Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

tarra27
12. srp 2014

@terysek44 ahojky...a to by tě vyloučili i kdyby jsi doložila, že jsi byla v čr?

terysek44
12. srp 2014

@tarra27 tak to netuším, ale zase radši si dojdu i tady než abych žádala doktorku v ČR aby mi to poslala a ještě bych to musela nechat přeložit. Aspoň mám dvojí kontrolu a nic mě to nestojí 🙂

tarra27
12. srp 2014

@terysek44 jasně... 🙂

nynus
12. srp 2014

@terysek44 aha ja taky chodim i v cr a nevis jestli by byla moznost kdyz jdu jen s cipkem resit moje tehu ze nemuzu otehotnet sem tu uz rko a stale nic a minulej rok take nic tak jestli mam sebou vzit veskere info od dr ze spisu z cr a i bazalni graf ze ovu jaksi nedochazi,ja jen jestli to mam brat vse a nebo me na toto spesl reseni objednaji na jindy,

terysek44
12. srp 2014

@nynus tak to bohužel netuším. Ale za zeptání nic nedáš, určitě ti poradí a odkáže tě kam si máš dojít atd 🙂 my se budeme o miminko snažit za 3 týdny, takže jsem tohle ještě neřešila. Jediné co vím, že jedna Litevka od nás z práce měla problém s otěhotněním a pomohli ji tady. Má teď krásného zdravého kluka 🙂

nynus
12. srp 2014

@terysek44 a nevis jestli se to resi u obvodaka a pak te nekam poslou

terysek44
12. srp 2014

@nynus tady se podle mě vše řeší přes obvodního doktora a když si neví rady, tak tě pošle na specializované pracoviště. Neboj určitě ti pomůžou a povede se 🙂 když jdeš na kontrolu čípku, tak se zeptej té sestry a uvidíš ona ti určitě poradí co a jak 🙂

nynus
12. srp 2014

@terysek44 aokej provedu 😎 a to me bude vysetrovat sesttra ze tam vsude jsou 😀

terysek44
12. srp 2014

@nynus myslím že jo 🙂 mě příjde, že tady mají všude na všechno sestry 😀

nynus
12. srp 2014

@terysek44 hahah a taky paracetamol 😀 😀 cyt me ted zub tak umiram bolesti snad me zitra vemou tady mam zubaka moc daleko a v miste bydliste ho jeste nemam a zrovna ted kdyz potrebuju fakt naprd

niky10
16. srp 2014

@nynus my to resili minuly rok...zasla sem k obvodacce,ta si me a manzela pozvala na pohovor.vypsala papiry(jak dlouho se snazite,jaka je frekvence styku,jaka prace,nemoci v rodine).pak ho objednala na vysetreni(jen odevzdal vzorek v nhs) me objednala na vysetreni v nhs(rentgen a cosi,na kontrolu pruchodu vejcovodu).no je to na dlouho cca 3 mesice.dliuha cekaci doba na vse.

nynus
16. srp 2014

@niky10 aha tak to je super a kdyz mam testy z cech myslim spermio tak kdyz jim ukazu vysledky tak snad staci ne?

nynus
16. srp 2014

@niky10 ja du tedkon ve stredu na vysetreni cipku tak se tam rovnou chci zeptat,tak snad me neodbydou a vyslechnou me a kdyz me teda nevyslechnou,takz teda staci se objednat k dr ne? a ric na recepci proc

niky10
17. srp 2014

@nynus cechama bych se nijak neohanela..at si je radej udrla znovu tady,by se tady mohli divat blbe...

niky10
17. srp 2014

@nynus vyslechnou te,ale stejne ti reknou at se objednas k gp

nynus
17. srp 2014

@niky10 jooo ale uz vidim toho myho jak de znova na spermio to bylo predtim prekecavani na dlouhou trat 😲 a vy ste byli na spermio??musel jit chlap primo tam nebo ste dostali zkumavku a pak jen donesli

nynus
17. srp 2014

@niky10 takze by bylo mozna nejlepsi se rovnou objednat k gp ne??

