Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. únor 2009

SImi, muj taky v kuchyni umi kouzlit, vysledky jsou uzasny, jen u toho nesmim byt ja 😀

forensica
19. únor 2009

Tak muj neni kouzelnik, spis pomalik 😀 On je takovy clovek co zmixuje dohromady plechovku fazoli a musli a kdyby to bylo malo tekute tak si na to nalije dzus 😀 Ale na jednu stranu je to super jelikoz vdecne sni uplne cokoliv co mu dam a jeste si pomlaskava 🙂

evaj
19. únor 2009

Cau holky,

u nas je taky toco, kdyz Pietro vari - rajcatova omacka vsude...Ale hlavne, ze je schopnej uvarit 😉

Vitam Vendy, mas krasnou princeznu 😵 Ja jsem jako jedina v CR, prchli jsme po 6 letech v UK 😉

Edit, na kdy planujete presun? Asi si ted spis uzivas male a cekas az si na sebe zvyknete, ze?
Jinak pracuji na financich.

Milusko, doufam, ze se vse brzo zahoji a budes zase zdrava jako rybka 😉

Simco, hlavne ze Chris zachoval chladnou hlavu, asi je lepsi takove pady nevidet, protoze te to pak boli jeste vic nez toho prcka. Uz mate jmeno pro No 2?

Zuzko, super fotka jak Sean chrupka na zemi 😉 V nove postylce se mu urcite musi moc libit, takove faro!

Pietro se zacal pomalu ucit cestinu, uz umi skoro vsechny dny v tydnu nazpamet a dneska perlil s mesicema 😵 😵

kaata
19. únor 2009

AHojky, Zuzko taky chvail novou postylku - naprosto super 🙂

Simco, doufam, ze Oskarovi se to uz trochu hoji - jeste je na painkillers? Budete nejak nechavat zkoumat ty zoubky nebo uvidite jak to bude? Hlavne at je mu brzy lip.

Milusko, dobre ze jsi to ve zdravi zvladla a taky preju at se ti to brzy zahoji.

U nas doma vari skoro vyhradne Mike 😅 - teda kdyz je doma, coz v posledni dobe skoro neni. 😀 V ostatnich pripadech ja funguju na polivkach a salatech 😎

Verco, vydrz, ze zacatku je to tak nejak o zvykani si na nejaky pristup, je to pro oba nova realita, neboj zabehnete se. U nas se Mike s Nicem nejlip otrkal, kdyz jsem zacala chodit po tech 6 tydnech do prace a byl v podstate nucen. Je to ale nejlepsi vec, jsem za to doted rada. Prvni tydny to doma po mem navratu vypadalo jak po vybuchu atomovky, ale postupne se to cim dal vic zlepsovalo. takze taky radim - zkus je nechat vic spolu samotny bez toho aby te mel Bjorn na zebou jako back-up.

My jsme se dneska videli s Marikou a Sebikem - Sebik naprosty borec, porad pokrikoval a zpival a uz se hezky stavi. S Nicem uz si i ferove vyhrali.

slunicko2
autor
19. únor 2009

ahoj holky 🙂

Verco, ja s tebou soucitim! 🙂 U nas je to uplne stejne! Asi bych to tu nemela verejne rikat. Ale Daz se zacal o Seana poradne starat az v lete pred odjezdem do Kanady. On si s nim hral, ale prebalovani, koupani, krmeni a tak, to vubec ne! 😔 Vecne me u toho potreboval, abych asistovala. A jak nebyl skoro vubec doma, tak ja jsem padala na pusu, protoze jsem si neodpocinula. No, nakonec jsem jsem si dupla a rekla mu, ze kdyz on si bude uzivat v Kanade, tak ja mam taky narok na dovolenou a nehnu doma tyden ani prstem. A bylo to nejlepsi rozhodnuti jake jsem kdy udelala! 😀 Naucil se totiz vsechno 😝
Chodil treba za mnou, ze jde na zachod, at pohlidam Seana. Tak jsem mu rekla, at si ho vezmou s sebou, jako to delam ja 😀

Milusko, jak je ti? Ja vim, ze nemuzu Alfieho srovnavat. Jen me prekvapilo, jak mu to jde v 18ti mesicich 🙂
Snad se zitra dostanu na postu, musim poslat pranicko a tak!

