Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

laurelle
20. lis 2010

@janinek ja viem bolo to necakane 😀 😀 vtedy ked som to pisala rozhodovala som sa ze ci chcem dalsie babatko lenze to som uz bola tehotna 😀 😀 sadru ma na 6 tyzden ked sa mu to dobre zhoji 😖 a ked nie tak ze uvidia ma ju odvcera a uz sme s toho vsetci zufaly ☹ ☹ on si teraz mysli ze az do noveho roka nepojde do skoly a neda si to vyhovorit takze v pondelok rano sa alexov plac bude rozliehat celym londynom 😀 😀 pekny den 😀 😀

slunicko2
autor
20. lis 2010

@laurelle cim to, ze ti tvoje GP delala krevni testy, aby ti potvrdila tehu? To je na uk nezvykla praxe 🙂 uzivej nedele, kdyz te v pondeli ceka takovy rev!

@janinek Jani, ja jsem rodila normalne pres NHS, jen ta fertility clinic byla soukroma. Krome pomoci pri kojeni jsem si nemohla na nic stezovat. Byla jsem uz dost nadopovana, kdyz doslo na cisare. ale co si pamatuji, tak pece byla skvela.

laurelle
20. lis 2010

@slunicko2 prisla som tam ze som asi tehotna ze ci by mi mohla zobrat krv ona na mna pozerala ze no ked ste objednana tak vam krv vezmeme 🙂 🙂 neviem prislo mi to normalne aj v Liverpoole pri tehotenstvach to tak robil moj lekar 😀 😀

janinek
20. lis 2010

@laurelle NHS nebo soukrome?

Zajimalo by me celkove, jestli tu mate soukrome pripojisteni a vyuzivate ho?

laurelle
20. lis 2010

@janinek sukromne 🙂

janinek
20. lis 2010

@laurelle Ja nejak mela pocit, ze soukrome nehradi nic souvisejiciho s tehotenstvim, snad krome hospitalizace. Ale mozna si to pletu se zuby.

laurelle
20. lis 2010

@janinek neviem je to aj od pristupu lekara ja mam strasne zlatu doktorku ma malu sukromnu ordinaciu mimo centra a nas vztah je skor kamaratsky jej muz robi s mojim a stretla som ju na jednej firemnej party u nich v robote neviem ci ma takyto pristup ku kazdemu alebo je to preto ze sa pozname .. 😉

forensica
20. lis 2010

Jani, ja taky rodila v NHS (Queen Elizabeth ve Woolwich) a nemuzu si taky na nic stezovat. Jedine co jsem platila byl nadstandartni soukromy pokoj ktery byl nastesti v tu dobu volny. Stalo to £40 myslim na noc, tak nad tim jsem ani neuvazovala 😎 Proto tam jdu rodit znova kdyz mam dobrou zkusenost. Jen bude problem s tunelem, oni ho zaviraji na noc takze se trochu bojim jak se tam dopravime. Muzeme klidne zkoncit uplne jinde v tomto pripade.

Laurelle, ja se ti kdyz tak zeptam te moji kamosky a sefky na kontakt. Jinak na netu najdes spoustu odkazu na soukrome porodniky v Londyne. Drzim palce at je vse v poradku. Me se libi jaky jsi optimista. To ze me jeden potrat udelal totalniho skeptika a neverice dokud se dite nenarodi 😔

janinek
20. lis 2010

@forensica Koukam na tu tvoji porodku na mape, jak to mas daleko? Mne to ukazuje 45 minut autem. Jj, ctyricet na pokoj je malickost, kdyz vezmes, jak to soukrome je 10 tisic.

@laurelle A to je GP doktorka teda nebo gyn?

laurelle
20. lis 2010

@janinek gyn. 🙂

slunicko2
autor
20. lis 2010

@laurelle aha, tak pokud je to gynekolozka.

Verco, ja myslim, ze ta moje porodnice ani nadstandard nemela. Nikdo se nam o tom nezminil. Ale zase cela porodnice byla nove predelana. Dulezite pro me bylo, ze bylo vsude cisto. A kazda sestra i lekar si pred nama umyl ruce i pouzil gel.
Uz si vzpominam, ze jsi o tom tunelu mluvila i minule! Kdo vam bude hlidat malou?

