Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

bubbly
6. kvě 2011

@martja007 drzim pesti, taky se divim ze si te tam nenechali. Vcera midwife rikala ze jak mas stahy po 4 min. tak uz jet do nemocnice.
@katkanova me midwife prohmatava jen bricho a rika ze cipek uz se zkracuje a mimco se posunuje dolu, pry je v dobre poloze, asi to pozna tim hmatem. Dnes jsem byla na UTZ, protoze jsem mela nizko polozenou placentu a taky me nevysetrovali vnitrne, jen udelali normal UTZ pres bricho a pry je to ok. Ty dva scany predtim me prave delali i zevnitr a tedka uz nic. Myslim ze tady zevnitr nevysetrujou nikoho.
@janinek my jsme taky v byte, obyvak s kuchynskym koutem a loznice, do koupelny se chodi pres loznici, takze kdyz u nas nekdo spi, tak musi pres nas 😀 uz tak jsme radi ze se tu pohnem. Vcera dosel kocarek, jak jsem ho slozila, tak byl pomalu pres cely obyvak. Chteli bysme se prestehovat, ale chce to najit opravdu neco vhodneho, me se tu libi ze je tu levny najem a kousek od High st. a station, dobra lokalita. Jen je to male, napred jsem tu bydlela sama, pak se ke me nastehoval Rob (ktery shodou okolnosti bydlet ve stejne ulici ani ne 5 min. ode me, chodili jsme do stejne hospody a stejne jsme se nikdy predtim nepotkali) a ted je na ceste baby, nejak se rozrustame 😀

martja007
6. kvě 2011

@bubbly Ahoj, ony ty kontrakce ustali a pak sice rano byl iznovu ale nepravidelny a ja je vubec necitila, tak mi rekli, ze sice byli pravidelny ale ne dostatecne silny aby neco spustili 😕 sice to nedava smysl, protoze nas v Antenatal ucili, ze pravidelny znamenaji porod, ale co uz....
A vedle me lezela woman, co ji v noci praskla voda, a rano ji poslali domu, ze nema kontrakce at jde domu a prijde druhy den, nebo az se neco zacne dit...znas to oni se nemazou
Dal tam byla kocka ve 36 tydnu a silne krvacela, rikala mi, ze 3x splachla toilet plnou krve, nic nezjistili, po 3 dnech sla domu...

bubbly
7. kvě 2011

@martja007 jezis, takove hruzy! Oni si tady snad delaji prdel. Ja na antenatal classes nechodim a ani nebudu,midwife rikala ze dneska maji lidi dost informaci,ja se nechci zbytecne stresovat. Normalne moje midwife me posila na nejakou jejich maternity ward, coz neni v nemocnici,ale jen na nejake poliklinice,kde jsou jen midwifes!Oni si snad delaji prdel,ja chci rodit v nemocnici a aby tam byl pritomny doktor a pak aby taky zkontrolovali mimco.Tady je to jak ve stredoveku.I moje mamka rikala ze pred x lety za komunistu musel byt u prvniho porodu vzdycky pritomny doktor.Tady te odbydou a hned poslou domu.Moje midwife rikala ze kdyz nemas problemy tak muzes jit domu na druhy den rano.V CR je to nejdriv po 72 hodinach. Jak se citis ted?

martja007
7. kvě 2011

@bubbly Cau, jsem ok,obcas me boli bricho jak pri menses, ale obycejne to prestane tak po 5-10 mins. Mimco mi porad v brichu skace, nevim, jestli nemeni polohu, prislo mi, ze kleslo dolu, uz nepoznam kde je hlava, mrvi se vsude, asi chce ven....jak citis pohyby kdyz je hlavou dole? Me se ted vzdouva u pupku a skrabka dole v podbrisku a I vlevo na strane.
Nam midwive rikala, ze domu se jde normalne 6 hod po porodu, a Dr nejsou u normal porodu, jen 1-2 midwives..

martja007
8. kvě 2011

@bubbly Ahoj, to tedy byla noc...myslela jsem ze uz! Celou noc jsem chodila pee a pote me hned zacali po kazde pee menses bolesti I v zadech...mimco melo skakaci naladu, lezela jsem na boku a v jednu chvili se me doslova pokusilo nadzvednout, taky se ji to podarilo, ja vyskocilo, vse me bolelo....uz tomu moc casu nedavam, fakt se citim hur a hur....

