takove to nutkani tlacit.
No a Teo pribira, to je parada! Uz spinka lip?

Ja jsem dneska snidala az v poledne 😝 Vstavaly (nebo teda spis vzbudily) jsme se o pul desate, ale nez jsem malou nakrmila, pak predstirala, ze chce spat, ale usnula jen na chvilku (samozrejme u me v naruci....), pak se zase vzbudila a toto opakovala nekolikrat. Tak jsem ji to pak zatrhla, protoze jsem se taky chtela najist 😀

Vcera jsme tu meli statni svatek a byl otevreny Obecni dum, tak jsme se byli pokochat. Ja ten dum proste miluju. Ani jsme nemeli problem s kocarkem, svezli jsme se tim luxusnim vytahem co tam maji 😵

Hezky vikend vsem!

weru
29. říj 2010

Ahoj holky,

jak se mate pred vikendem?

catkaz, hezky popis porodu. jsi hrozne statecna, ja bych tohle nezvladla. Well done! 🙂

Holky, ktere vsechny jste vyzkousely hypnobirth? Catkaz a Verca (forensica)? Ja o tom taky uvazuju. Sice jsem z porodu totalne p...na, ale pokud to jen trochu pujde byt 'in control', tak bych to zkusila. Delaly jste kurz nebo samy doma? Muj manzel to samozrejme zavrhnul. On vubec ma takove divne predstavy o porodu atd. Uz jsem mu rikala, ze jestli on prezije muj porod, tak bude very lucky.

Jeste mam dotaz ohledne vanocniho cukrovi. Neky vloni tu nekdo dal recept na kokosova ocka nebo tak nejak se to jmenovalo. Ja si myslim, ze to byla Forensica, ale nejsem si 100% jista. Mate nekdo tento recept? Dekuju.

forensica
29. říj 2010

Kaci, bezva popis diky. Do jake miry mas pocit ze ti ta hypnoza pomohla? Jsi moc sikovna ze jsi to tak zmakla 🙂

Evi, ja ten pocit na tlaceni taky vubec nemela 😅 Ja si myslim ze to mohlo byt tim ze jak nam odtekla ta voda (ja se ve vode rano probudila 😅 ) tak mimi proste sestoupilo a uz tam bylo celou dobu. Nevim, jinak si to neumim vysvetlit.

Weru, vubec neplas. Aspon z meho hlediska to vubec nebylo tak hrozne jak hodne lidi vykladaji. Ale myslim ze to byla ta hypnoza (ja to radeji osobne nazyvam relaxaci, jelikoz clovek neni rozhodne zhypnotizovany). Dalo mi to kontrolu, protoze jsem proste vedela ze kontrakce prijde a odejde a neumoznilo mi to panikarit nad bolesti. Nicmene asi jak Kacka, unava si pozdeji vybrala sve a pak uz bylo narocne se soustredit. Vim pro tohle mimi ze proste musim maximalne odpocivat a spat nez kontrakce pritvrdi. Ja to doporucuju, ja mela vlastni sadu CDcek objednanou z US http://www.hypnobabies.com/mylink.php?id=3812, nemyslim si ze by kurz u nekoho pro me udelal vic. Sla jsem do toho jako pokus, ja jsem desny skeptik ale jsem rada ze jsem tim prosla. Bylo to fajn si kazdy den najit pul hodky jen pro sebe na poslech. 🙂 Jo ja to s tim cukrovim dost urcite nebyla 😎

wacata37
29. říj 2010

@slunicko2 no zas tak zly to snad neni, ve skolce pozor dava jenom je holt rozivena a je vic na tu fyzickou stranku nez tu intelektualni. Radeji nekde leze po prolejzkach nez by sedela a neco se ucila. Nekde jsem i cetla ze kdyz se deti vyvyjeji tak vzdycky jedna stranka ustoupi te druhe takze kdyz se zrovan uci chodit tak se zpomali rozvoj reci a tak...docela to bylo zajimave poctenicko a docela to i sedne na Matty. Ale ona se nejak rozjela fyzicky a mozna teprve ted dohani tu logopedickou cast vyvoje. jinak tady porad mluvite o HV ja ji naposledy videla kdyz byl Tilde rok a pak nam v 18 mesicich poslaly nejakej formular jestli umi stavet kostky a tak. a tot vse. od ty doby nic. 😎

😀 jinak holky vy uz pecete cukrovi?? sakris ja se snazim vanoce ignorovat 😀

weru
29. říj 2010

Dik za link, mrknu na to.
Tak teda nevim, kdo to byl. Pamatuju si,ze se vse smichalo, vytvorily kulicky s dulky a do tech se nalila cokolada. No aspon, ze mam postup. 😀
Jo, jeste nepecu, jen patram po receptech, to zabere casu. 😎

