Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
18. únor 2009

Milusko, to jsou dobre zpravy! Preju at to neboli! Taky ti mala zoubkuje? U nas je to to same. Tri stolicky najednou!
Diky za ten tip na vertbaudet. Tam jsem to nasla. Ale zjistila jsem, ze my mame drzadlo na vane. Tak nevim, jestli na to vlastne mame vubec dostatek mista!!!!

Holky, kdy jedete do Cardiffu? Nam se s vyletem do Statu asi meni plany... takze bych mohla dorazit!

Simco, vy nekoukate na milkshake? 😔 To je neco jako studio kamarad. Dokonce v tom maji zpivanky a takovou skolicku. Jde to od 6 am do 9 am. Coz mi neprijde dlouhe....

Tak jsem vam do alba pridala fotku te postele a seana spiciho na zemi.

Helco, musim jeste juknout na to tvoje video. Jinak velka gratulace k lezeni! 🙂

Jak jsem se byla podivat u Louise na mimco, tak Alfie uz teda poradne mluvi! Dokonce rika that`s ok! V pohode vyslovuje Sean a Ollie (jmeno jeho brasky) a dalsi veci.

miluska.woolley
19. únor 2009

Zuzi, Cardif je 3-5 dubna, M. bude dokonce ve Swansea na stag do.

Ohledne Alfieho, to nemuzes srovnavat, kazdy dite je jiny a Sena ma navic jazyky 2. Nase mala zatim rika jen tata a mnam mnam, zatimco ostatni decka na pekip uz umi slovicek spoustu.
Ta postylka vypada uzasne. Jak je v praci?

My meli v utery rocni prohlidku, tak mala je se svymi 78cm a 9,5 kila uprostred krivky, tak jsem rada ze neni podvyzivena. Jinak rikal dr., ze je na svuj vek vyvojove hodne napred, coz budu muset pripominat kamaradce, co k Charlottte prirovnava svoje dite.

fairy
19. únor 2009

Ahoj holky,
tak doufam ze jsi se Milusko hezky vyspala a nic te neboli.
U nas uz se dlouho nezouibkovalo mame stakle jen ty 2 tak cekam ze to brzy prijde. E ted strasne pekne spinka od 7 do 8 az 8.30 ve vse postylce tak to je zazrak no zatim 4 dny v tahu tak uvidime jak dlouho ji to vydrzi. Zitra mam den off tak bych se rada vyspala. 🙂 Jdeme zitra dopo do te skolky a pak ji ukazu tady v praci tak jsem zvedava co bude rikat na nove prostredi. Musime taky koupit stair gate a clipsafe do kuchyne jak se rozsoupala tak fakt vleze vsude.
Zuzko kdy jedete do statu? Je to na dovolenou nebo se stehujete 😕 Sean je teda sikovny s tim nocnikem to urcite brzy zvladnete taky.
Verco zni to jako ze mala Vam krasne roste to je super. Co s tim NI number uz Ti neco vyridili?
Tak ja si jdu poslat doporucenou obalku na ambasadu at mi poslou E rodny list tak snad to dojde!
Holky my taky TV zatim vubec nepoustime zkusila jsem minuly tyden dysney chanel a byl tam medvidek pooh a tygr a to E miluje tak si hnedka hledala kde ma zviratka 😵 no ale bavilo jio to tak 3 minuty.

forensica
19. únor 2009

Simco, no to je neporadek, to me ani nedoslo ze jsi si ji ani nepochovala. No tentokrat dost spinkala co a vubec byla vcera zlaticko 😵 S tou cestou mas teda ale pech. No priste se urco sejdem na pul cesty a zajdem na prochajdu ci tak at to nemas tak daleko.

Heli, NI zatim nic, ja jim musim napsat dopis s podrobnym popisem co se stalo a prilozit dokumentaci a pak vyckavat. Jeste jsem se k tomu nedostala. Dnes se potrebuju nejak dospat, vcera jsem nejak prosvihla odpoledni opocinek a dnes se to nejak projevuje.

