Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

wacata37
16. pro 2010

@janinek ja mam takovej zlej pocit ze krome svetel jeste nezastavil na prechodu pro chodce, pry to nekdo zmacknul a nikdo tam nebyl tak jel. takze si to pekne zaslouzil. 😉

wacata37
18. pro 2010

Pani taky u Vas zase snezi a je tma?? to je uplne na zblazneni, v meste se bijou lidi o posledni kusy zbozi a v supermarketu o kapusticky. Fakt vtipne :D Taky jsem musela doplnit zasoby a abych udrzela dite na uzde tak jsem mu musela poridit vetrnik na tema vanoce...ale ted jsme se zachumlali doma a delame ruzny arts and crafts a dokonce jsem se premohla a udelame s matinkou linecke a par pernicku. To ji bude bavit vykrajovat, testo uz mam v lednici ted se k tomu jenom odhodlat :D Vcera jsme si pustili silene smutnou princeznu ze jako navodime atmosferu domova ale nejak to neni ono...zavidim vsem co jedou domu 😵

slunicko2
autor
20. pro 2010

@janinek Jani, a ta cedule tam byla i predtim? bylo tam nekde napsano, ze mas platit po telefonu? U nas plati, ze kdyz nejde automat, tak se parkuje zadarmo! a kdyz zadas o prominuti, tak bys i tak pote mela platit jen tech £30. teda pokud jsi ten napis o telefonovani neignorovala. Ale je to k vzteku. Je to vyhoda, kdyz je clovek z maleho mesta.. My tu mame jen jednoho warden. a ten mi to minule odpustil. Zaparkovala jsem na zlute care a sla vyzvednout seana do skolky.

u nas uz je zase snih, tak je to takove pekne. snad vydrzi pres vanoce!

Drzim palce, at kazda z vas doleti a dojede domu v poradku! x

janinek
23. pro 2010

Kuk z CR.

Jako cesta byla naprosto priserna, jeli jsme to dvacet hodin. Vyjeli v osm rano anglickeho casu a prijeli v pet ceskeho. Cele Nemecko prosnezilo, tak jsme se plouzili, pak kolona, tu jsme objeli a pak hodinu a pul za pluhy. Desne. Ke konci jsme uz vubec nemohli. DOufam,z e v lednbdue navrat lepsi. A letadlem pry take zadna slava. Potkala jsem v Prqaze souseda, co zije v UK a rikal, jak on sotva doeltel v utery a zena s dcerou snad dneska doleti. A kamoska mela jet do Francie vlakmo a take neodjela, ze tam byly desne fronty.

Pokutu jsem nakonec zaplatila tech tricet, protoze jsem nestihla ve stredu na postu poslat to doporucene. Mozna jim zjusim dodatecne napsat, uvidim. Mela jsem desne blbe nacasovani. Pri me smule by jim to hned doslo, oni hned odpovedeli a pri zamitnuti bychom prosvihli tech 14 dni na tu polovicni pokutu.

Jak se tam mate, nemame nejake nove mimco uz?

My chodime po navstevach, tak si uzivame miminek.

Krasne Vanoce vsem, kdybych se sem uz nedostala, at jsme vsichni zdravi a at si deticky uziji darecku a svatku.

weru
23. pro 2010

Ahoj holky,

ja jen na skok.

Chci vam vsem poprat krasne vanoce, at uz jste tu v UK nebo v CR nebo kdekoliv jinde a vse nej do Noveho roku. 🙂

wacata37
25. pro 2010

Take se pridavame k prani krasnych svatku! X

peppapig
25. pro 2010

Holky, verim, ze Stedry den probehl uzasne i v UK. Uzivejte Vanoc a v Nove Roce 2011 hodne zdravi, lasky a uzasnych dnu s rodinou xxx

zebra
27. pro 2010

Ahojte, jsem tu nová 🙂 Možná se s manželem budeme stěhovat do Anglie (Bristol, Swindon a okolí), tak hledám info, jak je to se mnou (občanství, pas, atd.) a s dětma. Manžel je brit, brzy budeme manželé 5 let, tak bych asi mohla mít britský pas, ale nejsem si jistá, jestli je to dobrá volba. V Británii jsem už pracovala, takže mám pojištění. Máte to některá podobně? S manželem britem a žijete v Anglii?