martja007
8. kvě 2011

@katkanova cau, jak se citis? Jeste jsi 2in 1? Udelali ti to vnitrni vys.?

katkanova
8. kvě 2011

@martja007 ahoj 😵 citim sa super, ako keby som ani tehotna nebola odrazu - sice ma stale tlaci hlavkou niekde na polceste ale na to som si uz aj celkom zvykla a kym vela nechodim ani mi to nevadi - keby ze sa troksu rozpadam aspon si poviem ze hadam uz to bude, ale takto zacinam mat obavy ci nebudem tehotna az do vianoc 😀 je to hruza, toto cakanie, a ani pri tom netusit kedy to bude, ze? 😒

martja007
8. kvě 2011

@katkanova Hey? tak to ti zavidim, ja se citim divne, je mi uz 2 dny na bliti, mam tlak na mocaku, menses bolesti nepravidelny, i v zadech me boli 😒 ....tez by me zajimalo, zda jsem otevrena dole na cipku... ty jsi psala, ze jsi mela nejake bolesti?

katkanova
8. kvě 2011

no na bliti mi nastastie neni, ale inak to vsetko sa ma tyka tiez - nemozem uz ist ani na prechadzku do parku lebo kym tam pridem (asi 20 min) dvakrat mi treba cikat 😀, mavam kontrakcie v chrbte aj v podbrusku a aj mam stale taky tlak v nom ako pri menzese - ale zatial to vsetko celkom zvladam lebo si hovorim ze to co ma caka lepsie nebude 😝 ten cipok ma presne vtedy zacal zaujimat ked mi zacali chodievat take bolestivejsie kontrakcie - lebo si myslim ze to uz sa aspon daco tam dolu deje - ale tu sa veru asi nedopatram ze co 😒 mam stretko s midwife 11 tak uvazujem ze si to vyziadam - akoze sa jej nebudem pytat ci by mohla, ale budem na tom trvat - uvidime ako mi dovtedy bude ...

michelleuk
9. kvě 2011

ahojte maminky potrebujem pomoc,radu....som na materskej a 25marca my skoncilo 26 tyzdnou platenej materskej tak som poziadala zamestnavatela o navrat na Part time,asi pred 3 tzdnami 16 maja mam uz nastupit a az dnes ked som volala do praci ze preco mi nedali stale odpoved mi povedali ze mi nemozu poskitnut partime ze len full time co ja 40 hod tyzdene...co si nemozem dovolit kedze malu stale kojim a ma len 9 mes....PROSIM VAS MAMINKY AK MATE NIEKTORA SKUSENOST S TOUTO SITUACIOU NAPISTE MI DAKUJEM

barnet
9. kvě 2011

@michelleuk
fuuuha, nezavidim veru. Tiez sa vraciam do prace 17 maja ale nas Adamko ma 14 mesiacov a so zamestnavatelom som sa na koniec dohodla na skratenom pracovnom case - kazdy den do 3pm. Skus ci by ti nevysiel aspon takto v ustrety. Niekde som pocula ze je ti zamestnavatel povinny ponuknut part time i ked to nebude tvoja byvala pozicia - ale co je na tom pravdy to netusim. A ako casto kojis? Skus hned zajtra vynechat poobedne kojenie a skus iba rano a vecer. Ja som osobne mala velky strach prestat kojit ale Adam s tym nemal az taky problem - skoncila som v 8 mesiacoch. Tak drzim palecky ...

michelleuk
9. kvě 2011

@barnet ahoj no ved je to tak zamestnavatel ti musi poskytnut partime ak mas dohlad na osobu mladsiu ako 16 rokou....im ide len o to ze ma vobec uz nechcu zamestnat lebo ja som robila predtym od 14-22:30 a tu zmenu apsolutne celu prepustili kvoli tomu ze stratili objednavatela....vsetkym dali odstupne len somnou tu takto pinkaju ☹ no ja malu kojim len 3 krat cez den lebo uz mava ranajky,obed a veceru ale kebyze mam ist do roboty od 8 do 5 tak to ju ani nevidim a nema s nou kto byt...ty mas koho ci das maleho do tej skvolky?

