Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

millka11
30. lis 2011

Mamicky, este sa chcem spytat: Na Slovensku 8-9 m detickam davaju mamicky nesolene kukuricne chrumky, do ovocia pridavaju baby susienky a pod. Dostat tu v UK nieco obdobne? Taktiez mamicky pripravuju detom nemliecne ryzove kasicky - to je akoze Baby Rice??
Dostat tu v obchode plnotucny biely jogurt? Vsetko, co som pozerala bolo Low fat a taky by som nemala dat kojencovi...

heleniatko
30. lis 2011

Caute baby, este raz sa chcem spytat na nejake skusenosti ako je to s au-pairkami v Anglicku. Snad niekto nieco vie?

anrebcz
1. pro 2011

@heleniatko Ahoj, ja ti bohuzel neporadim. Zkusenost s tim osobne nemam(ale taky by me to do budoucna zajimalo). Nemyslim si vsak, ze je to v CZ/SK komunite rozsireny zpusob hlidani deti. Mrkni sem: http://www.babyworld.co.uk/information/working/...

ladyjh
1. pro 2011

@millka11 Milka ano to je baby rice. Pozri si tuto linku - Asda maju velmi dobty vyber na baby food
http://groceries.asda.com/asda-estore/search/se...

A tie keksiky si tiez tu - http://groceries.asda.com/asda-estore/search/se...

Tu mas linku na jogurty - http://groceries.asda.com/asda-estore/search/se...

Na tejto stranke si mozes hladat aj podla veku (mesiacov).

ladyjh
1. pro 2011

@heleniatko Heleniatko ja som este namala au-pairku, ale je som sama nou bola 😉 4 roky. Ja osobne by som to riesila jedine cez agenturu. Inak podobne riesenia by bolo mat childminder - tieto zienky su trenovane, a au-parky si musis 'trenovat' sama - ak ich chces poslat na first aid a podobne. 🙂

januzza80
1. pro 2011

@anrebcz Ahojky tak jsem byla na kontrole na te klinice a byla jsem moc spokojena.Je pravda,ze ten test na rakovinu delozniho cipku delaji u Gp,ale delal mi stery na normalni koze 😀 a asi 5steru a bral mi i tu krev jak tobe.Vysledek mi napisou.Mam nejake kvasinky tradicne po porodu,tak mi reklz,e pokud budu mit jeste ty problemy mam jit za nim a dal mi cipky,kremy a intimni gel.Fakt super doktor

anrebcz
1. pro 2011

@januzza80 Hm, dik za info. Na me(do me) se doktorka ani 'nepodivala' 🙂

januzza80
1. pro 2011

@anrebcz To byla nejaka blbka,fakt tohle nechapu,jak muze pozadovat od pacienky,aby se vysetrila sama,od toho tam je. 😠 Pomoc,fakt nemam slov.A taky jsem cumela,ze to byl gynekolog,protoze vzdy to byla zenska,ale ja ty zenske stejne nejak nemuzu citit,chlap je proste chlap a jsou vic citlivejsi nez zenska gynekolozka.

anrebcz
1. pro 2011

@januzza80 Ja tam sla vylozene jen preventivne. Tak snad se brzo 'zadari' a pujdu na normalni gyne/tehotenskou prohlidku a tam uz me doufam prohlidnou poradne 😉

januzza80
1. pro 2011

@anrebcz Jo je to tu tezke,ale prave ja uz cekala to co se stalo tobe,ale cumela jsem,ze tam byla koza jak v Cr a normalni preventivni prohlidka.No a az budes tehu,tak toho moc neocekavej,jen ultrazvuk,krev a prohlidnou bricho.

andy1909
1. pro 2011

@heleniatko Co konkretne chces zistit ohladom aupair? Aupair by mali pracovat max. 25 hodin tyzdenne, vacsinou su live in, vynimocne mozes najst aj live out ale ta bude chargovat viac, skor uz baby ktore chcu byvat same robia nanny, co je dost draha zalezitost. Aupair platia podla toho kde od 60 do tych 100-120. Nemyslim si ze najst si aupair cez agenturu je nejaka vyhra, dala by som si inzerat napr na gumtree a mozes si sama vybrat, skontrolovat referencie. Skus dat konkretnejsie otazky co ta zaujima

heleniatko
1. pro 2011

@andy1909 Dakujem za odpoved 🙂 no, ja budem potrebovat au-pair k dvom malym detom minimalne na 40 hodin tyzdenne, kedy budem v praci, zrejme aj viac, ked budem mat nocne a podobne... snad je to aj vecou dohody a financii... skusala som hladat aj na www.findaupair.com. Chcela som vediet nejake prakticke veci, ci niekto uz predo mnou toto neriesil, kolko sa zvykne platit, a hlavne tie formality okolo toho, ci ju musim zdravotne poistit a pod.