Dekujeme za chvalu postylky. Sean ji miluje. A hlavne se muze natahnout! Ted teda zoubkujeme silene! Dnes byl vzhuru od tri co pul hodku. Nakonec spal se mnou.

Edit, ja jsem tady mela scan i krevni testy. Ale treba ve swansea delaji jenom ten scan.

pro dnesek se loucim. zitra rano zase pracuju a pak mame team meeting. Tak jsem si pripravila seznam bodu, ktere chci probrat. Kazdy jenom lateri, ale pak na meetingu pry mlci. Ja tam ale teda dve hodiny nebudu sedet pro nic za nic... Zkousela jsem si o dost vecech promluvit one on one, ale to se to pak jenom zamete pod koberec...

Simco, o statech jeste neni rozhodnuto. Ale asi to tak dopadne!

Helco, ne ne, tam se nestehujeme. To nikdy! 😀 😀

Dobrou noc!

miluska.woolley
20. únor 2009

AHoj holky, mala tu lita jako dabel, od rana trenujechozeni. To asi slysela ze ji zitra bereme koupit boticky. Za chvili jdeme na ockovani, tak nevim jestli ji to neprejde. Ja prave dobalila darky, na ten bobbycar jsem spotrebovala celou jednu roli papiru...

Zuzi, tak hodne zdaru pri meetingu!!!

evaj
20. únor 2009

Ahojte,

Zuzko, zitra jim to hezky natri 😎

Lottynce dopredu vsechno nejlepsi k jednomu roku!! Hezky to oslavte.

Hezky vikend vsem

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
20. únor 2009

Ahoj holky, uz se mi po vas styskalo 🙂 Mela jsem rozecteno 'A Thousand Splendid Suns', necetli jste to nekdo? Ja se od toho nemoha odtrhnout, ale dneska jsem to doceetla, tak jsem tu 🙂

S tim spanim male jsem to teda zakrikla, po tom jak byla hodnoucka a spala v noci 5 a pul hodiny a pak dalsi tri se nejak zroztrzitela a budila se co 2 hodky. Byla jsem dost unavena, ale vcera zase spala dobre. No jsem zvedava na dnesni noc.

Zuzko to bylo prima kdyby ti to taky v tom dubnu vyslo!

miluska.woolley
21. únor 2009

Edo, ja to cetla nedavno, ted ctu Kite runner. Chapu ze ses nemohla odtrhnout.

Mala rozbalila darky a ted tu radi a hraje si s nima. Jdeme snidat a pak hura koupit prvni boticky...

Hezky vikendvsem.

peppapig
21. únor 2009

Dobre poledne, me taky kamaradka knihu doporucila, zatim mi tu lezi v knihovne, ale cas si snad brzy najdu, posledni dobou ctu jen detske knizky, Mia miluje cteni.

Milusko, co jste male koupili k 1st narozeninkam, ze tak radi? Ja uz premyslim, co koupit na druhe, vsak uz za 2 mesice, nemuzu uverit, ze Mia bude mit 2 roky.

Taky preju hezky den, my padime ven je krasne!!!

fairy
21. únor 2009

Vsechno nejlepsi k prvnim narozeninam Lotynce 😵 at mate moc krasny den.
Tak my vcera ve skolce dobry E tam bude snad spokojena sla hned za pani ucitelkou sedela ji na kline a hrala si ani se nedivala zda tam jsem no tak uvidime pristi tdyen to uz na hodinu odejdu. Dostala tam i ovoce tak to byla spokojena.
Holky dneska je nadherne tak jdeme ven.

editahlb
21. únor 2009

Ahoj, vidim, ze je vsude krasne pocasi, jaro ve vzduchu, co? My se uz z prochazky vratili a kojime.
Taky prejeme Lotynce vsechno nejlepsi k prvnim narozeninam! Rozumi tomu, Milusko, ze je to jeji specialni den? Ten rok ti musel strasne rychle ubehnout, je to tak?