Jinak mam dotaz ohledne Down syndrome - dnes mne prisly vysledky z triple testu a jsem low risk 1:250. To je vazne low risk? Mne to totiz prijde hodne high. Tak ted nevim co. ☹

forensica
29. říj 2010

Weru, to mi neco rika, mozna jsem to fakt delala ja 😅 Musim se na to podivat 😀 Jinak dost zalezi na tvem veku, oni ten risk upravuji dle toho. Takze s K jsem mela neco jako 1 ku 15000 a ted uz jen 1 ku (nemuzu najit dvojtecku) 2500 a to se jim zdalo paradni. Takze pokud ti je treba 35 tak prirozene riziko je dejme tomu 1ku30 ale takhle je 10x snizene..jestli to dava smysl.

Verco, ja teda rozhodne nepecu. Me prijede na konci listopadu pecici rota (mamka a segra) a vse se schova do mrazaku 😀

wacata37
29. říj 2010

@forensica 😀 sakra to se teda mate...ja na TO PECU! nabehnu do marksu a tam neco pokoupim. George to neji a Matty to taky moc nemusi. Nam vzdycy pekla babicka a nase matka snad ani pect neumi tak se to nemelo kam dal predat 😒 no tlusta jsem dost takze o nic neprijdu 😀 ja se letos na vanoce najak netesim ani nevim proc 😝

forensica
29. říj 2010

No ja bych vlastne i pekla, ale manzel je dosti na zdravou stravu takze by mel akorat reci. Ale urcite budu pect s K pristi rok (nebo vlastne to si radeji zajedu k rodine na vanoce kdyz letos zase nemuzu). Ja mam rada tu vonici atmosferu 🙂

wacata37
29. říj 2010

@forensica no to se my prave taky libi ta vonici atmosfera..ja mam tak malou kuchyn ze tu ani moc vypejkat nemuzu 😒 a prave ze nevim jestli letos pojedeme do Prahy nebo ne. kdyby ne tak asi budu muset neco delat jen tak pro srandu a tu VUUUUUNI 😅

miluska.woolley
29. říj 2010

@forensica Veru Lotta zacala v 2,5 letech, proste najednou spustila... pockej az spusti K. ted jsou tu tchanovci a jen cumim jak vali anglictinu...
@wacata37 tady je to se skolkama podobne, ceka mne ted tezky ukol najit nejakou dobrou v okoli a doufat. Jinak jsou tu taky volne skupiny, deti nemaj zadnou strukturu, delaj co chteji... presne jak rikas, ktery dite pujde dobrovolne malovat, kdyz muze radit s ostatnima.
@martja007 v 9tt je celkem brzo na tehu kalhoty, nic si z toho nedelej. Jeste si jich uzijes azaz. 😉 : Drzim palce at ty nevolnosti konecne prejdou...

miluska.woolley
29. říj 2010

@catkaz Kato to je tak dojemny, ze mi tecou slzy... super ze uz maly pribira...

holky chtela jsem Vas docist, ale musim se venovat trosku tchanovcum a pripravit veceri, takze se omlouvam, ze nereaguju na vsechno... snad priste...

wacata37
29. říj 2010

@miluska.woolley ZOO ze? uplna totalni ztrata casu. Kez bych to bejvala nevidela takhle bych si alespon myslela ze neco delaji. Kazdy tyden nam davaji newsletter kde je vyjmenovane vsechno mozne jako ze tento tyden budou mit tema vodu a mame diteti vysvetlit co je to voda, co je to tani a bod varu a tak dale...cha cha Ale to je jenom na papire. Vic nez skolka me desi SKOLA to bude horor!!! 😝

janauk
29. říj 2010

@wacata37 To me mrzi ze mas tak spatne zkusenosti se skolkou. Ja zatim velmi dobre, ale skoly se take bojim 😖
@catkaz Kato, to je super, ze Teo uz pribira, to ti musel spadnout kamen ze srdce. Tak snad uz je lip. To je fajn, ze tu mas rodice a ze ti takhle krasne pomahaji. Jinak diky za popis porodu. Parada. Jsi moc statecna. Take mi to prislo nejak dlouhe, ja od prvni kontrakce to mela 23 hodin, ale tech prvnich 12 hodin byl fakt macek. Az pak se zacalo pritvrzovat. Obdivuju te, ze jsi zvladala to lezeni z bazenu. uuufff, to ja si vubec nedovedu predstavit. Ja byla posledni 4 hodiny v bazenu a kdyz jsem z nej lezla po porodu, tak jsem se poradne klepala a bala jsem se ze uklouznu a tak. Jakou jsi nakonec mela midwife? Tu protivku? To je super ze ti ten gas and air nedala, ona vedela, ze ho nechces 😉 Ja ti nevim jestli bych to bez nej zvladla! Fakt kloubouk dolu. Jeste nam napis, jak to probihalo po porodu? Jak dlouho s tebou zustala midwife? Jak sla placenta? Mela jsi siti?
Jinak me take rupla voda v bazenu, asi hodinu pred tim nez se Alfie narodil a pak to slo vsechno strasne rychle a telo si reklo o tlaceni, jen mi to nikdo nechtel verit, ze se Alfie uz dere na svet. 😀
Je holky vy mi uz ted delate chute. Nam nam vanocni cikrovi. Ja teda peceni miluju, ale vidim to tak na linecke, vanocku a mozna jeste jeden druh. My 22.12 letime do Prahy a tam nas budou cekat hody 🙂