Milusko - no to se opravdu zda akorat. ne jak moji kamosky nedonoseny syn co mel ve 3.5mesicich 7kg z umky. Strasny mamlas.Jinak super ze se citis dobre 🙂

Zacina me pomalu prudit to ze Bjorn furt nekde po vecerech chodi ( dnes maji nejakou oslavu v praci) nebo proste holt musi zustavat v praci dlouho. Ja vim, vedela jsem ze to tak asi trochu bude ale je to opruz. Zitra jde na oslavu narozek a v noci prijedou jeho rodice. Navic jak on neni moc doma tak s malou pomalu nevi jak zachazet ci mluvit a neni sebevedomy takze si stejne moc neodpocinu i kdyz tu je. No konec brblani, unava se projevuje 😅

Jo holky co mate chlapecky, cetla jsem v casaku ze se zvysily pripady kdy jsou mali bimbaskove poraneni padajicima moderne tezkyma zachodovyma prkynkama. 😕

forensica
19. únor 2009

zuzi - teda ta postylka je suprova!!!..no a jak S chrni na zemi, no coment 😀 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
19. únor 2009

Verc o teda v 3.5 mesicich 7kg to neni ani mozny! Kolik mel kdyz se narodil?
To je dobre ze odpoledne spis ja jsme tohle nikdy nedelala a moc me to mrzi je to fakt potreba.
Vim jak se citis sama na vsechno ja jsme to mela a mam podobne treba minuly tyden se col dostal dom kazdy den az v 9 vecer to E cely tyden nevidi. jeste ze tu mam ted mamku ale bude to narocne az zase odjede. 😢

verap
19. únor 2009

Ahojky,

Akorat pomalu docitam ze vcerejska.

Rano jsem premyslela, ze mi teda asi ten NT scan nedelali, co mi teda budou delat jako testy na Downa? Ted mam jit k midwife az 12.3 a to jen s moci, o krvi nikdo nic nerekl. A pak az ten sken ve 20tt.

Mam se jich zeptat nebo cekat, co se bude dit?

fairy
19. únor 2009

Ted koukam na fotky teda Zuzi postel je fakt uzasna 🙂 A ten papir na zdi nadhera 😵 To budeme muset dat k E az pujde do velkeho popkoje ona medvidka pooh fakt miluje.
Verap ja bych se na to teda zeptala co nejdrive ten NS se muze delat az snad do 15tt nebo dele ted teda nevim ale urcite bych si ho vyzadala pokud ho teda delaji u Vas na NHS. Moje kamaradka co je ted tehotna tak ji automaticky delali ten nuchalni a jeste predtim ji vzali krevni testy na downs aby to meli k ruce u scanu tak nevim zda to je nova praktika?! Jinak krevni testy by ti meli urcite udelat co nejdrive poduk nemuzou uz ten nuchalni s. Tak hodme stesti.

forensica
19. únor 2009

Heli - no to mi rikali ze tak moc vazi a abych pravdu rekla ja bych jim to i verila..hlavu mel jak rocni dite, ja se ho i bala pochovat jak byl obrovskej..a to se narodil a mel 2.5kg 😅 ...mam nekde nahore fotku at ji nekdy dodam...no proste ho preziraji umkou no

Verko - no to by jsi urco vedela kdyby ti to delali, trva to dobre pul hodiny s tim ze ti berou jeste krev...ja myslim ze uz je pozde aby ti ho nekde udelali, na te strance kde mi to delali pisou ze se dela mezi 11-13.. http://www.fetalmedicine.com/fmc/ultrasound/11-... na Harley street... Ne kazda nemocnice ten NT sken dela. Ale neplas, urco je vse v poradku. Mozna ze by jsi jim na to centrum mohla brnknout a zeptat se jestli by aspon neudelali ty krevni testy ci tak.

verap
19. únor 2009

Tak jsem jim zrovna volala a mluvila s midwife, jelikoz je mi pod 30 let, tak mi pry nabidnou ten quadripple test, ktery se dela nejak v 16tt (ty formulare pry mi da midwife az tam pujdu toho 12.3)

Jdu se kouknout na net, nic mi to nerika. Ja si taky myslela, ze uz bych to snad mela mit za sebou.

verap
19. únor 2009

Jo tak uz jsem to nasla, pry se to dela mezi 15tt - 22tt, je to krevni test kde zkoumaji: AFP, beta HCG, Inhibin A a Oestriol. Je to blood test na Down a Spinu bifidu.

