Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

weru
16. led 2009

Ahoj holky,

vcera jsem se nemohla prihlasit, kobyla nejak pokulhavala. 😅

Slunicko - pracuju jako civilista pro RAF. Vyhody jsou super, v patky vetsinou koncim driv, lidi jsou dobri. Jen kdyby nebylo tech vselijakych zkratek, kterym nerozumim, ale i to se snad casem zlepsi.

Simco - bydlime v RAF Benson, coz je asi 20min autem od Oxfordu nebo 35 min od Readingu

Milusko - vaha, to je i muj celozivotni boj a castecne i proto odkladam tehotenstvi, ale dlouho nemuzu. Pred vanocema jsem nabehla na 5x denne jist rezim a 4x tydne posilovna a za 9 tydnu bylo 7 kg dole, ale ted? Po vanocim jsem rozezrana a ne se vratit ke svemu rezimu. Snad uz od pondelka?! 😖

Hezky vikend vam vsem a detem.

slunicko2
autor
16. led 2009

Ahoj weru, vidis, je tady jedna holcina ze slovenska. Jeji manzel je v RAF. Ale bydli ted kousek od Prestonu, tusim.
To znam, patky se vzdycky konci drive na zakladnach. Daz je v navy 🙂

Vaha je i muj celozivotni boj 🙂 Ted se mi dari hubnout, protoze se v praci tak moc hybu a nejim tolik. Ale ja se za cas zase rozpapkam, znam se 😔

ale rozhodla jsem se, ze poletime za dazem do Statu na tyden. Tak potrebuju rychle neco zhubnout, at nemam takovou celulitidu na nohach az se tam vyvalim pred krokodylama 🙂

editahlb
17. led 2009

Cau holky, tak ja ted nejak nespim, asi jste to tak mely ke konci tehu taky, co? Proste se probudim treba ve 4 nebo 5 a uz nespim. Uz to mam od uterka. V praci mi vcera holky udelaly krasnou rozlucku s obrovskym kosem darku a nejaky cash, dojalo me to temer az k slzam, budou mi chybet..

Verco koukla jsem na fotky, mala je sladoucka! Krasne vam roste a ty na fotkach vypadas taky moc dobre! Ja se ted citim neskutecne tezka, jenom prevaleni ze strany na stranu mi da poradne zabrat! No uz aby to u nas taky bylo venku...

Pecu chleba tak to jdu dokoncit, budu ted na vas mit trochu vice casu tak se tesim na pokec. Jo a pridavam jednu velrybi fotku do alba..

forensica
17. led 2009

Ahojky,

Edito no tu nespavost jsem mela tak dobre 7-14 pred porodem. Desny, jak rikas. Vubec jsem nemohla spat a nebyl k tomu duvod. Denne max 4 - 5 hodin. Pak mi to jeste vydrzelo skoro tyden po porodu ale je fakt ze uz se na me unava projevuje. Jo s tim prevalovanim, to uz vydrzis, je to uz jen na par dni 😉 To je moc pekny ze se v praci tak hezky s tebou rozloucili 🙂

Tady veget. Mala je mala sosanda, jime na etapy..20 minut pak prestavka a pak dalsi dokrmeni briska 🙂 Ale v noci to bylo docela fajn, do postylky sla v 10pm, krmeni pak v 1am, 5am a az v 11am. To ma po mne to dlouhe spani do dopoledne 😀

Holky, nastolovaly jste nejakou rutinu, pravidelene krmeni a ukladani do postylky v urcitou dobu uz takhle od malicka ci jste cekaly? Bjorn se doslechl o J. Ford, tak uz se tesim jak bude rozhazovat rozumy az to precte 🙄 Ale asi si to taky prectu, znam jen o tom z doslechu a i kdyz nejsem uplne zastance mozna ze za par mesicu se to bude hodit. Nazory od vas jsou vzdy vitany! 😉

editahlb
17. led 2009

Verco dik, ja mam jeji knizku na nocnim stolku, ale taky nevim, jestli se do rutiny dam hned od zacatku nebo az pozdeji, na jednu stranu mi ot prijde dost dobre - jak si malou naucis, takvou ji budes mit, ale na druhou stranu budit je k jidlu mi prijde fakt jako utrpeni..