Měla bych se asi představit 😅 ......Je mi 28 let, zatím bydlíme u Znojma, máme 2 děti (Ben 2,5r. a Ella 10měs.), taky máme 2 psy a 2 koťata 😀 Jinak mě nic nenapadá, tak se kdyžtak ptejte...

wacata37
28. pro 2010

Tak vanoce v Uk jsme prezily a nebylo to zas tak zle. Dokonce i posledni ozdoby dorazily 24, tak jsem je rychle navesila na stromecek. No takovy 'last minute' akce doma fakt nezazivam 😖.
23 jsem vzala Matty a jeji kamosku Michelle do grotta na santu. Staly tam jak opareny, asi neverily ze existuje, totalne sme tam z nich nic nevymackly jenom dekuju za darky. Sranda. 24 sme byly u kamosky a oslavily jsme to s jeji holcickou a jedly jsme salmona s kasi a 25 sme rano nechali Matty otevrit darky a pak se nacpali ..a to doslova... krocanem. Uz ho nechci ani videt!!! 😀 No stejne mi chybi ta ceska pohodicka, prochazky a vune domova a ceska telka. Nevim proc ale nic poradnyho tu v telce neni a co se atmosky tyce ted nam tu zase leje... tak honem honem at uz je to za nama a je tu Novy rok. 😀 Pokud se sem uz nedostanu. Tak Vam vsem holky preji Stastny Novy Rok, hodne stesticka a lasky a at se Vam v tom Novem roce vydari na co sahnete!! 😲

sopticek
29. pro 2010

ahojte 😎
som čerstvá tehulka a rada by som vedela tak v skratke ako to tu chodi v UK s tehotenstvom..teda čo sa týka doktorov.
Aké vyšetrenia v ktorý týžden sa robia?
Robia všetky potrebne (tak ako aj na SK) automaticky alebo si treba vyžiadat?

Poradte mi prosím, ja fakt nemam ani šajnu. Dakujem a pekný dník

verap
29. pro 2010

sopticek - gratulace k tehotenstvi, mas stejne Due date jako kdysi ja.

Asi bych zasla za tvym GP (jestli uz jsi nekde registrovana) a oni ti domluvi prvni schuzku s midwife, kde ti vezmou krev, atd. Aspon jsem to takhle mela ja.

Pak budes mit ve 12tt sken (a pak ve 20tt) a pravidelne schuzky s midwife.

sopticek
29. pro 2010

@verap dakujem 🙂
no dnes som bola u GP a hned aj na krv ale nič viac, povedala mi len, že teraz mám týžden čakať na výsledky a to mi zas GP má volať... 😒

verap
29. pro 2010

Ahojky,

Dostala jsi nejake notes?
Jeslti ne, tak dostanes slozku, kde jsou napsane vsechny appointments a testy, ktere budes absolvovat.

Ja jsem ji myslim dostala az u toho 12tt skenu.

sopticek
29. pro 2010

@verap ale kdeže, nedostala som vobec NIC!!!!! ani žiadne reči o tehotenstve čo by malo byť samozrejme podla mna kedže som prvýkrat tehotná...no otras :(

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verap
30. pro 2010

Ahoj,

Jo tady to tak chodi, do toho 12tt skenu te neberou moc vazne.

Muzes se zatim zaregistrvat na ruznych strankach - www.bounty.com, etc, kde najdes vice info.
Od Bounty ti pak budou davat informacni balicky s ruznymi vzorky a brozury, vyzvedava se to v Boots, Asde....