janinek
1. pro 2011

@heleniatko A ty uz v Anglii jsi a praci a bydleni mas?

smajka
1. pro 2011

@heleniatko - 40 hodin tyzdenne je au-pair plus. tie myslim charguju minimalne 100 + a ty este hladas aj niekoho flexibilneho... nooo myslim ze budes mat co robit niekoho zohnat. to je vlastne 8 hodin denne a tak uz pracuju nannys, nie aupairs. musi mat vlastnu izbu a samozrejme sa musis postarat o jedlo. hladaj na gumtree, zopar inzeratov je na pohyby.co.uk. zalezi podla mna hlavne na tom kolko zaplatis.

janinek
1. pro 2011

Jinak napada me par drobnosti.

Kamaradka, na kraji Londyna jako aupair dostavala 80 liber tydne. K tomu te bude stat jidlo a energie osoby navic. Pokud nebude skolka pesky, budes ji muset platit MHD nebo dat k dispozici auto.

Jakou narodnost budes chtit?

Jinak je hlavni mit presna pravidla a schedule. Mely byste si sepsat presne, kolik hodin a odkdy dokdy pracuje, ktere dny, kdy ma volno, co jsou jeji povinnosti. AP by nemela uklizet a prat po vas, ale jen po detech. Ostatni je na dohode. Dohodnete si take priplatky za hlidani navic vecer ci o vikendu. Protoze tim, ze AP zacina rano, tak vecery miva 'volne', kdyz da deti spat, takze pokud ma treba do sedmi ci osmi vecer, kdyz chces, aby hlidala dele, musite to mit nejak dohodle, eventualne ji priplatit.

Pojisteni za ni myslim neplatis, to by melo jit z NHS, ale tim si ted nejsem uplne jista.

janinek
1. pro 2011

@smajka ma dobrou pripominku, AP samozrejme musi mit vlastni pokoj. To jsem chtela rict na zacatku a uplne zapomnela.

AP te asi vyjde nejlevneji, live out nanny ci obcasna nanny i childminderka asi budou drazsi.

Dale skola, skolka, to uz mas vybrane? Mladsi ma narok az od tri let na tech 15 hodin tydne zdarma, do te doby jedine platit. Kolik je presne starsimu, ktery mesic mu bude pet? Jestli neprosvihl uz prvni tridu.

smajka
1. pro 2011

@millka11 - kukuricne chrupky aj piskotky zozenies v polskych obchodoch. a jogurty kupis normalne v supermarketoch - ako napr tesco, asda - su tam detske jogurtiky od 6 mesiacov 😉 taktiez tie keksiky pre deticky su v kazdom supermarkete v detskom oddeleni. mliecne kasicky su baby rice. ja malemu davam zo dve lyzicky aj do mliecka pred spanim. z sk si vzdy vozievam detsky caj 😉 .su aj v polskych obchodoch, ale predrazene.

andy1909
2. pro 2011

@janinek Musim reagovat, nanny live out je docela draha zalezitost, v Londyne su nannies platene 9-10 na hodinu plus tax on top, takze to plati rodina a to je aj nejakych 500-700 navyse takze kazdopadne aupair je najlacnejsia varianta aj ked jej treba platit stravu, dat byvanie a cestovne.
@heleniatko Samozrejme aupair sa da vyuzit, podla zakona by mali pracovat 25 tyzdenne ale je kopec rodin ktore si vezmu aupair, nejake dievca co sem dojde, nevie poriadne jazyk, nema skoro ziadne skusenosti a je stastne ze ma aspon nieco a rodiny na nu nalozia aj decka,aj upratovanie aj neviem co ale tak zalezi od cloveka, mna osobne by to zozieralo takto vyuzit nejaku babu, lebo tiez som tu prisla a robila rok aupair aby som sa naucila jazyk ale ja som mala stastie a robila tak aj 15 hodin tak to uz bolo vela 🙂. Ak potrebujes niekoho na viac hodin tak skus childminder. Alebo mozno najdes nejaku babu co bude happy robit viac hodin ale budes jej musiet aj viac zaplatit, ale tusim ked uz dostava nad 120(niesom si celkom ista ci je to stale ta ista suma) tak uz rodinka musi platit dan a insurance za nu.

janinek
2. pro 2011

@andy1909 No ja psala, ze AP vyjde nejlevneji, ostatni draz. Tedy v pripade tech hodin, co Helena chce. Samozrejme, ze kdyby mela nanny na par hodin tydne, vyjde ji to levneji nez platit a zivit AP, ale ona to chce na dlouho. Na druhou stranu kvuli AP bude potrebovat vetsi dum, takze vyssi najem.