niky10
17. srp 2014

@nynus dostal kalisek dom.a pak ho mel donest do nhs

niky10
17. srp 2014

@nynus jj staci kdyz se objednas z duvodu" fertility problems"

goldlady
4. zář 2014

Ahoj holky, poradite mi prosim vhodnou lokalitu s rocnim prckem v londyne?

bubbly
20. říj 2014

Maminky cesko-anglickych deti. Maji vase deti dve obcanstvi? Moje dcera ma britsky pas a rodny list (tatinek je Anglican). Vyrizoval nekdo oboji? Vim, ze po me ma I ceske obcanstvi, jen od nej nema zadny doklad. Od 1.1.2014 uz I Cesi mohou mit dvoji obcanstvi. Mate nekdo oboji? Jsem z toho zmatena. Dokaze mi nekdo poradit. Diky moc xx

malouseksrdicko
1. pro 2014

Dobrý den .je tu nějaká mamina ze Southend-on-sea?

chloejane
2. pro 2014

Ahoj Holky, ja hladam niekoho v podobnej situacii ako ja co by mi pomohol s mojim smutkom za Londynom. Skoro desat rokov som zila v Anglicku, ale teraz sme sa vratili do Ciech a mne je smutno za Anglickom. Hladam utechu od niekoho v podobnej situacii, na liecivy pokec..

eviksouthend
9. bře 2015

@malouseksrdicko Ahoj mamina jeste nejsem, ale jsem v 12tt.bydlim v Southendu. Jestli semi jeste chorus, tak se ozvi 🙂 Eva

chelsea2015
11. bře 2015

@bubbly ahoj. Uz to mas vyrizene? Ja jsem se na to ptala na ambasade. Odpovedeli mi hned. Kdyz tak jim napis.

chelsea2015
11. bře 2015

Nekde v uk v 4-5 tydnu?

eviksouthend
20. bře 2015

Ahoj @chelsea2015. Mohla bys mi prosim poslat nejake informace o tom obcanstvi? Predem, moc dekuji.

barbs88
21. bře 2015

Zdravim vsechny... jsem tu poprve. Dnes rano mi dva tehotenske testy potvrdily tehotenstvi. Jsem z toho celkem v soku, stastna ale vystrasena. Nejsem si jista co bude, jestli zustat tady, vratit se do Cech apod. Nemam zde GP, takze hned v pondeli po praci se pujdu prihlasit, je ok, ze pujdu pozdeji k dr. ? Nebo bych mela vyhledat rovnou midwife nez gp? Nejak se v tom nevyznam a nemam zkusenosti. Vsechny doktory jsem resili na dovolene v Cechach vzdycky. Chyba 🙂 uff.. mam strasne moc otazek co se ptat, ale zacnu s tim doktorem... he v klidu, ze tam zajdu az po registraci, ktera vezme asi 10 dnu? Do te doby budu delat testy dokud tomu neuverim asi 😊

janinek
21. bře 2015

@barbs88 Ahoj a blahopreji. Nejdriv musis k GP, tak se zaregistruj, pak tam treba za tyden zavolej, zda jsi uz v systemu. Domu ti jeste prijde NHS karticka takova, ale to je jen do dokladu, nikam s tim nechodis. A az budes registrovana, reknes, ze chces schuzku, ze jsi tehotna. Tam ti poblahoprjei, zeptaji se, dke chces rodit, dky byla posledni MS a pak bdues cekat na dopis, kdy mas schuzku s midwife - booking in appt. A take ti ma prijit dopis na utlrazvuk, ktery ma byt nejpozdeji 13+6. teda zalezi, kde bydlis, zda u vas delaji NT screening, ktery musi byt do 13+6 nebo az tripple testy v 16tt, tady teda tomu rikaji quadrupple tests. Zeptej se GP, pokud budes 9-10tt bez dopisu, tak volat gp a chtit cislo na midwives.

A vracet do CR se chces proc? Na porod nebo jako na porad?

janinek
21. bře 2015

Jeste me napda, u nas treba berou registrace odpoledne 14-16 nebo tak neco oficialne, ale rekli mi, ze muzu i jindy to donest. A myslim, ze chteji ID (pas nebo ridicak) a proof of address nejaky council tax bill cerstvy.