janauk
29. říj 2010

Jinak Vam vsem prejeme Happy Halloween!!!!

slunicko2
autor
29. říj 2010

to je teda roman 🙂 stihla jsem vas precist, nez si odskocim na ebay prihodit na kozene zidle 🙂

Ja se musim priznat, ze skoly se tu zase nebojim. Ty tu maji dobre. U vsech jsem precetla reports a maji je ok. A od ostatnich take vim, ze si nemuzou stezovat. Ta nase za rohem ma skvele pedagogy pro deti, ktere potrebuji logopeda nebo maji dyslexii a tak.
Me te na te prvni seanove skolce vadilo hodne veci. treba to, ze domu nosil obrazky, ktere nemohl kreslit sam. Nic nebylo uzpusobeno jeho veku. Spadl nam tam ze schodu, kamaradce se syn dostal skoro az na ulici. Nikdo neprohlizel hracky, jestli nejsou rozbite. Shona sla vyzvednout maleho a nasla mu plastovou korunu v puse. Na vychazce jedna vedla Seana a v druhe ruce drzela mimino. Sean byl jeste malicky, asi 18 mesicu, takze si koledovala o prusvih. Tohle vsechno jim ale care commision vytkla, takze je videt, ze report byl pravdivy.
Kdyz jsem se byla podivat v te soukrome (coz neznamena, ze je lepsi nez jina statni), tak to bylo o necem jinem. Naprosta profesionalista a zkusenosti. Tak alespon vim, ze kdyby mel sean nejake problemy, ze je podchyti.

Sean to ma s tim mluvenim stejne. Byl hrozne napred fyzicky, ale mluvit poradne nechtel. Kdyby porad nezvracel, tak bych asi tolik nepanikarila. Ted to vsechno dohani. Casto si myslim, ze mu to do hlavy nejde. Ale on to na me za par dni vzdycky vybali 🙂

Milusko, uzij si tchanovce 🙂

wacata37
29. říj 2010

@janauk a tak skolka je nepodstatna, to je jenom aby si zvykli na kolektiv a ulevili rodicum ale za rok si rekneme jake to je ve skole 😎
krasnej kostym na halloween 😀 taky prejeme happy halloween!!!
@slunicko2 No myslim ze by si Tilda s Seanem velice rozumela 😀 skoda ze jste tak daleko, kde vlastne jste?

forensica
29. říj 2010

Milusko, urcite mas pravdu s tim mluvenim. K az ted zacina mit zajem o mluveni a dnes dokonce zopakovala slaskovane zizala! Kazdy den se neco ted uci, i kdyz to zatim uplne jako to slovo nezni. Prekvapila me ze kdyz prisel B domu tak k nemu nakracela a podala mu auticko a rekla svedsky auto (bill). To na me vubec nezkusila takze je jasne ze spojitosti s rozdilnosti jazyku ma. A to taky do nedavna se jen chechtala kdyz jsem po ni chtela neco zopakovat.

Haha Jani, mlady nevypada zrovna supernadsene z toho kostymu 😀 Ale je to mile. Ja jsem zadny neporidila a trochu me to ted mrzi. Na party jsme byly dnes. No vidis s tim vylezanim z bazenu u Kati mas pravdu. Ja myslim ze poslednich 6 hodin jen prolezela a curat jsem byla jen jednou a tak desne me to sezeni bolelo ze jsem pak uz nesla. Myslim ze me pred nastrihem vycevkovali 😅 Vrchol lenosti co 😀

Tak me myslim uspesne vypadl kus te nove plomby 🙄 To je asi trest za to ze jsem vcera sezrala (lip se to podat neda) celou pixlu Haagendazs. 😅

Ohledne te skolky. Ja myslim ze to maji tezke to nejak strukturovat pro ty deti od 0-2. Kor kdyz tam maji 6m a 23m deti. Ja docela ocenuju ze si tam K hraje sama a rozviji fantazii. A kdyz tam prijdu tak jsou casto deti posazene na hromadce na koberci a nekdo jim neco cte ci tak. Pristi mesic K nastupuje do toho velikace (2-3roky) a tak tam uz by se melo neco vyukoveho dit. Pak poreferuju.

slunicko2
autor
29. říj 2010

Janco, videla jsem tve fotky na fb. Maly je v kostymu uzasny. Sean byl take dnes na party v te sve play group. Sel za kovboje, protoze kostym upira nechtel. Mel ho moc u krku a ja jsem nechtela, aby zase zvracel.