Vendo ta knizka je hodne smutna, tak se do toho dej kdyz ti nebude zrovna smutno nebo na to nebudes pres slzy videt. (Milusko doufam zes to necetla kdyz jsi mela ty cerne dny..to by bylo vysvetleni..)

Heli to je fajn ze se Elince ve skolce libilo, kolik tam maji deti?

miluska.woolley
21. únor 2009

Dekujeme vsem za gratulace. Mala dostala bobby car - kultovni nemecke odstrkovadlo, telefon od fisher price, knizku a pexeso krtecek, plysovyho hrocha, klice.. a boticky...

Edo, ne, ja tu knizku cetla uz driv, ale je fakt ze je smutna. Ja jsem ale spis byla nastvana, kdyz jsem ji cetla.
Rok utekl silene rychle, ani se mi to nechce verit. Ona myslim vi, ze je to special day, ale nevi proc. Dnes jsme ji trochu rozmazlovali a ted byla na fasching party a radila s ostatnima detickama.

SImi, CD dorazila, dekujeme.

Holky, ja to dneska nejak prehnala, jsem totalne vyrizena a mam bolesti, takze se jdu svalit pred telku, at zitra zvladnu nazdobit maly dort a upect neco pro dospelaky.

Hezky vecer.

peppapig
21. únor 2009

Edita, ja vim, ze ta kniha je smutna, ale nemyslela jsem ze az ta smutna ☹ tak to asi necham na jindy. Ja mam ted zly dny, valcim s vahou a hrozne me to stve a mam zlou naladu a muzikovi to davam za vimu, chudak 🤐 ach jo, ale jinak v pohode az na ta kila.

Ja taky gratuluji (opozdene) male Charlottce HAPPY BIRTHDAY LITTLE GIRL 🙂

Holky, jak dneska vylezlo to sluno, vsechny anglicke deti odhodily obleceni 😨 Asi si na to nikdy nezvyknu, rocni deti v ponozkach a suknickach, kluci v krasach a nekteri rodice v zimnich kabatech. Preci jen nebylo 20 stupnu, ale ve stinu max 12. Hmm a to me mamca porad vyklada, ze se malo oblikame. Jak to vnimate vy?!

forensica
21. únor 2009

Milusko - vse nejlepsi male k narozeninam! Nejak jsem to tu prosvihla jak dojeli ti Bjornovi rodice. Ted je vzal do IMAXU a mala nastesti usnula tak vegetim 🙂

Edito - jo dnes bylo krasne, ale ja to prospala. Vyslala jsem manzu s rodicema na vychazku a ja si dala hodku a pul jak mi prospela 🙂 Ale pak jsem aspon uklidila slipkam tak jsem na vzdousek taky zasla.

Vendy -ja jsem s tebou ohledne toho oblikani..decka modry nohy ale hlavne ze maji sukynky jelikoz sviti slunicko co 🙄 Ale zase se mi nezda ze by byli nejak vic nemocni, tak nevim.

Si holky predstavte ze jak my jsme koupili v zari na Babyshow ten Angelcare baby monitor tak nam nejel poradne display. Nebylo na nem skoro nic videt, bylo tezke ho nastavit na to co clovek potreboval. Tak jsem napsala na customer service jestli se s tim setkali, a oni bez reci, z vlastni iniciativy a hlavne zadara zaslali uplne novy monitor! A to ani nechteli potvrzeni o nakupu, nic. Tomu rikam customer service, jelikoz ted je jasne ze maji jednoho na vysost spokojeneho zakaznika ktery je vzdy doporuci. Mimochodem, ten monitor funguje suprove.

