Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
4. lis 2010

Ja sama nemam boarding schools moc rada, ale i bez toho mi sedm let prijde desne brzy. Jak pro dite, tak pro matku. A prijde mi to i zbytecne.

A urcite je jiny tabor, kam to dite jede jednou za rok, nez aby takhle bylo pryc vetsinu roku. VIm, ze dneska je jina technologie a mame mobily, skype a Internet, ale i tak mi to prijde hrozne brzy, tady se sice chodi do skoly jakoby driv, ale vemte si, jak v CR maji deti i problemy v prvni tride.

Nenech se sousedku zviklat, pokud se to tobe samotne nezda, tak si za tim stuj. A je to, jak rikas. uvidis, az prijde cas. Neni nutne se ted rozhodnout a zavazat se, nebo to je potreba kvuli tomu financovani od navy? Vubec nevadi, kdyz si dneska reknes, ze nechces a za tri roky se rozhodnes, ze byste ho tam dat chteli.

slunicko2
autor
5. lis 2010

Jani, nene, rozhodovat se ted vazne nemusim. Me to proste jen zaskocilo. Protoze jsem si s ni psala, ze bude boarding az navy zacne platit. A z ni pak vypadlo, ze oni to vidi stejne a v tech 7 letech pujde. Ja prave vaham i nad tim v 11ti. Ale zase bude kousek od nas a je to jenom na deset mesicu plus extra spousta volna, ktere maji. Nam to usetri 10k rocne. Tak by bylo fajn, kdyby to zvladl! 🙂

martja007
6. lis 2010

Dobre rano,
tak jsem byla na tom 12.tyd. uzt ale nemohli udelat ten Nuchal, baby bylo v nevhodne poloze, porad se mnou trepala a skalala tou sondou po brise, 3x si me po pul hodine volala a nic. Dost ten uzt bolel, hodne tlacila mi na bricho, pak cely den jsem zkuhrala bolesti..ale nic nevideli. Tak za mesic mam jit na qudra testy.
Ten operovany cipek jsem taky pak zminila midwife a pry,, dont worry, nebudou se Tim nejak zabyvat, zadny steh, nic...
Tak se strachuji, protoze mi pulka cipku chybi a co kdyz nevydrzi vahu mimco a v 5-6 mesici se otevru a stratim mimco, Jen protoze, nhs to nechce resit- pry to ma hodne zen atd.....
Za dva tydny ketonu do CR, puvodne jsem jet nechtela, mam to bukly od leta, ted se mi nechce letet, kdyz je mi blbe, ale jsem se rozhodla, ze tedy poletim a I kdyz tam uz k Dr nechodim, tentokrat si zajdu na uzt, aby mi ten cipek aspon zmerili.

martja007
6. lis 2010

@slunicko2 me taky 7 let prijde moc brzy, tech 11 snad uz ano..ale 7 je moc mlady.

martja007
6. lis 2010

Mineno,, za 2 tydny jedu domu" ne ,,ketonu" stupid predictive text, pisu to z mobilu 🙂

wacata37
6. lis 2010

@martja007 no vidis ty jsi o tyden dal nez jsem byla ja pred tema 3 rokama. Taky jsem letela domu, ale bylo to v pohode, taky jsem se bala ze se tam po.... ale nic se nedelo. normalka jsem jim to nahlasila aby se nedivili ale byli v klidu dali my nejaky sacky a bylo to. Jinak ja ze strachu aby to nebyla ostuda zabookovala business class trip, takze kolem me vsichni popijeli sampano a ja chroustala suchy suchary!!!! 😠 no at to dobre dopadne 😀

verde198
6. lis 2010

Ahoj holky,

chci Vas jen pozdravit. V pondeli frcime k nasim, protoze tatka nam odjede na sluzebku. Doufam, ze to vlakem nejak zvladneme.
Ve ctvrtek jsme se byly podivat v praci a Gretka delala pekny vyrval, az se lidi zacali srocovat na recepci, ze kdo to tam tak rve 😀
Jinak ma asi rustovy spurt, protoze od vcerejska je primo zamilovana do mych prsu 😀

Kato, doufam, ze kojeni se lepsi a bradavky hoji. Drzim palce.

Mejte se fajn

forensica
7. lis 2010

martja- ja bych rekla ze asi teda maji s tim cipkem zkusenosti..oni se sami boji aby nemeli predcasne narozene deti jekoz to je na NHS obrovska zatez. Nicmene nic ti nebrani si sem tam zajit na kontrolu soukromne tady nez litat tam a zpet, ja bych urco sla. Ja vim ze driv (za dob mych studii) se vkladal do vaginy i takovy krouzek co vlastne pomahal drzet vahu miminka vaginalnimy svaly. To by taky mohla byt moznost.