Jani, a ty budes teda rodit v uk? nebo se rozhodnes az potom?

janinek
20. lis 2010

@slunicko2 Je to takova predcasna uvaha, ale asi jo. Protoze v dohledne dobe se do CR vratit nechystame a vzhledem k memu veku to nemuzeme odkladat na dobu, az (jestli) se vratime.

Proto se ted porad tak na vsechno ptam 🙂

@forensica S tim skeptikem, to teprve uvidis skeptika, az se my zacneme snazit.

saza007
20. lis 2010

zeny ja vas nestiham citat!

@laurelle pod ktoru nemocnicu v Londyne patris? Niektore su vyborne. Ja som rodila v King's College Hospital a boli skveli (teda mozno by som trosku skritizovala post-natal ward, ale aj tak ok.) Aj ked teda myslim, ze o kazdej nemocnici sa dopocujes dobre a aj zle veci...
A chces rodit sukromne v nemocnici alebo uvazujes nad independent midwife?

@janinek jani ja som tiez rodila cez NHS a vobec sa nemozem stazovat. (a to som sa napocuvala tych kecov zo slovenska, ze preco idem rodit tu 🙄 ) V nasej nemocnici sa nedalo priplatit za private rooms, tie vacsinou udeluju pri multiple birth alebo pri komplikaciach. Ale kedze mali prave take volne, tak ma do jednej dali. Cize prvu noc som bola na shared room a druhu na private, a tu druhu noc mi tam veru bolo smutno 😖

forensica
20. lis 2010

Zuzi, no oni tam meli asi 2 dva takove a byla haluz ze meli volno. V lednu se az tak moc pry nerodi 😎 Me se hlavne libila ta nemocnice ze tam taky bylo cisto a je to docela nova budova. Ja jinak patrim pod Royal London a to je jak rodit ve sklepe. Vsude se jim tam loupe omitka, no hnusny. Jak jsem tam pak byla se slepakem tak jsem si pripadala jak v rozvojove zemi, bohuzel. Kdo bude hlidat fakt netusim, ja tak nejak doufam ze porodim v dobu kdy bude ve skolce 😀 Mam par znamych na telefonu a budu vybirat az podle toho jaky den (preferuju kamosku cesku, ta se s K nejlip dorozumi myslim).
Sazi, me se prave strasne libilo ze jsem mela vlastni sprchu a nemusela slapat v cizi krvi,kdyz to reknu hnusne 😅 krasne jsem se vyspala (teda kdyz jsem zrovna nezirala na malou 😀) i kdyz jsem i tak slysela rvouci matky na chodbe. Nemenila bych ale kdo vi jak to bude ted. Treba pujdu hned ten samy den domu, uvidime, nic neplanuju.
Jani, je to od nas 15minut autem kdyz je tunel prujezdny 😉 Jsou i jine nemocnice okolo vas, ja bych se nebala, ja jen usuzovala co jsem videla v Royal London. Navic existuji tabulky spokojensti a reviews na vsechny nemocnice a tahle byla lepsi. Je to ale vzdycky jen o pristupu lidi, clovek nicmene kdyz nekam jde na rychlou prohlidku nema sanci si na kvatilu pracovniku udelat usudek.Takze spis kouka na vybaveni a cistotu.

janinek
20. lis 2010

@forensica Tak to jsem musela najit jinou nemocnic, protoze od vas by byla jeste dal 🙂 15 minut uz zni normalne.

slunicko2
autor
20. lis 2010

Verco, je fakt, ze naproti sesterne tam byl jeden jednoluzak. Ale nam se nikdo o nadstandartnim pokoji pri prohlidce nezminoval. Ja jsem byla rada, ze je se mnou na pokoji nekdo. Daz byl pryc, tak jsem alespon nebyla vyplasena sama 🙂
Jsem zvedava, jestli tedy odrodis mezi skolkou 🙂 Bylo by to prakticke!