To pry nezjisti, jestli to ma nebo nema nejake poskozeni, akorat vypocita riziko.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verap
19. únor 2009

No do Amnia urcite nejdu. Vy jste meli vsechny ten NT scan a krev testy?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
19. únor 2009

verko- jo, me to na tom centru delali zaraz, krev i sken

fairy
19. únor 2009

Verap vubec se tim nestresuj ja jsem to mela vysledek byl jako kdyby mi bylo 15 myslim ze 1:2514 niz uz to neukazuje a pak kdyz E byly 3 mesice v nemocici nabyli podezreni ze ma downs a kdyz jsem zminovala testy tak mi rekli ze to nic neznamenalo 😢
ted uz ale pry ve vetsine nemocnic delaji tu kombinaci test+nuchal scan, kde vlastne bydlis?

verap
19. únor 2009

Dekuji za odpovedi. Bydlim ve vychodnim Londyne (Leytonstone)

Ja se bala, ze oni na mne s temi testy zapomneli 🙂

miluska.woolley
19. únor 2009

NO holky dcera jedny holciny tady ma v pul roce 9 kilo, takze Ch. je proti tomu diblik. Je fakt ze nebyt latkovek, tak jsou nam vsechny kalhoty v pase veliky.

Vero, ja mela v CR soukrome screening 1. trimestru (NT a krev). do Tripplu nebo plodovky bych taky nesla. V Nemecku se do 35 nedela standartne nic.

Veru, tak si taky naplanuj vecer venku, nebo jeste lepe, nechte malou s jeho rodicema a zajdete si nekam sednout. Je to zdravy a procisti to vzduch 😉 .
Ja byla prvne bez maly kdyz ji bylo 6 tydnu, odpumpovala jsem a slo se...
Jinak jsem moc rada, ze si M. s malou bez problemu poradi, napr. vcera jsem je mohla v klidku nechat doma samotne. To taky neni v kazde rodine samozrejmost.

Simi, ja taky nechavam anglicky rikanky a pisnicky na M., ale treba ty tellytubiky ji pustim, zkousela jsem krtecka, na toho je jeste mala...

forensica
19. únor 2009

milusko - teda kdo by se s takovym mackem chtel tahat co, 9kg 😕 .
No ja byla pred 14 dny s mati a segrou v IMAXU a na obede takze ven i vyrazim. Ale je pravda dobry napad aby jsme zasli s Bjornem sami dva. Proste me jen stve ze on ji akorat rano vymeni plinu a vecer uz ji zase nevidi. takze je jasne ze poradne nevi ani jak ji drzet ci uklidnit ci nepozna kdyz je unavena ci ma hlad.Takze pak o vikendu kdyz si ji vezme on ja mam stejne furt nervy jelikoz on ji tak nezna no. No myslim ze to bude ale jen lepsi, jak mala bude rust, tak si s ni Bjorn i pokeca. Ja se asi za par tydnu (no mozna az bude po tom snehu tam) zbalim a pojedu do CR a hotovo 🙂