Evi, tak sit o uzij!Vlakem to urco zvladnete, jak to mate daleko? Sranda s tema spurtama co 😀

Ja vcera byl na divadle Sklep a byla to desna curina. Nachlamaly jsme se paradne 😀

janinek
7. lis 2010

Divadlo Sklep bylo v UK?

janinek
7. lis 2010

Jeee, tak ted jsem to nasla teprve na netu, to je skoda, ze jsme to nevedeli :(

martja007
7. lis 2010

@forensica Ahojky, pocitam s Tim, ze tak po 22 tydnu a pozdeji bych si snad zasla nekam na soukromo, cetla jsem obycejna vnitrni kontrola a nebo cervical ultrazvuk staci...
Potiz je v tom, ze oni (nhs) ani nemaji zadny zajem to aspon zkontrolovat, Tim myslim zmerit delku cipku....
Kdyz mne minuly mesic hospitalizovali, tak slibovali, jak zmeri a popripade sestehuji a ve ctvrtek midwife rekla, ze nic neni nutne...Urcite do CR kvuli tomu litat nebudu, to jen, ze mam do dovcu v Cesku buklou od srpna, takze ted se mi hodi, a volala jsem moji ceske gyn Dr. a pry mi ten cipek pomeri a zkontroluje ultrazvukem..

Holky muzu se jeste zeptat, mela jsem bukly letenky s Ryanairem do Bratislavy, pac tenkrat byly hodne levny v srpnu a do Brna, kde bydlim, vubec nebyly v tyto dny available. Normalne litat do Blavy rada, ale ted, co jsem pregnant a blbe, vubec se mi tam a odsud trmacet nechtelo, no a dnes jsem se koukla na ryaniar a meli Brno, za super cenu a jeste v lepsi dny a casove. Vubec jsem nezkousela rebooking ale primo koupila novy letenky... no a ted mi manza rika, ze to neni asi snad legalni, pry jsem mela re-booked ty stary a zmenit datum, destination etc.. coz by vyslo asi na£ 160 extra?
Nevite nekdo, vadi to snad? Ty novy letenky jsou casove o den pozadu, ale leti se pozde odpoledne a ne v 6 rano a to mi hrozne vyhovuje a je to o hodne blizsi pro me....takze ty stary necham propadnout, coz mi nevadi, staly malo.... ale bude to vadit ryaairu, nechci platit nejakou fine.... letim za 2 tydny

janinek
7. lis 2010

Nelegalni to snad neni, jen ti proste propadnou. Tak se neboj. Proc manzel mysli, ze to je nelegalni?

martja007
7. lis 2010

Protoze, pry podle spravnyho ty letenky se nedaji zrusit, kdyz potrbujes zmenit den, jmeno tak si mas prebokovat a platit myslim £55 /let plus aktualni cena... no levnejsi je koupit novy letenky a vyhnout se tem poplatkum... manza to nevi na100%, on je takova poctivka, tak pry kdyby to tak delali vsichni, tak by ryanair zkrachoval...

saza007
7. lis 2010

@martja007 nelegalne to urcite nie je. a rezervacia sa zrusit da, akurat, ze ti nevratia peniaze. A toho, ze Ryanair by kvoli tomu skrachoval - vsak zdieraju ludi ako sa len da, takze to im zatial asi nehrozi 😠 🙄

wacata37
7. lis 2010

@martja007 jestli je Ryanair stejnej jako easyjet tak maji vsechny lety prebookovany a pak vzdycky na letisti nekdo oblejza a prosi vas jestli byste nechteli letet jinej den kdyz se vsichni dostavi 😠 oni moc dobre vedi ze lidi prave kvuli poplatkum radeji koupi nove letenky. Me tuhle namichli, kvuli tomu ze jsem v nejakem bludnem opojeni napsala Ms pred Matty jmeno jsem to musela zmenit a zaplatit 20 to si snad delaji srandu ne? to ze nekdo zmackne DELETE me stalo dvacku. kez uz by z Gatwicku taky litalo neco jinyho nez easyjet 😝

slunicko2
autor
7. lis 2010

@martja007 s letenkama se vubec nestrachuj. To je uplne to same, jako by ti to uletelo 🙂 Jednou jsi je zaplatila, tak si s nima muzes delat co chces, treba je i nechat propadnout.
K tomu tvemu cipku. Ja bych se ji zeptala, jak na to planuji dohlizet. Je pravda, ze nekdo kvuli tomu muze treba i potratit v 16tt a druhe tehu muze byt uplne v pohode i bez stehu. Jen si nech od ni vysvetlit, proc se zminovala o stehu a ted nad tim mavla rukou. At mas jistotu, ze vi co dela a nemavne nad tim jen rukou. Tolik k NHS 🙂