@janinek Jani, urcite najdes kritiku na kazdou porodnici. ja jsem byla v porodnici tyden, protoze jsem se nemohla rozkojit. A vedle me byla zenska take po cisari. Porad kricela, ze ji to strasne boli a chtela po nich morfin vice jak 24 hodin po porodu. Coz uz nemuzou. Dostavala utisujici leky apod. Byla na ne hnusna a porad nekoho k sobe volala. Pritom porodnice praskala ve svech a urcite kazda z tech midwifes mohla byt uzitecna jinde.
ja jsem teda nebyla happy tesne po cisari, protoze mi anesteziolog sliboval caj a toast. Pak mi ale midwife rekla, ze mam nejake leky po kterych nesmim 24 hodin jist a pit. tak jsem teda dost protestovala 😀

forensica
21. lis 2010

Ahoj, Jani, je to tato http://www.slh.nhs.uk/.
Zuzi no byl to taky jednoluzak, ja tomu rikam nadstandard jelikoz jsem tam byla sama a neco za to platila. Ja myslim ze po tom cisari je dulezite aby tam nekdo s vami byl, kamoska takhle byla sama a nemohla si maleho ani podat. Na to by meli mit ty jednoluzaky a nechat nekoho z rodiny aby tam byl kdyz nemaji cas sestry. Myslim ze by se nemelo spolehat na dobrotu ostatnich 'pacientu'. Jo a mas recht, nekteri pacosi jsou fakt hystericti. S tim jidlem by u me tezko pochodili taky 😀 Manza by hned valil do kantyny na bagetu 😎

laurelle
21. lis 2010

@slunicko2 dneska som sa rozpravala o tom s manzelom (o porode ) a on povedal ze to nemam riesit zatial ved casu je dost v piatok mam prvu poradnu tak sa nieco o tom popytam aj doktorky a uvidim co mi ona poradi 😉 od vas mam tolko informacii ze si neviem vybrat uvidim casom 😀 😀

adnilleo
21. lis 2010

Ahojky,

tak jsem tuhle stranku objevila diky jende me kamaradce,co me na ni privedla..Zitra zacinam 6 mesic,bydlim v zapadnim Lodnyne.Budu se s pritelem stehovat do jine casti Lodnyna,po Vanocich a chtela jsem se zeptat,jestli ma nekdo zkusenosti s menenim nemocnic behem tehotenstvi.Mam z toho docela obavy,uz ted nejsem spokojena s chovanim midwife a bookovanim se na appointmenty vubec.

Diky moc

forensica
21. lis 2010

Ahoj adnilleo, zadna veda to nebyla. Ja menila. Staci zajit k GP a on musi poslat referal do te druhe porodnice kterou chces. Oni se ti pak sami ozvou a zacnes chodit na schuzky a kontroly tam. Nejlepe to ale udelat driv nez pozdeji, nektere popularnejsi porodnice se hodne rychle plni a tak nejlepe aby jsi si zasla na prohlidku te nove porodnice a zeptala se jestli je to jeste v pohode prestoupit. Pokud ovsem uz vis kterou chces. Jinak gratuluji k tehotenstvi! 🙂

forensica
22. lis 2010

Hmm, tak jsem byla dnes na kontrole a mimis je transverse (coz uz je teda dobre 2 tydny, ja to citim) ale verim ze ma jeste par tydnu na to aby se otocila prdelka. Ale co me znervoznilo ze jsem nacurala dost bilkovin a taky leukocytu. Grrr. No je fajn ale ze se staraji, hned to poslali na dalsi vysledky a pristi tyden opet na kontrolu tak drzte palce ze to bude lepsi. Preeklampsii teda nejak nepotrebuju ze. 😖

verde198
22. lis 2010

Ahojte,

Verco, drzim palce, snad bude vse OK.

