Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
26. dub 2009

Simi ty se drz 😉 . Myslime na tebe..

miluska.woolley
26. dub 2009

Magi gratulace, jsem zvedava na podrobnosti.

Simco v jake diskuzi to bylo?

miluska.woolley
26. dub 2009

Nasla jsem to tak kopiruju, jsem baba zvedava

MAGISA má chlapečka, jmenuje se William, narodil se ve 22.35, císařským řezem, vážil 3,96kg.

slunicko2
autor
26. dub 2009

magiso, moc gratulujeme! William je moc krasne jmeno!

Simco, drzime ti palce! At to jde rychle a bez komplikaci!

Milusko, ja bych na tom nevidela vubec nic spatneho. Vsak jsi taky urcite jako nemocna cucela na telku zachumlana pod perinou 🙂

peppapig
26. dub 2009

Milusko at se mala brzy uzdravi. Ja jsem driv (za mlada haha) babysittovala dvema nemeckym rodinam a tam teda tv taky nefrcela, vlastne telky nemeli. Je to tak u vetsiny nemcu?
Muj muzik je ma obac 'tv maniak dny' a ja jako spravne vychovana dcera to tu furt vypinam, nesnasim tv jako clonu, tak jak to do nas huceli nasi rodice. Ale den bez epizody peppa pig si Mia nedovede predstavit, jak o co jde! 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
26. dub 2009

Simco, a kdy ze by ty jsi to vlastne chtela rodit? 😀
Nam uz se Sean na telku zacina koukat. A dokonce se smeje nekterym vtipum. Take se mu hrozne zamlouva koukat na Pat a Mat.

Peppo, to ja mam s telkou zase jak kdy dny. Nekdy si to i jako clonu poustim.

Milusko, vy si take ty zoubky vybirate! Snad se brzy proriznou!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
26. dub 2009

Velka gratulace k Williamovi!! 😵

MIlusko, u nas frci telka uz i ted. Kdyz potrebuju protahnout koupani tak proste zapnu hudebni kanal a s malou koukame na video klipy 🙂 Pokud se telka do deti nehusti porad tak si nemyslim ze to je nejak spatne. Je akorat skoda ze to je dosti pasivni forma (jak pro mozek tak pro telo) traveni volneho casu.

Simco, no clovek by si rekl ze podruhe uz budes vedet co a jak ze. No ale asi kazde tehu je jine, ted se ti k tomu pridaly hleny 😀 Me taky davali Oxytocin na konec na podporu a bylo to docela v pohode, ale je fakt za tu dobu bylo moje telo uz asi trochu prirozene znecitlivele. No neboj, ono to potreba nebude, budes to mit za sebou ani nemrknes 😉

miluska.woolley
27. dub 2009

HOlky, oni nemci telku maji, ale tvrdi ze deti by se na ni nemely do 3 let koukat, ze z toho maji psychicky problemy a nocni mury a tak.... takze my koukame a nerikame to tu nahlas.

SImco Peppapig mala uplne miluje. Ono to neni delany pro nas, ale pro ty prcky.

Mala uz nema teplotu, ale porad prujem, nevim co ji mam dat jist, uz nic nechce... holky muze jogurt?

slunicko2
autor
27. dub 2009

Milusko, u Seana jogurt redi stolici 🙂 Zkusila si suchou ryzi? Zase ale jestli je mala malinko dehydratovana, tak bych mozna i ten jogurt dala, kdyz ho sni! Nam to doktor na te pohotovnosti doporucil, kdyz maly nic jineho nechtel kvuli polykani. A taky mel prujem.

Simco, me se Peppa Pig zamlouva 🙂 Mluvi tam docela spisovne a hezky vyslovuji 🙂 Ja zase nemusim Teletabiky.
Drzim palce, at to tedy jde skoro bez drog! Jak jsi na tom s epiduralem? Das si ho nebo uvidis?

Verco, my to s telkou take delame tak. Pustim mu to, kdyz potrebuju prodlouzit koupani a hrat si treba uz moc nechce.

Jo, a dneska... byla jsem ho vyzvednout od Louise. Alfie se Seanovi snazil nandat botu. Tak jsem na Seana mluvila cesky a Alfie hned opakoval bota bota... On je fakt na to mluveni hodne sikovny 🙂

miluska.woolley
27. dub 2009

Zuzi, ona prave to co smi nechce, ale ted uz snela pulku bily housky a je v postylce.
Koupila jsem v lekarne elektrolyty a specialni kasi na prujem, tak uz to snad pujde. Naposledy jsem prebalovala pred 2 hodinama.