barnet
9. kvě 2011

@michelleuk Tak to budes mat asi ozaj tazke. Asi sa chcu vyhnut tomu tvojmu odstupnemu a snazia sa o to aby si dala vypoved sama. K nam zatial pride babka aspon do konca juna a od jula budeme musiet mat au-pair. Skolka je pre nas dost draha a tak isto childminder a nannny. Je to skoda pretoze by som ho radsej vozila niekde medzi deti a hlavne by u nas nikto nemusel byvat ale pre nas bude au-pair zrejme jedina moznost. ty daves malu kam?

veryveri
9. kvě 2011

@michelleuk ahoj. mohla by si sa ist skusit opytat do Citizen Advice Bureau. neviem ci to poznas. tam ti zadarmo poradia a poveadia co robit.

saza007
9. kvě 2011

@michelleuk podla toho, co som citala, nemas automaticky narok na part time poziciu. Mozes vsak zamestanavatela poziadat o flexibilnu pracovnu dobu a zamestnavatel by mal tvoju ziadost poriadne zvazit.
Zopar informacii tu:

Flexible working

Parents of children aged 16 and under, or of disabled children aged 18 and under, are entitled to request a flexible working pattern. This can help you balance caring for your child and work. Your employer must consider your request and reply to you in writing.

http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employee...

http://www.adviceguide.org.uk/index/your_money/...

Skus sa obratit na Citizen Advice Bureau, urcite tam budu vediet, na co mas narok

http://www.citizensadvice.org.uk/index/getadvice

good luck, nech sa ti to podari vybavit.

michelleuk
9. kvě 2011

@barnet no ale ved 80% s ceny skolky ti prdsa plati consil to si nevedela?no mne sa bude pri malej striedat mama a priatel priatel bude do 1 s malou a potom pride mama ja by som chcela robyt od 8:30 do 12:30 tak by sa to dalo lebo mama roby od 16:00

michelleuk
9. kvě 2011

@veryveri ahoj no ved so to pisala ze tam zajtra idem uz s tym papierom,som sa tam skusala dovolat dnes ale same prepajacky tak na to ja nervy nemam radsej osobne 😅

michelleuk
9. kvě 2011

baby a neviete ze co bude ak im nedam do 14 dni odvolanie?a co ak sa odvolam a zase mi to len zamietnu co zase dalsie odvolanie?
@saza007 no tak potom neviem aky je rozdiel medzi partime a flexibile work?

saza007
9. kvě 2011

@michelleuk flexible working neznamena len part time. moze to byt taky isty pocet hodin/tyzden ale prisposobenych tvojim potrebam:

'Flexible working' is a phrase that describes any working pattern adapted to suit your needs.

Common types of flexible working are:

flexi time: choosing when to work (there's usually a core period during which you have to work)
annualised hours: your hours are worked out over a year (often set shifts with you deciding when to work the other hours)
compressed hours: working your agreed hours over fewer days
staggered hours: different starting, break and finishing times for employees in the same workplace
job sharing: sharing a job designed for one person with someone else
homeworking: working from home
part time: working less than the normal hours, perhaps by working fewer days per week

barnet
10. kvě 2011

@michelleuk bodaj by preplatil. Nam vypocitali podla prijmu ze nam prispeju £10 tyzdenne. A tiez neviem ci si vydata alebo sa vedies ako slobodna mamicka. Takze nase mrne pojde do skolky zrejme az v 3 rokoch :(. Kiez by spom s nim mohla ostat doma. Bude mi za nim smutno, ale zvykneme si ... drzim palce nech sa ti zadari.

michelleuk
10. kvě 2011

@barnet no ja niesom vydata ale s priatelom sme spolu ako couple normalne nie ako slobodna mamicka...no ale mozno to je aj lepsie ze hned nemusi ist do skvolky som pocula ze az tak male deti sa tam nemaju dobre....ze hlavne tie vecie deti im zle robia beru hracky atd...

martja007
10. kvě 2011

@bubbly , janinek, katkanova Ahoj, pisu z hospitalu, baby Zara Frances se narodilo dnes dopoledne cisarem..probehlo to ok, nice staff na sale, hudba, akorat jeste nemam mleko a baby nema co jist...a tez se ji bojim drzet, porad mi nejde support jeji hlava, manza uz ji zvladl skoro upustit jak sebou mele !