U nas se nic moc nedeje. Venku hnusne, ale i presto jsem vyjela s kocarkem ven, aby se Gretka trosku prospala. No spala asi 20 min, zbytek cesty koukala okolo a 15 min pred dojezdem domu zacala brecet. Tak jsem myslela, ze ma hlad, ale dojely jsme domu a najednou usnula a uz spi asi hodku 😅

michelleuk
22. lis 2010

ahojte maminky....su tu nejake maminky s okolia liverpoolu?ja tu uz com necele 3 roky🙂a teraz v auguste sa mi narodila dcerka ma 4 mesiace.....neviete niekto prosim vas kde by som mohla dat malej prepichnut nausnicky?u gp asi sotva ten moj mi pripada dost neschopny....dikes za odpovede ak budu🙂

laurelle
22. lis 2010

@michelleuk do januara som zila v liverpoole teraz v londyne vitaj tu na mk 😉 ja som davala nausnicky normalne u gp za poplatok nizky 🙂 🙂

Co mate nove ?

michelleuk
22. lis 2010

@laurelle no skoda...ja som s prestonu.ak vies kde je....inac tu ziadnu mamicku slovacku ani cesku nepoznam:(no skusim sa ho spytat v stredu ideme na ockovanie tak som zvedava ci uz bude mat daku teplotu....a kedy sa to dava?ked je dietatko ake stare?

laurelle
22. lis 2010

@michelleuk viem o jednej liverpoolcanke s tadeto najdi si : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/timejkaa/ zije v liverpoole a caka dvojicky tusim v aprili 🙂 ja som to babam davala ked mali 10 mesiacov ale je to individualne a skus sa poradit s gp . 😉

michelleuk
22. lis 2010

@laurelle dikes vies ale ja som asi tak 50 km od liverpoolu v prestone...pisala som liverpool preston nik skoro nepozna je to mensie mesto.no nic spytam sa ho som zvedava co mi povie...velmi s mojim gp niesom spokojna....pripada mi tak ako by mu niekto povedal tu si sadni a predpisuj paracetamol🙂

laurelle
23. lis 2010

@michelleuk tak ho zmen 😉

wacata37
23. lis 2010

Ahojte, tak sme zase pro zmenu nemocni my. Teda ja ne ale Tilda ma zase chyceny prudusky, je to porad dokola uz si zacinam myslet ze je to tema starym azatuchlyma viktorianskyma barakama. at topime jak topime tak to leti ven oknem a porad mame zimu...

@michelleuk no ja jsem nechavala propichnout usi v Praze, doktorka mi rikala ze se to dela do pul roka jehlou a pak prej jedine to nastrelovani. Do pul roka pry kvuli tomu ze si to dite nesaha na ouska a nestrhne si je a hlavne si tam nezanese infekci. My to meli presne kolem toho pul roku..takze na posledni chvili a hojilo se to asi 14 dni. Mala ani nevedela ze ji nekdo pichal ouska trosinku si pobrecela zadna krev a pak jsem ji dala paralen a spinkala cely dopoledne. Ja to chtela tak brzi aby nemela zadny trauma...cim vetsi tim si to vic pamatuje.
jinak tohle je co mi rikala doktorka take nevim jestli je to nejaky oficialni nazor nebo jenom jeji 😀 co ja vim tak tady nam nabizeli ze to udelaji v kazdem kadernictvi kde nastreluji nausnice..to se mi moc nepozdavalo aby miminku nejaka kadernice nastrelovala usi.. ☹ 😒

peppapig
23. lis 2010

Cau holky, moc zdravim po delsi odmlce, obcas vas ctu, ale na psani nejak neni cas 😒
@forensica Verco, ty uz jsi 33 tydnu, to je neuveritelne, jak to leti. Koukam, ze to bude po Vanocni darecek.

Holky potrebuju radu. Od leta co jsem prodelala ten zatraceny pasovy opar, porad jsem nemocna. Nemocna tak jako by mi bylo 60, kazdy virus se mnou zatoci 100x hur nez s malou M. Proste moje imunita je stale a asi i bude oslabena, vitaminy z obchodu...zadny zazrak. Nemate nejakej typ na posileni imunity spis na prirodni bazi? A dalsi vec, davate detem 2+ nejake vitaminy nebo se spolehavate na ovoce zeleni vyvazena strava? Mia je posledni dobou taky porad ukychana a ukaslana a ja si to pak odnesu. Diky moc predem