slunicko2
autor
27. dub 2009

Snad to byl jenom nejaky virus a bude zase v pohode! Pulka housky je docela dost 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
peppapig
27. dub 2009

simono, ja si taky myslim, ze Peppa Pig stories jsou v pohode pro prcky, je to berevne velmi dobre udelane a prehledne a jak nekdo zminoval i jazykove je to dobre. Nase mala je proste miluje. Mat a Pat jsem kdysi zboznovala, skoda ze ted se neuchytil u nas doma 😒 Holky, chtela jsem, aby mi nasi poslali serial a nemuzu si vzpomenout jak se to jmenovalo..vecernicek dva kluci a deda, plus myslim, ze reznik a vzdy vstavali a skakali z postele a sousedovi kradli okurky, to je ma matna predstava. Vzpomene si nekdo? 🙂

milus, pulka housky je dost, M kdyz mela ted posledne virozu jedla jen rozmackany banan s nastrouhanym jablkem (to je take dobre u prujmu), tak mozna to male zachutna. 😉

slunicko2
autor
27. dub 2009

Peppo, to je Jaja a Paja. Ja to malemu poustim na youtube. Sean se take rad diva na Spejbla a Hurvinka, pak ten Pat a Mat a Vceli Medvidci. Vsimla jsem si, ze ho berou loutky! Za coz jsem rada, protoze loutky jsou takove typicky ceske 😵

jojo, na banan jsem taky zapomela! Ten je dobry jako ztuzovadlo 🙂

Simco, ja myslim, ze to s tim oxytocinem mas v hlave dobre srovnane! Nam to takhle rikala i midwife. A slysela jsem to same od dalsich maminek!

miluska.woolley
27. dub 2009

Peppo diky za tip, to je jedine co mi vcera jedla. Ona jinak banan nemusi.

SImi jednou mi mala v cr zvracela a byly jsme v te nemocnici. Jinak v tom doufam pattern neni.

Holky ted jste mne naladily s tim Jajou a Pajou... Mne prijde ze malou krtecek jeste moc nezajima, to je na ni jeste moc komplex.

uz se probudila, tak letim k ni...

kaata
27. dub 2009

Ahojky, moc gratulujeme magise k narozeni Williama! Simco at vam jde vsechno taky dobre a pokud mozno s co nejmin bolesti, at uz s nejakou tou drogou nebo bez ni.

U nas televize nejede, ale vubec neodsuzuju, kdyz ma nekdo jiny postoj. Vim, ze u nas na ni taky nekdy dojde, jen se to zatim snazim oddalit. Nekdy se ale i docela tesim, az jednou budeme koukat treba na krtecka nebo na kraliky z klobouku i spolecne 😀 Mam nejapnou otazku - jak to myslite s tim, ze pouzijete televizi kdyz potrebujete "prodlouzit koupani", jak jste tady psaly? To mate televizi v koupelne? No asi blba otazka, nejak jsem to nepochopila 😅

Milusko, mne doporucovala kamaradka Indka, ze dobre funguje na prujem jogurt s trochou rozdrceneho kminu v nem, ze ona to dava male. Ale ja jsem to jeste nezkousela. Ja sazim taky na tu varenou ryzi a rozmackam ji s bananem. Nedavno kdyz jsem to delala Nicovi na prujem, tak jsem si to nakonec dala i ja na veceri,jak mi to chutnalo. No mam vytribene chute 😎

Jo Zuzko jak ses ptala, my uz pouzivame i pull-ups, vetsinou pres den. Na nocnicek chodime docela slusne, ale jen curat a jen kdyz ho tam posadim, sam by si nerek. Ale vadi mu, kdyz tu plinecku jen stahnu, zacne kopat a stejne musi jit nakonec cela i pull-upka dolu, coz trosku ztraci vyznam, ze 🙂

Jo Zuzko, ja mam uplne stejnou story s tou "botou". Stalo se nam to nedavno v prevlikarne po plavani, kdyz Nicovi porad opakuju bota - a najednou nejaky anglicky dite odvedle z kabinky to po me zacalo opakovat 😀

fairy
27. dub 2009

Ahoj holky,
je moc gratuluji k Magise k Williamovi 🙂
Simco tak snad uz bude mala s Vami brzy na svete a tentokrat to bude ukazkovy porod. Jak jsi se ptala na ty hracky na piskoviste tak ja jsem koupila obrovsky set na baby sale 🙂 Jo a ted mame smetacek a lopatku (videla jsem to u Kati) a Ellie se to teda desne libi. Mam to dovezene z CR jelikoz tady je to nemozne koupit.

Milusko doufam ze Lotynka uz je lepsi, E je trochu nachlazena v noci ji nemohla dychat a ma naky kasel ale ze skolky mi nikdo zatim nevolal tak snad dobry.
My mame problem s tim jejim soupanim ona chce desne na zem vsude za vikend mi prosoupala venku 2 kalhoty v parku ale ja ji prece nemuzu furt nosit. Zkousim s ni chodit tak celkem uz ujde ale jakmile muze tak je na zemi a soupe se ach jo snad se brzy rozchodi.Myslim ze se z toho i nastydla ale co nadelam.