Ted jsem si vzpomela na Katu a jeji domaci porod. Ctu tu jednu knihu... V 70' letech jen zhruba 1% zen rodilo doma v uk. Ted uz jsou to 3% zen. Takze znovu narust 🙂

Evco, je to holka, tak je slyset 🙂 Prijemnou cestu k rodicum!

martja007
8. lis 2010

@slunicko2 : K tomu cipku, to nebyla midwife, co mne ujistovala o stehu, ale mlada gynekolozka na A&E, kdyz jsem nekdy v 6. tydnu zacala spinit, tak jsme se tom s tou Dr bavili. Jinak moje local midwife a I ta co jsem videla ve ctvrtek to oznacila za nenutne. Dokonce I moje GP, kdyz jsem ji to rekla, tak jen pokrcila rameny a pry so what?

Takze tedy ty letenky by meli byt ok? Oni asi ty moje stary, kdyz se nedostavim prodaji nekomu na letisti ne? Tak mi to vysvetlila manzova mum, ze kazdy si radsi koupi novy letenky, nez platit 3x vice za zmenu starych? Mne to prislo divny....
@wacata37 : takze kdyz si nekdo prebokuje listky, tak pak ma risk, ze nema misto? Rozumim spravne?

slunicko2
autor
8. lis 2010

@martja007 ja jen vim, ze se to sledovat bez toho stehu. ale jaka uspesnost to vazne nevim. Ja znam pripad, kdy ten steh kamaradka potrebovala na zaklade prvniho tehu, ale u druheho se obesla bez toho. Ja bych se jich proste zeptala, jak to hodlaji sledovat? at ti na tohle odpovi. Alespon budes vedet, ze nad tim jen tak nemavla rukou.
Me muj GP ve Swansea vubec nebral vazne. Dokonce byl sarkasticky. Az kdyz zjistil, ze si platim soukrome feritlity clinic, tak najednou otocil! On ma 4 deti, tak je mu to evidentne jedno.

Ty letenky jsou vazne v pohode. s tim prebukovanim to tak neni. Nekdy se stane, ze aerolinky prodaji vice letenek na hodne busy trasach. A pak doufaji, ze se nekdo neukaze. Ja uz se v tomhle nepohybuju od roku 2003, tak nevim, jak se zmenila pravidla...
vazne si tim nelam hlavu! 🙂 letenka by ti treba i propadla, kdyby jsi zmeskala prvni let tam a pritom mela zpatecni. Jenze, kdyz nestihnes prvni let, tak ti automaticky zrusi celou letenku. A pak uz jen zalezi na dopravci, jak to s tebou vyresi.
Vubec jim tu zmenu nehlas. Kdyz jim tu letenku zrusis, tak penize zpatky nedostanes, ale oni maji sanci to misto prodat jeste jednou 🙂 Coz ja teda ryan air nepreju 🙂

janauk
8. lis 2010

Ahoj holky, vubec Vas nestiham cist natoz psat.
Jen k tem letenkam, Marti, to jsi me rozesmala, ze by Ryan Air kvuli tomu zkrachovakl. Vzdyt jsi jim zaplatila dve sady letenek, to oni jen rabuji vic penez na storno poplatcich apod. Vubec se toho neboj, nelegalni to urcite neni.
Jinak se musim pochlubit, ze jsme vcera byli na navsteve u Kati a tak jsem se konecne mohla pomazlit s Teem. Je nadherny a strasne malicky. A to ma uz ted vic nez mel Alfie, je silene, jak clovek zapomene. Jinak Kata vypada vyborne, rozhodne ne jako po porodu!!

wacata37
8. lis 2010

@martja007 vis co jeste se mi to nestalo. ale uz se mi nekolikrat stalo ze kdyz jsem letela o vanocich ze me tam premlouvali jestli bych neletela jiny den ze mi i daji hotel...no ja uz byla tehotna a letela jsem za doktorem tak jsem nemohla. ale verbovali tam vicero lidi. proste dejme tomu ze maji 200 sedacek a prodaji 205 ...nevim jak jim to muze takhle prochazet. nase matka jednou nemela misto v letadle rikala ze ji dali na jinej let s jinou aerolinkou a pekne business class, chuderka mama ani jim nerozumela protoze neumi anglicky!!! 😝

slunicko2
autor
8. lis 2010

Jani, tak bude mit Alfik brzy kamose na hrani 🙂 Clovek vazne zapomene, do jak maleho obleceni je oblekal jeste nedavno.