No snad ti brzo zavolaji s vysledky a daji ti vice info a nejakou schuzku s midwife 🙂

verap
30. pro 2010
verap
30. pro 2010

Jo a jeste jedna dulezita vec me napadla, pokud jsi uz nezacla, tak zacni brat Folic Acid. Koupis kdekoliv - Tesco, Boots, etc.

http://www.bounty.com/get-pregnant/health/why-i...

forensica
30. pro 2010

@zebra - ahoj, no s tim obcanstvim si myslim ze je to ztrata financi a usili..stoji to nejakych £700 (myslim) a v podstate ti to moc vyhod neprinese. Ja myslim ze jak jsme ve te unii tak je to asi jedno. Jinak doufam ze se vam tady bude libit az se odstehujete. Ja jsem v Londyne 🙂

@sopticek - gratuluji k tehotensvi! Jak rika Verka, tady se veci do 12tt moc nehroti, v podstate se ani nedivim i kdyz kazdou z nas to prekvapilo pri prvnim tehotensvi. Po nejake dobe jsem privitala ze me vlastne nijak zvlast s vysetrenimi neotravuji a kdyz se mi neco nepozdavalo tak jsem sla proste privatne a zaplatila si to. Preji at je vse jak ma a mas pravdu, urcite to je jeden z nejkrasnejsich darecku pod stromecek 😵

Verko, jsem ani netusila ze sem furt obcasne nakukujes 😉

verap
30. pro 2010

Verco - ja ctu pravidelne, akorat nepisu, pokud me nic nezaujme . Dosla ti dneska ta knizka?

forensica
30. pro 2010

Dosla, ale ja nebyla doma tak pro to pojedu v sobotu. Diky moc. Nejak uz se to na me blizi tak se snazim zorganizovat co mam, jelikoz pak uz asi cas nebude 😅 Jak se ma mala? Uz je z ni velka slecna co 🙂 Na vanoce se vam nechtelo nikam jezdit ze jste tady?

verap
30. pro 2010

Mala dobry, zacla chodit az tento mesic, tak konecne... 🙂
Na Vanoce jsme zustali tady, jelikoz si oba hledame novou praci, Daniel konci ve stare praci na konci unora no a ja nechci do sve stare zpatky. Segra by mi prijela delat au-pair, takze chci neco full time.

On si jeste vyrizuje trvaly pobyt v UK, takze nemame pasy.

Co noveho u vas?

janinek
30. pro 2010

@wacata37 Maty je tak sladka, vim, ze ty vlasky jsou peklo, ale je tak rozkosna s tou cuprinou.

@sopticek Vitej.

@zebra Take vitej, ja to mam uplne jinak, tak ti moc neporadim. Ale to cislo by ti fakt melo platit. Nevim, jak jste na tom financne, jak to mate se stehovanim naplanovane a jestli jsi to nekdy absolvovala, ale ja kdybych mohla znovu, tak si zaplatim kamion a prevezu si nas nabytek a veci z CR. Doted se nam styska po postelich a obyvaku, do kterych jsme tehdy dost investovali a ted si je uzivame jen pri obcasnem prespani v Praze. Hodne veci jsme presunuli, hlavne drobnosti, ale ten nabytke by se byl byval vyplatil.

janinek
30. pro 2010

Jinak jak jste litovaly ruzne, jak nemate v UK babicky, tak kamaradky v CR, take nemaji zrovna moc hlidani. Jedna ma babicky moc daleko, druha sice ve meste, ale zase jedni prarodice moc aktivni a druzi naopak spis, aby se oni starali o ne, takze vlastne take nemaji moc pomoci s hlidanim. Ale asi i tak to maji lehci, nez kdyz tu v UK nemame zadne, co by sedly do auta a do hodky dvou dojely.

forensica
30. pro 2010

@verap - je tak spousta zmen co..no snad se vam nejaka fajn prace naskytne, vim ze to ted neni moc jednoduche. Dobry s tou segrou, to je fajn kdyz je nekdo z rodiny ochotny. To by jste se ale museli stehovat ne, nebo by jste se tam i vam vmestnali? parada ze mala chodi, to je hned doma jine vzruso co 😀