Heleniatko, mela by sis spocitat a porovnat vse - najem s/bez AP, skolky, child minderku. Pokud budes delat nocni, tak bys mela mit volno pres den, ne? Co manzel, ten bude mit jakou praci? Treba by vas ta childminderka nevysla tak draze, kdyz byste se stridali.

heleniatko
3. pro 2011

Dakujem za rady, s tou izbou navyse pre AP uz samozrejme ratam... manzel s nami zatial nebude, pride asi az o par mesiacov, takze nutne potrebujem pomoc (co vlastne budem potrebovat aj vtedy, ked tu uz bude)

janinek
3. pro 2011

@heleniatko A nebylo by lepsi, aby deti zustaly zatim s manzelem na SLovensku? Nebo teda ja nevim, co mas zarizene, mas praci i bydleni uz zajistene? Budes AP hledat az na miste nebo predem? Pokud deti nebudou ve skolce, tak te ta AP asi fakt vyjde draz, kdyz budes chtit tolik hodin. Kdyz pripocitas i cesty do prace a z prace tak to bude vic jak 40h tydne.

A ten tvuj starsi, nevim, kdy mu bude pet, ale bud uz ma byt ve skole, nebo ma touhle dobou mit zazadano na pristi rok. Tedy predpokladam, ze tu budete dele. A pro mladsi bys take mela uz mit zazadano do skolky, pokud chces vyuzit tech 15 hodin tydne zdarma.

dzej
3. pro 2011

ahoj holky, nezlobte se, že vám sem lezu, ale mám na vás prosbičku. Našla jsem úžasnej kočárek, ale bohužel ho v ČR nemůžu sehnat. Přemýšlím, že bych si ho koupila v Anglii, ale nemám s tím žádné zkušenosti, navíc nemůžu vyčíst, jestli mi ho do ČR pošlou. Nemáte někdo zkušenost s těmito stránkami nebo touto firmou?
http://www.mothercare.com/Mothercare-Trenton-De...

děkuji vám moc za odpovědi. Jana

smajka
3. pro 2011

@dzej - ahoj. mothercare je super obchodik - najdes tam vsetko co potrebujes 😉.
co som sa docitala, pri tom tvojom kociku neposkytuju international delivery. to plati len na oblecenie.
takze jedina moznost asi bude ak tu niekoho poznas - nech ti ho kupi a posle cez door to door service. myslim ze vazi cosi nad 17kg, tak postovne by ta malo vyjst okolo £25. niekoho koho dobre poznas - musi ti ist kocik kupit/objednat, vybavit kuriera a cakat doma kym po to pridu 😉

dzej
3. pro 2011

@smajka díky moc. Já už psala přímo na jejich stránky a napsali mi to stejné co ty. Bohužel nemám nikoho, kdo by mi to takhle vyřídil, tak se musím poohlídnout po přepravních službách. Děkuju moc za odpověď.

zuzanka7834
6. pro 2011

kocky kedy zacinaju povianocne vypredaje? Zvyknu byt dobre ceny aj v takych obchodoch ako napr. Mamas and Papas alebo Next (co sa tyka babatkovskych veciciek) ? Zo SVK sa vraciame 26.12., tak ci mam stresovat a este v ten den utekat do obchodov (ale vtedy bude pravdepodobne vsetko zatvorene...). Dakujem

zuzanka7834
6. pro 2011

@dzej skus firmu www.van23.com, tychto mam oskusanych, posielala som si cez nich balik do Londyna a nasi znami ich vyuzivaju uz par rokov, takze im podla mna mozes verit 🙂

petpop
6. pro 2011

@zuzanka7834 Ahoj, nevim jestli je to ve vsech mestech stejne, ale u nas (Reading) zacly uz toho 26teho. Co vim tak si na ty vyprodeje ale dost lidi stezuje, vsude je neuveritelne narvano, pred Nextem byla minuly rok rada od 5ti rano az do zaviracky, pousteli po 10 lidech 😀 Ja teda na mesto vysla, ale zhnusene se po hodine vratila 😀 Ovsem je pravda, ze letos by se to vyplatilo (mam v unoru TP), pokud, jak rikas, to plati i na ty mimi obchudky.. To nevim. Snad nam nekdo poradi 😉

petpop
6. pro 2011

@dzej Hodne lidi chvali doplhi transport mezi Cr-Sr-Uk

millka11
6. pro 2011

@smajka & @ladyjh. Dakujem za radu.

zuzanka7834
6. pro 2011

@petpop ved prave, pre mna je to prvy rok v UK a TP mam v maji, preto som myslela, ze by to mohlo byt zaujimave 😉