editahlb
21. únor 2009

Vendul vystihlas to presne, ja se vzdycky smeju kdyz tady pri prvnim "jarnim" dni (cca 15 stupnu) potkam lidi v super letnim obleceni, uz jsem si na teda zvykla, ale prvni roky jsem to nemohla prestat komentovat (soukrome)
Koukala jsem ti do alba, mala Mia je mockrasna holcicka, moc se vam povedla 🙂

Na kila kasli, cim vic jsi z toho na nervy tim vic priberes a manzelovi se urcite budes libit vic spokojena a usmevava nez bez nalady a v uplych dzinach.. 😉

forensica
21. únor 2009

Vendy - no jasne, vaha neni to nejdulezitejsi, ale pokud se necitis tak to chce udelat rozumny a hlavne zvladnutelny plan co s tim udelat..zadne silene diety, spis tak nejak v pohodice polehoucku pomaloucku ...hlavne zadny stres, to nestoji za to a mimochodem jsem si podle fotek nevsimla ze by jsi mela nejakou silenou nadvahu 😉

Jeste k tomu oblikani, ja mam spoluzacku a ona i ted v zimne chodi v sukni a zabkach ..mrknete sem http://bjrn.net/gallery/Kristina-2009/DSCF5021 ..to u nas byla kdyz bylo K asi 3 tydny 😀..ona je z Dubaje a prvni poradne boty si koupila az tady v UK jelikoz ji nechteli v zabkach pustit do laborky 😀

slunicko2
autor
21. únor 2009

ahoj holky 🙂

Milusko, jeste jednou vsechno nejlepsi k 1. narozeninam Lottynce! jak vypada to auticko? Neco jako to cerveno-zlute tady?
Jak se vubec citis potom zakroku?

S tim jarnim oblecenim s vama souhlasim. Tady je to uplne to same! Nekdy se nestacim divit!

Holky, meeting probehl klidne. Ale bylo nas tam snad asi jenom 8 nebo 9 ze 40! Sila, ze? Rekla jsem, co jsem potrebovala. Tak snad se to zlepsi. S tim rota uznal, ze se poradne nevyjadril u pohovoru. Byla tam dalsi holcina, ktera rikala, ze ji rikal to same. A tak uznal, ze on je pricinou toho problemu.

Taky mi prisel dopis z catch, ze moji prihlasku konecne posilaji na universitu, protoze jim dorazila reference od meho predesleho zamestnavatele 🙄 Z uni se mnou budou komunikovat primo jenom kdyz budou chtit druhou referenci nebo me pozvou na pohovor. Pokud mi prihlasku zamitnou, tak to poslou zpatky catch....

Verco, to je dobre, ze vam ten monitor byl vymeneny. Ja mam stejnou zkusenost s boots video monitor a pak s jednou dalsi spolecnosti.

Helco, drzim palce s tou skolkou! At je mala spokojena a neuroni moc slzicek 🙂

Kato, jak pokracujete s nocnikovanim?

Edit, ja se pokusim dorazit. Hodne to bude zalezet na te dovolene ve statech....

slunicko2
autor
21. únor 2009

neco pro zasmani... kdyz uz se tu tak debatuje o nemocnicich 🙂

Do you ever worry about the NHS at all ?

You should - These are sentences actually typed by Medical secretaries in NHS Greater Glasgow

1. The patient has no previous history of suicides.

2. Patient has left her white blood cells at another hospital.

3. Patient's medical history has been remarkably insignificant with only a 40 pound weight gain in the past three days.

4. She has no rigors or shaking chills, but her husband states she was very hot in bed last night.

5. Patient has chest pain if she lies on her left side for over a year.

6. On the second day the knee was better and on the third day it disappeared.

7.. The patient is tearful and crying constantly. She also appears to be depressed.