U nas vrcholi pripravy na prichod druheho mimise takze ruzne uklizim a zbavuji se veci jelikoz tu uz budeme dosti narvani. No uprimne, bylo potreba se zbavit zbytecnosti 😅 Pristi tyden bude mit K narozeniny tak jeste k tomu chystam party. Snad do te doby neporodim ci v tu dobu. 🙂 K uz docela vyklada, hlavne opakuje i slova ktera mi obcas ujedou takze uz si musime davat pozor na pusu 😀

wacata37
30. pro 2010

@janinek jo jo to je moje kuratko po te co ho zapoji do elektriky 🙂 ty cepice tomu ted v zime moc nepomahaji ale zvladame to! Matka se nejak rozhoupala a poslala nam balik sladkosti a nejaky knizky a hlavne ten sprej Glisskur s kasmirem na hlavinku tak jsem ji vdecna. Videla jsem na to reklamy ze uz by to snad meli zacit prodavat v Superdrugu ale nikdy jsem to tam nenasla 😒

Co se tyce obcanstvi tak nevim holky ono to neni tak jednoduchy jak si myslite. nejdriv musite mit rezidency za tu se teda neplati ale musite mit soukrome pojisteni, pracovat soustavne rok a dokazat jim ze jste financne schopni se tu o sebe postarat a snad tu i 5 let zit bez preruseni delsiho nez pul roku. Dokonce detem do 5 let to ani nedavaji jelikoz tu nebyly tech 5 let. Ale meni se to pokud jste vdana, nebo svobodna zijici s obcanem EU nebo ne EU atd...no a ze vseho nejvic zalezi na tom na koho tam narazite a maji desne moc casu. Ja u nich mela pas skoro neco pres rok a stejne se to nevyresilo protoze jsem si dovolila studovat vysokou skolu tak se mi tech 12 let pretrhlo, nakonec jsem se na to vykaslala. Ale obcanstvi opravdu stoji ne 700 ale neco pres £800
No a na co vam to bude? kdybyste se nahodou nekdy separovaly od svych partneru tak budete mit narok na socialni davky, a taky to pomuze pri vyrizovani pujcky a hypoteky.
ale minus je ze se musite vzdat ceskeho obcanstvi a pasu, a to bych vam pak prala videt jak se na vas budou divat az budete potrebovat doktora nebo neco na urade!
@forensica ja myslela ze uz to mas za sebou?? a ono jeste dva tydny co?? drzim palce :D

verap
30. pro 2010

@forensica - jo, hned jak bysme si nasli oba praci, tak se stehujem odsud.

My se taky zbavujem cas od casu ruznych kramu, neni na to misto. Druheho mimise zatim nechcem, takze davam napriklad jeji obleceni pryc, ale hracky schovavame. I kdyz je sranda, ze ja, kdyz soutezim na internetu, tak vzdycky vyhraju veci na mimina, mam doma 2 breast pumps a velky balik se sterilizatorem a pumpou od Aventu no a 2 noveho kocary.... 😀

Nevim, jak na cas se rodi druhe deti, ale snad jeste chvili vydrzis 😉

janinek
30. pro 2010

@verap Ty jo, co s tim vsim pak delas? Prodavas na ebayi?

Drzim palce na hledani prace, od ledna budu take zase hledat, vubec se netesim. Super, ze ti prijede sestricka, to fakt jen jede, ze ti bude hlidat nebo ma nejake jine plany?

Btw uz jsem se tu asi ptala, ale mozna to zapadlo. mame od kolegy pujcenou autosedacku, vajicko, maxi cosi, docela slusny stav. Pry uz ji nechce zpatky, ale i tak bych mu za ni mozna neco dala, kolik / co by podle vas bylo adekvatni? On ji ma po dvou detech a jen ji mel na pude. Zase kdybych mu mela davat moc, tak mu ji mozna radsi vratim 🙂

sopticek
30. pro 2010

@verap dakujem strašne moc, určite si popozeram. A kyselinu už beriem 😵 😵

@forensica dakujem aj tebe 🙂

@janinek vitááám 😎 😉

janinek
30. pro 2010

@wacata37 A ten kasmir fakt pomaha a funguje? Jako cepice nepomahaji ani mym vlasum 🙂 Ja uz takhl musim mit kazdy druhy den a s cepici je to hruza nejvetsi.

Co si vozite v CR? Ja jsem nejaka cela spletena, tentokrat jsem si to nenapsala, tak si pamatuji jen horcici, Elmexy a kartacky.