janinek
10. kvě 2011

@martja007 GRATULKYYYYYYY! Mleko urcite brzy bude a bat se prestanes.To je krasne jmeno. A holcicka, super. Holcicky jsou potreba.Hodne zdravi obema a at jste v poradku.

zuzka198622
10. kvě 2011

awojte maminky tesim sa s vami ja zijem v cookstowne so svojim 20mes.syncekom alexom a ked niektora z vas byva tu ozvitee aspon budeme mat skym kocikovat paaaaaaaaaaaa

smajka
11. kvě 2011

@martja007 - jeeej - tak uz ste to zvladli. gratulujem k princeznicke a prajem vam rychle zotavenie a vela mliecka. 😵

po cisarskom sa mliecko moze zacat tvorit neskor ako po normalnom porode, ale ak malicka pekne papa a buva, urcite jej staci aj kolostrum. ak by bola velmi nespokojna a plakavala ti, tak sa porad s midwife. ja som maleho v nemocke krmila aj 3 hodiny a stale plakal, tak som musela prejst na umele. ale to bolo aj tym ze bol velmi malicky ked sa narodil - moje mu nestacilo.

bubbly
11. kvě 2011

@martja007 woohoo, congratulations!!! 🙂 Krasne jmeno, hlavne ze jste obe v poradku. Neboj mleko se ti muze spustit az za nekolik dni, nekomu to nejde hned, to prijde a vsechno bude ok uvidis 😉

eva_londyn
15. kvě 2011

@martja007 velka gratulace!!!! Tak uz mas malou konecne pri sobe🙂 Krasne jmeno

martja007
16. kvě 2011

@janinek
@smajka
@bubbly
@eva_londyn
Dekuji za gratulace. Pomalu se szivame, trochu se bojim, tedy hodne, mala ma na hlavicce viditelne obrysy lebecnich kosti, vypada to jak sesita sestehovana hlava, ja myslela, ze to je normal, ale Dr.s se to nelibilo, jeste ve spitalu nas hnali na rentgen, podezreni bylo na Crayniosystosys, coz je predcasne uzavreni lebecnich kosti a mozek se nemuze rust a vyvijet...Rentgen vysel negativne, ale nevim, zda tomu vysledku verit, po tech zkusenostech s midwives kteri nebyli schopni urcit ani ze mala byla breech! Tez ma hlavicku sisatou vzadu, ze ani snad na ni nemuze lezet, ale pro midwives je to pry ok, pry at se podivam na sebe do zrcadla, ze pry mam tez sisatou hlavu! Jaky nesmysl....

martja007
16. kvě 2011

Jinak mala je hodne krehkoucka, aspon me to tak prijde, porodni vahu mela 2.8 kg, ted zhubla na 2.5 kg, nekojim, davame ji Aptimel milk, ja nijak mlecko nemam, jen mini par kapek, ale koupila jsem si breast pump a budu zkouset vic....
Jinak cisar byl ok, nice lidi na salu, hudba, vse stress free a calm. Ve spitalu jsme byli 3 dny, ctvrty den nas pustili, nektery midwifes byli hnus a drsny, jak na vojne, ale vetsina byla nice. Byla tam se mnou Polka a ta to tam tak nenavidela, ze podepsala revers a zdrhla, to jste meli videt to drama, co nastalo...hadky atd...
Stehy uz mam venku...
A co Ty Bubly? Jak se citis?

janinek
16. kvě 2011

@martja007 Super, ze jsi doma. O tom predcasnem uzavreni slysim prvne, coz teda neni v mem pripade tak prekvapive. Tak snad to nemate, co se s tim pak dela?

Tak snad prijde mleko brzy. A kdyby ne, tak holt budes moci jist a pit, co budes chtit, aspon nejaky bonus k tem probdelym nocim.

Ty jo, dva a pul kila, ja bych se na ni bala sahnout, mne mimca pod pet prijdou fakt tak silene pidi, ze se na ne bojim sahnout. Ale clovek se pry na svoje nauci a neboji se. Zase jsou tak krasna, ze clovek by je chtel porad nuchat. A voni? Jako novorozenci tak nadherne voni. No uzivejte si to spolu kocky a hlavne zdravi obema.

Jsem rada, ze porod byl ok, jak to vlastne nakonec bylo? Praskla ti voda doma?