8. The patient has been depressed since she began seeing me in 1993.

9. Discharge status:- Alive, but without my permission.

10. Healthy appearing decrepit 69-year old male, mentally alert, but forgetful.

11. Patient had waffles for breakfast and anorexia for lunch.

12. She is numb from her toes down.

13. While in ER, she was examined, x-rated and sent home.

14. The skin was moist and dry.

15. Occasional, constant infrequent headaches.

16. Patient was alert and unresponsive.

17. Rectal examination revealed a normal size thyroid..

18. She stated that she had been constipated for most of her life until she got a divorce.

19. I saw your patient today, who is still under our care for physical therapy.

20. Both breasts are equal and reactive to light and accommodation.

21 Examination of genitalia reveals that he is circus sized.

22. The lab test indicated abnormal lover function.

23. Skin: somewhat pale, but present.

24. The pelvic exam will be done later on the floor.

25. Large brown stool ambulating in the hall.

26. Patient has two teenage children, but no other abnormalities

27. When she fainted, her eyes rolled around the room.

28. The patient was in his usual state of good health until his airplane ran out of fuel and crashed.

29. Between you and me, we ought to be able to get this lady pregnant

30. She slipped on the ice and apparently her legs went in separate directions in early December.

31. Patient was seen in consultation by Dr. Smith, who felt we should sit on the abdomen and I agree.

32. The patient was to have a bowel resection. However, he took a job as a stock broker instead.

33. By the time he was admitted, his rapid heart had stopped, and he was feeling better.

Stay away from hospitals !

kaata
21. únor 2009

Ahojky, omlouvam se, ze dnes nedocitam, jen chci poprat jeste Lottynce vsechno nejlepsi k 1. narozeninam! Doufam, ze oslava se vydarila a uz se tesim na fotky! My to oslavime, az se uvidime!

Jinak my jsme dnes vyrazili na dlouhy vylet na kola, krasny den, Nico se totalne vyridil pri fotbalku s tatinkem a vecer padl za vlast. Ja musim pracovat, tak doctu a budu reagovat hned jak to pujde!

Zatim ahoj a peknou nedeli vsem 😵

stelinka
22. únor 2009

Zdravim vsetky mamicky slovenky a cesky zijuce v Anglicku. Ja som zatial na Slovensku ale manzel pracuje v UK a mam v plane ist za nim. Chcem sa vas vsak spytat ci neviete ako je to tam s jaslami pre deti, ake su ceny, podmienky a podobne. nechcem zakladat novu temu, tak dufam ze niektora mi poradi, alebo aspon naviguje ako dalej. Vdaka

januzza80
22. únor 2009

Ahojky holky,
Lottynce vse nejlepsi 1.narozeninam,hodne stesti a zdravi.

MUSIM VLOZIT JEDNO VIDEO,JAK MI MALA POMAHA 😀

https://www.youtube.com/watch?v=J-UCSXXlPfw
peppapig
22. únor 2009

Dobry poledne maminy 🙂 ,
jak jste se vyspali...ja dneska spatne, virus chripky me nakonec asi dostal, nic se mi nechce 😖

forensica, ja uz to oblikani uk deti naty ani nevnimam, ale vis jak vcera prvni teplejsi den a deti v podkolinkach, tak jsem musela kometovat i tatinek si toho vsiml 😀 Ikdyz musim rict, ze uz se taky neoblikame jak cz snehulaci, ale vseho s mirou. Moje mamka stale komentuje, zda nam neni zima, kdyz na tech fotkach to vypada ze jsme nalehko atd 🙄 Taky mam pocit, ze uk deti jsou mene nemocne nez ty ostatni, neco na tom bude. A super fotka kamaradky haha, no my obcas jezdime pro nejake ingredience indicke kuchyne do ctvrti,kde bydli prevazne asiati a tam se chodi v zabkach po cely rok 🙂 Chtela jsem pro Mici jeste nejake puncochace, brzy se ji vyklube palec, ale v gapu napriklad uz maji kratasky a tak.