Holky, me by zajimalo, jestli se u vas u nekoho pouzila ta naberacka, vite na co 😀 Me to prekvapilo, kdyz mi ji midwife ukazovala. ale je pravda, ze se clovek chte nechte pri tlaceni vyprazdni...

Ja jsem ze Skotska. jsem uplne mimo vsechny. I kdyz teda v listopadu vyrazime na tyden do Prestonu.

wacata37
30. říj 2010

@forensica no ta soukroma to byl totalni mazec ty jenom chodily ven na hriste a tam meli miminka v kocarku az 5 lety deti. ale tahle skolka je pred skolka je soucasti skoly a hned vedle je reception class tak od nich jsem cekala vic...no lepsi je nic necekat a zaridit se podle toho a radeji byt prekvapena 😖 ale co me sokuje asi nejvic je ze ta reception class je venku cely den, ty deti ze skolky byly jeste zavrene ve vnitr a neco delaly a ty vedle uz litali na hristi a veseli se na dvere od skolky a cekali na prcky az vylezou. No a prckove sli zpet do skolky a ty z reception class tam jeste litali. No a kdy se teda uci?? nebo je "reception class" jenom posh vyraz pro skolku? ☹
@slunicko2 no to jsi daleko. Ja jsem byla v Edinburgu asi pred 3 rokama na 14 dni a objeli jsme i Highlands nadhera ....a tise zavidim. Ale trosinku klidne na muj vkus 😎

jinak se mnou se u porodu o nicem nebavili porad nekam chodili nebo si neco septali za zavesem takze jsem ani nevedela co se deje nebo co maji v planu. co se tyce vyprazdneni tak v CR te vyprazdni pred porodem...to musi teda bejt, byt v kreci a jeste ty vyplachujou streva.... 😒 no ja mela to stesti/ci smulu ze me bylo tak zle ze jsem se vyprazdnila doma a k tomu jsem zvracela snad cele dopoledne. Ty bolesti byly uz tak silne ze jsem ani na jidlo nemyslela. 😝 boze kdyz si na to vzpomenu....zazitek na cely zivot ☹

weru
30. říj 2010

Diky za odpoved, Verco. Mne je 32, tak asi proto je to 1:250. No moc klidna nejsem, ale co se da delat. Muzu se zeptat, kolik je tobe?

Holky, jak dlouho pred porodem jste sly na materskou?

Ja budu pect jen pernicky, linecke a tak max. 2 druhy nepecene, neni nutne mit 12 druhu. Hlavne by jsme byli jak dva sloni.

janauk
30. říj 2010

@weru Weru, ty screening testy jsou hrozne. Ja z toho byla take strasne neklidna. Je to jen screening test, coz znamena, ze i kdyz ti vypocitaji sebelepsi tim myslim nizoucke riziko, tak se muzou mylit. V CR holky hodne chodi na odber plodovky, to je pak stoprocentni, ale zase je tam riziko potratu 😒 Jinak ja sla na materskou presne dva tydny pred porodem.
@slunicko2 Ja z te lopatky take byla dost nesva, ale nastesti nebyla potreba 😉 Ted kdyz na to myslim, tak si ani neuvedomuju, kdy jsem sla naposledy na malou. Myslim tak kolem 3 odpoledne a maly se narodil v 8 vecer.
@wacata37 Jinak pry uz v CR take nedavaji automaticky pred porodem klistyr. Je to asi podle toho kde rodis, ale tady maji mw povinnost te informovat o chodu a take se zarizovat dle tvych prani, takze mozna slo o to jen se zminit? To v CR se s tebou asi porad moc nebavi.
Jsem moc zvedava jak se bude rodit ted Edite, to potom budeme mit dobre srovnani CR vs UK.
@forensica Veru, mas velmi dobry postreh. Alfimu se ze zacatku moc v pavouccim kostymku nelibilo, cepice zustala na hlave max prvnich 5 minut. Ja na ty kostymy take moc nejsem, ale my jdeme na 3 Halloween party a tak jsem nechtela aby byl jediny v civilu. Jinak me uz take zase zacal bolet zub a to jsem u zubare byla pred dvema tydny. Hmm a zajimavy ze jsem na to prisla, take pri pozirani zmrzxliny. 😀