Kato to je Nikysek sikovny ze uz takhle hezky chodi na nocnik 🙂

Na prujmy moc netrpime (tuk tuk) ale banan je urcite dobry pomocnik.
Tak se mejte

forensica
27. dub 2009

Simco, no proto jsem to psala ze moje telo uz bylo na bolest pripravene, ja vim ze se to tak rika s tim Oxytocinem. Urcite to bude v pohode a bude to rychlovka 😉 To zmaknes levou zadni 🙂

Kato, s tou TV je to tak ze jak uz jsou prcci unaveni tak uz neni jak jinak je zabavit. Hrat si nebudou a jen mrcet a tak kdyz se hodi pred telku tak se na ni zahledi a cuci. Tim padem je udrzis vzhuru treba o pul hodky dele = pak o tu pul hodku treba vydrzi spat dele ze 😉

Juu, Jaja a Paja, hned na to mrknu 😀

slunicko2
autor
27. dub 2009

milusko, Sean se na krtecka sice kouka, ale taky ho nebere tolik.

holky ted jsem Seana merila a uz ma 90cm. Takze nam za skoro dva mesice vyrostl o 5cm! Chci ho zase zmerit presne 4.5. Abych tam mohla udelat carku 🙂

slunicko2
autor
27. dub 2009

Kato, me prave ty pull ups zajimaji hlavne kvuli tomu kakani. U Seana porad nocnik nehrozi. Smeje se mi, kdyz ho na nej posadim! Zajima me, jestli v pull ups funguji stejne jako plinka nebo spis zachyti to curani? 😕
S tou telkou je to jak rika Verca. Nekdy je Sean uz unaveny v 5pm. Ale to je hrozne brzy na koupani, tak pustim nejakou pohadku a on se tu kouka na gauci. Hrat uz si moc nechce, tak tohle nam da malinko casu 🙂

Helco, to vis, ze se mala nauci chodit za chvilku 🙂 alfie zacal chodit az skoro v 15ti mesicich. A i tak se mu pak do toho nikde venku nechtelo.
Ja jsem Seanovi kostatko, koste a lopatku koupila tady v uk v hrackarsti co mame ve meste. je to ze dreva, lopatka je teda plastova. Kbelik a formicky jsem koupila pak v ELC. jeste potrebuju to piskoviste 😔 😝

fairy
27. dub 2009

Teda Zuzko Sean je ale veliky 🙂 Ja musim E taky zmerit.
No my teda taky piskoviste nemame ale je to v planu dat ho na zahradu ja jsem jako mala piskoviste milovala. Hlavne jsem pisek stale pojidala, no fuj.
s tou televizi u nas teda taky neni vubec zajem ikdyz ji pustim tak E proste nezajima. Nevim jetsli je to tim ze jsem ji do ted nemela nikdy pustenou? Taky k tomu urcite dospeje a pak bude pekny kdyz se treba koukne na jen pockej zajici 🙂 tech mam dost.
No E uz ma skoro 16 mesicu takze uz je fakt celkem nacase s tim chozem!Ona se ani nesnazi vstanout nebo chodit kolem nabytku to vubec nedelame. Kdyz jsem byla v tom parku vcera tak tam ty mamky koukaly na E jako na ekzota a rikali detem at se podivaji co ta holcicka dela jak se soupe tak mi z toho bylo az tak divne. ☹

slunicko2
autor
27. dub 2009

Helco, na ostatni se vubec neohlizej! Je to urcite neprijemne, ale hlavu si tim nelamej! U nas si zase kazdy mysli, ze Seanovi uz jsou skoro tri roky. A tak se divi, ze ma pliny, dudlika a ze nemluvi 😠 Taky je mi to nekdy neprijemne.
Vem si, ze mala se narodila o 8 tydnu drive! Ale jestli s tim jejim nezajmem o chozeni delas starosti, tak si zajdi k pediatrovi treba v cr. At mas klid na dusi.

ja chci take piskoviste koupit. Musim ale koupit nejake s poklopem, kvuli sousedovic kockam a tem ukadenym rackum co tu mame!

fairy
27. dub 2009

No tady se daji koupit pekne piskoviste s poklopem coz je dobry napad hlavne kvuli tem zviratum. Nasla jsi neco na to odpuzeni tech kocek nakonec?
Je Daz hodne vysoky? Ty jsi ale taky hodne vysoka vid tak to mate v rodine bude to kus chlapa, no ale verim ze je to taky neprijemne nekteri lidi jsou fakt desny.
Urcite vezmu E k dr u nas at mam klid na dusi. Sice tu mame kontrolu v nemocnici v cervenci ale to je takovy na nic. E je ale hodne upovidana a s nocnikem jsou velky kamaradi 😀 tak mi to zas vynahrazuje jinak ze jo.

fairy
27. dub 2009

A musim se Vam pochlubit jelikoz uz to dele nevydrzim cekame druhe miminko opet vanocni 😵

kaata
27. dub 2009

HURA HURA! Konecne je to verejne. Helco tak jeste jednou obrovska gratulace a hlavne at jde tentokrat vsechno dobre, tfuj tfuj tfuj xxx