peppapig
19. únor 2009

Ahojky maminy, tak jsem si k tomu zas na chvilku sedla, mala spinka, tak je tu bozsky klid.
forensica ja jsem taky mela par tydnu po narozeni detatka nervy z muzika, ale vlastne i z moji mamky (byla u nas od porodu 5 tydnu, no nase hrda babicka). Kdyz on malou ze zacatku neumel ani chytit a hlavne se bal. Jednou se skrabla o jeho retizek, tak hrozne plakala, tak jsem mu ji v nervech vzlala. Zjistila jsem, ze nejlepsi opravdu je jim dat trosku daddy and daughter time aby si na sebe zvykli a ikdyz byl tatinek unaven z prace, neomlouvalo ho to a musel byt s malou. A naucil se. Jen se asi nikdy nenauci varit 😠 takze kdybych se vybrala na nejaky 'ozdravny pobyt' me time, asi by mi umreli hlady nebo by se vykrmili v KFC nic jineho me nenapada

forensica
19. únor 2009

peppapig - jak se vlastne jmenujes ?,,ja jsem Veronika 😉 ..to jsi mi pripomnela jak tu ted byla na tyden segra tak navarila rodine (dve deti 8 a 13 let), popsala krabicky co kdy a s cim na cely tyden...no jak dojela domu tak zjistila ze se jen svagr nepodival ze to je vse v mrazaku 😀 ..ale poradil si a i grilovane kure pry koupil 🙂 .No manzel me malou sam 4 dny kdyz jsem byla se slepakem, tak vim ze by prezili i ted ale nechci aby bylo zbytecne plakani no.

peppapig
19. únor 2009

Kdyz chlapi jsou a budou chlapi, muj by se do mrazaku asi taky nepodival ☹ nekdy je to smutne.
Tak vidis, nevedela jsem ze uz s ni byl takhle sam. Urcite se to zlepsi. Taky si vzpominam, dlouho mi trvalo nez jsem byla ok s tim ze mia plakala, hlavne venku kdyz mela hlad atd. Ted uz ji ignoruju, je to potvurka.
Ja jsem Vendula (vendy, vendul, venda 🙂

miluska.woolley
19. únor 2009

grrr, ted se mi smazal prispevek.

Veru, ja se treba na zacatku musela drzet, abych ho nepoucovala a nerikala mu jak to ma delat. Oni si k sobe cestu nasli, on to dela po svym, ja se nevzrusuju a mala je daddy´s girl. On s ni dela ptakoviny, ja jsem matka co ma pravidla... funguje to. Kdybych mu rekla co ma jak delat, tak mi rekne at si to udelam sama.
Nech ho, oni si k sobe taky cestu najdou. I kdyz to treba bude vyzadovat trosku place. Hlavne aby on si veril.

My se treba s M. nesneseme v kuchyni, ale kdyz se tam zavre sam, tak kouzli uzasny thai nebo indian. Ale nesmim to videt a nechci po tom tu kuchyni uklizet

Jo a BTW, uz to boli, ale da se to vydrzet.

forensica
19. únor 2009

vendy- no ta ty uz mas doma velkou princeznu, je jasny ze uz bude trochu vycurana ze 😀

milusko - mas asi absolutni pravdu, ja taky furt poucuju 😅 ...s kuchyni je to u nas uplne stejne dokonce uz i prohlasil ze varit nebude, ze ho vzdycky za neco sprdnu 😅 ..no ale ja jist pizzu z misky a lzickou nebudu i kdyz to znamena ze se tim usetri nadobi 😎

peppapig
19. únor 2009

lolo lol lol Pizza z misky lzickou, toje bajecny

peppapig
19. únor 2009

Tak a Mia uz brble, tak odchazim, jdeme do knihovny 🙂 Tak se zatim mejte krasne a zootavujte se x

miluska.woolley
19. únor 2009

Hele Veru ja ho prichytila jak si kraji kousek salamu ze sisky co mu dala moje babi tak, ze drzi v jedny ruce salam ve vzduchu a v druhy nuz a kraji... nemame prkynka.
Nebo mi nakrajel zeleninu za stirfry na prtavoucky kousinecky.... Jak jsem v kuchyni, tak tam nevkroci, ma strach... 😀

forensica
19. únor 2009

😀 ti chlapi jsou asi vsichni dost stejni co 😀