forensica
17. led 2009

No ja ani nevim, jelikoz ja vlastne K nenasilne budim behem dne. Kdyz je to vic jak 3 hodky co spinka tak ji proste odkryji, nebo zacneme kolem vic chodit a ona se prirozene probudi. Co delame je ze behem dne spi s nami v obyvaku kdy my koukame na TV a vubec hlucime a v noci v loznici v klidu. Doufam ze takhle proste prirozene najede na normani rytmus. Po tom co nam minuly tyden vubec nejedla jsem rada ze kdyz ji vzbudim ze pravidelne sosa. Ale muzu te ujistit, ze pokud se dite nechce probudit ke krmeni tak se proste neprobudi. 13 hodin hladovky kterou si nastolila minuly tyden nas docela o tom presvedcilo 😅

slunicko2
autor
17. led 2009

ahoj holky, pozdeji se juknu na fotecky 🙂

Ja jsem se prave te rutiny docela bala, jestli ji zvolim spravne a tak. Ale sean si nasel svoji vlastni rutinu. Kdyz mu bylo asi 14 dni, tak jsem si tak nejak zacala psat casy krmeni a spanku a zjistila jsem, ze vsechno vyzaduje tak nejak ve stejnou dobu. Takze jsem mela praci ulehcenou 🙂 A pozdeji jsem se taky prizpusobila podle neho. I kdyz teda parkrat jsem taky slapla vedle 🙂

nikol_79
17. led 2009

ahojte baby, hľadám nejakú ochotnú mamičku z UK na objednanie veci z nextu, je teraz dobrý kurz libri a tuná to vyjde strašne draho, ak je tu nejaká spoľahlivá a ochotná mamička, ozvite sa mi do IP, dohodneme sa. samozrejme nechcem to zadara 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
18. led 2009

Ahoj holky,
omlouvam se ale zase nestiham docitat, jen jsem prolitla posledni stranku. vcera jsem byla out, koktejly nepocitam..

Verco, ja to zrovna nedavno rikala kamosce, ona hrozne plasi, ze maly usina pokazde jinak, ze se casto koji... protoze si nekde precetla ze mam mit rutinu. My rutinu nemeli dlouho, krmila jsem a davala ji spat podle potreby. Casem si mala svuj rytmus vytvorila, i kdyz dodnes nema pevny cas kdy jde vecer spat. je tam rozmezi tak od 18,30 do 20, 30...Nam to tak vyhovuje, jsme spokojeny a to je hlavni. Myslim ze kazda mamka a mimco jsou jiny, takze by to meli delat jak jim to vyhovuje, protoze univerzalni reseni podle knizky asi stejne vsem vyhovovat nebude...
Se spanim v obyvaku jsme to meli stejne, hebame mi rekla ze je pro ni lepsi byt s nama, nez byt sama v tichy loznici...

forensica
18. led 2009

Edit - je ja si nevsimla ze mas novou fotecku, no vypadas bajecne! 🙂 ..Brisko akorat, no mely by jsme tu zacit holky typovat ne 😉..Ja to hadam na holcicku 😉

Simco - ja jsem s tebou ohledne te rutiny, ale je to docela narocne mit doma chlapa co ma rad veci naplanovane a predvidatelne 😅 ..no ja to taky vidim ze si mala proste spinka 3 hodiny, pak ji hodku on off kojim a pak zase chrni..v noci ji to spi lip, asi proto ze je v temnu a chladu (to je jak nejaka instrukce na uchovani jidla co 😀 ) a prez den dole s nami v obyvaku..mas pravdu, jsou na to jeste takhle mali, ja jsem rada ze proste ji a snad i roste a to mi staci 😵 . S tim tvrdnutim to je nahouby, asi to fakt chce radeji odpocivat a nelitat co. Ja to nepoznala, ale je fakt ze ja vicemene furt sedela na zadku, zadne velke vypeti krom psychickeho.Do veci se vejdes, ted je takova rozevlata moda tak budes v pohode 😉

slunicko2
autor
18. led 2009

Ahoj holky, tak my si dnes jedeme pro Veroniku.

Edit, brisko mas krasne, zadne obri 🙂 Na te fotce mi prijde, ze uz je docela nizko?! Ale mozna je to tim vzorkem tricka. Ja typuju holcicku 🙂
Jinak teda vyhled mate suprovy!!!!