K te vaze, dost me to stve, prestala jsem sladit, na sladke nejsem, jen cokolada je moje slabina, ale uz taky nic, varime normalne zdrave, piju vodu. Snazim se cvicit doma podle davina dvd, ale Mia me ted nenecha, 5 minut skace vedle me a pak se po me vesi, takze je to prd. A vecer uz nemam pevnou vuli. Rikam si ze zacnu posilovnu 3x tydne, kdyz je muzik doma, ale to zase nebude zadny family time u know. No 16 je me tesna, tezce tesna. Ale jdu na tom pracovat, musim. Druha polovicka je taky rada, kdyz je dobra nalada, tak to zkusim pomalu a moc na to nemyslet.

F jsem rada, ze jsi mela zkusenost s dobrym customer service. Tady lide porad nadavaji na spatny zachazeni, ale nevim, ja kdyz jsem v cechach tak se stale nestacim divit, navic platove uz by se to dalo i porovnavat. Ja jsem taky brou zkusenost s porouchanym kocarkem z Mamas&papas a v John Lewis.

Slunicko, NHS note...bajecne!!!

januzza80, mas krasne deticky, mala je sikulka 🙂

Hoky, napiste jak se ktera jmenujete, teda pokud chcete 😉 x

janauk
22. únor 2009

Ahoj holky, ja jen v kratkosti Vas vsechny zdravim a hlavne preju Lottynce krasne 1.narozeniny.

Milusko, doufam, ze jsi se dobre vyspala a je ti dneska uz lip.

Veroniko, az teprve ted jsem se podivala do tveho alba a nemuzu se na K. vynadivat. Je jak z cukrkandlu!!

Edit, ja mam tu knizku pripravenou na nocnim stolku, ale porad ji tak nejak odkladam, nevim jestli to ted zkousnu, jsem tak rozbrnkana, tak to bych jen bulela.

Vendulo, drzim palce s vahou, vim o cem mluvis, ono je to hodne o pocitu :( ale na fotkach neni nic poznat!

Zitra jdeme poprve k midwife. Yupeee.

Tak ja bezim sebrat pradlo a jeste si uzit slunicka.

saza007
22. únor 2009

Ahojte,

dufam, ze sa mate vsetky fajn a deticky posluchaju. Mna zajtra caka prvy scan, tak som excited! (aj trosku aj scared 😒 )

weru
22. únor 2009

Ahoj holky,

po delsi dobe vas zdravim.

Gratuluji Lottynce k 1.narozeninam. 🙂

Slunicko, s tim NHS to je teda radost. Nedivim se, ze to tady tak funguje. V Anglii je dobre do te doby, nez potrebujes doktora. 😒

Vendulo, vitam te a citim s tebou. Ja s vahou bojuju porad a to jsem jeste nerodila. Co bude pak, to ani nechci vedet.

Jinak s tim oblekanim pri prvnim teplejsim dnu...no comment. Cvoci, co jineho. To je asi neco jako se snehem. Vsichni se zblazni. 😉

miluska.woolley
22. únor 2009

Ahoj holky, jeste jednou moc dekujeme za gratulace. Oslava se vydarila, i kdyz nakonec jedna kamaradka s malym nedorazila, protoze mel teplotu. Ale holky to rozjely i ve dvou a kamoscin 6.mesicni synek je se zajmem pozoroval a doufam ze se i nejakou tu lumparnu priucil.
Fotky jsou zatim na FB, zitra zmensim a pridam i semka. Taky mi je zitra donese kamoska z jejich fotaku a chci se zeptat jestli smim pridat fotky s jejich malou...
Mala mela dort ve vlasech, za usima... ale stastna jako blecha, pysna na sebe jak chodi a super si s kamoskou hraly..

Pridavam se k bojivnicim s vahou, coz mi pripomina Zuzi, na dort si nech zajit chut. My meli jeste dospelacky tvarohovy, jsem naprana k prasknuti... Zpet na dietku.

Saza drzime palecky se scanem zitra.

Ja si o teplem pocasi muzu nechat zdat, mame tu snehu habakuk.