Oni nekdy ani neprodaji vice letenek. Ale treba se stane, ze by nekdo chtel letet urgentne, nebo zmeskal pripojeni a tak se jim snazi uvolnit misto. Ja jsem to takhle udelala. Dostala jsem shopping vouchers v hodnote £120 a letela jsem o pet hodin pozdeji.

wacata37
9. lis 2010

😀 je tak jsem se rozhodla a taky pojedeme na vanoce do Prahy..whoo hoo doufam ze pro nas budou mit sedacky!!!! 😉

janinek
9. lis 2010

Take jedeme, autem teda kvuli psovi. Tak snad nezapadneme nekde v Nemecku pod snehem.

forensica
10. lis 2010

Ty jo holky vy jste odvahy jezdit autama do CR. Me by se tak nechtelo a navic myslim ze to je desne unavne pro malou byt tak dlouho v sedacce. Ale mozna ze az nas bude vic bude to ekonomictejsi 🙂

Ja uklizim, zitra prijedou tchanovci tak at to tu je jaks taks 🙂 Nasla jsem hromadu povleceni ktere uz nepouzivame, tak z toho hodlam udelat pleteny koberec. Jesti mate nekdo nejaky tip jak na to tak sem s tim, nasla jsem par navodu na netu. Koukame ted s K na Kluky Kocici na youtube. To jsou vzpominky na mladi 😵

verde198
10. lis 2010

Ahojte,

zdravim z Moravy 😉
Tatka vzal Gretku na prochazku, tak mam chvilku volna 🙂
Skvele jsme zvladly cestu vlakem - mala ji celou prospala, vzbudila se jen pul hodiny pred dojezdem, tak jsem ji akorat nakrmila. Doufam, ze to ma takto naplanovanou i na zpatecni cestu 😀 Asi se ji libi v autosedacce, protoze jak normalne rve, kdyz ji davam do kocarku, tak v autosedacce usne temer okamzite. Asi jak je tam tak stisnena, tak se ji to libi. Jinak kazdou noc vyrvava jako vzdy, nejradsi by byla porad u prsu a usinala u nej. No, ja nakonec vymeknu a po 15min rvani ji ho dam, ale vzdycky spi strasne lehko, takze ji polozim v domneni, ze uz by mohla spat sama, ale nekolikrat se probudi a zaciname cely proces znovu 😝 Chjo

Verco, Kluky kocici ted nedavno davali jako Vecernicek, ten jsem snad nevidela od te doby co jsem byla mala 😕 Jine Vecernicky opakuji porad do kola, ale tento jsem fakt nevidela.

forensica
10. lis 2010

Evi, to je holt kolobeh s takovyma prckama. 😅 Holt se chce mala mazlit a prso je nejlepsi uklidnovac. Bud zkus dudlika (rika ta co dudliky nesnasi) nebo proste vydrz, veci se zmeni tak rychle az se nebudes stacit divit. Mozna se ji taky nelibi ze ji davas zpet do studene postylky.
Posilam vam foto jak jsem vylepsila flekate triko. Pri te prilezitosti jsem se naucila hackovat 😎

janinek
10. lis 2010

@forensica Ty jsi tak sikovna.

Jinak my jezdime autem jako bezdetni. A i tak to nemam rada, se bojim nehod (to je zase MOJE paranoia), takze s mimcem asi ne-e. To uz kdyz jsme v kvetnu resili, z eby s nami mohla kamoska s pulmesicni holcickou, tak jsem nechtela takoveho mrnouska mit na svedomi, ted v 11 mesicich jsem si s ni troufla sama ridit jen do samosky.

@verde198 Obdivuji te, jak sis troufla vlakem. Ale Gretka je zlaticko teda, jak pekne cestovala. Co rodice, jsou z ni asi nadseni, vid?

catkaz
10. lis 2010

Cau holky,

jen rychle.
Hlasim, ze kojeni se lepsi! Jupi! Uz se mi nechce skakat z mostu a dite hazet z okna 😉 Musim to ale furt tukat na drevo. tuk, tuk, tuk.
Milusko, dekuju moc za tip na ty pads. Pomahaj! 🙂
Posilam aktualni foto a musim si jit lehnout,jestli me maly necha...

aliza
10. lis 2010

@martja007 ahoj, ja k tym letenkam, my sme velakrat nechali prepadnut letenky cez Ryanair a nemali sme ziadne problemy, takze to nelegalne urcite nie je, aspon doteraz to nebolo.

janinek
10. lis 2010

@catkaz Jeeeeee. To je bobecek.

A super, ze kojeni lepsi. Se ti urcite ulevilo.