Verco, u toho kojeni je ta rutina malinko jina, rekla bych. Prece jen ta flaska je zaplacne na dyl. A taky to trva kratsi dobu. Sean si tu rutinu fakt vytvoril sam a slapal jak hodinky 🙂 Az jsem se divila 🙂 nebo, ze by mu tak slapal zaludek? 😀
Sean byl vzdycky se mnou pres den, a pak dole s nama v kosiku, nez se slo spat. Pres den mi spal na prsou (nebo jak to napsat). Ja si dala nohy na stul a cucela na telku, on se takhle treba 2 az 3 hodky vyspal. Me se to moc libilo 😵 A pak si kolem trech mesicu sam rekl, ze uz se mu takhle spinkat nechce. Pak pres den spal v kocarku v kuchyni. Nikdy jsem s nim vecer nemela problem ho ukladat spat. Krom teda toho, ze to na nas zkousel, ze! 🙂
Ted mi tu ta jedna kamaradka porad rikala, ze tohle ona delat nebude, ze to se nema. Je ucitelka. A ma ted 6 tydnu starou holcicku. A najednou otocila, protoze se ji mala v moses basket pres den budi a nechce tam spat. Takze v zajmu nervu take spi na ni pres den. Ja na tom nevidim nic spatneho!

Milusko, to jsi si to uzila vcera venku, co? 🙂

Simco, fakt na sebe davej pozor! At taky nerodis moc brzy!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
safryy
18. led 2009

Ahoj holky, všechny Vás moc zdravím. Ještě těhulka nejsem, ale doufám, že letos už budu právoplatně patřit mezi Vás 😉 V nedávných přízpěvcích už tu padla otázka ohledně mateřské. Rady jsem pročetla, ale můj případ bude trochu jiný. Nevíte náhodou někdo, jak bych to mohla mít já v případě, že bych se chtěla okolo sedmého měsíce těhotenství vrátit do čech a už tam zůstat?Kde mám žádat o mateřskou?V čechách nebo tady anglii? Zkouším o tom hledat na netu, ale mám z toho v hlavě akorát tak guláš 😀 Za případné odpovědi moc děkuju (jinak projela jsem snad skoro všechny Vaše alba a všechny děti jsou jako andílci....snad jsou takoví i ve skutečnosti.....no už se taky moc těším 🙂 )

slunicko2
autor
18. led 2009

Simco, to je super s tim pojistenim. Ale taky od toho si ho platite! 🙂 Ja mam taky ve Skotsku docela stesti, i kdyz teda nevim jak s MRI. Ale vim, ze ve Swansea se cekalo i skoro pul roku.
Kamarad je tam u policie, a pri nejakem zatykani dostal pres oko. Takze na nej skoro nevidel. A potreboval taky MRI a cekal a cekal a cekal... skoro slepy!
nakonec se rozhodl policii soudit...

Ja si taky myslim, ze takove to spani na me bylo ok... Stejne, v nekterych zemich se pres den jenom satkuje, kdyz se zenske staraji o houf deti nebo pritom musi pracovat. a deti jsou spokojeny.
Kdyz jsem byla v jedne cernosske rodine, tak to tam bylo takhle skoro porad u toho jejich mimca. Ona lekari, takze vecne cteni knih...

Sean si tak nejak sam rekl, ze chce nechat na pokoji. Uz proste na me nechtel usnout, asi mu to uz bylo nepohodlne. Pres den to teda byl nekdy zahul ho uspat. V kocarku jsem s nim jezdila po kuchyni i treba 20 minut. Ale vecer byl vzdycky v pohode. Ale asi fakt i hodne zalezi na povaze...

ja jsem akora delala curry k veceri, az se vratime z letiste. A co myslite, pripalila jsem to 🙄 typicke!

Verco, to je moc dobre, ze mala takhle prospiva. Clovek pri kojeni takove ujisteni potrebuje, vid? Ja jsem plasila i pri umce, kdyz nevypil dost. a to jsem mela prehled nad tim, kolik toho vypil!

fairy
18. led 2009

ahoj holky moc Vas zdravim. Omlouvam se ze moc nepisu. My mame ted doma desnou zimu od ctvrtka mame rozbity bojler a cekame na soucastku takze nejen ze nemame teplo nemam ani horkou vodu je to desivy. Jeste ze neni takova zima venku ale je az neuveritlene jak barak vymrzne. Sprchovat se chodime k dedovi tak alespon neco. Ellie je s nama v posteli aby nam neumrzla ma v pokoji 12C.
Verco s tou rutinou ja jsem taky mela tu Gina Ford knizku a celkem jsme se toho drzeli a pekne jsme si vytvorili ruttinu E do toho tak nak vplula no ale ona snad prvnich 6 mesicu jen jedla a spala tak to bylo celkem jednoduchy 😀 kazdy to ma ale jinak u nas se takova naka rutina drzi do ted ne uplne pedantne na minutu ale tak zhruba je zvykla na rezim. Kdyz ale treba nekde jsme tak to taky zvladne bez problemu.
Zuzko doufam ze nova au pair je pryma moc drzim palecky a tesim se co napises.
Milusko ty jsi si teda uzivala vid?
Edit hekzy si odpocin a naber co nejvice sil. jdu s epodivat na foto.

fairy
18. led 2009

Edit mooc ti to slusi mas krasny brisko jinak jsi hubenina 🙂

slunicko2
autor
18. led 2009

Helco, to je teda des! Je mi vas moc lito! Takova zima s ditetem je neco strasneho! Nemuzete treba zustat u toho dedy nez to opravi? Drzim palce, at to opravi co nejdrive!

safryy, vitej mezi nama... Ja se pokusim odpovedet, ale nejsem si jista, jestli to bude do puntiku spravne. Pokud mas narok na materskou, tak se vetsinou musis k zamestnavateli po ni vratit na dalsi tri mesice. Jinak jim musis urcitou castku vratit zpatky. Edit to bude vedet asi vic, protoze je ve stejne situaci. Taky se chce vratit do cech.
Jinak mas v cr narok pak na rodicovske prispevky.

Au pair dorazila v poradku. Vic uvidime zitra. Dam urcite vedet. I kdyz teda radeji do IP. Prijde mi prilis osobni to tu rozepisovat 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. led 2009

AHoj holky, zdravim pri pondelku.

Zuzi, taky jsem zvedava jak to probiha, tak kdyztak do IP nebo na skype 😉 .

Simco, jak postupuje vyber jmena? Hezky odpocivej, ono ti to tvrdnuti chce asi neco naznacit.

Edito, brisko mas super, ne moc velky, jak rika Helca, jsi hubenour (Helca ma tak co rikat 😀 ) Ja si tipuju na kluka.

Helco snad Vam ta soucastka brzo dorazi, at neumrznete. To je fakt naprd takhle s malym ditetem.

My jedeme ve stredu k nasim na par dnu, tak si chci odpocinout. Jinak se nam uz rysuje ten UK pobyt, od poloviny brezna do poloviny dubna, tak zajemci o 3 navstevniky, hlaste se 😀 !!!
Ja jdu hledat holiday cottage v Corwalu. Nemate nekdo tip?

fairy
19. led 2009

Ahoj holky,
tak jsme prezili dalsi velmi chladnou noc, no ja jsem alespon v teple v praci ale chudak mamka s Elikem.
Simco uz Vam mamka odjela? Mela by jsi vzane vice odpocivat s tim predcasnym porodem to neni zadna legrace.Uz jste zdravy?
Zuzi taky prosim o zpravu do IP doufam ze vsechno je ok.
Milusko my tu mame do konce brezna mamku ale pak muzete klidne prijet kdyz nam slibis ze si prestanete myslit na Nikyska! Co mate vlastne v planu cestovat po UK? je to pred tim nez se sem odstehujete?
Hezky si to v CR uzi ty se mas.

miluska.woolley
19. led 2009

Helco tak to asi nedorazime, kdyz si klades takovy podminky. No ale treba se sejdem u Kati.
Mark ma 2 mesice materskou, takze jedeme do Uk abychom mohli stravit cas s rodinou a kamaradama v klidku, ne jako vzdy o vikendu narychlo...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. led 2009

Simco v Nemecku ma na to ze zakona narok, ale nemuzeme cerpat soucasne, takze ja mam za sebou skoro 12m a on nastupuje na sve 2. dostane 67%platu (max 1800) coz je deda min nez vydela, ale mame nasetreno a za 2 mesice s malou to urcite stoji...

To mas super, ze ti mamka takhle pomaha, nase mama tu byla 1x a to ji jeste bracha privezl...

tak ja Vam jsmeno vyberu 😀

fairy
19. led 2009

Je Milusko to je pryma to ma Nemecko vazne super podminky to ani v CR neni nebo jo?Ty uz planujes co budes delat? Chces jit zpet do prace?
Simco my mame par elektrickych pritopu a krb ale barak je velky a fakt je to vymrznute hlavnou tou letni zahradou nam utika teplo 🙄 Nejhorsi je to ze nemame tu teplou vodu.
Kolik uz mate tech zubu a jsi zpet v praci nebo jeste marodite? Co Chris?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. led 2009

No Simco a nebylo by to super? Stezuj si u tety... Mne se libi treba ta Eliska... jake jmeno jste meli pro chlapecka?

Helco, ja se nemam kam vratit do prace, takze si budu jen uzivat ze mi s malou pomaha. Navic budeme jeden mesic z toho cestovat, takze myslim ze to utece...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz